Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion

Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion видео едитор видео новинар документарист


Првата страница Опсег на понуди Цените Референци (избор) Контакт

Од нашите резултати создадени во повеќе од 20 години видео продукција.

Најдете јасни зборови: НЕМА ДА ЈА ЗАТВОРАМ...


Ве молиме поддржете ги ваквите видео продукции! ... »


Нема да ја држам устата затворена! Мартин Папке, градоначалник на градот Вајсенфелс Олаф Кленке, синдикалец на НГГ Стефан Гебхард, Мдл ЛЕВИОТ Ерик Штер, ЛЕВИОТ


Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion - врвен квалитет и по најдобра цена - професионално снимање на концерти, настани, дискусии, театарски претстави...
за издавање на ТВ, веб, Blu-ray диск, ДВДБарате проект и покрај ограничените финансиски можности?

Честопати не е изводливо да се постигнат и двете. Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion е исклучок и единствена компанија за видео продукција која го побива ова правило. Ја користиме најновата генерација на камери од ист тип со големи сензори за слика од 1 инчи. Спорните услови на осветлување не влијаат на одличниот квалитет на сликата. Камерите може да се контролираат од далечина со помош на програмабилни моторизирани навали, намалувајќи ги трошоците за работна сила и овозможувајќи заштеда на трошоците.


Меѓу другото, ги нудиме следните услуги

Продукција на видео со повеќе камери (паралелно снимање со повеќе камери)

Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion е вашиот партнер кога станува збор за снимање со повеќе камери и видео продукција. Се користат неколку камери од ист тип. Во основа, се снима најмалку 4K/UHD. Уредувањето на видеото се одвива на компјутери со високи перформанси. Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion нуди можност за производство на видеа и во 8K / UHD-II / UHDTV2 / 4320p.
Видео снимање на театарски претстави, концерти, читања ...

Кога станува збор за снимање видео театарски претстави, концерти, читања итн., природно го користиме методот со повеќе камери. Ако многуте области од сценската изведба треба да се снимаат на видео од различни перспективи, ние го користиме методот со повеќе камери за да го направиме тоа. Се потпираме на модерни камери кои се управуваат од далечина. Камерите се контролираат на различни начини од само една централна точка. Ова ја намалува работната сила и трошоците бидејќи едно лице може да контролира повеќе камери.
Видео извештаи за ТВ, стриминг и интернет

Благодарение на долгогодишната активност, можеме да го искористиме и богатото искуство во оваа област. Со текот на годините, неколку стотици видео репортажи и ТВ содржини се истражувани, снимени, монтирани и емитувани на телевизија. Оваа активност доведе до широк спектар на места за широк спектар на теми. Тие вклучуваат актуелни вести и информации, културни настани, спортски натпревари, фудбал, ракомет, социјални настани и многу повеќе. Ние сме во состојба да истражуваме за вас во сите можни области и да произведуваме видео прилози и ТВ-прилози.
Видео продукција на интервјуа, тркалезни маси, настани за дискусија итн.

Во зависност од нарачката, користиме и неколку камери за видео продукција на интервјуа, настани за дискусија, тркалезни маси итн. Две камери понекогаш се доволни ако прашателот не треба да биде прикажан на сликата при интервјуа со само едно лице. Ако интервјуто или разговорот со неколку луѓе треба да се снима на видео, употребата на повеќе од 2 камери е од суштинско значење. Колку е неопходно да може далечинско да се контролираат камерите зависи од тоа дали се работи за настан со публика. Ако треба да се снимаат рунди разговори без публика, можеби нема да биде потребно навалување на моторот. Ова го намалува техничкиот напор.
Монтажа на видео и аудио материјал

Се разбира, не е доволно само снимање концерти, настани, интервјуа и дискусии итн. Следниот чекор по снимањето на видеото е сечење видео или уредување видео. Важен дел од уредувањето видео материјал е прилагодување и мешање на саундтракот или аудио траките. Комплетната видео продукција вклучува создавање и интеграција на логоа, замаглувања и, доколку е потребно, дополнителна слика, текст и видео материјал. Видео материјалот од ваши или други извори лесно може да се интегрира. Исто така, можно е уредување, мешање и совладување на аудио записите од концертните снимки.
Производство на ЦД-а, ДВД-а и Blu-ray-дискови во мали количини

Дали ви требаат ЦД-а, ДВД-а или Blu-ray-дискови во мали количини? Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion е вашиот партнер. Кога станува збор за архивирање аудио, видео и податоци, ЦД-а, ДВД-а и Blu-ray-дисковите нудат јасни предности. Безбедноста на податоците на USB-стикови, мемориски картички и хард дискови не е загарантирана вечно. Бидејќи Blu-ray-дисковите, ДВД-а и ЦД-а не содржат електронски компоненти, оваа потенцијална ранливост и причина за губење на податоци е отсутна. Blu-ray-дискови, ДВД-а и ЦД-а се одлични за продавање, подарување и архивирање музика, видеа или датотеки.

Резултати од над 20 години
Бургенланд се бори за победа: ТВ репортажа за ракометниот натпревар во Оберлигата против ХСВ Аполда 90 Репортажа за борбата на ХК Бургенланд за победа во ракометниот натпревар на Оберлигата против ХСВ Аполда 90. Штефен Баумгарт, главниот тренер на ХСВ Бургенланд, дава своја оценка на играта во интервју.

Ракометен успех во Оберлигата: ТВ репортажа за ... »
Жив концепт Штрајперт, видео со слики, дизајн на индивидуален простор за живеење, 4K/UHD

Концепт за живеење Штрајперт, индивидуален дизајн на ...»
Од фудбалот во Гау-лигата до лигата на ГДР: Оливер Тиле во видео интервју за фудбалската историја на Цајц и околината

100 години Ернст Талман стадион во Цајц: Оливер Тиле ... »
Приказната за волшебничката од Росбах - со Рис и Ернст.

The Sorceress of Rossbach - Приказна со Рис и ... »
Турнејата MUT на германската лига за депресија застанува во Вајсенфелс: Интервју со Андреа Рош за нејзините искуства со депресија и важноста на велосипедската тура за самопомош.

Германската лига за депресија како гостин во ... »
Интерперсонални предизвици: справување со различни мислења.

Справување со разликите: Зошто понекогаш ... »Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion прекугранична
Русский ¦ russian ¦ russe
bosanski ¦ bosnian ¦ bośniacki
հայերեն ¦ armenian ¦ arménien
فارسی فارسی ¦ persian farsia ¦ farsia persjan
日本 ¦ japanese ¦ јапонски
italiano ¦ italian ¦ talijanski
中国人 ¦ chinese ¦ кинески
हिन्दी ¦ hindi ¦ hindi
suomalainen ¦ finnish ¦ basa finlandia
українська ¦ ukrainian ¦ ukrainia
Српски ¦ serbian ¦ srpski
עִברִית ¦ hebrew ¦ hebreiska
slovenský ¦ slovak ¦ slovāku
hrvatski ¦ croatian ¦ kroatisk
dansk ¦ danish ¦ danés
беларускі ¦ belarusian ¦ belarusça
suid afrikaans ¦ south african ¦ south african
basa jawa ¦ javanese ¦ jávai
한국인 ¦ korean ¦ koreanisch
español ¦ spanish ¦ Испани
norsk ¦ norwegian ¦ নরওয়েজীয়
nederlands ¦ dutch ¦ hollenska
eesti keel ¦ estonian ¦ eistneska, eisti, eistneskur
deutsch ¦ german ¦ германски
latviski ¦ latvian ¦ लात्वीयावासी
қазақ ¦ kazakh ¦ kazakh
ქართული ¦ georgian ¦ georgisk
Ελληνικά ¦ greek ¦ grčki
română ¦ romanian ¦ rumuński
azərbaycan ¦ azerbaijani ¦ azerbaijano
lëtzebuergesch ¦ luxembourgish ¦ 룩셈부르크어
bahasa indonesia ¦ indonesian ¦ индонезијски
বাংলা ¦ bengali ¦ bengaliska
svenska ¦ swedish ¦ švedščina
íslenskur ¦ icelandic ¦ islandzki
bugarski ¦ bulgarian ¦ балгарская
lietuvių ¦ lithuanian ¦ litauiska
english ¦ anglais ¦ engelsk
gaeilge ¦ irish ¦ irlandesi
македонски ¦ macedonian ¦ մակեդոնական
Монгол ¦ mongolian ¦ mongolsk
français ¦ french ¦ francouzština
čeština ¦ czech ¦ češki
polski ¦ polish ¦ kiillottaa
slovenščina ¦ slovenian ¦ sloveens
türk ¦ turkish ¦ tierkesch
tiếng việt ¦ vietnamese ¦ vietnamesiska
عربي ¦ arabic ¦ arapça
shqiptare ¦ albanian ¦ 阿尔巴尼亚语
malti ¦ maltese ¦ малтешки
magyar ¦ hungarian ¦ унгарски
português ¦ portuguese ¦ portuqal


দ্বারা এই পৃষ্ঠার আপডেট Tania Hayashi - 2023.12.06 - 20:40:24