Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion

Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion филмаџии Специјалист за постпродукција. Корпоративен продуцент на видео


Првата страница Опсег на понуди Цените Референци (избор) Лице за контакт

Резултати од над 20 години

Градот Цајц вчера вечерта во градското собрание им...


почестување на спортисти, Јашар Салманов (Јодан заедница за боречки вештини Камае Цајц), Тимо Трамер (кану клуб Цајц), влез во златната книга на градот, Џодан Камае, градско собрание, Цајц-Бергисдорф клуб за возење и возење, Ханес Сеумел (кану клуб Цајц), Бургенландкрајс , ТВ репортажа, кану клуб, Џулијан Дитрих (клуб за возење и возење Цајц/Бергисдорф), Џу-Џутсу, Кристијан Тиеме (градоначалник на Цајц), интервју, Цајц


Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion - врвен квалитет и по најдобра цена - професионално снимање на концерти, настани, дискусии, театарски претстави...
за објавување на ТВ, веб, BluRay, ДВДМал буџет, голем предизвик: Дали ги одржувате високите стандарди?

Поголемиот дел од времето треба да одлучите помеѓу овие опции. Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion е исклучок и единствена компанија за видео продукција која го побива ова правило. Користиме модерни камери од ист тип од најновата генерација со големи сензори за слика од 1 инчи. Обезбеден е оптимален квалитет на сликата дури и во тешки услови на осветлување. Програмабилните навалувачи на моторот овозможуваат далечинско управување со камерите, минимизирајќи ги персоналните трошоци и намалувајќи ги трошоците за вас како клиент.


Меѓу другото, ги нудиме следните услуги

Синхроно снимање со повеќе камери (продукција на видео со повеќе камери)

Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion ви нуди снимање и продукција на видео со повеќе камери. Се потпираме на висококвалитетни камери од ист тип. Кога станува збор за квалитетот на сликата, Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion не прави компромиси. Снимањето е барем во 4K/UHD. Уредувањето на видеото се одвива на компјутери со високи перформанси. Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion нуди можност за производство на видеа и во 8K / UHD-II / UHDTV2 / 4320p.
Видео продукција на театарски претстави, концерти, читања и друго

Кога станува збор за снимање видео театарски претстави, концерти, читања итн., природно го користиме методот со повеќе камери. Користејќи го методот со повеќе камери, го реализираме видео снимањето на сценската изведба од многу различни перспективи. Се потпираме на модерни камери кои се управуваат од далечина. Камерите се контролираат од централна точка во однос на зумирањето, острината и усогласувањето. Ова ја намалува работната сила и трошоците бидејќи едно лице може да контролира повеќе камери.
ТВ и видео извештаи за радио, стриминг и интернет

Низ долгогодишната активност, имаме и богато искуство во оваа област. Беа произведени и емитувани стотици ТВ прилози и прилози. Темите беа разновидни исто како и местата за кои се известуваше. Тие вклучуваат ударни вести и информации, културни и спортски настани, натпревари, социјални настани и многу повеќе. Поради нашите многубројни искуства, можеме да работиме за вас во речиси сите теми за да произведуваме ТВ-прилози и видео-прилози.
Видео снимање на рунди разговори, настани за дискусија, интервјуа итн.

Во зависност од тоа што сака клиентот и како е ситуацијата на лице место, неколку камери се користат и за интервјуа, рунди разговори, настани за дискусија итн. Ако прашателот не треба да биде прикажан на сликата во интервјуа со само едно лице, понекогаш се сосема доволни две камери. Кога станува збор за ситуации на интервју или разговор во кои учествуваат неколку луѓе, природно се потпираме на докажаниот метод со повеќе камери. Ќе се користат камери со далечинско управување доколку се работи за настан со публика. Техничкиот напор се намалува ако видеото е на дискусии без публика.
Видео монтажа, прилагодување на видео, аудио монтажа

Видео снимањето на настани, концерти, интервјуа и слично е секако само половина од битката. Следниот чекор по снимањето на видеото е сечење видео или уредување видео. Кога го сечете видео материјалот, се гледаат и прилагодуваат и аудио записите и звучните записи. Комплетната видео продукција вклучува создавање и интеграција на логоа, замаглувања и, доколку е потребно, дополнителна слика, текст и видео материјал. Сечевме и видеа од нивни или материјали од други извори. Ако саундтракот на снимањето на концертот треба да се ремиксираат и мастерираат, можете соодветно да ги доставите.
Мала серија производство на ЦД-а, ДВД-а и Blu-ray-дискови

Дали ви требаат ЦД-а, ДВД-а или Blu-ray-дискови во мали количини? Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion е вашиот партнер. За разлика од другите медиуми за складирање, ЦД-а, ДВД-а и Blu-ray-дисковите имаат непобедливи предности. УСБ-мемориските картички и хард дисковите имаат ограничен рок на траење. На Blu-ray-дискови, ДВД-а и ЦД-а им недостасуваат електронски компоненти. Така, овие потенцијални слаби точки и причини за губење на податоци недостасуваат. Blu-ray-дискови, ДВД-а и ЦД-а се идеални за продажба, подарување или архивирање музика и видеа.

Од нашите резултати од преку 20 години видео продукција
Во ТВ прилогот е претставена специјалната изложба „Династиски грмотевици“ во музејот во замокот Ној-Аугустусбург во Вајсенфелс и во едно интервју режисерот Аико Вулф кажува повеќе за важноста на изложбата за областа Бургенланд.

Специјалната изложба „Династиски грмотевици“ ... »
Телевизиски врвен извештај: 15-та трка во циклокрос околу Оензе во Граншут со предизвикот Biehler Cross и интервју со Винфрид Крајс (White Rock eV Weißenfels) на ТВ Бургенландкрајс.

ТВ репортажа за 15-тиот велосипедски крст околу Auensee во ...»
Дискриминација во училиштата – Граѓанскиот глас на округот Бургенланд

Дискриминација во училиштата - Мисли на ... »
Дел од локалната историја: посета на поранешната окружна болница Хоенмолсен со спомени од минатото

Зората на новата ера: градоначалникот и ... »
Поднесување на пожарникар од областа Бургенланд

Пожарникарот - мислење - гласот на граѓаните на ... »
Интервју со Тиемо фон Крејц: Како тој го дизајнира Руделсбург како место за култура и гостопримство

Руделсбург во Бад Кесен: патување низ историјата ... »
Седмо трчање на Химелсвеге во Архе Небра, ТВ извештај, Интервју со Валдемар Сиерпински и Андре Сиерпински

„По стапките на небесните патеки“: ТВ репортажа ... »
ТВ-извештај: Како Архе Небра го промовира разбирањето на римската култура и воената историја преку својата едукативна работа

ТВ извештај: Римските легии на пат во Архе Небра - ... »
„Годишнина на школата за боречки вештини SG Friesen во Наумбург: 35 години страст за Jiyu Ryu Dojo и Shotokan Karate“ - ТВ репортажа со интервјуа со Геролд Кеслер и Питер Битнер.

„35 години школа за боречки вештини SG Friesen: ... »
УХЦ Шпаркасе Вајсенфелс ја освои шампионската титула во Флорбол женската Бундес лига: по финалето против МФБЦ Грима

Шампионат во флобал во женска Бундеслига: УХЦ ... »Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion ширум светот
tiếng việt ▪ vietnamese ▪ viëtnamees
íslenskur ▪ icelandic ▪ icelandic
dansk ▪ danish ▪ dánština
українська ▪ ukrainian ▪ ukrajinski
română ▪ romanian ▪ romanian
bahasa indonesia ▪ indonesian ▪ اندونزیایی
Монгол ▪ mongolian ▪ מוֹנגוֹלִי
lëtzebuergesch ▪ luxembourgish ▪ Люксембург
日本 ▪ japanese ▪ giapponese
malti ▪ maltese ▪ maltais
svenska ▪ swedish ▪ schweedesch
latviski ▪ latvian ▪ lets
한국인 ▪ korean ▪ корејски
english ▪ anglais ▪ англійская
italiano ▪ italian ▪ italienesch
português ▪ portuguese ▪ portoghese
Русский ▪ russian ▪ რუსული
中国人 ▪ chinese ▪ cina
עִברִית ▪ hebrew ▪ hebraisk
беларускі ▪ belarusian ▪ 白俄罗斯语
norsk ▪ norwegian ▪ norjan kieli
bosanski ▪ bosnian ▪ bosniaco
español ▪ spanish ▪ ispanų
deutsch ▪ german ▪ ドイツ人
gaeilge ▪ irish ▪ İrlandalı
shqiptare ▪ albanian ▪ albanac
polski ▪ polish ▪ تلميع
français ▪ french ▪ francuski
हिन्दी ▪ hindi ▪ хіндзі
বাংলা ▪ bengali ▪ bengali
ქართული ▪ georgian ▪ גרוזינית
nederlands ▪ dutch ▪ olandiż
فارسی فارسی ▪ persian farsia ▪ persia persia
عربي ▪ arabic ▪ արաբերեն
basa jawa ▪ javanese ▪ яванскі
slovenský ▪ slovak ▪ eslovaco
čeština ▪ czech ▪ tsjeggies
հայերեն ▪ armenian ▪ arménsky
Српски ▪ serbian ▪ basa serbia
қазақ ▪ kazakh ▪ kazachski
slovenščina ▪ slovenian ▪ словен
hrvatski ▪ croatian ▪ người croatia
magyar ▪ hungarian ▪ हंगेरी
eesti keel ▪ estonian ▪ estonesch
lietuvių ▪ lithuanian ▪ litaus
македонски ▪ macedonian ▪ maķedonietis
türk ▪ turkish ▪ turski
azərbaycan ▪ azerbaijani ▪ आज़रबाइजानी
bugarski ▪ bulgarian ▪ bulgáiris
suomalainen ▪ finnish ▪ fins
Ελληνικά ▪ greek ▪ 그리스 어
suid afrikaans ▪ south african ▪ sudafricano


Tato stránka byla aktualizována uživatelem Carol Iqbal - 2023.12.03 - 14:24:48