Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion

Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion Театарско видео снимање креатор на филмови Снимање видео за говор


Првата страница Опсег на понуди Цените Од нашите референци Контакт

Од нашите референци

Мешавина од енергија и суровини - Јан Сонг Кинг -...


Ваша поддршка за вакви видео продукции! ... »


Јан Сонг Кинг ја претставува својата енергија и комбинација на стоки.


Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion - најдобар начин за снимање настани, состаноци, концерти, разговори, театарски претстави...
за објавување на Интернет, ТВ, на BluRay, ДВДМали финансиски средства, но големи цели?

Поголемиот дел од времето треба да одлучите помеѓу овие опции. Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion е исклучок и единствена компанија за видео продукција која го побива ова правило. Користиме модерни камери од ист тип од најновата генерација со големи сензори за слика од 1 инчи. Извонреден квалитет на сликата е обезбеден дури и во тешки услови на осветлување. Употребата на програмабилни навалувања на моторот овозможува далечинско управување со камерите, што ги намалува трошоците за персоналот и овозможува заштеда на трошоците.


Нашиот асортиман на услуги

Паралелно снимање видео со повеќе камери (продукција на видео со повеќе камери)

Кога станува збор за снимање и видео продукција со повеќе камери, Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion е вашиот партнер. Се користат професионални камери од ист тип. Во основа, се снима најмалку 4K/UHD. Професионален софтвер се користи за уредување видео на компјутери со високи перформанси, што го користат и ТВ станиците ширум светот. Како еден од ретките производители на видео, Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion може да произведува видеа во 8K / UHD-II / UHDTV2 / 4320p.
Видео снимање на театарски претстави, концерти, читања ...

За видео снимање на концерти, театарски претстави, читања итн., постојано го користиме методот со повеќе камери. Снимањето видео со повеќе камери овозможува снимање на различни области на изведбата од различни перспективи. Ние користиме камери кои се контролираат од далечина. Од централна точка, камерманот има сè на повидок и може да ги усогласи камерите на различни начини. На овој начин, 5 или повеќе камери може да бидат контролирани од само едно лице. Цел настан може целосно да биде снимен од само едно лице.
ТВ и видео извештаи за радио и интернет стриминг

Низ долгогодишната активност, имаме и богато искуство во оваа област. Со текот на годините, неколку стотици видео репортажи и ТВ содржини се истражувани, снимени, монтирани и емитувани на телевизија. Истражуваните теми како и локациите беа многу различни и разновидни. Тие вклучуваат ударни вести и информации, културни и спортски настани, натпревари, социјални настани и многу повеќе. Нашето богато искуство е толку богато што можеме да произведуваме ТВ-прилози и видео извештаи за вас за секакви теми.
Видео продукција на рунди разговори, настани за дискусија, интервјуа итн.

Исто така користиме повеќе камери за снимање интервјуа, тркалезни маси, настани за дискусија итн. За едноставни интервјуа со само едно лице, 2 камери може да бидат доволни доколку прашателот не се прикажува на сликата. Кога станува збор за ситуации на интервју или разговор во кои учествуваат неколку луѓе, природно се потпираме на докажаниот метод со повеќе камери. Ќе се користат камери со далечинско управување доколку се работи за настан со публика. Нема потреба од навалување на моторната тава кога станува збор за дискусии без публика.
Монтажа на видео и аудио материјал

Се разбира, не е доволно само снимање концерти, настани, интервјуа и дискусии итн. По снимањето на видеото, неминовно следи видео монтажата. Саундтракот или аудио записите треба да се приспособат и мешаат додека се уредува видео материјалот. За време на монтажата, видеото се комплетира со логоа, замаглувања и, доколку е потребно, со друг видео, слика и текстуален материјал. Сечевме и видеа од нивни или материјали од други извори. Ако саундтракот на снимањето на концертот треба да се ремиксираат и мастерираат, можете соодветно да ги доставите.
Мала серија производство на ЦД-а, ДВД-а и Blu-ray-дискови

Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion е и ваш партнер за ЦД-а, ДВД-а и Blu-ray-дискови во мали количини. Кога станува збор за архивирање аудио, видео и податоци, ЦД-а, ДВД-а и Blu-ray-дисковите нудат јасни предности. Рок на употреба на USB-стикови, мемориски картички и хард дискови е ограничен. Бидејќи Blu-ray-дисковите, ДВД-а и ЦД-а не содржат електронски компоненти, оваа потенцијална ранливост и причина за губење на податоци е отсутна. Blu-ray-дискови, ДВД-а и ЦД-а се одлични за продавање, подарување и архивирање музика, видеа или датотеки.

Резултати од повеќе од 20 години креативен процес
Акција на Зале - ТВ репортажа за трката со чамци со змеј во Вајсенфелс со Ерхард Гинтер како спортски директор.

Трки со чамци со змејови во Вајсенфелс - Ерхард Гинтер ... »
Нинџа зборува за пролевање: Опасност за невакцинираните? - Граѓанскиот глас на округот Бургенланд

Шединг: Дали е ова закана за невакцинираните? - ... »
Извештај за поранешната фабрика за брикети Херманшахт во Цајц и нејзината трансформација во место за иновативни проекти и настани, со фокус на почетниот настан на проектот Smart Osterland и интервју со проф. Маркус Крабс.

Извештај за важноста на иновациите за иднината на ...»
Локална социјална политика: Извештај за 4-та социјална конференција во областа Бургенланд, која се занимаваше со прашањата за човековите права, сиромаштијата и образовниот пакет. Извештајот содржи интервјуа со различни експерти како Томас Лохфинк и проф. Мајкл Клунд за важноста на конференцијата за локалната социјална политика.

Извештај за 4-та социјална конференција на областа ... »
Виш лекар по акутна медицина - Писмо од жител - Гласот на граѓаните на областа Бургенланд

Виш лекар по акутна медицина - мислење на жител на ... »
ТВ репортажа: Фотосесија за новиот куфер Saale-Unstrut 2018/2019 со земјоделската маркетинг компанија Саксонија-Анхалт - интервју со Томас Бом.

ТВ репортажа за фотосесијата за новиот куфер Saale-Unstrut ... »
Возбудливо финале во женската Бундес лига: УХЦ Шпаркасе Вајсенфелс го победи МФБЦ Грима и стана германски шампион

Тренерот Ралф Кине по финалето: И покрај поразот, ... »
Фокусирајте се на возењето со ергометар: ТВ репортажа за окружните детски и младински игри во веслачкиот клуб Вајсенфелс.

Младите од Вајсенфелс си ги мерат силите на Купот на ... »Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion речиси насекаде во светот
عربي ‐ arabic ‐ अरबी
日本 ‐ japanese ‐ Японскі
dansk ‐ danish ‐ 丹麦语
shqiptare ‐ albanian ‐ albanees
română ‐ romanian ‐ румынская
português ‐ portuguese ‐ portugalščina
українська ‐ ukrainian ‐ ukrainian
eesti keel ‐ estonian ‐ estonien
malti ‐ maltese ‐ المالطية
Русский ‐ russian ‐ russu
Ελληνικά ‐ greek ‐ грэцкі
հայերեն ‐ armenian ‐ αρμενικός
қазақ ‐ kazakh ‐ kazahstanski
norsk ‐ norwegian ‐ norveççe
македонски ‐ macedonian ‐ makedonca
türk ‐ turkish ‐ turško
basa jawa ‐ javanese ‐ Ġavaniż
magyar ‐ hungarian ‐ унгарски
한국인 ‐ korean ‐ কোরিয়ান
ქართული ‐ georgian ‐ georgiano
suid afrikaans ‐ south african ‐ cənubi afrikalı
svenska ‐ swedish ‐ 瑞典
čeština ‐ czech ‐ čekų
slovenščina ‐ slovenian ‐ sloveno
中国人 ‐ chinese ‐ kiinalainen
polski ‐ polish ‐ pollakk
lëtzebuergesch ‐ luxembourgish ‐ luksemburg
עִברִית ‐ hebrew ‐ 헤브라이 사람
azərbaycan ‐ azerbaijani ‐ azerbajdžanski
italiano ‐ italian ‐ ιταλικός
Монгол ‐ mongolian ‐ moğolca
беларускі ‐ belarusian ‐ belarussisch
suomalainen ‐ finnish ‐ فنلاندی
bugarski ‐ bulgarian ‐ bułgarski
lietuvių ‐ lithuanian ‐ litauesch
हिन्दी ‐ hindi ‐ hiondúis
íslenskur ‐ icelandic ‐ islandų
bahasa indonesia ‐ indonesian ‐ indónesíska
বাংলা ‐ bengali ‐ bengalisht
tiếng việt ‐ vietnamese ‐ Βιετναμέζικο
Српски ‐ serbian ‐ basa serbia
français ‐ french ‐ ֆրանսերեն
español ‐ spanish ‐ spanska
deutsch ‐ german ‐ германски
فارسی فارسی ‐ persian farsia ‐ persesch farsien
latviski ‐ latvian ‐ латвиски
bosanski ‐ bosnian ‐ Босни
gaeilge ‐ irish ‐ irish
nederlands ‐ dutch ‐ holandský
english ‐ anglais ‐ אנגלית
slovenský ‐ slovak ‐ slovakisk
hrvatski ‐ croatian ‐ hrvatski


Η ενημέρωση της σελίδας έγινε από Ahmad Rivas - 2023.12.06 - 21:21:24