Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion

Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion продуцент на имиџ филм Продукција на видео интервју пилот на дрон


Почетна страница Опсег на понуди Цените Преглед на проектот Лице за контакт

Од нашите референци

Клучот за успехот: Односи со јавноста за вашето...


Започнете со запишување на вашите идеи, без разлика на најлудата идеја, во тетратка за да бидете сигурни дека ништо не се изгуби. Одлучете што сакате да започнете, било да е тоа основно училиште, гимназија или и двете, и научете за боите и психологијата на боите за значајно лого. Размислете за поставување на вашиот слободен простор за учење, изберете бои и лого за да пренесете емоции. Со постојано вклучување на темата, ќе бидете сè поприсутни во вашиот регион, ќе расте вашиот круг на поддржувачи и ќе се забавувате растејќи надвор од себе додека се посветувате на новата задача.


Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion - врвен квалитет и по најдобра цена - професионално снимање на концерти, настани, дискусии, театарски претстави...
... да ги објавите на ТВ, веб, на Blu-Ray диск, ДВД.Високи стандарди со ограничена финансиска слобода?

Обично постои некомпатибилност помеѓу овие можности. Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion е исклучок и единствена компанија за видео продукција која го побива ова правило. Ја користиме најновата генерација на камери од ист тип со големи сензори за слика од 1 инчи. Одличен квалитет на сликата се постигнува во тешки услови на осветлување. Камерите може да се контролираат од далечина со користење на програмабилни навали на моторот, што ја намалува работната сила и заштедува трошоци.


Меѓу другото, ги нудиме следните услуги

Продукција на видео со повеќе камери (паралелно снимање со повеќе камери)

Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion ви нуди видео снимање со неколку камери истовремено. Се користат професионални камери од ист тип. Ова обезбедува идентичен квалитет на сликата дури и со 4K/UHD. Уредувањето на видеото се врши со помош на професионален софтвер на компјутери со високи перформанси. Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion нуди можност за производство на видеа и во 8K / UHD-II / UHDTV2 / 4320p.
Видео продукција на театарски претстави, концерти, читања и друго

Видеоснимањето на театарски претстави, концерти, читања и слично секако се прави со неколку камери. Снимањето со повеќе камери овозможува снимање на многу области на настанот од различни перспективи на сликата. Се користат камери со далечинско управување. Многу разновидно усогласување на камерите се одвива од централна точка. Потребно е само едно лице да ги контролира сите камери. Не се потребни дополнителни сниматели.
ТВ и видео извештаи за радио, стриминг и интернет

Низ долгогодишната активност, имаме и богато искуство во оваа област. Беа произведени и емитувани стотици ТВ прилози и прилози. Истражуваните теми како и локациите беа многу различни и разновидни. Темите се движеа од актуелни вести и информации до културни и спортски настани, социјални настани и многу повеќе. Поради нашето долгогодишно искуство, можеме да произведуваме ТВ-прилози и видео извештаи за вас на речиси секоја тема.
Видео снимање на рунди разговори, настани за дискусија, интервјуа итн.

Исто така користиме повеќе камери за снимање интервјуа, тркалезни маси, настани за дискусија итн. Ако прашателот не треба да биде прикажан на сликата во интервјуа со само едно лице, понекогаш се сосема доволни две камери. Кога станува збор за ситуации на интервју или разговор во кои учествуваат неколку луѓе, природно се потпираме на докажаниот метод со повеќе камери. Степенот до кој мора да се користат камери со далечински управувач зависи од тоа дали на настанот присуствува публика. Ако треба да се снимаат рунди разговори без публика, можеби нема да биде потребно навалување на моторот. Ова го намалува техничкиот напор.
Видео монтажа, сечење видео, аудио монтажа

Се разбира, не е доволно само снимање концерти, настани, интервјуа и дискусии итн. Продукцијата на видео не може да се заврши без уредување на видеото. Важен дел од уредувањето видео материјал е прилагодување и мешање на саундтракот или аудио траките. Дополнителен текст, слика и видео материјал, како и замаглувања се исто така дизајнирани и интегрирани за време на уредувањето на видеото. Доколку сакате да се интегрира видео материјал од вас или од други извори, добредојдени сте да го поднесете ова. Аудио записите од концертните снимки исто така може да се ремиксираат и ремастерираат.
Мала серија на ЦД-а, ДВД-а и Blu-ray-дискови

Можеме да ви понудиме производство на ЦД-а, ДВД-а и Blu-ray-дискови во мали серии. За разлика од другите медиуми за складирање, ЦД-а, ДВД-а и Blu-ray-дисковите имаат непобедливи предности. Безбедноста на податоците на USB-стикови, мемориски картички и хард дискови не е загарантирана вечно. Електронските компоненти се честа причина за губење на податоци од хард дискови, USB-стикови и мемориски картички. Blu-ray-дискови, ДВД-а и ЦД-а ги немаат овие. Blu-ray-дискови, ДВД-а и ЦД-а се најдобриот избор за продажба, подарување или архивирање музика и видеа како спомен.

резултати од нашата работа
Претставници од политиката и бизнисот, вклучително и градоначалникот Енди Хауг и Маик Симон од МИБРАГ, на прес-конференција информираа за бунарот длабок 115 метри за бунарот Мондзе во близина на Хохенмолсен за да се добие потпорна вода против сушење.

Бунар длабок 115 метри треба да го заштити Мондзе во ... »
Читање - сон за виолина - Андреас Фридрих - во градската библиотека Хоенмолсен

Андреас Фридрих - Сон за виолина - Читање во градската ... »
Нова станица за полнење во Autohaus Kittel: Шанса за областа Бургенланд да се префрли на електромобилност: Извештај за важноста на новата станица за полнење за областа Бургенланд и како таа може да помогне да се претвори регионот во електромобилност.

Интервју со Ekkart Günther: Како Stadtwerke Weißenfels ја вози ... »
Како ги уништувате луѓето? - Интервјуто Bürgerstimme Burgenlandkreis со Грит Вагнер

Како ги уништувате луѓето? - Граѓанскиот глас на ... »
Нема детска благосостојба без волјата на детето - нарцисоидна злоупотреба - група за самопомош - гласот на граѓаните на Бургенландкрајс

Нема детска благосостојба без волјата на детето - ... »
На училиште - Писмото од областа Бургенланд

На училиште - гласот на граѓаните на областа ... »
Пресвртница за вклучување: Катедралата Наумбург го доби печатот на одобрување „без бариери“ Краток извештај за тоа како доделувањето на печатот за одобрение за пристапност без бариери од катедралата Наумбург е пресвртница за вклучување на лицата со посебни потреби.

Фокус на вклучувањето: Катедралата Наумбург го ... »
Преглед на 18 септември 2023 година: Видео документација на демото НИКОЈ СО СЕМАФОРИ во Вајсенфелс

Шарени впечатоци: Видео резиме на протестот против ... »Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion на други јазици
বাংলা • bengali • Μπενγκάλι
Српски • serbian • সার্বিয়ান
suid afrikaans • south african • eteläafrikkalainen
tiếng việt • vietnamese • вијетнамски
中国人 • chinese • κινέζικα
hrvatski • croatian • kroatisk
bahasa indonesia • indonesian • индонезиски
azərbaycan • azerbaijani • azerbajdžanski
bosanski • bosnian • bosenský
polski • polish • polirati
suomalainen • finnish • Ֆիններեն
lëtzebuergesch • luxembourgish • luxemburgisch
हिन्दी • hindi • хинди
қазақ • kazakh • казахська
հայերեն • armenian • アルメニア語
magyar • hungarian • macar
dansk • danish • дацкая
Русский • russian • ruski
português • portuguese • პორტუგალიური
eesti keel • estonian • الإستونية
slovenščina • slovenian • người slovenia
Монгол • mongolian • mongol
latviski • latvian • latvjan
english • anglais • englisch
basa jawa • javanese • javanese
lietuvių • lithuanian • lithuania
日本 • japanese • জাপানিজ
עִברִית • hebrew • хебрејски
한국인 • korean • koreanska
gaeilge • irish • irländska
türk • turkish • তুর্কি
беларускі • belarusian • wit-russies
norsk • norwegian • nórsky
malti • maltese • maltiešu
македонски • macedonian • מקדונית
українська • ukrainian • ukrainisch
nederlands • dutch • հոլանդերեն
čeština • czech • צ'כית
Ελληνικά • greek • greke
svenska • swedish • svéd
bugarski • bulgarian • বুলগেরিয়ান
deutsch • german • niemiecki
română • romanian • ルーマニア語
italiano • italian • talijanski
español • spanish • spanska
عربي • arabic • עֲרָבִית
íslenskur • icelandic • islandia
فارسی فارسی • persian farsia • farsia peirsis
shqiptare • albanian • албанець
ქართული • georgian • Γεωργιανή
français • french • franska
slovenský • slovak • eslovaco


Opdateret af Xiaolin Khan - 2023.12.03 - 15:17:26