Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion

Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion Снимање на видео кино видео монтажа Снимање на видео концерт


Почетна страница Нашиот асортиман на понуди Преглед на трошоци Претходни проекти Лице за контакт

Од нашите резултати создадени во повеќе од 20 години видео продукција.

Последниот скапоцен камен го носи возот со...


Џулијан Ленсен даде видео интервју за изведбата на возот со јаглен на документарниот театар „Последниот дијамант“ во Цајц. Претставата ја обработува темата на отворено ископување лигнит и ќе биде изведена во Цајц. Во едно интервју, Џулијан Ленсен раскажува како е прифатена изведбата на претставата во Цајц и какво значење има за градот. Видео интервјуто со Џулијан Ленсен понуди интересни информации за заднината за поставувањето на возот за јаглен во Цајц.


Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion - врвен квалитет и по најдобра цена - професионално снимање на концерти, настани, дискусии, театарски претстави...
... да ги објавите на ТВ, веб, на BluRay, ДВД.Да не се изгуби високото побарување и покрај ниските финансиски средства?

Обично треба да изберете едно или друго. Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion е исклучок и единствена компанија за видео продукција која го побива ова правило. Се користат модерни камери од ист тип од најновата генерација со големи сензори за слика од 1 инчи. Оптималниот квалитет на сликата се постигнува дури и при неповолни услови на осветлување. Со камерите може да се ракува далечински со користење на програмабилни навали на моторот, што ги намалува трошоците за персоналот и трошоците.


Од нашата палета на услуги

Снимање видео со повеќе камери (продукција на видео со повеќе камери)

Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion ви нуди снимање и продукција на видео со повеќе камери. Ние користиме камери од ист тип. Ова обезбедува идентичен квалитет на сликата дури и со 4K/UHD. Уредувањето на видеото се врши со помош на професионален софтвер на компјутери со високи перформанси. Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion нуди можност за производство на видеа и во 8K / UHD-II / UHDTV2 / 4320p.
Видео снимање на театарски претстави, концерти, читања ...

Кога станува збор за снимање видео театарски претстави, концерти, читања итн., природно го користиме методот со повеќе камери. Ако многуте области од сценската изведба треба да се снимаат на видео од различни перспективи, ние го користиме методот со повеќе камери за да го направиме тоа. Се користат камери со далечинско управување. Камерите се контролираат на различни начини од само една централна точка. Со 5 и повеќе камери може да управува едно лице. Не се потребни дополнителни сниматели.
Видео извештаи за ТВ, стриминг и интернет

Во оваа област, исто така, можеме да се потпреме на богато искуство засновано на долгогодишна активност. Беа произведени и емитувани стотици ТВ прилози и прилози. Истражуваните теми како и локациите беа многу различни и разновидни. Тие вклучуваат актуелни информации и вести, социјални настани, културни настани, спортски натпревари, фудбал, ракомет и многу повеќе. Поради нашето долгогодишно искуство, можеме да произведуваме ТВ-прилози и видео извештаи за вас на речиси секоја тема.
Видео снимање на рунди разговори, настани за дискусија, интервјуа итн.

Исто така користиме повеќе камери за снимање интервјуа, тркалезни маси, настани за дискусија итн. Две камери понекогаш се доволни ако прашателот не треба да биде прикажан на сликата при интервјуа со само едно лице. Се разбира, се потпираме на методот со повеќе камери, бидејќи тоа е ситуација на интервју и разговор со неколку луѓе. Во зависност од тоа дали се работи за настан со публика, овде може да се користат и камери на далечинско управување. Техничкиот напор се намалува ако видеото е на дискусии без публика.
Монтажа на видео и аудио материјал

Се разбира, не е доволно само снимање концерти, настани, интервјуа и дискусии итн. Продукцијата на видео не може да се заврши без уредување на видеото. Кога го сечете видео материјалот, се гледаат и прилагодуваат и аудио записите и звучните записи. Комплетната видео продукција вклучува создавање и интеграција на логоа, замаглувања и, доколку е потребно, дополнителна слика, текст и видео материјал. Видео материјалот од ваши или други извори лесно може да се интегрира. Исто така, можно е уредување, мешање и совладување на аудио записите од концертните снимки.
Производство на ЦД-а, ДВД-а и Blu-ray-дискови во мали количини

Нашата палета на услуги вклучува и производство на ЦД-а, ДВД-а и Blu-ray-дискови во мали серии. За разлика од другите медиуми за складирање, ЦД-а, ДВД-а и Blu-ray-дисковите имаат непобедливи предности. Безбедноста на податоците на USB-стикови, мемориски картички и хард дискови не е загарантирана вечно. Предноста на Blu-ray дисковите, ДВД-а и ЦД-а е тоа што тие не содржат никакви електронски компоненти. Blu-ray-дискови, ДВД-а и ЦД-а се идеални за продажба, подарување или архивирање музика и видеа.

Резултати од над 20 години
Учениците од средното училиште Drei Türme во Хохенмолсен засадија златен брест за да ги одбележат нивните училишни денови. Директорот Френк Кек ја поддржа кампањата. Завршен час 10а од 2021 година.

За да ги одбележат нивните училишни денови, ... »
Зад сцената на ракометниот натпревар: Поглед на подготовките и организацијата на РК Бургенланд

Бургенланд победи против РК Родертал II: Преглед на ... »
Театарските денови во Вајсенфелс беа официјално отворени и Гетегимназијата го претстави својот нов мјузикл „Еликсир“. Во една ТВ репортажа, шефот на културниот оддел Роберт Брукнер зборуваше за важноста на театарот за градот и регионот.

Вајсенфелс беше подготвен за отворањето на ... »
Прекрасен дуел во Јужната асоцијација лига: WHV 91 vs. SV Anhalt Bernburg II. Снимање на целосниот ракометен натпревар во 4K квалитет

WHV 91 и SV Anhalt Bernburg II во Verbandsliga Süd: Целосна ракометна ... »
Волшебничката од Росбах - Раскажана од Рис и Ернст.

The Sorceress of Rossbach - Приказна со Рис и ... »
Започнува Sparkassen FairPlay Soccer Tour 2018 во Наумбург - ТВ репортажа од прес-конференцијата со Рене Третшок

Фудбалската турнеја предизвикува возбуда во ...»
Градско првенство во мал фудбал во Вајсенфелс: Возбудливи игри и силни тимови, пренесе Бургенландкрајс ТВ со коментари од експерти

ТВ репортажа за второто градско првенство во мал ...»
Во ТВ прилог е претставен новиот управен директор на државната винарија „Клостер Пфорта“ и е прикажано интервју со Бјорн Пробст. Гостите како винската принцеза и министерот на покраината Саксонија-Анхалт, Рајнер Робра, како и поранешниот окружен администратор Хари Рајче, даваат свои впечатоци за назначувањето на новиот извршен директор.

Во ТВ прилог е претставен новиот менаџер на ... »
Музичко видео на проектот Abacay насловен Девојка од гитара

Гитар девојка - музичко видео на музичкиот проект ... »
Дел од локалната историја: посета на поранешната окружна болница Хоенмолсен со спомени од минатото

Зората на новата ера: градоначалникот и ... »Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion меѓународни
magyar ⟩ hungarian ⟩ húngaro
eesti keel ⟩ estonian ⟩ estonesch
malti ⟩ maltese ⟩ malteză
suid afrikaans ⟩ south african ⟩ južnoafrikanac
עִברִית ⟩ hebrew ⟩ İbranice
polski ⟩ polish ⟩ poljski
norsk ⟩ norwegian ⟩ norjan kieli
basa jawa ⟩ javanese ⟩ Ιάβας
bugarski ⟩ bulgarian ⟩ bulgaars
azərbaycan ⟩ azerbaijani ⟩ aserbajdsjansk
Монгол ⟩ mongolian ⟩ mongolian
hrvatski ⟩ croatian ⟩ 克罗地亚语
latviski ⟩ latvian ⟩ letton
deutsch ⟩ german ⟩ saksa keel
Ελληνικά ⟩ greek ⟩ 그리스 어
svenska ⟩ swedish ⟩ Švedijos
français ⟩ french ⟩ francese
bahasa indonesia ⟩ indonesian ⟩ indonezijski
íslenskur ⟩ icelandic ⟩ islandsk
shqiptare ⟩ albanian ⟩ alban
türk ⟩ turkish ⟩ турэцкая
日本 ⟩ japanese ⟩ japansk
português ⟩ portuguese ⟩ portugis
slovenščina ⟩ slovenian ⟩ slowenisch
română ⟩ romanian ⟩ rumeno
tiếng việt ⟩ vietnamese ⟩ vietnamski
हिन्दी ⟩ hindi ⟩ hindi
македонски ⟩ macedonian ⟩ makedonski
فارسی فارسی ⟩ persian farsia ⟩ pärsia farsia
lëtzebuergesch ⟩ luxembourgish ⟩ ルクセンブルク語
қазақ ⟩ kazakh ⟩ kazakh
中国人 ⟩ chinese ⟩ סִינִית
беларускі ⟩ belarusian ⟩ wit-russisch
english ⟩ anglais ⟩ angličtina
slovenský ⟩ slovak ⟩ словак
বাংলা ⟩ bengali ⟩ bengaals
한국인 ⟩ korean ⟩ koreli
ქართული ⟩ georgian ⟩ gruziński
dansk ⟩ danish ⟩ 덴마크 말
Русский ⟩ russian ⟩ rusça
lietuvių ⟩ lithuanian ⟩ リトアニア語
suomalainen ⟩ finnish ⟩ fin
nederlands ⟩ dutch ⟩ holandský
عربي ⟩ arabic ⟩ arābu
español ⟩ spanish ⟩ spanska
українська ⟩ ukrainian ⟩ ukrajinština
bosanski ⟩ bosnian ⟩ bosnisk
čeština ⟩ czech ⟩ চেক
gaeilge ⟩ irish ⟩ ирланд
italiano ⟩ italian ⟩ Италијан
Српски ⟩ serbian ⟩ Σέρβος
հայերեն ⟩ armenian ⟩ armenialainen


Update of this page by A Parra - 2023.12.01 - 07:06:25