Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion

Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion Снимање видео за говор сечење видео Концертно видео снимање


Добредојдовте Опсег на услуги Преглед на трошоци Преглед на проектот Контакт

Од нашите резултати од преку 20 години видео продукција

Како малиот Рајхардсвербен стана сцена на...


Матијас Крамер (IG Диорама „Битката кај Росбах“ eV), Бургенландкрајс , Битка кај Росбах, ТВ извештај, Јирген Хојер (IG Диорама „Битката кај Росбах“ eV), Рајхардтсвербен, интервју, борбен приказ, 260 годишнина, Вајсенфелс


Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion - најдобар начин за снимање концерти, театарски претстави, настани, разговори...
... да ги објавите на ТВ, веб, на BluRay, ДВД.Само мал буџет, но високи барања?

Обично е невозможно да се комбинираат и двете. Сепак, Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion е исклучок од правилото. Камерите што ги користиме се модерни модели од најновата генерација со големи сензори за слика од 1 инчи. Оптималниот квалитет на сликата е загарантиран дури и при тешки услови на осветлување. Програмабилните навалувања на моторот овозможуваат далечинско управување на камерите и на тој начин придонесуваат за намалување на трошоците со минимизирање на трошоците за персоналот.


Меѓу другото, ги нудиме следните услуги

Паралелно снимање видео со повеќе камери (продукција на видео со повеќе камери)

Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion ви нуди видео снимање со неколку камери истовремено. Се потпираме на висококвалитетни камери од ист тип. Во основа, се снима најмалку 4K/UHD. Видео материјалот се сече на компјутери со високи перформанси. Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion веќе нуди можност за производство на видеа во 8K / UHD-II / UHDTV2 / 4320p.
Видео снимање на театарски претстави, концерти, читања ...

Во видео снимањето на театарски претстави, концерти, читања и слично, секако се користат неколку камери. Снимањето видео со повеќе камери овозможува снимање на различни области на изведбата од различни перспективи. Се потпираме на модерни камери кои се управуваат од далечина. Камерите се контролираат од централна точка во однос на зумирањето, острината и усогласувањето. На овој начин, 5 или повеќе камери може да бидат контролирани од само едно лице. Цел настан може целосно да биде снимен од само едно лице.
Видео извештаи за ТВ, стриминг и интернет

Низ долгогодишната активност, имаме и богато искуство во оваа област. Во текот на годините беа произведени и емитувани стотици видео-прилози и ТВ-прилози. И темите и локациите беа многу разновидни. Тие вклучуваат ударни вести и информации, културни и спортски настани, натпревари, социјални настани и многу повеќе. Нашето богато искуство е толку богато што можеме да произведуваме ТВ-прилози и видео извештаи за вас за секакви теми.
Видео снимање на интервјуа, тркалезни маси, настани за дискусија итн.

Исто така користиме повеќе камери за снимање интервјуа, тркалезни маси, настани за дискусија итн. Две камери понекогаш се доволни ако прашателот не треба да биде прикажан на сликата при интервјуа со само едно лице. Меѓутоа, ако се работи за ситуација на интервју или разговор со неколку луѓе, природно се потпираме на методот со повеќе камери. Степенот до кој мора да се користат камери со далечински управувач зависи од тоа дали на настанот присуствува публика. Техничкиот напор се намалува ако видеото е на дискусии без публика.
Монтажа и монтажа на видео и аудио материјал

Се разбира, снимањето настани, концерти, интервјуа и дискусии не е доволно. По снимањето на видеото, неминовно следи видео монтажата. Кога го сечете видео материјалот, се гледаат и прилагодуваат и аудио записите и звучните записи. За време на монтажата, видеото се комплетира со логоа, замаглувања и, доколку е потребно, со друг видео, слика и текстуален материјал. Доколку сакате да се интегрира видео материјал од вас или од други извори, добредојдени сте да го поднесете ова. Аудио записите од концертните снимки исто така може да се ремиксираат и ремастерираат.
Мала серија производство на ЦД-а, ДВД-а и Blu-ray-дискови

Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion е и ваш партнер за ЦД-а, ДВД-а и Blu-ray-дискови во мали количини. За разлика од другите медиуми за складирање, ЦД-а, ДВД-а и Blu-ray-дисковите имаат непобедливи предности. УСБ-мемориските картички и хард дисковите имаат ограничен рок на траење. Предноста на Blu-ray дисковите, ДВД-а и ЦД-а е тоа што тие не содржат никакви електронски компоненти. Blu-ray-дискови, ДВД-а и ЦД-а за музика и видео затоа се првиот избор како сувенир, како подарок или за продажба.

Резултати од над 20 години
Еден ден во клиниката Асклепиос во Вајсенфелс со главниот лекар Др. медицински Ендрју Хелвегер. Во овој ТВ прилог, еден ден во Asklepiosklinik Weißenfels со главниот лекар Др. медицински Прикажан Андреас Хелвегер.

Увид во секојдневната работа на главниот лекар Др. ... »
Изнајмување војници и гладијатори во Небра: Извештај за изложбата и нејзината импресивна презентација на римската војска и античките борци.

Фасцинацијата на Римската империја: Како ... »
Длабоко ја осудувам војната - Жител на областа Бургенланд

Длабоко ја осудувам војната - гласот на граѓаните на ... »
Патување низ историјата на Глеина: видео интервју со Едит Бајлшмит за развојот на местото и важноста на Свантевит за Словените.

Едит Бајлшмит во разговор: 900 години Глеина и ...»
Три пара близнаци во Салцбург - Приказна со Рис и Ернст - Акушерка во акција, прогонетите ги пречекуваат новороденчињата.

Близнаци од Салцбург во глутница од три - локални ... »
Новогодишниот дочек во областа Бургенланд, организиран од окружниот администратор Гец Улрих, привлече бројни гости. Претприемачот на годината Зигард Бургграф беше награден за неговите услуги.

Окружниот администратор на Бургенландкрајс, Гец ... »Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion исто така и на други јазици
íslenskur ▸ icelandic ▸ islandský
한국인 ▸ korean ▸ hàn quốc
română ▸ romanian ▸ rumänisch
українська ▸ ukrainian ▸ ucraniano
Ελληνικά ▸ greek ▸ greacă
bosanski ▸ bosnian ▸ bosniešu
español ▸ spanish ▸ spanjisht
Српски ▸ serbian ▸ 세르비아 사람
عربي ▸ arabic ▸ arab
shqiptare ▸ albanian ▸ albansk
malti ▸ maltese ▸ maltezer
slovenščina ▸ slovenian ▸ slovensk
हिन्दी ▸ hindi ▸ hindi
eesti keel ▸ estonian ▸ эстонский
türk ▸ turkish ▸ turkų
português ▸ portuguese ▸ portugisiska
lëtzebuergesch ▸ luxembourgish ▸ luxemburgués
polski ▸ polish ▸ pools
nederlands ▸ dutch ▸ холандски
қазақ ▸ kazakh ▸ kazahu
magyar ▸ hungarian ▸ ungáiris
slovenský ▸ slovak ▸ 斯洛伐克语
azərbaycan ▸ azerbaijani ▸ Азербайджанська
հայերեն ▸ armenian ▸ ormiański
ქართული ▸ georgian ▸ грузиски
latviski ▸ latvian ▸ latvjan
deutsch ▸ german ▸ tedesco
tiếng việt ▸ vietnamese ▸ wietnamski
čeština ▸ czech ▸ чешский язык
gaeilge ▸ irish ▸ אִירִית
svenska ▸ swedish ▸ swedish
suomalainen ▸ finnish ▸ fin
bugarski ▸ bulgarian ▸ bulharčina
lietuvių ▸ lithuanian ▸ litovský
日本 ▸ japanese ▸ japanska
Монгол ▸ mongolian ▸ mongolski
македонски ▸ macedonian ▸ makedonsk
suid afrikaans ▸ south african ▸ jihoafričan
বাংলা ▸ bengali ▸ bengaals
עִברִית ▸ hebrew ▸ ivrit
فارسی فارسی ▸ persian farsia ▸ farsia persană
italiano ▸ italian ▸ italiano
bahasa indonesia ▸ indonesian ▸ индонезијски
hrvatski ▸ croatian ▸ Хорватська
norsk ▸ norwegian ▸ норвешки
basa jawa ▸ javanese ▸ جاوه ای
Русский ▸ russian ▸ 러시아인
english ▸ anglais ▸ engleză
français ▸ french ▸ franču valoda
dansk ▸ danish ▸ dansk
беларускі ▸ belarusian ▸ बेलारूसी
中国人 ▸ chinese ▸ chiński


Revidering av denna sida av Masmaat Kale - 2023.12.01 - 07:33:20