Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion

Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion Видео продукција на ток шоу видео новинар видео продуцент


Првата страница Опсег на понуди Цените Завршени проекти Контактирајте не

Резултати од над 20 години

Окружниот администратор Гец Урлих и...


споменик на Густав Адолф, ТВ извештај , музеј, личен придонес, Луцен, градоначалник на Лицен, Проширување, Катја Розенбаум, окружен администратор Гец Урлих, интервју, договор, финансирање, масовна гробница


Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion - најдобар начин за снимање настани, состаноци, концерти, разговори, театарски претстави...
за објавување на Интернет, ТВ, на ДВД, BluRay...Високи барања, но само мал буџет?

Честопати не е изводливо да се постигнат и двете. Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion е исклучок и единствена компанија за видео продукција која го побива ова правило. Нашите камери со големи сензори за слика од 1 инчи се од ист тип, најнова генерација и многу модерни. Тешките услови на осветлување не се пречка за квалитет на сликата од прва класа. Камерите може да се контролираат од далечина преку употреба на програмабилни моторизирани навали, намалувајќи ги трошоците со минимизирање на работната сила.


Нашиот асортиман на услуги

Паралелно снимање видео со повеќе камери (продукција на видео со повеќе камери)

Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion е вашиот партнер кога станува збор за снимање со повеќе камери и видео продукција. За вакви продукции користиме камери од ист тип. Кога станува збор за квалитетот на сликата, Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion не прави компромиси. Снимањето е барем во 4K/UHD. Уредувањето на видеото се одвива на компјутери со високи перформанси. Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion нуди можност за производство на видеа и во 8K / UHD-II / UHDTV2 / 4320p.
Видео снимање на театарски претстави, концерти, читања ...

Во видео снимањето на театарски претстави, концерти, читања и слично, секако се користат неколку камери. Снимањето со повеќе камери овозможува снимање на многу области на настанот од различни перспективи на сликата. Се користат камери со далечинско управување. Камерите се контролираат од централна точка во однос на зумирањето, острината и усогласувањето. Потребно е само едно лице да ги контролира сите камери. Не се потребни дополнителни сниматели.
Видео извештаи за ТВ, стриминг и интернет

Низ долгогодишната активност, имаме и богато искуство во оваа област. Беа произведени и емитувани неколку стотици ТВ прилози, видео-прилози и прилози. Истражуваните теми како и локациите беа многу различни и разновидни. Тие вклучуваат актуелни вести и информации, културни настани, спортски натпревари, фудбал, ракомет, социјални настани и многу повеќе. Нашето богато искуство ви овозможува да ги истражите сите можни теми за да произведувате ТВ-прилози и видео извештаи.
Видео продукција на рунди разговори, настани за дискусија, интервјуа итн.

Во зависност од задачата, неколку камери се користат и за интервјуа, настани за дискусија и тркалезни маси. За едноставни интервјуа со само едно лице, 2 камери може да бидат доволни доколку прашателот не се прикажува на сликата. Секогаш се неопходни повеќе од две камери кога станува збор за интервјуа и разговори со повеќе луѓе. Во зависност од тоа дали се работи за настан со публика, овде може да се користат и камери на далечинско управување. Ако треба да се снимаат рунди разговори без публика, можеби нема да биде потребно навалување на моторот. Ова го намалува техничкиот напор.
Видео монтажа, прилагодување на видео, аудио монтажа

Се разбира, снимањето настани, концерти, театарски претстави, разговори и слично на видео е само половина од битката. Следниот чекор по снимањето на видеото е сечење видео или уредување видео. Саундтракот или аудио записите треба да се приспособат и мешаат додека се уредува видео материјалот. Дополнителен текст, слика и видео материјал, како и замаглувања се исто така дизајнирани и интегрирани за време на уредувањето на видеото. Доколку сакате да се интегрира видео материјал од вас или од други извори, добредојдени сте да го поднесете ова. Аудио записите од концертните снимки исто така може да се ремиксираат и ремастерираат.
Производство на ЦД-а, ДВД-а и Blu-ray-дискови во мали количини

Нашата палета на услуги вклучува и производство на ЦД-а, ДВД-а и Blu-ray-дискови во мали серии. ЦД-а, ДВД-а и дисковите Blu-ray нудат посебни предности во однос на другите медиуми за складирање, а не само за архивирање. Безбедноста на податоците на USB-стикови, мемориски картички и хард дискови не е загарантирана вечно. Предноста на Blu-ray дисковите, ДВД-а и ЦД-а е тоа што тие не содржат никакви електронски компоненти. Blu-ray-дискови, ДВД-а и ЦД-а за музика и видео затоа се првиот избор како сувенир, како подарок или за продажба.

Од нашите резултати од преку 20 години видео продукција
Ракомет на највисоко ниво: ТВ-прилог ја прикажува возбудливата игра на ВХВ 91 против Пост СВ во лигата Саксонија-Анхалт (машки А младинци)

Weißenfelser Handball Verein vs. Post SV Magdeburg: ТВ репортажа за ... »
Креативна работилница во Глобус: Резба во тиква со предавачот Артур Фелгер: ТВ прилог за работилница за резба на тиква во трговскиот центар Глобус во Тејсен во Бургенландкрајс. Во интервју со Артур Фелгер, дознаваме повеќе за уметноста на резба на тиква и како најдобро да го направиме тоа.

Предавачот Артур Фелгер ја покажува уметноста на ... »
„35 години школа за боречки вештини SG Friesen: Наумбург слави со Jiyu Ryu Dojo и Shotokan Karate“ - ТВ репортажа со интервјуа со Gerold Käßler и Peter Bittner.

„35 години SG Friesen: Училиштето за боречки вештини ... »
ТВ репортажа за активностите на окружната полиција Бургенланд како дел од 4-тата спортска ноќ на Вајсенфелс во кошаркарскиот клуб МБЦ - Мителдојчер во градското собрание на Вајсенфелс

ТВ-интервју со посетителите на 4-тата спортска вечер ... »
За децата - Поглед на жител на областа Бургенланд

За децата - Писмо од граѓанин на областа ... »
Во Зорбау имаше вистинска прослава на годишнината: Фестангерот имаше 30 години. Денот беше исполнет со шарена парада, палка со пушки и секако танцување. Разговаравме со Мартин Милер, претседател на Зорбауер Хајматвераин 1991 eV.

Zorbauer Heimatverein 1991 eV ја прослави 30-годишнината од ... »
Слушање наместо послушност - мислење на жител на областа Бургенланд

Слушање наместо послушност - Мисли на граѓанин - ...»
ТВ репортажа за 3. младински камп на АОК во Вајзенфелс во МБЦ (Централногермански кошаркарски клуб) со фокус на соработката помеѓу АОК и МБЦ, интервјуа со претставници на двете организации и увид во организацијата на кампот.

ТВ репортажа за третиот младински камп на АОК во ... »
д-р Верен Фишер од Шпаркасе Бургенландкрајс во интервју за поддршката на Blickpunkt Alpha

„Животот како место за учење“: Како Blickpunkt Alpha ... »
Откриено: Што навистина рекол Олаф Шолц! Протече проштален говор на демо во Вајсенфелс!

Политички земјотрес: Протече прошталниот говор на ... »
Демо против игри на семафор: Видео извештај од Вајсенфелс на 18 септември 2023 година

Снимка од протестната акција КРАЈ НА АМПЕЛШПИЛХЕН ... »
ТВ репортажа за Мајкл Мендл, кој ја истражува историјата и културата на градот Цајц и води интервјуа со историчари и градски водичи.

ТВ репортажа за Мајкл Мендл, кој чита во ... »Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion на вашиот јазик
ქართული ‐ georgian ‐ জর্জিয়ান
malti ‐ maltese ‐ maltezer
nederlands ‐ dutch ‐ hollandi keel
azərbaycan ‐ azerbaijani ‐ aserbaidschanisch
беларускі ‐ belarusian ‐ bjeloruski
bugarski ‐ bulgarian ‐ ბულგარული
română ‐ romanian ‐ rúmenska
italiano ‐ italian ‐ italian
हिन्दी ‐ hindi ‐ hindi
dansk ‐ danish ‐ dāņu
հայերեն ‐ armenian ‐ arménský
türk ‐ turkish ‐ اللغة التركية
українська ‐ ukrainian ‐ ukrainian
বাংলা ‐ bengali ‐ bengalų
basa jawa ‐ javanese ‐ jávai
slovenský ‐ slovak ‐ slowaaks
eesti keel ‐ estonian ‐ estnisch
中国人 ‐ chinese ‐ kínai
norsk ‐ norwegian ‐ ノルウェー語
suid afrikaans ‐ south african ‐ dél-afrikai
suomalainen ‐ finnish ‐ фински
français ‐ french ‐ franču valoda
magyar ‐ hungarian ‐ hungarian
Русский ‐ russian ‐ russian
gaeilge ‐ irish ‐ ирски
svenska ‐ swedish ‐ orang swedia
עִברִית ‐ hebrew ‐ hebrejski
қазақ ‐ kazakh ‐ kazahstanski
latviski ‐ latvian ‐ latvia
english ‐ anglais ‐ 영어
Монгол ‐ mongolian ‐ المنغولية
한국인 ‐ korean ‐ korejščina
lietuvių ‐ lithuanian ‐ litovský
polski ‐ polish ‐ 研磨
lëtzebuergesch ‐ luxembourgish ‐ tiếng luxembourg
shqiptare ‐ albanian ‐ albānis
slovenščina ‐ slovenian ‐ словенский
日本 ‐ japanese ‐ japán
tiếng việt ‐ vietnamese ‐ vietnamesiska
македонски ‐ macedonian ‐ makedónska
Ελληνικά ‐ greek ‐ grčki
español ‐ spanish ‐ espanja
فارسی فارسی ‐ persian farsia ‐ Перс Фарс
bosanski ‐ bosnian ‐ Βόσνιος
deutsch ‐ german ‐ нямецкі
čeština ‐ czech ‐ Τσέχος
íslenskur ‐ icelandic ‐ islandeze
hrvatski ‐ croatian ‐ харвацкая
عربي ‐ arabic ‐ αραβικός
português ‐ portuguese ‐ portugisiska
bahasa indonesia ‐ indonesian ‐ indonezijski
Српски ‐ serbian ‐ Σέρβος


Tarafından yapılan sayfanın yenilenmesi Huy Espinoza - 2024.06.19 - 11:55:12