Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion

Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion Снимање видео за говор Видео продукција на ТВ репортажи видео едитор


Првата страница Опсег на услуги Цените Претходни проекти Контакт

Од нашите резултати, произведени во повеќе од 20 години видео продукција.

Фасцинантни минерали и фосили: берзата во Бад...


интервју, Bad Kösen, Армин Серфлинг (Bad Kösen минералошко здружение), размена на минерали и фосили, Герхард Графе (претседател на минералошкото здружение Bad Kösen), ТВ извештај, Бургенландкрајс


Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion - најдобар начин за снимање настани, состаноци, концерти, разговори, театарски претстави...
за објавување на Интернет, ТВ, на Blu-ray диск, ДВДИзвонреден квалитет и покрај ограничените финансиски ресурси?

Како по правило, невозможно е да се реализираат и двете во исто време. Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion е исклучок и единствена компанија за видео продукција која го побива ова правило. Ние користиме камери со големи, најнова генерација сензори за слика од 1 инчи од ист тип. Оптималниот квалитет на сликата е обезбеден дури и при неповолни услови на осветлување. Употребата на програмабилни навалувања на моторот значи дека камерите може да се ракуваат од далечина, што го намалува бројот на потребниот персонал и на тој начин ги намалува трошоците.


Од нашата палета на услуги

Синхроно снимање со повеќе камери (продукција на видео со повеќе камери)

Главното поле на активност на Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion е снимање видео со повеќе камери и видео продукција. Се потпираме на висококвалитетни камери од ист тип. Ова обезбедува идентичен квалитет на сликата дури и со 4K/UHD. Видео материјалот се сече на компјутери со високи перформанси. Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion веќе нуди можност за производство на видеа во 8K / UHD-II / UHDTV2 / 4320p.
Видео снимање на концерти, театарски претстави и читања ...

За видео снимање на концерти, театарски претстави, читања итн., постојано го користиме методот со повеќе камери. Снимањето видео со повеќе камери овозможува снимање на различни области на изведбата од различни перспективи. Се користат камери со далечинско управување. Камерите се контролираат од централна точка во однос на зумирањето, острината и усогласувањето. На овој начин, едно лице може да управува со 5 или повеќе камери. Ова ви заштедува персонални трошоци.
Видео извештаи за телевизија и Интернет

Низ долгогодишната активност, имаме и богато искуство во оваа област. Беа произведени и емитувани стотици ТВ прилози и прилози. Оваа активност доведе до широк спектар на места за широк спектар на теми. Тие вклучуваат актуелни вести и информации, културни настани, спортски натпревари, фудбал, ракомет, социјални настани и многу повеќе. Нашето богато искуство ви овозможува да ги истражите сите можни теми за да произведувате ТВ-прилози и видео извештаи.
Видео продукција на интервјуа, тркалезни маси, настани за дискусија итн.

Во зависност од тоа што сака клиентот и како е ситуацијата на лице место, неколку камери се користат и за интервјуа, рунди разговори, настани за дискусија итн. Ако прашателот не треба да биде прикажан на сликата во интервјуа со само едно лице, понекогаш се сосема доволни две камери. Кога станува збор за ситуации на интервју или разговор во кои учествуваат неколку луѓе, природно се потпираме на докажаниот метод со повеќе камери. Ќе се користат камери со далечинско управување доколку се работи за настан со публика. Ако интервјуата, разговорите или рундите за дискусија се снимаат без публика, нема потреба од навалување на моторот.
Монтажа и монтажа на видео и аудио материјал

Видео снимањето на настани, концерти, интервјуа и слично е разбирливо само едната страна на паричката. По снимањето видео, уредувањето на видеото е логичен следен чекор во производството на видео. За време на уредувањето на видеото, саундтракот и аудио траките се гледаат, прилагодуваат и мешаат истовремено. Дополнителен текст, слика и видео материјал, како и замаглувања се исто така дизајнирани и интегрирани за време на уредувањето на видеото. Сечевме и видеа од нивни или материјали од други извори. Ако саундтракот на снимањето на концертот треба да се ремиксираат и мастерираат, можете соодветно да ги доставите.
Мала серија на ЦД-а, ДВД-а и Blu-ray-дискови

Можеме да ви понудиме производство на ЦД-а, ДВД-а и Blu-ray-дискови во мали серии. За разлика од другите медиуми за складирање, ЦД-а, ДВД-а и Blu-ray-дисковите имаат непобедливи предности. Рок на употреба на USB-стикови, мемориски картички и хард дискови е ограничен. Бидејќи Blu-ray-дисковите, ДВД-а и ЦД-а не содржат електронски компоненти, оваа потенцијална ранливост и причина за губење на податоци е отсутна. Blu-ray-дискови, ДВД-а и ЦД-а за музика и видео затоа се првиот избор како сувенир, како подарок или за продажба.

Од резултатите од над 2 децении видео продукција
Бунар длабок 115 метри треба да го заштити Мондзе во близина на Хоенмолсен од сушење - ова на прес-конференција го соопштија претставници од политиката и бизнисот, меѓу кои и градоначалникот Енди Хауг и Маик Симон од МИБРАГ.

На прес-конференција, Енди Хауг (градоначалник на ... »
Директно од менторот: Ослободете се внатрешно и остварете ги своите цели со советите на Кристин Бојтлер!

Менторката Кристин Бојтлер споделува испробани ... »
Сон за виолина - Андреас Фридрих - читајќи ја градската библиотека Хоенмолсен

Сон за виолина - Андреас Фридрих - ... »
Претседателот на градскиот совет Јерг Фрајвалд во разговор - Како фестивалот на замокот во Вајсенфелс ја збогатува областа Бургенланд и важноста на значката на честа на градот.

Парада на фестивалот на замокот во областа ... »
Големите имиња на 17-тиот новогодишен прием во Бургенландкрајс: Зигмар Габриел и Зигхард Бургграф беа пречекани и почестени од окружниот администратор Гец Улрих и Марио Кернер (претседател на Шпаркасе Бургенландкрајс).

Новогодишниот дочек во областа Бургенланд, ... »
Бренд кражба во трговијата со коњи: Златниот добиток на Требен со Рис и Ернст - локални приказни

Златната стока на Требен: Рис и Ернст откриваат ... »
Шарени впечатоци: Видео резиме на протестот против игрите на семафорот во Вајсенфелс, 18 септември 2023 година

Снимка од протестната акција КРАЈ НА ... »
Обиколка: Разглед на Капитол во Цајц по повод годишнината со Констанзе Теиле како водич. Турата ги прикажува различните простории и области на театарот, како и историските елементи кои биле зачувани низ годините.

Интервју со Катрин Нерлинг: Интервју со Катрин ... »Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion меѓународни
македонски / macedonian / maķedonietis
norsk / norwegian / norwegian
latviski / latvian / ラトビア語
日本 / japanese / japonca
Русский / russian / rusų
malti / maltese / maltiešu
íslenskur / icelandic / islandzki
বাংলা / bengali / bengali
hrvatski / croatian / kroatesch
gaeilge / irish / orang irlandia
basa jawa / javanese / javanesesch
türk / turkish / τούρκικος
polski / polish / fényesít
Ελληνικά / greek / graikų
azərbaycan / azerbaijani / azerbajdzsáni
中国人 / chinese / چینی ها
українська / ukrainian / украјински
հայերեն / armenian / arménsky
беларускі / belarusian / belarussu
suid afrikaans / south african / south african
español / spanish / espanhol
english / anglais / енглески језик
magyar / hungarian / mađarski
한국인 / korean / koreaans
bugarski / bulgarian / bułgarski
فارسی فارسی / persian farsia / persisk farsia
slovenščina / slovenian / 斯洛文尼亚语
عربي / arabic / 아라비아 말
shqiptare / albanian / albaniż
slovenský / slovak / slovacco
қазақ / kazakh / kasakhisk
français / french / francúzsky
हिन्दी / hindi / hindi
italiano / italian / italų
čeština / czech / चेक
dansk / danish / danimarka
eesti keel / estonian / estoński
nederlands / dutch / niederländisch
bosanski / bosnian / البوسنية
português / portuguese / پرتغالی
deutsch / german / неміс
suomalainen / finnish / фин
ქართული / georgian / georgískt
bahasa indonesia / indonesian / индонезиялық
română / romanian / румынская
עִברִית / hebrew / ებრაული
lëtzebuergesch / luxembourgish / লাক্সেমবার্গিশ
lietuvių / lithuanian / litauesch
svenska / swedish / შვედური
Српски / serbian / الصربية
Монгол / mongolian / mongools
tiếng việt / vietnamese / vietnamština


Тази страница е актуализирана от Babu Khaled - 2024.06.24 - 17:35:56