Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion

Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion Концертна видео продукција Снимање видео за говор Креатор на видео содржина


Почетна страница Опсег на понуди Преглед на трошоци Преглед на проектот Лице за контакт

резултати од нашата работа

Справување со разликите: Зошто понекогаш...


Потребна е вашата поддршка! ... »


Секој има потреба од колбас од црниот дроб на Bemme!


Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion - најдобар начин за снимање настани, состаноци, концерти, разговори, театарски претстави...
за објавување на ТВ, веб, BluRay, ДВДМали финансиски средства, но големи побарувања?

Овие две работи обично се некомпатибилни. Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion е исклучок и единствена компанија за видео продукција која го побива ова правило. Се користат сегашни камери со големи сензори за слика од 1 инчи од ист тип од најновата генерација. Предизвикувачките услови на осветлување не се пречка за одличен квалитет на сликата. Програмабилните моторизирани навалувања овозможуваат далечинско управување со камерите, намалувајќи ја потребата од персонал и заштедувајќи ги трошоците.


Од нашата палета на услуги

Снимање видео со повеќе камери (продукција на видео со повеќе камери)

Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion ви нуди снимање и продукција на видео со повеќе камери. Се користат неколку камери од ист тип. Кога станува збор за квалитетот на сликата, Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion не прави компромиси. Снимањето е барем во 4K/UHD. Уредувањето на видеото се одвива на компјутери со високи перформанси. Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion нуди можност за производство на видеа и во 8K / UHD-II / UHDTV2 / 4320p.
Видео продукција на концерти, театарски претстави, читања ...

Видеоснимањето на театарски претстави, концерти, читања и слично секако се прави со неколку камери. Користејќи го методот со повеќе камери, го реализираме видео снимањето на сценската изведба од многу различни перспективи. Се потпираме на модерни камери кои се управуваат од далечина. Многу разновидно усогласување на камерите се одвива од централна точка. На овој начин, едно лице може да управува со 5 или повеќе камери. Ова ви заштедува персонални трошоци.
ТВ и видео извештаи за радио, стриминг и интернет

Низ долгогодишната активност, имаме и богато искуство во оваа област. Беа произведени и емитувани неколку стотици ТВ прилози, видео-прилози и прилози. И темите и локациите беа многу разновидни. Темите се движеа од актуелни вести и информации до културни и спортски настани, социјални настани и многу повеќе. Ние сме во состојба да истражуваме за вас во сите можни области и да произведуваме видео прилози и ТВ-прилози.
Видео продукција на интервјуа, тркалезни маси, настани за дискусија итн.

Во зависност од тоа што сака клиентот и како е ситуацијата на лице место, неколку камери се користат и за интервјуа, рунди разговори, настани за дискусија итн. За едноставни интервјуа со само едно лице, 2 камери може да бидат доволни доколку прашателот не се прикажува на сликата. Во секој случај, потребни се повеќе од две камери кога станува збор за видео снимање на интервјуа и разговори со повеќе луѓе. Колку е неопходно да може далечинско да се контролираат камерите зависи од тоа дали се работи за настан со публика. Ако треба да се снимаат рунди разговори без публика, можеби нема да биде потребно навалување на моторот. Ова го намалува техничкиот напор.
Монтажа и монтажа на видео и аудио материјал

Се разбира, не е доволно само снимање концерти, настани, интервјуа и дискусии итн. По снимањето на видеото, неминовно следи видео монтажата. Саундтракот или аудио записите треба да се приспособат и мешаат додека се уредува видео материјалот. За време на монтажата, видеото се комплетира со логоа, замаглувања и, доколку е потребно, со друг видео, слика и текстуален материјал. Можете исто така да испратите постоечки слики, текст, видео и аудио материјал. Ако, на пример, треба да се совладаат аудио записите од снимката на концертот, можеме да го направиме тоа или можете да го доставите како датотека.
Мала серија на ЦД-а, ДВД-а и Blu-ray-дискови

Дали ви требаат ЦД-а, ДВД-а или Blu-ray-дискови во мали количини? Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion е вашиот партнер. Во однос на архивирањето, ЦД-а, ДВД-а и Blu-ray-дисковите нудат голем број на предности. Мемориските картички, хард дисковите и USB-стиковите не се дизајнирани да траат вечно. Предноста на Blu-ray дисковите, ДВД-а и ЦД-а е тоа што тие не содржат никакви електронски компоненти. Blu-ray-дискови, ДВД-а и ЦД-а се идеални за продажба, подарување или архивирање музика и видеа.

Од нашите бројни резултати од преку 20 години видео продукција
Интервју со Стивен Теилиг, државниот тренер за борби во KSG Jodan Kamae Zeitz, за подготовките на државниот состав за новата натпреварувачка сезона.

ТВ репортажа за интензивната подготовка на ... »
На 20-тиот Куп на Окружниот совет во мал фудбал во Бургенландкрајс, работите станаа жешки. Стефан Руп, вториот претседател на СЦ Наумбург, во интервју известува за турнирот, расположението и перформансите на неговиот тим.

Во областа Бургенланд се одржа 20. Куп на окружниот ... »
Настанот на 24 август 2019 година како дел од фестивалот Мендл беше наречен -Wir zeitzen-.

-Wir zeitzen- беше насловот на настанот на 24 август 2019 ... »
Прес-конференцијата на SSC ​​Saalesportclub Weissenfels ги разгледува увидите, дел 3

SSC Saale-Sport-Club Weissenfels Прес-конференција Прегледи ... »
Бидете пораката!

Интервју и разговор со Андреас Мартин од здружението ... »
ТВ репортажа: Љубителот на уметноста Харалд Росал во разговор за изложбата во Кунсхаус Цајц и важноста на современата уметност за регионот

Разглед на Kunsthaus Zeitz - изложба на современа ... »Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion без граници
english ¦ anglais ¦ Английский
français ¦ french ¦ Франц
magyar ¦ hungarian ¦ húngaro
čeština ¦ czech ¦ 捷克语
हिन्दी ¦ hindi ¦ hindi
Монгол ¦ mongolian ¦ mongoljan
slovenščina ¦ slovenian ¦ sloveens
gaeilge ¦ irish ¦ ирски
bugarski ¦ bulgarian ¦ болгар
latviski ¦ latvian ¦ người latvia
basa jawa ¦ javanese ¦ Ġavaniż
eesti keel ¦ estonian ¦ 爱沙尼亚语
dansk ¦ danish ¦ danish
עִברִית ¦ hebrew ¦ ヘブライ語
ქართული ¦ georgian ¦ জর্জিয়ান
беларускі ¦ belarusian ¦ bielorusso
中国人 ¦ chinese ¦ kínai
Русский ¦ russian ¦ orosz
norsk ¦ norwegian ¦ norský
Српски ¦ serbian ¦ सर्बियाई
svenska ¦ swedish ¦ スウェーデンの
türk ¦ turkish ¦ turki
қазақ ¦ kazakh ¦ kazakh
македонски ¦ macedonian ¦ makedonský
polski ¦ polish ¦ polere
українська ¦ ukrainian ¦ ukrayna
bahasa indonesia ¦ indonesian ¦ інданезійскі
հայերեն ¦ armenian ¦ სომხური
日本 ¦ japanese ¦ japanski
deutsch ¦ german ¦ Немачки
lëtzebuergesch ¦ luxembourgish ¦ luxembourgeois
suomalainen ¦ finnish ¦ finščina
português ¦ portuguese ¦ portugeze
italiano ¦ italian ¦ italiensk
español ¦ spanish ¦ hispaania keel
tiếng việt ¦ vietnamese ¦ vietnamita
română ¦ romanian ¦ rumænsk
shqiptare ¦ albanian ¦ albanesch
nederlands ¦ dutch ¦ niederländisch
Ελληνικά ¦ greek ¦ грек
bosanski ¦ bosnian ¦ bosnyák
বাংলা ¦ bengali ¦ bengalce
عربي ¦ arabic ¦ arabialainen
malti ¦ maltese ¦ maltaca
hrvatski ¦ croatian ¦ хрватски
한국인 ¦ korean ¦ korea keel
slovenský ¦ slovak ¦ slovaški
íslenskur ¦ icelandic ¦ ایسلندی
lietuvių ¦ lithuanian ¦ lituano
فارسی فارسی ¦ persian farsia ¦ persia persia
suid afrikaans ¦ south african ¦ sud-african
azərbaycan ¦ azerbaijani ¦ アゼルバイジャン語


Ενημερώθηκε από Zhi Das - 2023.12.03 - 14:15:54