Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion

Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion продуцент на имиџ филм филмаџии музички спотови


Првата страница Нашиот асортиман на понуди Барање за понуда Референци (избор) Контакт

Од нашите резултати, произведени во повеќе од 20 години видео продукција.

ТВ репортажа за третиот младински камп на АОК во...


ТВ извештај, област Бургенланд , 3. младински камп на АОК, Вилма Штрук (државен претставник на АОК Саксонија-Анхалт), Централногермански кошаркарски клуб, Вајсенфелс, интервју, Мартин Гајслер (Управен директор на Централногерманскиот кошаркарски клуб), МБЦ


Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion - најдобар начин за снимање настани, состаноци, концерти, разговори, театарски претстави...
за објавување на Интернет, ТВ, на Blu-ray диск, ДВДВисоки барања, но само мал буџет?

Ова обично е исклучено. Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion е исклучок од правилото. Користиме ист тип на камери од најновата генерација со големи сензори за слика од 1 инчи. Оптималниот квалитет на сликата е загарантиран дури и при предизвикувачки услови на осветлување. Програмабилните моторизирани навалувања овозможуваат далечинско управување на камерите, а со тоа ја намалува потребата од персонал, што резултира со заштеда на трошоците.


Меѓу другото, ги нудиме следните услуги

Продукција на видео со повеќе камери (паралелно снимање со повеќе камери)

Главното поле на активност на Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion е снимање видео со повеќе камери и видео продукција. Ние користиме камери од ист тип. Ова обезбедува идентичен квалитет на сликата дури и со 4K/UHD. Видео материјалот се уредува на компјутери со високи перформанси користејќи професионален софтвер. Како еден од ретките производители на видео, Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion може да произведува видеа во 8K / UHD-II / UHDTV2 / 4320p.
Видео снимање на театарски претстави, концерти, читања ...

Во видео снимањето на театарски претстави, концерти, читања и слично, секако се користат неколку камери. Снимањето видео со повеќе камери овозможува снимање на различни области на изведбата од различни перспективи. Се користат камери со далечинско управување. Многу разновидно усогласување на камерите се одвива од централна точка. Ова ја намалува работната сила и трошоците бидејќи едно лице може да контролира повеќе камери.
Видео извештаи за ТВ, стриминг и интернет

Во оваа област, исто така, можеме да се потпреме на богато искуство засновано на долгогодишна активност. Во текот на годините беа направени стотици видео-прилози и ТВ прилози. Оваа активност доведе до широк спектар на места за широк спектар на теми. Тие вклучуваат ударни вести и информации, културни и спортски настани, натпревари, социјални настани и многу повеќе. Поради нашите многубројни искуства, можеме да работиме за вас во речиси сите теми за да произведуваме ТВ-прилози и видео-прилози.
Видео продукција на интервјуа, тркалезни маси, настани за дискусија итн.

Во зависност од тоа што сака клиентот и како е ситуацијата на лице место, неколку камери се користат и за интервјуа, рунди разговори, настани за дискусија итн. Две камери понекогаш се доволни ако прашателот не треба да биде прикажан на сликата при интервјуа со само едно лице. Кога станува збор за ситуации на интервју или разговор во кои учествуваат неколку луѓе, природно се потпираме на докажаниот метод со повеќе камери. Колку е неопходно да може далечинско да се контролираат камерите зависи од тоа дали се работи за настан со публика. Техничкиот напор се намалува ако видеото е на дискусии без публика.
Видео монтажа, сечење видео, аудио монтажа

Видео снимањето на настани, концерти, интервјуа и слично е разбирливо само едната страна на паричката. Следниот чекор по снимањето на видеото е сечење видео или уредување видео. Саундтракот или аудио записите треба да се приспособат и мешаат додека се уредува видео материјалот. Комплетната видео продукција вклучува создавање и интеграција на логоа, замаглувања и, доколку е потребно, дополнителна слика, текст и видео материјал. Видео материјалот од ваши или други извори лесно може да се интегрира. Исто така, можно е уредување, мешање и совладување на аудио записите од концертните снимки.
Мала серија на ЦД-а, ДВД-а и Blu-ray-дискови

Дали ви требаат ЦД-а, ДВД-а или Blu-ray-дискови во мали количини? Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion е вашиот партнер. Кога станува збор за архивирање аудио, видео и податоци, ЦД-а, ДВД-а и Blu-ray-дисковите нудат јасни предности. УСБ-мемориските картички и хард дисковите имаат ограничен рок на траење. На Blu-ray-дискови, ДВД-а и ЦД-а им недостасуваат електронски компоненти. Така, овие потенцијални слаби точки и причини за губење на податоци недостасуваат. Blu-ray-дискови, ДВД-а и ЦД-а се идеални за продажба, подарување или архивирање музика и видеа.

Од резултатите од над 2 децении видео продукција
Мисли и барања на еден претприемач - гласот на граѓаните на областа Бургенланд

Поднесок од претприемач од областа ... »
Потпишан договор за проширување на музејот Луцен за масовна гробница и споменикот на Густав Адолф: Окружниот администратор Гец Урлих и градоначалникот на Лицен се потпираат на финансирање и свој придонес - Интервју со Катја Розенбаум.

Интервју со Катја Розенбаум: Окружниот ... »
Интервју со Тино Вурм (сервис за греење) - Како се вратил во областа Бургенланд по долго отсуство и какви искуства има во својата работа

ТВ извештај: Прес-конференција во компанијата ... »
Во рамките на новогодишниот прием кај градоначалникот на Вајсенфелс, значките на честа се доделуваат на заслужни личности. Гетегимназијата Вајсенфелс претставува одлична културна програма со мјузиклот „Робин Худ“. Клаудија Далберт, министерка за Саксонија-Анхалт, дава извонреден говор.

Вајсенфелс го прославува новогодишниот дочек од ... »
Сето ова ме плаши - поднесување до областа Бургенланд

Сето ова ме плаши - писмото од областа ... »
„Годишнина на школата за боречки вештини SG Friesen во Наумбург: 35 години страст за Jiyu Ryu Dojo и Shotokan Karate“ - ТВ репортажа со интервјуа со Геролд Кеслер и Питер Битнер.

„Јубилеј во Наумбург: С.Г. Фризен слави 35 години ... »Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion на многу различни јазици
hrvatski ⋄ croatian ⋄ クロアチア語
nederlands ⋄ dutch ⋄ niederländisch
bosanski ⋄ bosnian ⋄ боснійський
gaeilge ⋄ irish ⋄ irland
slovenščina ⋄ slovenian ⋄ slovenački
bahasa indonesia ⋄ indonesian ⋄ Ινδονησιακά
lietuvių ⋄ lithuanian ⋄ litva dili
azərbaycan ⋄ azerbaijani ⋄ აზერბაიჯანული
polski ⋄ polish ⋄ polonisht
suid afrikaans ⋄ south african ⋄ Південноафриканський
français ⋄ french ⋄ limba franceza
español ⋄ spanish ⋄ spanisch
dansk ⋄ danish ⋄ 丹麦语
Русский ⋄ russian ⋄ ruština
svenska ⋄ swedish ⋄ շվեդ
shqiptare ⋄ albanian ⋄ আলবেনিয়ান
čeština ⋄ czech ⋄ češki
latviski ⋄ latvian ⋄ latvijščina
Монгол ⋄ mongolian ⋄ mongools
ქართული ⋄ georgian ⋄ georgian
magyar ⋄ hungarian ⋄ người hungary
қазақ ⋄ kazakh ⋄ każakistan
հայերեն ⋄ armenian ⋄ jermenski
lëtzebuergesch ⋄ luxembourgish ⋄ لوگزامبورگی
basa jawa ⋄ javanese ⋄ javaans
bugarski ⋄ bulgarian ⋄ bolgár
中国人 ⋄ chinese ⋄ kitajski
বাংলা ⋄ bengali ⋄ ბენგალური
english ⋄ anglais ⋄ англійська
한국인 ⋄ korean ⋄ κορεάτης
română ⋄ romanian ⋄ رومانیایی
italiano ⋄ italian ⋄ italiensk
slovenský ⋄ slovak ⋄ slóvakíu
íslenskur ⋄ icelandic ⋄ islandzki
tiếng việt ⋄ vietnamese ⋄ вијетнамски
हिन्दी ⋄ hindi ⋄ hindi
македонски ⋄ macedonian ⋄ ম্যাসেডোনিয়ান
türk ⋄ turkish ⋄ tierkesch
עִברִית ⋄ hebrew ⋄ ヘブライ語
deutsch ⋄ german ⋄ tysk
Српски ⋄ serbian ⋄ セルビア語
português ⋄ portuguese ⋄ portugalski
Ελληνικά ⋄ greek ⋄ greco
українська ⋄ ukrainian ⋄ Úcráinis
suomalainen ⋄ finnish ⋄ фінская
беларускі ⋄ belarusian ⋄ белорус
eesti keel ⋄ estonian ⋄ estone
فارسی فارسی ⋄ persian farsia ⋄ farsia persiana
norsk ⋄ norwegian ⋄ nauy
日本 ⋄ japanese ⋄ japannese
malti ⋄ maltese ⋄ maltês
عربي ⋄ arabic ⋄ għarbi


Oppdatert av Dina Salas - 2023.12.01 - 07:43:28