Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion

Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion Концертна видео продукција видеограф на настанот Креатор на видео содржина


Првата страница Нашиот асортиман на понуди Барање за понуда Преглед на проектот Лице за контакт

Резултати од над 20 години

10 години SV Kickers Rasberg eV: Како спортот ги прави децата...


Грасловенланд, мајмуни силни и лавови паметни, ТВ репортажа, 10-годишнина, Керстин Штајц (дивизија менаџер SV Kickers Rasberg eV), детско гимнастичко шоу, интервју, област Бургенланд , клуб, детска гимнастика , кој и да се движи може да премести нешто, SV Kickers Rasberg eV, Цајц, Тафи


Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion - најекономичен, а сепак професионален начин за снимање настани, конференции, концерти, дискусии, театарски претстави ...
за објавување на Интернет, ТВ, на ДВД, BluRay...Добивате успешен проект со малку пари, но високи стандарди?

Обично треба да дадете приоритет бидејќи овие опции меѓусебно се исклучуваат. Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion е исклучок и единствена компанија за видео продукција која го побива ова правило. Камерите што ги користиме се модерни, модели од најновата генерација од ист тип, со големи сензори за слика од 1 инчи. Извонреден квалитет на сликата се постигнува во тешки услови на осветлување. Со програмабилни моторизирани навали, камерите може да се контролираат од далечина, минимизирајќи ја работната сила и овозможувајќи заштеда на трошоци.


Нашиот асортиман на услуги

Синхроно снимање со повеќе камери (продукција на видео со повеќе камери)

Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion е една од ретките компании што нуди видео продукција со повеќе камери. Ние користиме камери од ист тип. Во основа, се снима најмалку 4K/UHD. Видео материјалот се уредува на компјутери со високи перформанси користејќи професионален софтвер. Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion веќе нуди можност за производство на видеа во 8K / UHD-II / UHDTV2 / 4320p.
Видео продукција на концерти, театарски претстави, читања ...

Кога станува збор за снимање видео театарски претстави, концерти, читања итн., природно го користиме методот со повеќе камери. Ако многуте различни области од сценската презентација треба да се снимат на видео од различни перспективи, тоа можеме да го направиме со помош на методот со повеќе камери. Ние користиме камери кои се контролираат од далечина. Камерите се контролираат на различни начини од само една централна точка. На овој начин, едно лице може да управува со 5 или повеќе камери. Ова ви заштедува персонални трошоци.
Видео извештаи за ТВ, стриминг и интернет

Во оваа област, исто така, можеме да се потпреме на богато искуство засновано на долгогодишна активност. Ова резултираше со неколку стотици ТВ прилози и видео-прилози. Истражуваните теми како и локациите беа многу различни и разновидни. Тие вклучуваат ударни вести и информации, културни и спортски настани, натпревари, социјални настани и многу повеќе. Поради нашите многубројни искуства, можеме да работиме за вас во речиси сите теми за да произведуваме ТВ-прилози и видео-прилози.
Видео продукција на рунди разговори, настани за дискусија, интервјуа итн.

Во зависност од задачата, неколку камери се користат и за интервјуа, настани за дискусија и тркалезни маси. Ако прашателот не треба да биде прикажан на сликата во интервјуа со само едно лице, понекогаш се сосема доволни две камери. Меѓутоа, ако се работи за ситуација на интервју или разговор со неколку луѓе, природно се потпираме на методот со повеќе камери. Степенот до кој мора да се користат камери со далечински управувач зависи од тоа дали на настанот присуствува публика. Техничкиот напор се намалува ако видеото е на дискусии без публика.
Видео монтажа, прилагодување на видео, аудио монтажа

Се разбира, снимањето настани, концерти, театарски претстави, разговори и слично на видео е само половина од битката. Продукцијата на видео не може да се заврши без уредување на видеото. Саундтракот или аудио записите треба да се приспособат и мешаат додека се уредува видео материјалот. Интеграцијата на дополнителен текст и материјал за слики, како и интеграција на логоа и замаглувања, исто така се случува за време на уредувањето на видеото. Сечевме и видеа од нивни или материјали од други извори. Ако саундтракот на снимањето на концертот треба да се ремиксираат и мастерираат, можете соодветно да ги доставите.
Производство на ЦД-а, ДВД-а и Blu-ray-дискови во мали количини

Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion нуди мало сериско производство на ЦД-а, ДВД-а и Blu-ray-дискови. ЦД-а, ДВД-а и Blu-ray-дисковите не само што нудат непобедливи предности во однос на архивирањето. Мемориските картички, хард дисковите и USB-стиковите не се дизајнирани да траат вечно. Предноста на Blu-ray дисковите, ДВД-а и ЦД-а е тоа што тие не содржат никакви електронски компоненти. Blu-ray-дискови, ДВД-а и ЦД-а се идеални за продажба, подарување или архивирање музика и видеа.

Од резултатите од над 2 децении видео продукција
Ракометниот натпревар помеѓу WHV 91 и SV Friesen Frankleben 1887 во Јужна асоцијација лига ќе биде возбудлив натпревар. По натпреварот, Steffen Dathe од WHV 91 дава увид во тактиката и перформансите на неговиот тим во интервју.

WHV 91 се бори во Verbandsliga Süd против SV Friesen Frankleben 1887 за ... »
Градот Цајц вчера вечерта во градското собрание им оддаде почест на успешните спортисти и тимови, вклучувајќи го клубот за кану, заедницата за боречки вештини Џу-Џутсу, Јодан Камае и клубот за јавање и возење Цајц-Бергисдорф.

Кану клубот, заедницата за боречки вештини Џу-Џутсу, ... »
Видео снимка на музичката формација RoCoco во црквата замок во Госек

Unplugged концерт на музичкото дуо RoCoco во црквата на ...»
Од минатото до вистинското јас: Водич на Кристин Бојтлер за вашиот личен развој и слобода!

Менторката Кристин Бојтлер споделува испробани ... »
Љубов да танцува - музичко видео на уметникот Бастијан Харпер

Бастијан Харпер - Љубов да танцува - музичко ... »
Играјте како почит на историјата: ТВ-прилог за изведбата на Симпл и Швејк како дел од музичкиот фестивал Хајнрих Шуц во сала за бал во замокот Морицбург во Цајц. Во интервју со Др. Кристина Зигфрид, директорката на фестивалот, е загрижена за важноста на делото како почит на комеморацијата на крајот на Триесетгодишната војна и Првата светска војна.

Уметничко толкување на историските настани: ТВ ... »
Поглед на една баба од областа Бургенланд

Баба - Едно мислење - Гласот на граѓаните на областа ... »
Главниот лекар Др. медицински Андреас Хелвегер: Секојдневниот живот во траума хирургија. Во овој ТВ прилог, главниот лекар Др. медицински Андреас Хелвегер го придружува додека го совладува своето секојдневие во траума хирургија во Asklepiosklinik Weißenfels. Дел 2

Главниот лекар Др. медицински Андреас Хелвегер: Ден ... »
„Кампањата за вреќи за читање“ на Градската библиотека Вајсенфелс, која е наменета за учениците од основните училишта, беше претставена во ТВ-прилог. Кесите за читање беа поделени во соработка со основното училиште Лангендорф и книжарницата Сеум во Вајсенфелс.

Телевизиски прилог за успешната „Кампања за ... »
„Учење да свириме на тапани со забава: работилница за деца со бендот RedAttack во Културхаус Вајсенфелс“

„Доживејте го ритамот: работилница за тапани ... »Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion во други земји
tiếng việt · vietnamese · vietnamesisk
latviski · latvian · letton
italiano · italian · talijanski
中国人 · chinese · kineze
svenska · swedish · schwedisch
हिन्दी · hindi · hindi
Ελληνικά · greek · yunan
hrvatski · croatian · харвацкая
azərbaycan · azerbaijani · 阿塞拜疆
عربي · arabic · araibis
nederlands · dutch · néerlandais
slovenščina · slovenian · slovence
lëtzebuergesch · luxembourgish · люксембурзький
bosanski · bosnian · bosnialainen
bahasa indonesia · indonesian · インドネシア語
suomalainen · finnish · finnesch
suid afrikaans · south african · جنوب افريقيا
eesti keel · estonian · эстон
فارسی فارسی · persian farsia · persisk farsia
malti · maltese · maltees
deutsch · german · Немачки
gaeilge · irish · irsk
bugarski · bulgarian · بلغاری
basa jawa · javanese · javanesesch
polski · polish · Στίλβωση
українська · ukrainian · украінскі
norsk · norwegian · নরওয়েজীয়
বাংলা · bengali · bengalščina
english · anglais · engelsk
한국인 · korean · koreaans
עִברִית · hebrew · hebrejčina
čeština · czech · češki
Монгол · mongolian · mongolský
íslenskur · icelandic · islandiešu
português · portuguese · португалски
беларускі · belarusian · beloruski
македонски · macedonian · 마케도니아 어
dansk · danish · taani keel
shqiptare · albanian · албанец
հայերեն · armenian · wong armenia
magyar · hungarian · hungareze
Српски · serbian · صربی
қазақ · kazakh · カザフ語
türk · turkish · turc
Русский · russian · rúisis
日本 · japanese · japonų
español · spanish · spagnolo
français · french · francuski
slovenský · slovak · slovacco
ქართული · georgian · georgisk
lietuvių · lithuanian · litvanski
română · romanian · rúmenska


このページはによって更新されました Savita Yun - 2023.12.01 - 06:32:39