Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion

Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion филмаџии видео едитор креативен директор


Почетна страница Нашите услуги Цените Претходни проекти Контакт

Резултати од повеќе од 20 години креативен процес

Одам на прошетка - Писмо од граѓанин на областа...


Потребна е вашата поддршка! ... »


Шетам за постарите кои ја изградија оваа земја. Одам за еднаквост на сите луѓе без разлика на пол, потекло и вера.


Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion - најдобар начин за снимање настани, состаноци, концерти, разговори, театарски претстави...
за објавување на Интернет, ТВ, на ДВД, BluRay...Високи цели, но само мал буџет - голем предизвик?

Овие две работи обично се некомпатибилни. Сепак, Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion е исклучок од правилото. Користиме камери од најновата генерација со големи сензори за слика од 1 инчи од ист тип. Извонреден квалитет на сликата се постигнува во тешки услови на осветлување. Со програмабилни моторизирани навали, камерите може да се контролираат од далечина, минимизирајќи ја работната сила и овозможувајќи заштеда на трошоци.


Меѓу другото, ги нудиме следните услуги

Снимање видео со повеќе камери (продукција на видео со повеќе камери)

Главното поле на активност на Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion е снимање видео со повеќе камери и видео продукција. Се потпираме на висококвалитетни камери од ист тип. Ова обезбедува идентичен квалитет на сликата дури и со 4K/UHD. Видео материјалот се уредува на компјутери со високи перформанси користејќи професионален софтвер. Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion веќе нуди можност за производство на видеа во 8K / UHD-II / UHDTV2 / 4320p.
Видео продукција на театарски претстави, концерти, читања и друго

За видео снимање на концерти, театарски претстави, читања итн., постојано го користиме методот со повеќе камери. Ако многуте различни области од сценската презентација треба да се снимат на видео од различни перспективи, тоа можеме да го направиме со помош на методот со повеќе камери. Се користат камери со далечинско управување. Многу разновидно усогласување на камерите се одвива од централна точка. Со 5 и повеќе камери може да управува едно лице. Не се потребни дополнителни сниматели.
Видео извештаи за ТВ, стриминг и интернет

Порасна богато искуство од многу години како видео новинар. Беа произведени и емитувани стотици ТВ прилози и прилози. И темите и локациите беа многу разновидни. Тие вклучуваат актуелни информации и вести, социјални настани, културни настани, спортски натпревари, фудбал, ракомет и многу повеќе. Поради нашето долгогодишно искуство, можеме да произведуваме ТВ-прилози и видео извештаи за вас на речиси секоја тема.
Видео снимање на интервјуа, тркалезни маси, настани за дискусија итн.

Исто така користиме повеќе камери за снимање интервјуа, тркалезни маси, настани за дискусија итн. Ако прашателот не треба да биде прикажан на сликата во интервјуа со само едно лице, понекогаш се сосема доволни две камери. Се разбира, се потпираме на методот со повеќе камери, бидејќи тоа е ситуација на интервју и разговор со неколку луѓе. Ќе се користат камери со далечинско управување доколку се работи за настан со публика. Техничкиот напор се намалува ако видеото е на дискусии без публика.
Монтажа и монтажа на видео и аудио материјал

Се разбира, снимањето настани, концерти, интервјуа и дискусии не е доволно. Продукцијата на видео не може да се заврши без уредување на видеото. Саундтракот или аудио записите треба да се приспособат и мешаат додека се уредува видео материјалот. Интеграцијата на дополнителен текст и материјал за слики, како и интеграција на логоа и замаглувања, исто така се случува за време на уредувањето на видеото. Сечевме и видеа од нивни или материјали од други извори. Ако саундтракот на снимањето на концертот треба да се ремиксираат и мастерираат, можете соодветно да ги доставите.
ЦД, ДВД, Blu-ray диск - Производство од мали серии

Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion нуди мало сериско производство на ЦД-а, ДВД-а и Blu-ray-дискови. Кога станува збор за архивирање аудио, видео и податоци, ЦД-а, ДВД-а и Blu-ray-дисковите нудат јасни предности. УСБ-мемориските картички и хард дисковите имаат ограничен рок на траење. Blu-ray-дискови, ДВД-а и ЦД-а не содржат никакви електронски компоненти што би можеле да станат слаба точка и да предизвикаат загуба на податоци. Blu-ray-дискови, ДВД-а и ЦД-а се одлични за продавање, подарување и архивирање музика, видеа или датотеки.

Од нашите резултати од преку 20 години видео продукција
Писмото од касиерка од областа Бургенланд

Касиерката во супермаркет - мислење - гласот на ... »
Корона го погоди Медли - Јан Сонг Кинг - Мислења од областа Бургенланд.

Корона хитови мешано - Јан Сонг Кинг - Мисли на ... »
Ние не сме лабораториски стаорци - Мисли за вакцинација - Гласот на граѓаните на Бургенландкрајс

Ние не сме лабораториски стаорци - Писмото од ...»
Скриените приказни на Вајсенфелс: Историска обиколка со Надја Лауе за курви, вештерки и акушерки

Магични сознанија: Историска обиколка на градот ... »
Сирење од грини и патување во вселената - Интервју со Хелмут „Хумус“ Пошел за најголемиот транспорт на животни во вселената од Вирхвиц и оживувањето на сирењето од грини и музејот за сирење од грини.

Традиција и вселенски патувања - Хелмут ... »
Селска идила: Мистериозната размена со Рис и Ернст - Три кози и магаре | Откриени локални приказни!

Музика, магија и косење: Три кози и магаре - необична ...»Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion речиси насекаде во светот
հայերեն ⋄ armenian ⋄ armenska
қазақ ⋄ kazakh ⋄ kazakiska
norsk ⋄ norwegian ⋄ ioruais
українська ⋄ ukrainian ⋄ ukrainia
bugarski ⋄ bulgarian ⋄ балгарская
suomalainen ⋄ finnish ⋄ 芬兰
عربي ⋄ arabic ⋄ αραβικός
deutsch ⋄ german ⋄ германски
slovenský ⋄ slovak ⋄ slowakesch
español ⋄ spanish ⋄ испан
slovenščina ⋄ slovenian ⋄ esloveno
english ⋄ anglais ⋄ englanti
македонски ⋄ macedonian ⋄ makedonski
suid afrikaans ⋄ south african ⋄ דרום אפריקאי
nederlands ⋄ dutch ⋄ голландська
português ⋄ portuguese ⋄ portugués
ქართული ⋄ georgian ⋄ bahasa georgia
italiano ⋄ italian ⋄ italiensk
polski ⋄ polish ⋄ polnisch
lietuvių ⋄ lithuanian ⋄ lietuviešu
íslenskur ⋄ icelandic ⋄ izlandi
беларускі ⋄ belarusian ⋄ bjeloruski
한국인 ⋄ korean ⋄ koreański
malti ⋄ maltese ⋄ μαλτέζος
gaeilge ⋄ irish ⋄ irish
中国人 ⋄ chinese ⋄ chinesisch
हिन्दी ⋄ hindi ⋄ հինդի
dansk ⋄ danish ⋄ duński
shqiptare ⋄ albanian ⋄ албанец
azərbaycan ⋄ azerbaijani ⋄ azerbeidzjaans
Ελληνικά ⋄ greek ⋄ graikų
basa jawa ⋄ javanese ⋄ 爪哇语
türk ⋄ turkish ⋄ турски
日本 ⋄ japanese ⋄ Японский
Српски ⋄ serbian ⋄ सर्बियाई
Монгол ⋄ mongolian ⋄ mongol
latviski ⋄ latvian ⋄ lettone
română ⋄ romanian ⋄ rumänesch
Русский ⋄ russian ⋄ rosyjski
bosanski ⋄ bosnian ⋄ ボスニア語
فارسی فارسی ⋄ persian farsia ⋄ 波斯语
hrvatski ⋄ croatian ⋄ 크로아티아어
magyar ⋄ hungarian ⋄ венгерский язык
বাংলা ⋄ bengali ⋄ bengalski
eesti keel ⋄ estonian ⋄ ესტონური
svenska ⋄ swedish ⋄ szwedzki
čeština ⋄ czech ⋄ чешки
עִברִית ⋄ hebrew ⋄ hebreska
tiếng việt ⋄ vietnamese ⋄ víetnamska
lëtzebuergesch ⋄ luxembourgish ⋄ Λουξεμβουργιανό
bahasa indonesia ⋄ indonesian ⋄ indonēziešu
français ⋄ french ⋄ فرانسوی


עדכון של דף זה על ידי Doris Francis - 2023.12.03 - 14:45:12