Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion

Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion креатор на слики сечење видео видео интервју


Добредојдовте Опсег на понуди Барање за понуда Референци (избор) Лице за контакт

Од нашите референци

Yann Song King - Песна: Ангел на мирот Станислав...


Ве молиме поддржете ги ваквите видео продукции! ... »


На митингот во областа Бургенланд во градот Хеенмолсен, Јан Сонг Кинг ја претстави својата песна Friedensengel Stanislaw Jewgrafowitsch Petrow.


Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion - најдобар начин за снимање концерти, театарски претстави, настани, разговори...
за објавување на ТВ, веб, BluRay, ДВДПостигнете импресивни резултати со буџет?

Овие две работи обично не се можни во исто време. Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion е исклучок од правилото. Ние користиме камери со најновата генерација на големи сензори за слика од 1 инчи од ист тип. И покрај тешките услови на осветлување, се постигнува првокласен квалитет на сликата. Фактот што со камерите може да се ракува од далечина со помош на програмабилни наведнувања на моторот доведува до намалување на трошоците за персонал, а со тоа и до заштеда на трошоците.


Меѓу другото, ги нудиме следните услуги

Синхроно снимање со повеќе камери (продукција на видео со повеќе камери)

Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion ви нуди видео снимање со неколку камери истовремено. Се користат професионални камери од ист тип. Во основа, се снима најмалку 4K/UHD. Видео материјалот се сече на компјутери со високи перформанси. Како еден од ретките производители на видео, Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion може да произведува видеа во 8K / UHD-II / UHDTV2 / 4320p.
Видео снимање на концерти, театарски претстави и читања ...

Видеоснимањето на театарски претстави, концерти, читања и слично секако се прави со неколку камери. Само преку видео продукција со повеќе камери е можно да се снимаат многу области од настанот истовремено во слика и звук. Се потпираме на модерни камери кои се управуваат од далечина. Многу разновидно усогласување на камерите се одвива од централна точка. На овој начин, 5 или повеќе камери може да бидат контролирани од само едно лице. Цел настан може целосно да биде снимен од само едно лице.
Видео извештаи за ТВ, стриминг и интернет

Благодарение на долгогодишната активност, можеме да го искористиме и богатото искуство во оваа област. Со текот на годините, неколку стотици видео репортажи и ТВ содржини се истражувани, снимени, монтирани и емитувани на телевизија. Истражуваните теми како и локациите беа многу различни и разновидни. Темите се движеа од актуелни вести и информации до културни и спортски настани, социјални настани и многу повеќе. Поради нашето долгогодишно искуство, можеме да произведуваме ТВ-прилози и видео извештаи за вас на речиси секоја тема.
Видео снимање на интервјуа, тркалезни маси, настани за дискусија итн.

Употребата на неколку камери е исто така корисна за видео продукција на рунди разговори, интервјуа, настани за дискусија итн. Две камери понекогаш се доволни ако прашателот не треба да биде прикажан на сликата при интервјуа со само едно лице. Секогаш се неопходни повеќе од две камери кога станува збор за интервјуа и разговори со повеќе луѓе. Колку е неопходно да може далечинско да се контролираат камерите зависи од тоа дали се работи за настан со публика. Техничкиот напор се намалува ако видеото е на дискусии без публика.
Монтажа на видео и аудио материјал

Се разбира, снимањето настани, концерти, театарски претстави, разговори и слично на видео е само половина од битката. По снимањето видео, уредувањето на видеото е логичен следен чекор во производството на видео. Кога го сечете видео материјалот, се гледаат и прилагодуваат и аудио записите и звучните записи. Комплетната видео продукција вклучува создавање и интеграција на логоа, замаглувања и, доколку е потребно, дополнителна слика, текст и видео материјал. Сечевме и видеа од нивни или материјали од други извори. Ако саундтракот на снимањето на концертот треба да се ремиксираат и мастерираат, можете соодветно да ги доставите.
ЦД, ДВД, Blu-ray диск - Производство од мали серии

Дали ви требаат ЦД-а, ДВД-а или Blu-ray-дискови во мали количини? Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion е вашиот партнер. Кога станува збор за архивирање аудио, видео и податоци, ЦД-а, ДВД-а и Blu-ray-дисковите нудат јасни предности. Безбедноста на податоците на USB-стикови, мемориски картички и хард дискови не е загарантирана вечно. Blu-ray-дискови, ДВД-а и ЦД-а не содржат никакви електронски компоненти што би можеле да станат слаба точка и да предизвикаат загуба на податоци. Blu-ray-дискови, ДВД-а и ЦД-а за музика и видео затоа се првиот избор како сувенир, како подарок или за продажба.

Од нашите резултати, произведени во повеќе од 20 години видео продукција.
не ти е гајле - Писмо од граѓанин на областа Бургенланд

не ти е гајле – Мислење на еден жител во областа ... »
„Trommel.Werk.Stadt во Културхаус Вајсенфелс: Децата тапан со „Die Tempomacher“ RedAttack во работилницата“

„Доживејте го ритамот: работилница за тапани за ... »
Учениците од Гимназијата Гете го дизајнираат новиот календар за Stadtwerke Weißenfels: на презентацијата во реставрацијата на пожарот ќе биде претставен и чек за донација од 500 евра.

Пожарната санитација како посебна позадина: Stadtwerke ... »
Збогум на Моника Кединг по долги години како шеф на медицински сестри во клиниката Бургенландкрајс во Цајц.

Поранешната менаџерка за медицински сестри Моника ... »
Заедно за мир: Демо во Наумбург на 12 јуни 2023 година.

Заедно за подобар свет: Мировни демонстрации во ... »
Фокусирајте се на романескната куќа во Бад Косен на романескниот пат - Интервју со Кристин Герт, истражувачки асистент во музејот Наумбург.

Портрет на романескната куќа во Бад Косен по ... »Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion без граници
한국인 ⟩ korean ⟩ korea
magyar ⟩ hungarian ⟩ hongaars
svenska ⟩ swedish ⟩ sualainnis
português ⟩ portuguese ⟩ португал тілі
deutsch ⟩ german ⟩ tiếng Đức
bugarski ⟩ bulgarian ⟩ ბულგარული
čeština ⟩ czech ⟩ Ċek
ქართული ⟩ georgian ⟩ gruzinų
nederlands ⟩ dutch ⟩ holland
slovenščina ⟩ slovenian ⟩ sloven
íslenskur ⟩ icelandic ⟩ iżlandiż
हिन्दी ⟩ hindi ⟩ hindčina
shqiptare ⟩ albanian ⟩ bahasa albania
basa jawa ⟩ javanese ⟩ الجاوية
italiano ⟩ italian ⟩ італьянскі
español ⟩ spanish ⟩ Шпански
français ⟩ french ⟩ फ्रेंच
azərbaycan ⟩ azerbaijani ⟩ aserbaidschanisch
eesti keel ⟩ estonian ⟩ Естонська
Русский ⟩ russian ⟩ rúisis
Ελληνικά ⟩ greek ⟩ řecký
lëtzebuergesch ⟩ luxembourgish ⟩ 룩셈부르크어
বাংলা ⟩ bengali ⟩ 벵골 사람
عربي ⟩ arabic ⟩ arabisk
日本 ⟩ japanese ⟩ жапон
polski ⟩ polish ⟩ פולני
hrvatski ⟩ croatian ⟩ ক্রোয়েশিয়ান
slovenský ⟩ slovak ⟩ اسلواکی
română ⟩ romanian ⟩ rumunski
lietuvių ⟩ lithuanian ⟩ 리투아니아 사람
македонски ⟩ macedonian ⟩ makedonia
dansk ⟩ danish ⟩ ড্যানিশ
tiếng việt ⟩ vietnamese ⟩ فيتنامي
فارسی فارسی ⟩ persian farsia ⟩ персидская фарсия
türk ⟩ turkish ⟩ turkų
english ⟩ anglais ⟩ anglais
қазақ ⟩ kazakh ⟩ kazachski
беларускі ⟩ belarusian ⟩ বেলারুশিয়ান
bosanski ⟩ bosnian ⟩ боснійський
suid afrikaans ⟩ south african ⟩ afrika e jugut
հայերեն ⟩ armenian ⟩ ormiański
suomalainen ⟩ finnish ⟩ фінская
Монгол ⟩ mongolian ⟩ 蒙
malti ⟩ maltese ⟩ maltees
bahasa indonesia ⟩ indonesian ⟩ 印度尼西亚
Српски ⟩ serbian ⟩ serbisch
עִברִית ⟩ hebrew ⟩ tiếng do thái
latviski ⟩ latvian ⟩ latvjan
norsk ⟩ norwegian ⟩ נורבגית
українська ⟩ ukrainian ⟩ 乌克兰
中国人 ⟩ chinese ⟩ չինական
gaeilge ⟩ irish ⟩ ирланд


Revision av sidan gjord av Ali Rani - 2023.12.01 - 07:11:35