Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion

Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion Продукција на видео интервју Видео продукција со повеќе камери видео едитор


Првата страница Опсег на услуги Преглед на трошоци Претходни проекти Контакт

Резултати од над 20 години

Морничав разговор со Рис и Ернст: Страшната приказна...


Ве молиме поддржете ги ваквите видео продукции! ... »


Денес таа нè води на патување низ фасцинантниот фолклор и ја открива приказната за „променувањето“. Ова кутро дете го донеле самовили и џуџиња и чува многу мистериозна тајна...


Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion - најдобар начин за снимање концерти, театарски претстави, настани, разговори...
... да ги објавите на ТВ, Интернет, ДВД, BluRay итн.Да не се изгуби високото побарување и покрај ниските финансиски средства?

Најчесто треба да донесете одлука бидејќи овие работи меѓусебно се исклучуваат. Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion е исклучок и единствена компанија за видео продукција која го побива ова правило. Нашите камери се од ист тип и последна генерација, но имаат големи сензори за слика од 1 инчи. Оптималниот квалитет на сликата се постигнува дури и при неповолни услови на осветлување. Со камерите може да се ракува далечински со користење на програмабилни навали на моторот, што ги намалува трошоците за персоналот и трошоците.


Можеме да работиме за вас во следните области, меѓу другото

Продукција на видео со повеќе камери (паралелно снимање со повеќе камери)

Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion ви нуди видео снимање со неколку камери истовремено. Се потпираме на висококвалитетни камери од ист тип. Камерите од ист тип обезбедуваат идентичен квалитет на сликата за секоја слика или поставка на камерата. Видео материјалот се сече на компјутери со високи перформанси. Како еден од ретките производители на видео, Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion може да произведува видеа во 8K / UHD-II / UHDTV2 / 4320p.
Видео продукција на театарски претстави, концерти, читања и друго

Кога станува збор за снимање видео театарски претстави, концерти, читања итн., природно го користиме методот со повеќе камери. Ако многуте области од сценската изведба треба да се снимаат на видео од различни перспективи, ние го користиме методот со повеќе камери за да го направиме тоа. Се користат камери со далечинско управување. Многу разновидно усогласување на камерите се одвива од централна точка. Ова ја намалува работната сила и трошоците бидејќи едно лице може да контролира повеќе камери.
Видео извештаи за ТВ, стриминг и интернет

Работејќи како видеоновинар долги години, успеав да стекнам релевантно искуство во оваа област. Беа произведени и емитувани стотици ТВ прилози и прилози. Оваа активност доведе до широк спектар на места за широк спектар на теми. Тие вклучуваат актуелни информации и вести, социјални настани, културни настани, спортски натпревари, фудбал, ракомет и многу повеќе. Нашето богато искуство е толку богато што можеме да произведуваме ТВ-прилози и видео извештаи за вас за секакви теми.
Видео снимање на интервјуа, тркалезни маси, настани за дискусија итн.

Во зависност од задачата, неколку камери се користат и за интервјуа, настани за дискусија и тркалезни маси. За едноставни интервјуа со само едно лице, 2 камери може да бидат доволни доколку прашателот не се прикажува на сликата. Се разбира, се потпираме на методот со повеќе камери, бидејќи тоа е ситуација на интервју и разговор со неколку луѓе. Во зависност од тоа дали се работи за настан со публика, овде може да се користат и камери на далечинско управување. Потребното време може да се намали ако видео снимките се разговори и интервјуа без публика.
Монтажа на видео и аудио материјал

Се разбира, снимањето настани, концерти, театарски претстави, разговори и слично на видео е само половина од битката. Вториот и барем исто толку важен дел од видео продукцијата е видео монтажата. Важен дел од уредувањето видео материјал е прилагодување и мешање на саундтракот или аудио траките. Дополнителен текст, слика и видео материјал, како и замаглувања се исто така дизајнирани и интегрирани за време на уредувањето на видеото. Доколку сакате да се интегрира видео материјал од вас или од други извори, добредојдени сте да го поднесете ова. Аудио записите од концертните снимки исто така може да се ремиксираат и ремастерираат.
Производство на ЦД-а, ДВД-а и Blu-ray-дискови во мали количини

Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion нуди мало сериско производство на ЦД-а, ДВД-а и Blu-ray-дискови. ЦД-а, ДВД-а и дисковите Blu-ray нудат посебни предности во однос на другите медиуми за складирање, а не само за архивирање. Хард дисковите, USB-стиковите и мемориските картички не траат вечно. На Blu-ray-дискови, ДВД-а и ЦД-а им недостасуваат електронски компоненти. Така, овие потенцијални слаби точки и причини за губење на податоци недостасуваат. Blu-ray-дискови, ДВД-а и ЦД-а се одлични за продавање, подарување и архивирање музика, видеа или датотеки.

Резултати од повеќе од 20 години креативен процес
Мистериозниот феномен: Рис и Ернст ја запознаваат белата жена од Неса

Белата жена на Неса: Морничава средба со Рис и ... »
ТВ репортажа за церемонијата на спортистите во градското собрание на Цајц, каде што успешните спортисти добија специјална награда. Интервјуа со Улф Краузе, Марија Франке, Јашар Салманов и други спортисти, Бургенландкрајс.

Успешните спортисти се почестени во градското ... »
Востание против власта: ЦРВЕН КАРТОН покажан! Заедно ќе протестираме во Наумбург на 24 септември 2023 година.

Критика за системот: Презентиран ЦРВЕН КАРТОН! ... »
19-тиот детски дуатлон на Цајц се одржува на Алтмаркт во Цајц, организиран од сообраќајната полиција на Цајц и велосипедскиот оддел СГ Шеми Цајц. Лордот градоначалник Кристијан Тиеме и Карола Хофер ќе бидат присутни и ТВ прилог ќе го покрие настанот.

Altmarkt во Цајц е локацијата на 19-тиот детски ... »
Интервју со Дороти Зибер: Интервју со Дороти Зибер, член на работната група за ментори за читање во Здружението на граѓани Наумбург. Таа зборува за работата на спонзорите на читањето, за искуствата со децата и за целите што тие ги стремат со настанот.

Работилница за спонзори за читање: Работилница за ... »
Концерт во живо на Реј Купер во црквата на замокот Госек

Концертот на Реј Купер во живо во замокот ... »
Презентација на лизгалиштето на Божиќниот пазар во Наумбург: Интервју со Силвија Кул, градскиот менаџер на центарот на градот Наумбург eV

Интервју со Силвија Кул, градскиот менаџер на ... »
Корона погоди мешано - Јан Сонг Кинг - Граѓанин во областа Бургенланд

Корона хитови мешано - Јан Сонг Кинг - Мисли на ... »
Самиот би избрал: Почит кон правото на глас на жените - ТВ прилог за прославата и изложбата во Музејот Ној-Аугустусбург во Вајсенфелс, со интервју со фотографката Сабине Фелбер за нејзината работа и придонесот за изложбата.

Право на глас на жените: Прослава во Музејот на ... »
Осветлување велосипед во есен: Уве Поснигер од ZweiradRiese во Вајсенфелс објаснува што е важно при изборот на вистинското осветлување

Безбедно во движење во мракот: Уве Песнигер од ... »
Училишниот придружник - Писмото од жител - Гласот на граѓаните на областа Бургенланд

Училишниот придружник - Жител на областа ... »
Во рамките на фестивалот Мендл, на 24 август 2019 година во поранешниот манастир Поса се одржа вечер со наслов -Wir zeitzen.

-Wir zeitzen- беше насловот на настанот на 24 август 2019 ... »Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion исто така и на други јазици
italiano ▸ italian ▸ włoski
eesti keel ▸ estonian ▸ эстон
español ▸ spanish ▸ spaniolă
latviski ▸ latvian ▸ لاتفيا
Монгол ▸ mongolian ▸ 몽고 어
bugarski ▸ bulgarian ▸ 保加利亚语
қазақ ▸ kazakh ▸ każakistan
azərbaycan ▸ azerbaijani ▸ azerbajdžanski
svenska ▸ swedish ▸ Шведски
Русский ▸ russian ▸ rus
中国人 ▸ chinese ▸ čínsky
hrvatski ▸ croatian ▸ Хорват
हिन्दी ▸ hindi ▸ ჰინდი
한국인 ▸ korean ▸ կորեերեն
română ▸ romanian ▸ rumunština
عربي ▸ arabic ▸ 阿拉伯
lietuvių ▸ lithuanian ▸ литвански
türk ▸ turkish ▸ tyrkisk
lëtzebuergesch ▸ luxembourgish ▸ 卢森堡语
magyar ▸ hungarian ▸ հունգարերեն
עִברִית ▸ hebrew ▸ hebreiska
shqiptare ▸ albanian ▸ アルバニア語
gaeilge ▸ irish ▸ ірландський
Српски ▸ serbian ▸ الصربية
فارسی فارسی ▸ persian farsia ▸ פרסיה פרסית
bahasa indonesia ▸ indonesian ▸ indonésio
français ▸ french ▸ francuski
македонски ▸ macedonian ▸ македон
basa jawa ▸ javanese ▸ jaava keel
english ▸ anglais ▸ angļu
tiếng việt ▸ vietnamese ▸ ভিয়েতনামী
বাংলা ▸ bengali ▸ bengali
slovenský ▸ slovak ▸ словачки
norsk ▸ norwegian ▸ Νορβηγός
日本 ▸ japanese ▸ Японскі
deutsch ▸ german ▸ nemecký
dansk ▸ danish ▸ người Đan mạch
українська ▸ ukrainian ▸ украин
bosanski ▸ bosnian ▸ bosnisk
suid afrikaans ▸ south african ▸ zuid-afrikaans
Ελληνικά ▸ greek ▸ grecki
polski ▸ polish ▸ polere
malti ▸ maltese ▸ maltalı
беларускі ▸ belarusian ▸ hviderussisk
ქართული ▸ georgian ▸ גרוזינית
suomalainen ▸ finnish ▸ fin
slovenščina ▸ slovenian ▸ sloveens
nederlands ▸ dutch ▸ голланд
čeština ▸ czech ▸ çeke
հայերեն ▸ armenian ▸ armenac
português ▸ portuguese ▸ portugees
íslenskur ▸ icelandic ▸ isländska


Aktualizáciu vykonal Linda Araujo - 2023.12.06 - 21:04:51