Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion

Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion продуцент на имиџ филм Производител на содржина на социјалните медиуми сечење видео


Почетна страница Нашите услуги Цените Од нашите референци Контактирајте не

Од нашите бројни резултати од преку 20 години видео продукција

Бунар длабок 115 метри треба да го заштити Мондзе во...


На прес-конференција со Енди Хауг (градоначалник на градот Хоенмолсен), Маик Симон (МИБРАГ), Корнелија Холцхаузен и Сенди Кнопке, беше претставен бунарот длабок 115 метри за Мондзе во близина на Хоенмолсен. Со цел да се заштити Mondsee од сушење, беше ископан бунар длабок 115 метри во Хохенмолсен во областа Бургенланд во Саксонија-Анхалт. Енди Хауг, градоначалник на градот Хоенмолсен, и претставници на МИБРАГ на прес-конференција го претставија проектот за производство на вода за поддршка на Мондзе. За таа цел треба да се пробие бунар длабок 115 метри. На прес-конференција со Енди Хауг (градоначалник на градот Хоенмолсен), Маик Симон (МИБРАГ), Корнелија Холцхаузен и Сенди Кнопке, неопходноста од дупчење бунар длабок 115 метри за да се добие потпорна вода за Мондзе во Хохенмелсен во областа Бургенланд. на Саксонија-Анхалт беше објаснето.


Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion - професионално снимање на настани, конференции, концерти, дискусии, театарски претстави по најдобра цена со врвен квалитет...
... да ги објавите на ТВ, веб, на BluRay, ДВД.Извонреден квалитет и покрај ограничените финансиски ресурси?

Ова обично е исклучено. Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion е исклучок и единствена компанија за видео продукција која го побива ова правило. Се користат сегашни камери со големи сензори за слика од 1 инчи од ист тип од најновата генерација. Оптималниот квалитет на сликата е загарантиран дури и при тешки услови на осветлување. Програмабилните навалувања на моторот овозможуваат далечинско управување на камерите и на тој начин придонесуваат за намалување на трошоците со минимизирање на трошоците за персоналот.


Нашиот асортиман на услуги

Продукција на видео со повеќе камери (паралелно снимање со повеќе камери)

Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion ви нуди снимање и продукција на видео со повеќе камери. За вакви продукции користиме камери од ист тип. Камерите од ист тип обезбедуваат идентичен квалитет на сликата за секоја слика или поставка на камерата. Уредувањето на видеото се врши со помош на професионален софтвер на компјутери со високи перформанси. Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion нуди можност за производство на видеа и во 8K / UHD-II / UHDTV2 / 4320p.
Видео продукција на театарски претстави, концерти, читања и друго

Видеоснимањето на концерти, театарски претстави, читања и слично секако се прави со неколку камери. Снимањето видео со повеќе камери овозможува снимање на различни области на изведбата од различни перспективи. Се користат камери со далечинско управување. Многу разновидно усогласување на камерите се одвива од централна точка. Потребно е само едно лице да ги контролира сите камери. Не се потребни дополнителни сниматели.
ТВ и видео извештаи за радио, стриминг и интернет

Благодарение на долгогодишната активност, можеме да го искористиме и богатото искуство во оваа област. Во текот на годините беа направени стотици видео-прилози и ТВ прилози. Оваа активност доведе до широк спектар на места за широк спектар на теми. Тие вклучуваат актуелни вести и информации, културни настани, спортски натпревари, фудбал, ракомет, социјални настани и многу повеќе. Ние сме во состојба да истражуваме за вас во сите можни области и да произведуваме видео прилози и ТВ-прилози.
Видео снимање на интервјуа, тркалезни маси, настани за дискусија итн.

Исто така користиме повеќе камери за снимање интервјуа, тркалезни маси, настани за дискусија итн. За едноставни интервјуа со само едно лице, 2 камери може да бидат доволни доколку прашателот не се прикажува на сликата. Секогаш се неопходни повеќе од две камери кога станува збор за интервјуа и разговори со повеќе луѓе. Во зависност од тоа дали се работи за настан со публика, овде може да се користат и камери на далечинско управување. Техничкиот напор се намалува ако видеото е на дискусии без публика.
Монтажа и монтажа на видео и аудио материјал

Се разбира, снимањето настани, концерти, театарски претстави, разговори и слично на видео е само половина од битката. Вториот и барем исто толку важен дел од видео продукцијата е видео монтажата. Важен дел од уредувањето видео материјал е прилагодување и мешање на саундтракот или аудио траките. Интеграцијата на дополнителен текст и материјал за слики, како и интеграција на логоа и замаглувања, исто така се случува за време на уредувањето на видеото. Доколку сакате да се интегрира видео материјал од вас или од други извори, добредојдени сте да го поднесете ова. Аудио записите од концертните снимки исто така може да се ремиксираат и ремастерираат.
Мала серија производство на ЦД-а, ДВД-а и Blu-ray-дискови

Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion е и ваш партнер за ЦД-а, ДВД-а и Blu-ray-дискови во мали количини. ЦД-а, ДВД-а и Blu-ray-дисковите не само што нудат непобедливи предности во однос на архивирањето. Рок на употреба на USB-стикови, мемориски картички и хард дискови е ограничен. Blu-ray-дискови, ДВД-а и ЦД-а не содржат никакви електронски компоненти што би можеле да станат слаба точка и да предизвикаат загуба на податоци. Blu-ray-дискови, ДВД-а и ЦД-а за музика и видео затоа се првиот избор како сувенир, како подарок или за продажба.

Од нашите референци
Отворен простор: Простор за креативност и иновации: Извештај за можностите што ги нуди Open Space во Цајц за развој на идеи и имплементација на проекти.

Креативни умови во Цајц: ТВ извештај за 1-виот ... »
Во рамките на фестивалот Мендл, на 24 август 2019 година во поранешниот манастир Поса се одржа вечер со наслов -Wir zeitzen.

Настанот на 24 август 2019 година како дел од ... »
Во Зорбау беше прославена годишнината од Фестангер - наполни 30 години. Денот беше исполнет со прекрасна парада, палка за пушки и танцување. Мартин Милер, претседател на Zorbauer Heimatverein 1991 eV, ни кажа за прославите во едно интервју.

За 30-годишнината на Фестангер во Зорбау имаше ... »
Нема шанси за дрога - Како Goethegymnasium Weißenfels превенира со спортска превенција - ТВ извештај со интервјуа на Силвио Клавон и Ханс-Јирген Нојфанг за ефикасноста на работилниците за превенција од злоупотреба на дрога.

Спортот како превенција - Како Гетегимназијата ... »
На турнирот во пинг-понг на ВСГ Кугелберг Вајсенфелс против ТСВ Ајнтрахт Лицен, најстариот пингпонгар на 87 години ги воодушеви гледачите.

87-годишниот пингпонгар Клаус Сомермаер приреди ... »
Загрозен, измачен, трауматизиран - жител на областа Бургенланд

Загрозени, измачени, трауматизирани - мислење на ... »
Фасцинацијата на куклен театар: Наумбург театарот ја слави уметноста на куклите во „Holzköppe und Strippengler“.

Интервју со експерти: Стефан Нојгебауер, Кристин ... »
Искусете ја европската политика одблиску: ТВ-извештај за разговорите за Европа во Културниот дом на Вајсенфелс Извештај за можноста да се доживее европската политика одблизу на Европските разговори во Културната куќа Вајсенфелс. интервјуа со др Мајкл Шнајдер, Ричард Кинел и Роби Риш даваат увид во европските случувања.

Вајсенфелс како европско место за дискусија: ... »
Слушање наместо да биде послушен - Жител на областа Бургенланд

Слушање наместо послушност - мислење на жител на ... »
Ова е брзање! - Интервју со граѓанин од областа Бургенланд

Ова е брзање! – Мислење на граѓанин од областа ... »Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion ширум светот
íslenskur ▪ icelandic ▪ basa islandia
español ▪ spanish ▪ स्पैनिश
հայերեն ▪ armenian ▪ armeniska
shqiptare ▪ albanian ▪ albanac
norsk ▪ norwegian ▪ norweegesch
Русский ▪ russian ▪ rusça
tiếng việt ▪ vietnamese ▪ ベトナム語
malti ▪ maltese ▪ मोलतिज़
Српски ▪ serbian ▪ serbu
беларускі ▪ belarusian ▪ běloruský
čeština ▪ czech ▪ čehu
slovenščina ▪ slovenian ▪ sloweens
français ▪ french ▪ francés
فارسی فارسی ▪ persian farsia ▪ الفارسية الفارسية
ქართული ▪ georgian ▪ georgisk
lietuvių ▪ lithuanian ▪ ליטאית
português ▪ portuguese ▪ portugiesisch
hrvatski ▪ croatian ▪ хорватский
日本 ▪ japanese ▪ jepang
nederlands ▪ dutch ▪ olandeză
中国人 ▪ chinese ▪ chinez
eesti keel ▪ estonian ▪ estonski
bugarski ▪ bulgarian ▪ bulgare
한국인 ▪ korean ▪ корејски
polski ▪ polish ▪ pools
suid afrikaans ▪ south african ▪ 남아프리카
english ▪ anglais ▪ Αγγλικά
bahasa indonesia ▪ indonesian ▪ इन्डोनेशियाई
latviski ▪ latvian ▪ laitvis
svenska ▪ swedish ▪ Шведски
azərbaycan ▪ azerbaijani ▪ Αζερμπαϊτζάν
हिन्दी ▪ hindi ▪ hindski
suomalainen ▪ finnish ▪ фин
slovenský ▪ slovak ▪ slovakk
عربي ▪ arabic ▪ arabisch
lëtzebuergesch ▪ luxembourgish ▪ luksemburski
עִברִית ▪ hebrew ▪ heprealainen
македонски ▪ macedonian ▪ македон
română ▪ romanian ▪ rumunština
basa jawa ▪ javanese ▪ იავური
türk ▪ turkish ▪ tyrkisk
gaeilge ▪ irish ▪ ирски
italiano ▪ italian ▪ talijanski
magyar ▪ hungarian ▪ język węgierski
bosanski ▪ bosnian ▪ bosnio
Монгол ▪ mongolian ▪ mongolski
deutsch ▪ german ▪ njemački
қазақ ▪ kazakh ▪ cazaque
বাংলা ▪ bengali ▪ bengalce
Ελληνικά ▪ greek ▪ gréigis
українська ▪ ukrainian ▪ ukrainesch
dansk ▪ danish ▪ デンマーク語


Această pagină a fost actualizată de Tatiana Yar - 2023.12.03 - 14:11:53