Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion

Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion Видео продукција на ТВ репортажи Снимање видео за говор Производител на содржина на социјалните медиуми


Добредојдовте Опсег на услуги Барање за понуда Преглед на проектот Контактирајте не

Од нашите референци

Театар Наумбург, видео продукција на претставата...


Претставата „Нора од еин Пупенхајм“ беше изведена во театарот во Наумбург. Видеото е снимено со 5 камери. Камерите беа целосно контролирани од далечина. Театарот Наумбург е еден од малите градски театри во Германија. Во реализацијата беа вклучени: Марибел Денте, Маркус Сулцбахер, Пиа Кох, Адриен Паприц, Мариус Маркс, Стефан Нојгебауер (режисер, кастинг, адаптација), Мајкл Турм (камери, монтажа, видео продукција), Пиа Меркел (асистент режисер) , Рајнер Холзапфел (опрема, костими), Дејвид Грос (техничка насока).


Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion - најдобар начин за снимање настани, состаноци, концерти, разговори, театарски претстави...
... да ги објавите на ТВ, веб, на Blu-Ray диск, ДВД.Високи барања наспроти мал буџет?

Обично треба да изберете едно или друго. Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion е исклучок од правилото. Ја користиме најновата генерација на камери со големи сензори за слика од 1 инчи од ист тип. Одличен квалитет на сликата е обезбеден дури и при тешки услови на осветлување. Камерите може да се контролираат од далечина преку употреба на програмабилни навали на моторот, со што се минимизираат трошоците за персонал, што доведува до заштеда на трошоци.


Овие се вклучени меѓу другите услуги

Паралелно снимање видео со повеќе камери (продукција на видео со повеќе камери)

Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion ви нуди видео снимање со неколку камери истовремено. Ние користиме камери од ист тип. Во основа, се снима најмалку 4K/UHD. Видео материјалот се сече на компјутери со високи перформанси. Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion нуди можност за производство на видеа и во 8K / UHD-II / UHDTV2 / 4320p.
Видео снимање на концерти, театарски претстави и читања ...

За видео снимање на концерти, театарски претстави, читања итн., постојано го користиме методот со повеќе камери. Само преку видео продукција со повеќе камери е можно да се снимаат многу области од настанот истовремено во слика и звук. Ние користиме камери кои се контролираат од далечина. Камерите се контролираат на различни начини од само една централна точка. На овој начин, 5 или повеќе камери може да бидат контролирани од само едно лице. Цел настан може целосно да биде снимен од само едно лице.
Видео извештаи за телевизија и Интернет

Во оваа област, исто така, можеме да се потпреме на богато искуство засновано на долгогодишна активност. Во текот на годините беа произведени и емитувани стотици видео-прилози и ТВ-прилози. Темите беа разновидни исто како и местата за кои се известуваше. Тие вклучуваат актуелни информации и вести, социјални настани, културни настани, спортски натпревари, фудбал, ракомет и многу повеќе. Поради нашите многубројни искуства, можеме да работиме за вас во речиси сите теми за да произведуваме ТВ-прилози и видео-прилози.
Видео снимање на рунди разговори, настани за дискусија, интервјуа итн.

Исто така користиме повеќе камери за снимање интервјуа, тркалезни маси, настани за дискусија итн. Две камери понекогаш се доволни ако прашателот не треба да биде прикажан на сликата при интервјуа со само едно лице. Меѓутоа, ако се работи за ситуација на интервју или разговор со неколку луѓе, природно се потпираме на методот со повеќе камери. Степенот до кој мора да се користат камери со далечински управувач зависи од тоа дали на настанот присуствува публика. Техничкиот напор се намалува ако видеото е на дискусии без публика.
Видео монтажа, прилагодување на видео, аудио монтажа

Се разбира, не е доволно само снимање концерти, настани, интервјуа и дискусии итн. Следниот чекор по снимањето на видеото е сечење видео или уредување видео. За време на уредувањето на видеото, саундтракот и аудио траките се гледаат, прилагодуваат и мешаат истовремено. Интеграцијата на дополнителен текст и материјал за слики, како и интеграција на логоа и замаглувања, исто така се случува за време на уредувањето на видеото. Видео материјалот од ваши или други извори лесно може да се интегрира. Исто така, можно е уредување, мешање и совладување на аудио записите од концертните снимки.
Производство на ЦД-а, ДВД-а и Blu-ray-дискови во мали количини

Нашата палета на услуги вклучува и производство на ЦД-а, ДВД-а и Blu-ray-дискови во мали серии. Кога станува збор за архивирање аудио, видео и податоци, ЦД-а, ДВД-а и Blu-ray-дисковите нудат јасни предности. Хард дисковите, USB-стиковите и мемориските картички не траат вечно. На Blu-ray-дискови, ДВД-а и ЦД-а им недостасуваат електронски компоненти. Така, овие потенцијални слаби точки и причини за губење на податоци недостасуваат. Blu-ray-дискови, ДВД-а и ЦД-а се одлични за продавање, подарување и архивирање музика, видеа или датотеки.

Резултати од над 20 години
„Поврзување на Бургенланд: ТВ-прилог од прес-конференцијата за регрутирање странски работници“ Телевизискиот прилог дава увид во прес-конференцијата „Поврзување на Бургенланд“, која се занимаваше со регрутирање на странски работници. Во интервјуто, Стефан Шолц од Агенцијата за вработување Бургенландкрајс и Ларс Франке од HELO Logistics & Services имаат свое мислење и ги објаснуваат предностите на иницијативата.

„Регрутирање странски вработени: ТВ-прилог од ...»
Заедно за подобар свет: Мировни демонстрации во Наумбург на 12 јуни 2023 година.

Поставување знак: МИР ДОАЃА ОД ЦЕНТАРОТ - Демо во ... »
Отвори Нојланд Цајц - во Цајц

Отвори Нојланд Цајц - во Цајц - видео ... »
Романска црква во Флеминген: Архитектонски белег во областа Бургенланд

ТВ-извештај: Обиколка за откривање низ ... »
Заземете јасен став: ЦРВЕН КАРТОН за владата! Бидете таму на демонстрацијата во Наумбург на 24 септември 2023 година!

За промени: Покажете ѝ на владата ЦРВЕН КАРТОН! ... »
Корона хитови мешано - Јан Сонг Кинг - Мисли на граѓанин - Гласот на граѓаните на Бургенландкрајс

Корона го погоди Медли - Јан Сонг Кинг - Мислења од ... »Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion околу светот
eesti keel / estonian / естонски
shqiptare / albanian / Αλβανός
română / romanian / romanialainen
հայերեն / armenian / armenjan
italiano / italian / italiano
日本 / japanese / יַפָּנִית
suid afrikaans / south african / dienvidāfrikānis
bugarski / bulgarian / bulgarca
gaeilge / irish / irish
한국인 / korean / Солонгос
malti / maltese / maltneska
Ελληνικά / greek / গ্রীক
中国人 / chinese / κινέζικα
Српски / serbian / serbneska
norsk / norwegian / norveški
dansk / danish / duński
Русский / russian / rus
suomalainen / finnish / финский
lietuvių / lithuanian / leedu
हिन्दी / hindi / hindi
latviski / latvian / Латышскі
polski / polish / pools
ქართული / georgian / gruzinų
français / french / Франц
bosanski / bosnian / боснійський
čeština / czech / čekų
nederlands / dutch / holandês
hrvatski / croatian / kroatisch
slovenščina / slovenian / slovinský
македонски / macedonian / makedonsk
português / portuguese / पुर्तगाली
azərbaycan / azerbaijani / asarbaiseáinis
עִברִית / hebrew / hebrejščina
türk / turkish / turco
magyar / hungarian / ハンガリー語
español / spanish / španjolski
عربي / arabic / araabia keel
svenska / swedish / szwedzki
english / anglais / engels
slovenský / slovak / slovaque
қазақ / kazakh / казахская
basa jawa / javanese / javaans
Монгол / mongolian / mongolsk
فارسی فارسی / persian farsia / персидская фарсия
বাংলা / bengali / bengali
lëtzebuergesch / luxembourgish / لوگزامبورگی
íslenskur / icelandic / ისლანდიური
tiếng việt / vietnamese / vietnamita
bahasa indonesia / indonesian / اندونزیایی
беларускі / belarusian / बेलारूसी
deutsch / german / जर्मन
українська / ukrainian / orang ukraina


Përditësimi i faqes është bërë nga Fatima Sahu - 2023.12.01 - 08:23:05