Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion

Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion дизајнер на движење видеограф Снимање видео за говор


Почетна страница Опсег на понуди Барање за понуда Претходни проекти Контакт

Од нашите резултати, произведени во повеќе од 20 години видео продукција.

Агентот за недвижности - Писмо од граѓанин на областа...


Ваша поддршка за вакви видео продукции! ... »


Имам чувство дека луѓето веќе воопшто не се сфаќаат сериозно. Тоа има врска со фактот дека политичарите, ако не можат да протуркаат нешто или ако нешто не функционира како што тие го замислуваат, велат дека не им објасниле како што треба на народот. Тоа ме тера да се бучам. Сакам луѓето да кажат.


Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion - најдобар начин за снимање настани, состаноци, концерти, разговори, театарски претстави...
... да ги објавите на ТВ, веб, на Blu-Ray диск, ДВД.Мал буџет наспроти високи барања?

Ретко е возможно да ги има и двете во исто време. Сепак, Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion е исклучок од правилото. Нашите камери се најновата генерација од ист тип со големи сензори за слика од 1 инчи што се користат. Одличен квалитет на сликата се постигнува во тешки услови на осветлување. Камерите може да се контролираат од далечина со користење на програмабилни навали на моторот, што ја намалува работната сила и заштедува трошоци.


Можеме да работиме за вас во следните области, меѓу другото

Снимање видео со повеќе камери (продукција на видео со повеќе камери)

Продукцијата на видео со повеќе камери е главниот фокус на Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion. Се потпираме на висококвалитетни камери од ист тип. Кога станува збор за квалитетот на сликата, Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion не прави компромиси. Снимањето е барем во 4K/UHD. Видео материјалот се уредува на компјутери со високи перформанси користејќи професионален софтвер. Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion веќе нуди можност за производство на видеа во 8K / UHD-II / UHDTV2 / 4320p.
Видео снимање на театарски претстави, концерти, читања ...

Видеоснимањето на концерти, театарски претстави, читања и слично секако се прави со неколку камери. Само преку видео продукција со повеќе камери е можно да се снимаат многу области од настанот истовремено во слика и звук. Се потпираме на модерни камери кои се управуваат од далечина. Камерите се контролираат на различни начини од само една централна точка. Со 5 и повеќе камери може да управува едно лице. Не се потребни дополнителни сниматели.
Видео извештаи за телевизија и Интернет

Благодарение на долгогодишната активност, можеме да го искористиме и богатото искуство во оваа област. Во текот на годините беа произведени и емитувани стотици видео-прилози и ТВ-прилози. Истражуваните теми како и локациите беа многу различни и разновидни. Тие вклучуваат ударни вести и информации, културни и спортски настани, натпревари, социјални настани и многу повеќе. Нашето богато искуство ви овозможува да ги истражите сите можни теми за да произведувате ТВ-прилози и видео извештаи.
Видео снимање на рунди разговори, настани за дискусија, интервјуа итн.

Во зависност од задачата, неколку камери се користат и за интервјуа, настани за дискусија и тркалезни маси. Ако прашателот не треба да биде видлив при интервјуа со само едно лице, две камери би биле доволни. Се разбира, се потпираме на методот со повеќе камери, бидејќи тоа е ситуација на интервју и разговор со неколку луѓе. Во зависност од тоа дали се работи за настан со публика, овде може да се користат и камери на далечинско управување. Техничкиот напор се намалува ако видеото е на дискусии без публика.
Видео монтажа, сечење видео, аудио монтажа

Се разбира, не е доволно само снимање концерти, настани, интервјуа и дискусии итн. Продукцијата на видео не може да се заврши без уредување на видеото. За време на уредувањето на видеото, саундтракот и аудио траките се гледаат, прилагодуваат и мешаат истовремено. Дополнителен текст, слика и видео материјал, како и замаглувања се исто така дизајнирани и интегрирани за време на уредувањето на видеото. Можете исто така да испратите постоечки слики, текст, видео и аудио материјал. Ако, на пример, треба да се совладаат аудио записите од снимката на концертот, можеме да го направиме тоа или можете да го доставите како датотека.
Мала серија на ЦД-а, ДВД-а и Blu-ray-дискови

Можеме да ви понудиме производство на ЦД-а, ДВД-а и Blu-ray-дискови во мали серии. ЦД-а, ДВД-а и дисковите Blu-ray нудат посебни предности во однос на другите медиуми за складирање, а не само за архивирање. УСБ-мемориските картички и хард дисковите имаат ограничен рок на траење. Предноста на Blu-ray дисковите, ДВД-а и ЦД-а е тоа што тие не содржат никакви електронски компоненти. Blu-ray-дискови, ДВД-а и ЦД-а за музика и видео затоа се првиот избор како сувенир, како подарок или за продажба.

Од нашите резултати создадени во повеќе од 20 години видео продукција.
Увид во секојдневната работа на главниот лекар Др. медицински Ендрју Хелвегер. Овој ТВ прилог дава увид во секојдневната работа на главниот лекар Др. медицински Андреас Хелвегер во Asklepiosklinik Weißenfels. Дел 2

Еден ден со главниот лекар Др. медицински Андреас ... »
Интервју со Ekkart Günther: Како Stadtwerke Weißenfels ја вози електромобилноста: Разговор со управниот директор на Stadtwerke Weißenfels за посветеноста на компанијата за електромобилност и важноста на новата станица за полнење.

Иднината на мобилноста во Вајсенфелс: Отворена ...»
ТВ репортажа: Градот Вајсенфелс инвестира во заштита на климата: Се гради нов паркинг

ТВ-извештај: Интервју со проект-менаџерот Данило ... »
ДА ЈА ПОГЛЕДНЕМЕ ВИНАТА: РАЗГОВОР СО ГУНТЕР ВАЛТЕР - Градскиот совет на Вајсенфелс, Алијанса 90/Зелените, коментари во Die Bürgerstimme Burgenlandkreis

ДОДАВАЊЕ НА ВИНА КАКО ПОЛИТИЧКИ МАНЕВРИ: РАЗГОВОР СО ... »
Од историска вредност: Катедралата Наумбург во областа Бургенланд како светско наследство на УНЕСКО и нејзината важност за иднината.

Катедралата Наумбург како симбол на културата во ... »
„Доживејте го ритамот: работилница за тапани за деца со „Die Tempomacher“ RedAttack во Културхаус Вајсенфелс“

„Музика и движење: работилница за тапани за ... »Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion речиси насекаде во светот
polski ⋄ polish ⋄ polaco
français ⋄ french ⋄ francese
latviski ⋄ latvian ⋄ لتونی
română ⋄ romanian ⋄ rumunský
hrvatski ⋄ croatian ⋄ խորվաթերեն
tiếng việt ⋄ vietnamese ⋄ vietnamština
қазақ ⋄ kazakh ⋄ kazakh
ქართული ⋄ georgian ⋄ gruzínský
हिन्दी ⋄ hindi ⋄ hindi
gaeilge ⋄ irish ⋄ iers
македонски ⋄ macedonian ⋄ macedónio
Монгол ⋄ mongolian ⋄ mongolisch
bosanski ⋄ bosnian ⋄ bosnien
한국인 ⋄ korean ⋄ карэйская
eesti keel ⋄ estonian ⋄ Естонська
suid afrikaans ⋄ south african ⋄ południowa afryka
íslenskur ⋄ icelandic ⋄ islandzki
lietuvių ⋄ lithuanian ⋄ litauisk
suomalainen ⋄ finnish ⋄ fin
slovenščina ⋄ slovenian ⋄ sloven
Српски ⋄ serbian ⋄ сербская
italiano ⋄ italian ⋄ italienska
Русский ⋄ russian ⋄ орос
عربي ⋄ arabic ⋄ arabiska
azərbaycan ⋄ azerbaijani ⋄ azerbejdžanski
беларускі ⋄ belarusian ⋄ ベラルーシ語
فارسی فارسی ⋄ persian farsia ⋄ Περσική Φαρσία
bugarski ⋄ bulgarian ⋄ bulgarca
svenska ⋄ swedish ⋄ suedez
deutsch ⋄ german ⋄ tiếng Đức
dansk ⋄ danish ⋄ danska
հայերեն ⋄ armenian ⋄ armēņu
українська ⋄ ukrainian ⋄ ukrainian
Ελληνικά ⋄ greek ⋄ grčki
slovenský ⋄ slovak ⋄ סלובקית
bahasa indonesia ⋄ indonesian ⋄ indonésio
čeština ⋄ czech ⋄ český
magyar ⋄ hungarian ⋄ hungareze
nederlands ⋄ dutch ⋄ オランダの
português ⋄ portuguese ⋄ portugisisk
עִברִית ⋄ hebrew ⋄ basa ibrani
türk ⋄ turkish ⋄ turski
english ⋄ anglais ⋄ enska
español ⋄ spanish ⋄ স্পেনীয়
日本 ⋄ japanese ⋄ јапонски
norsk ⋄ norwegian ⋄ nauy
中国人 ⋄ chinese ⋄ chinois
বাংলা ⋄ bengali ⋄ бенгалски
basa jawa ⋄ javanese ⋄ яванський
lëtzebuergesch ⋄ luxembourgish ⋄ luxemburgués
malti ⋄ maltese ⋄ malta keel
shqiptare ⋄ albanian ⋄ албански


Päivityksen teki Shakuntala Acosta - 2023.12.01 - 08:23:27