Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion

Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion видео едитор Продукција на видео интервју Концертно видео снимање


Првата страница Нашите услуги Цените Претходни проекти Лице за контакт

Резултати и исходи во врска со видео продукцијата

Изложба на парни машини и парен панк по Жил Верн...


Бургенландкрајс, Наумбург, парен панк, Жил Верн, ТВ репортажа, интервју, парни машини, изложба, таверна на 11-та заповед, Томас Франке (чувар на таверната на 11-та заповед)


Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion - професионално снимање на настани, конференции, концерти, дискусии, театарски претстави по најдобра цена со врвен квалитет...
за објавување на Интернет, ТВ, на BluRay, ДВДДали имате високи стандарди и покрај ограничените финансиски ресурси?

Обично треба да дадете приоритет бидејќи овие опции меѓусебно се исклучуваат. Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion е исклучок од правилото. Нашите камери се најновата генерација од ист тип со големи сензори за слика од 1 инчи што се користат. Одличен квалитет на сликата се постигнува и покрај тешките услови на осветлување. Употребата на програмабилни навалувања на моторот овозможува далечинско контролирање на камерите и ја минимизира работната сила, што ги намалува трошоците.


Можеме да работиме за вас во следните области, меѓу другото

Паралелно снимање видео со повеќе камери (продукција на видео со повеќе камери)

Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion ви нуди снимање и продукција на видео со повеќе камери. Се користат професионални камери од ист тип. Во основа, се снима најмалку 4K/UHD. Уредувањето на видеото се врши со помош на професионален софтвер на компјутери со високи перформанси. Како еден од ретките производители на видео, Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion може да произведува видеа во 8K / UHD-II / UHDTV2 / 4320p.
Видео снимање на концерти, театарски претстави и читања ...

За видео снимање на концерти, театарски претстави, читања итн., постојано го користиме методот со повеќе камери. Ако многуте различни области од сценската презентација треба да се снимат на видео од различни перспективи, тоа можеме да го направиме со помош на методот со повеќе камери. Се користат камери со далечинско управување. Многу разновидно усогласување на камерите се одвива од централна точка. На овој начин, едно лице може да управува со 5 или повеќе камери. Ова ви заштедува персонални трошоци.
ТВ и видео извештаи за радио и интернет стриминг

Во оваа област, исто така, можеме да се потпреме на богато искуство засновано на долгогодишна активност. Со текот на годините, неколку стотици видео репортажи и ТВ содржини се истражувани, снимени, монтирани и емитувани на телевизија. Оваа активност доведе до широк спектар на места за широк спектар на теми. Тие вклучуваат ударни вести и информации, културни и спортски настани, натпревари, социјални настани и многу повеќе. Нашето богато искуство е толку богато што можеме да произведуваме ТВ-прилози и видео извештаи за вас за секакви теми.
Видео снимање на интервјуа, тркалезни маси, настани за дискусија итн.

Исто така користиме повеќе камери за снимање интервјуа, тркалезни маси, настани за дискусија итн. Две камери понекогаш се доволни ако прашателот не треба да биде прикажан на сликата при интервјуа со само едно лице. Ако интервјуто или разговорот со неколку луѓе треба да се снима на видео, употребата на повеќе од 2 камери е од суштинско значење. Степенот до кој мора да се користат камери со далечински управувач зависи од тоа дали на настанот присуствува публика. Техничкиот напор се намалува ако видеото е на дискусии без публика.
Монтажа на видео и аудио материјал

Видео снимањето на настани, концерти, интервјуа и слично е разбирливо само едната страна на паричката. Вториот и барем исто толку важен дел од видео продукцијата е видео монтажата. Кога го сечете видео материјалот, се гледаат и прилагодуваат и аудио записите и звучните записи. Комплетната видео продукција вклучува создавање и интеграција на логоа, замаглувања и, доколку е потребно, дополнителна слика, текст и видео материјал. Можете исто така да испратите постоечки слики, текст, видео и аудио материјал. Ако, на пример, треба да се совладаат аудио записите од снимката на концертот, можеме да го направиме тоа или можете да го доставите како датотека.
Мала серија производство на ЦД-а, ДВД-а и Blu-ray-дискови

Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion е и ваш партнер за ЦД-а, ДВД-а и Blu-ray-дискови во мали количини. ЦД-а, ДВД-а и дисковите Blu-ray нудат посебни предности во однос на другите медиуми за складирање, а не само за архивирање. Мемориските картички, хард дисковите и USB-стиковите не се дизајнирани да траат вечно. Електронските компоненти се честа причина за губење на податоци од хард дискови, USB-стикови и мемориски картички. Blu-ray-дискови, ДВД-а и ЦД-а ги немаат овие. Blu-ray-дискови, ДВД-а и ЦД-а се одлични за продавање, подарување и архивирање музика, видеа или датотеки.

Резултати од повеќе од 20 години креативен процес
Денеска во Вајсенфелс официјално е примопредавање на грант од 1,7 милиони евра за редизајн на улицата Am Güterbahnhof. Покрај 34 нови паркинг места, 2 автобуски постојки, автобуска јамка за вртење и пристап без пречки до пешачкиот тунел се исто така дел од проектот.

Во Вајсенфелс денеска беше предаден грант од 1,7 ... »
Бодо Пистор - Мисли на граѓанин - Гласот на граѓаните на областа Бургенланд

Бодо Пистор - Мислење на граѓанин од областа ... »
Корона против фудбалски и спортски клубови, Матијас Вос разговараше со Маик Цимерман и Уве Абрахам од ССЦ Вајсенфелс

Корона против фудбал и спортски клубови, Матијас ...»
Видео снимка од unplugged концертот на музичкото дуо RoCoco во црквата замок во Госек

Музичкото дуо RoCoco во живо и отклучено на концерт ... »
Право на глас на жените: Прослава во Музејот на замокот - ТВ-прилог за прославата и изложбата Самиот би се избрал во Музејот на замокот во Ној-Аугустусбург во Вајсенфелс, со интервју со фотографката Сабине Фелбер и други учесници.

Самиот би избрал: Почит кон правото на глас на ... »
ПД др Матијас Бекер за важноста на специјалната емисија за археологија и зачувување на спомениците: интервју со експертот за научното значење на изложбата и неговото значење за зачувување на спомениците.

Фасцинацијата на Римската империја: Како ... »
Недостаток на предвидливост? Да го покажеме ЦРВЕН КАРТОН! Демо против владата во Наумбург на 24 септември 2023 година.

Незадоволството на дело: ЦРВЕН КАРТОН за власта! ... »
Зората на новата ера: градоначалникот и претседателот на одборот ја посетуваат поранешната окружна болница Хоенмолсен и ја планираат иднината на пензионерскиот дом.

Зад сцената: ТВ репортажа ги придружува ... »
Во домот за стари лица - мисли на граѓанин - гласот на граѓаните Бургенландкрајс

Во домот за стари лица - мислење на жител на областа ...»
Се создава тотална катастрофа - мислењето на жител во областа Бургенланд

Се произведува тотална катастрофа - мислење на ... »
Премиерот Рајнер Хаселоф и други истакнати гости го прославуваат отворањето на ракометниот тренинг центар во Наумбург - поглед наназад на настанот.

Оливер Петер Кан, Андреас Михаелман и Армин Милер ... »
Во која ера живееме? - Мисли на граѓанин - Граѓанскиот глас Бургенландкрајс

Во која ера живееме? - Писмо од граѓанин на областа ...»Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion меѓународни
español | spanish | španski
қазақ | kazakh | kazah
Српски | serbian | serb
norsk | norwegian | норвег
日本 | japanese | ژاپنی
lietuvių | lithuanian | litvanyaca
Ελληνικά | greek | görög
বাংলা | bengali | bengalce
english | anglais | Англи
dansk | danish | daneze
svenska | swedish | швед
magyar | hungarian | mađarski
deutsch | german | нямецкі
bosanski | bosnian | bośniacki
suomalainen | finnish | الفنلندية
malti | maltese | মাল্টিজ
suid afrikaans | south african | Південноафриканський
македонски | macedonian | macedone
hrvatski | croatian | kroaties
bugarski | bulgarian | Болгарська
українська | ukrainian | ukrainiečių
bahasa indonesia | indonesian | इन्डोनेशियाई
čeština | czech | czech
فارسی فارسی | persian farsia | persiese farsia
հայերեն | armenian | armeniska
polski | polish | poljski
עִברִית | hebrew | 希伯来语
türk | turkish | 土耳其
azərbaycan | azerbaijani | ażerbajġani
basa jawa | javanese | Ιάβας
हिन्दी | hindi | Хінді
беларускі | belarusian | belarusia
中国人 | chinese | chinois
lëtzebuergesch | luxembourgish | luxemburgilainen
íslenskur | icelandic | ისლანდიური
shqiptare | albanian | अल्बानियन
한국인 | korean | koreanisch
eesti keel | estonian | estónsky
ქართული | georgian | גרוזינית
Монгол | mongolian | mongools
português | portuguese | portoghese
عربي | arabic | עֲרָבִית
nederlands | dutch | hollandi keel
gaeilge | irish | ایرلندی
română | romanian | rómáinis
français | french | फ्रेंच
italiano | italian | 意大利语
Русский | russian | الروسية
slovenščina | slovenian | словен
latviski | latvian | latvialainen
tiếng việt | vietnamese | víetnamska
slovenský | slovak | اسلواکی


Bladsyopdatering gemaak deur Gustavo Mal - 2023.12.03 - 14:42:27