Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion

Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion Изработка на видео извештаи видео извештаи Креатор на видео содржина


Првата страница Опсег на понуди Преглед на трошоци Референци (избор) Контактирајте не

Од нашите резултати создадени во повеќе од 20 години видео продукција.

Ние не сме лабораториски стаорци - Мисли за...


Ве молиме поддржете ги ваквите видео продукции! ... »


Поднесокот од областа Бургенланд со мислење за проблемот со вакцинацијата. Изразено е мислење дека политиката ја преминала црвената линија во соодветните области. Политиката го навредува здравиот разум. На децата и младите им биле украдени две години живот.


Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion - професионално снимање на настани, конференции, концерти, дискусии, театарски претстави по најдобра цена со врвен квалитет...
за објавување на ТВ, веб, BluRay, ДВДДобивате успешен проект со малку пари, но високи стандарди?

Обично постои некомпатибилност помеѓу овие можности. Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion е исклучок и единствена компанија за видео продукција која го побива ова правило. Со големи сензори за слика од 1 инчи, користиме камери од ист тип од најновата генерација. Тешките услови на осветлување не се пречка за квалитет на сликата од прва класа. Камерите може да се контролираат од далечина преку употреба на програмабилни моторизирани навали, намалувајќи ги трошоците со минимизирање на работната сила.


Од нашата палета на услуги

Продукција на видео со повеќе камери (паралелно снимање со повеќе камери)

Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion ви нуди видео снимање со неколку камери истовремено. Се потпираме на висококвалитетни камери од ист тип. Камерите од ист тип обезбедуваат идентичен квалитет на сликата за секоја слика или поставка на камерата. Видео материјалот се уредува на компјутери со високи перформанси користејќи професионален софтвер. Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion нуди можност за производство на видеа и во 8K / UHD-II / UHDTV2 / 4320p.
Видео продукција на концерти, театарски претстави, читања ...

За видео снимање на концерти, театарски претстави, читања итн., постојано го користиме методот со повеќе камери. Ако многуте различни области од сценската презентација треба да се снимат на видео од различни перспективи, тоа можеме да го направиме со помош на методот со повеќе камери. Се користат камери со далечинско управување. Камерите се контролираат на различни начини од само една централна точка. На овој начин, 5 или повеќе камери може да бидат контролирани од само едно лице. Цел настан може целосно да биде снимен од само едно лице.
ТВ и видео извештаи за радио и интернет стриминг

Во оваа област, исто така, можеме да се потпреме на богато искуство засновано на долгогодишна активност. Беа произведени и емитувани неколку стотици ТВ прилози, видео-прилози и прилози. Оваа активност доведе до широк спектар на места за широк спектар на теми. Тие вклучуваат ударни вести и информации, културни и спортски настани, натпревари, социјални настани и многу повеќе. Поради нашето долгогодишно искуство, можеме да произведуваме ТВ-прилози и видео извештаи за вас на речиси секоја тема.
Видео продукција на рунди разговори, настани за дискусија, интервјуа итн.

Во зависност од нарачката, користиме и неколку камери за видео продукција на интервјуа, настани за дискусија, тркалезни маси итн. Ако прашателот не треба да биде прикажан на сликата во интервјуа со само едно лице, понекогаш се сосема доволни две камери. Ако интервјуто или разговорот со неколку луѓе треба да се снима на видео, употребата на повеќе од 2 камери е од суштинско значење. Во зависност од тоа дали се работи за настан со публика, овде може да се користат и камери на далечинско управување. Ако треба да се снимаат рунди разговори без публика, можеби нема да биде потребно навалување на моторот. Ова го намалува техничкиот напор.
Видео монтажа, прилагодување на видео, аудио монтажа

Се разбира, снимањето настани, концерти, интервјуа и дискусии не е доволно. Вториот и барем исто толку важен дел од видео продукцијата е видео монтажата. Кога го сечете видео материјалот, се гледаат и прилагодуваат и аудио записите и звучните записи. Ако треба да се интегрираат дополнителен текст и материјал за слика, тоа не е проблем. Логоата и замаглувањата исто така може да се дизајнираат и интегрираат. Доколку сакате да се интегрира видео материјал од вас или од други извори, добредојдени сте да го поднесете ова. Аудио записите од концертните снимки исто така може да се ремиксираат и ремастерираат.
Мала серија производство на ЦД-а, ДВД-а и Blu-ray-дискови

Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion е и ваш партнер за ЦД-а, ДВД-а и Blu-ray-дискови во мали количини. Во однос на архивирањето, ЦД-а, ДВД-а и Blu-ray-дисковите нудат голем број на предности. Хард дисковите, USB-стиковите и мемориските картички не траат вечно. На Blu-ray-дискови, ДВД-а и ЦД-а им недостасуваат електронски компоненти. Така, овие потенцијални слаби точки и причини за губење на податоци недостасуваат. Blu-ray-дискови, ДВД-а и ЦД-а се одлични за продавање, подарување и архивирање музика, видеа или датотеки.

резултати од нашата работа
ТВ репортажа за романескната куќа во Бад Косен - Кристин Герт дава увид во историјата и архитектурата на зградата долж романескниот пат.

ТВ репортажа за романескната куќа во Бад Косен на ...»
интервју со др Ингер Шуберт од шведската фондација Lützen на отворањето на изложбата „Lützen 1632 - Голема историја во големи слики“ во салата „Red Lion“ во Луцен.

Отворање на изложбата „Lützen 1632 - голема ... »
Замислете нема повеќе пари! - Интервју и читање со Саруј / Билбо Калвез - Граѓанскиот глас на Бургенландкрајс

Замислете нема повеќе пари! - Граѓанскиот глас на ... »
Прес-конференција SSC ​​Saalesportclub Weissenfels Review Insights Outlook Дел 3

Дел 3 SSC Saalesportclub Weissenfels Прес-конференција ... »
Портрет на катедралата Наумбург, светско наследство на УНЕСКО, Интервју со Др. Холгер Кунде (директор на Обединетите донатори на катедралата), Хенри Мил (туристички водич во катедралата Наумбург)

„Наумбуршката катедрала - скапоцен камен на ...»
Повторното отворање на мостот во близина на Хајнсбург е пример за кохезија и солидарност на заедницата по поплавата. Во интервјуто, Дипл.-Инг. Јорг Литман од Falk Scholz GmbH за техничките детали и важноста на мостот за регионот и областа Бургенланд. Окружниот администратор Гец Улрих и градоначалникот Уве Кранеис се присутни на инаугурацијата и заедно со жителите го слават успехот.

Отворањето на мостот кај Хајнсбург по поплавата ... »Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion ширум светот
norsk   norwegian   нарвежская
қазақ   kazakh   kazak
gaeilge   irish   ιρλανδικός
lietuvių   lithuanian   ליטאית
nederlands   dutch   hollandsk
中国人   chinese   hiina keel
Монгол   mongolian   mongol
español   spanish   испан
slovenský   slovak   slowakisch
українська   ukrainian   ukrain
português   portuguese   португальский
Српски   serbian   صربی
deutsch   german   ألماني
dansk   danish   danés
македонски   macedonian   ম্যাসেডোনিয়ান
tiếng việt   vietnamese   vietnamiečių
français   french   fransız dili
română   romanian   ռումիներեն
hrvatski   croatian   크로아티아어
lëtzebuergesch   luxembourgish   luxembourgeois
한국인   korean   koreański
bosanski   bosnian   bosnių
հայերեն   armenian   ерменски
bahasa indonesia   indonesian   indonezisht
عربي   arabic   arabiškas
magyar   hungarian   ungerska
日本   japanese   japanese
ქართული   georgian   georgian
latviski   latvian   letón
türk   turkish   türgi keel
slovenščina   slovenian   اسلوونیایی
suid afrikaans   south african   África do sul
Русский   russian   Ρωσική
Ελληνικά   greek   গ্রীক
suomalainen   finnish   finlandés
বাংলা   bengali   бенгальский
basa jawa   javanese   Јаванесе
čeština   czech   czech
italiano   italian   італійська
polski   polish   fényesít
עִברִית   hebrew   hebreska
فارسی فارسی   persian farsia   pärsia farsia
english   anglais   engleski
bugarski   bulgarian   bulgaru
हिन्दी   hindi   hindi
eesti keel   estonian   eastóinis
svenska   swedish   スウェーデンの
shqiptare   albanian   албан
azərbaycan   azerbaijani   azerbejdżański
malti   maltese   maltês
íslenskur   icelandic   islandeze
беларускі   belarusian   belarusça


Тази страница е актуализирана от Ahmed Yun - 2023.12.06 - 21:20:30