Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion

Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion Видео продукција со повеќе камери Продукција на видео интервју Концертна видео продукција


Почетна страница Опсег на понуди Барање за понуда Преглед на проектот Контактирајте не

Резултати од над 20 години

Клиентите ја учат уметноста на резбање тиква на...


трговски центар Глобус, ТВ-извештај, работилница, резба на тиква, Артур Фелгер (предавач за азиска уметност на резба на зеленчук и овошје) , интервју, семинар за клиенти, област Бургенланд, Тејсен


Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion - најдобар начин за снимање концерти, театарски претстави, настани, разговори...
… да ги објавите на ТВ, Интернет, ДВД, Blu-Ray диск итн.Предизвикувачка комбинација: барања и тесен буџет?

Обично треба да се фокусирате на едното или на другото. Сепак, Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion е исклучок од правилото. Користиме камери од најновата генерација со големи сензори за слика од 1 инчи од ист тип. Одличен квалитет на сликата се постигнува дури и во тешки услови на осветлување. Со камерите може да се ракува од далечина со програмабилни навали на моторот, што ги намалува трошоците за персоналот и ги заштедува трошоците.


Ова се меѓу другото и нашите услуги

Паралелно снимање видео со повеќе камери (продукција на видео со повеќе камери)

Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion е вашиот партнер кога станува збор за снимање со повеќе камери и видео продукција. Се користат професионални камери од ист тип. Кога станува збор за квалитетот на сликата, Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion не прави компромиси. Снимањето е барем во 4K/UHD. Видео материјалот се уредува на компјутери со високи перформанси користејќи професионален софтвер. Како еден од ретките производители на видео, Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion може да произведува видеа во 8K / UHD-II / UHDTV2 / 4320p.
Видео продукција на театарски претстави, концерти, читања и друго

Во видео снимањето на театарски претстави, концерти, читања и слично, секако се користат неколку камери. Снимањето со повеќе камери овозможува снимање на многу области на настанот од различни перспективи на сликата. Се потпираме на модерни камери кои се управуваат од далечина. Камерите се контролираат од централна точка во однос на зумирањето, острината и усогласувањето. Со 5 и повеќе камери може да управува едно лице. Не се потребни дополнителни сниматели.
ТВ и видео извештаи за радио, стриминг и интернет

Низ долгогодишната активност, имаме и богато искуство во оваа област. Беа произведени и емитувани стотици ТВ прилози и прилози. И темите и локациите беа многу разновидни. Тие вклучуваат ударни вести и информации, културни и спортски настани, натпревари, социјални настани и многу повеќе. Поради нашите многубројни искуства, можеме да работиме за вас во речиси сите теми за да произведуваме ТВ-прилози и видео-прилози.
Видео продукција на интервјуа, тркалезни маси, настани за дискусија итн.

Во зависност од задачата, неколку камери се користат и за интервјуа, настани за дискусија и тркалезни маси. Две камери понекогаш се доволни ако прашателот не треба да биде прикажан на сликата при интервјуа со само едно лице. Ако интервјуто или разговорот со неколку луѓе треба да се снима на видео, употребата на повеќе од 2 камери е од суштинско значење. Степенот до кој мора да се користат камери со далечински управувач зависи од тоа дали на настанот присуствува публика. Ако интервјуата, разговорите или рундите за дискусија се снимаат без публика, нема потреба од навалување на моторот.
Монтажа и монтажа на видео и аудио материјал

Видео снимањето на настани, концерти, интервјуа и слично е секако само половина од битката. Следниот чекор по снимањето на видеото е сечење видео или уредување видео. Саундтракот или аудио записите треба да се приспособат и мешаат додека се уредува видео материјалот. За време на монтажата, видеото се комплетира со логоа, замаглувања и, доколку е потребно, со друг видео, слика и текстуален материјал. Сечевме и видеа од нивни или материјали од други извори. Ако саундтракот на снимањето на концертот треба да се ремиксираат и мастерираат, можете соодветно да ги доставите.
Производство на ЦД-а, ДВД-а и Blu-ray-дискови во мали количини

Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion нуди мало сериско производство на ЦД-а, ДВД-а и Blu-ray-дискови. За разлика од другите медиуми за складирање, ЦД-а, ДВД-а и Blu-ray-дисковите имаат непобедливи предности. Хард дисковите, USB-стиковите и мемориските картички не траат вечно. Blu-ray-дискови, ДВД-а и ЦД-а не содржат никакви електронски компоненти што би можеле да станат слаба точка и да предизвикаат загуба на податоци. Blu-ray-дискови, ДВД-а и ЦД-а се одлични за продавање, подарување и архивирање музика, видеа или датотеки.

Од резултатите од над 2 децении видео продукција
Возбудливо музичко финале: „Албан и кралицата“ во Културхаус Вајсенфелс, запис во градската книга, интервју со Барбара Доринг (претседател на музичката уметност Вајсенфелс еВ), Рајнхард Зехафер (композитор на мјузиклот), Бургенландкрајс.

Музички огномет: „Албан и кралицата“ ја ... »
Хоенмолсен во транзиција: Интервју со градоначалникот Хауг и проф. Беркнер

Симпозиум во Цајц: Како постепеното исфрлање на ... »
Голем ден за Bad Kösen: ТВ репортажа известува за презентацијата на сертификатот „Heilbad“. Интервјуата со Улрих Клосе и Холгер Фрицче фрлија светлина на значењето на насловот за градот и неговите жители.

Градот Бад Косен доби специјална награда: ТВ ...»
Zeitz City Run - Интервју со Дитмар Фојгт за трчањето во паркот замок во Морицбург Цајц за деца, жени и мажи.

Бургенландкрајс се движи - ТВ репортажа за 26-тиот град ... »
Видео интервју со Friederike Böcher: Како Цајц стана важна локација за производство на пијана и други музички инструменти.

Написот во весникот за продукцијата на пијано во Цајц ... »
Илустрираната книга Ветерзеубе - 16 села во прекрасниот Елстертал: Во видео интервју, Корина Трамер, Хартмут Кример и Клаус-Дитер Куник зборуваат за идејата и продукцијата на книгата, која ги опфаќа 16-те села во регионот.

Илустрираната книга Ветерзеубе - 16 села во ... »
Учениците од средното училиште Drei Türme во Хоенмолсен засадија златен брест за да ги одбележат нивните училишни денови. Директорот Френк Кек ја поддржува кампањата. Завршна класа 10а во 2021 година.

Матурската класа 10а од 2021 година во средното ... »
Интервју со Моника Каединг, поранешен шеф на медицински сестри во клиниката Бургенландкрајс во Цајц, за предизвиците на работата.

ТВ репортажа за работата на Моника Каединг како ... »Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion исто така и на други јазици
bahasa indonesia   indonesian   indonesisk
deutsch   german   Німецький
dansk   danish   daneze
Српски   serbian   serbe
հայերեն   armenian   armênio
日本   japanese   japanisch
ქართული   georgian   Гүрж
Монгол   mongolian   mongolų
hrvatski   croatian   horvaatia
shqiptare   albanian   albanialainen
हिन्दी   hindi   hindi
українська   ukrainian   ukrajinski
slovenský   slovak   slovak
беларускі   belarusian   ბელორუსული
فارسی فارسی   persian farsia   farsia persa
español   spanish   spanyol
nederlands   dutch   холандски
français   french   franču valoda
english   anglais   енглески језик
íslenskur   icelandic   ისლანდიური
македонски   macedonian   makedonska
עִברִית   hebrew   Εβραϊκά
latviski   latvian   latvijščina
eesti keel   estonian   эстонскі
čeština   czech   tsjeggies
română   romanian   rumano
malti   maltese   maltais
tiếng việt   vietnamese   вијетнамски
Русский   russian   Ρωσική
slovenščina   slovenian   slóvenska
عربي   arabic   арапски
magyar   hungarian   ungarsk
norsk   norwegian   noors
বাংলা   bengali   bengálsky
suomalainen   finnish   фин
türk   turkish   турецкий
中国人   chinese   кинески
svenska   swedish   rootsi keel
bugarski   bulgarian   բուլղարերեն
italiano   italian   italialainen
한국인   korean   koreaans
suid afrikaans   south african   dél-afrikai
basa jawa   javanese   jávai
қазақ   kazakh   kazahstan
polski   polish   polandia
azərbaycan   azerbaijani   azerbajdzjanska
gaeilge   irish   irlandais
português   portuguese   portugees
lietuvių   lithuanian   lithuania
Ελληνικά   greek   grieķu valoda
lëtzebuergesch   luxembourgish   룩셈부르크어
bosanski   bosnian   ボスニア語


Memperbarui Sachiko Medina - 2023.12.01 - 07:54:37