Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion

Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion Продукција на видео интервју музички спотови Специјалист за промотивно видео


Првата страница Нашите услуги Преглед на трошоци Претходни проекти Контактирајте не

Резултати од повеќе од 20 години креативен процес

-Wir zeitzen- беше насловот на настанот со Мајкл Мендл...

Настанот на 24 август 2019 година како дел од фестивалот Мендл беше наречен -Wir zeitzen-.
Ве молиме поддржете ги ваквите видео продукции! ... »-Wir zeitzen jetzt Mal!- беше мотото на 24 август 2019 година. Ова ток-шоу беше дел од фестивалот Мендл со актерот Мајкл Мендл. Бит Тониоло покани многу други уметници и музичари како гости. Овој настан е снимен со 7 камери.

Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion - најдобар начин за снимање настани, состаноци, концерти, разговори, театарски претстави...
за издавање на ТВ, веб, Blu-ray диск, ДВДГолеми амбиции и покрај малиот буџет?

Честопати овие работи не можат да се постигнат истовремено. Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion е исклучок од правилото. Камерите што ги користиме се модерни модели од најновата генерација со големи сензори за слика од 1 инчи. Одличен квалитет на сликата е обезбеден дури и при тешки услови на осветлување. Камерите може да се контролираат од далечина преку употреба на програмабилни навали на моторот, со што се минимизираат трошоците за персонал, што доведува до заштеда на трошоци.


Ова се меѓу другото и нашите услуги

Паралелно снимање видео со повеќе камери (продукција на видео со повеќе камери)

Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion е вашиот партнер кога станува збор за снимање со повеќе камери и видео продукција. Се користат професионални камери од ист тип. Во основа, се снима најмалку 4K/UHD. Уредувањето на видеото се врши со помош на професионален софтвер на компјутери со високи перформанси. Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion веќе нуди можност за производство на видеа во 8K / UHD-II / UHDTV2 / 4320p.
Видео снимање на концерти, театарски претстави и читања ...

Видеоснимањето на концерти, театарски претстави, читања и слично секако се прави со неколку камери. Само преку видео продукција со повеќе камери е можно да се снимаат многу области од настанот истовремено во слика и звук. Ние користиме камери кои се контролираат од далечина. Камерите се контролираат од централна точка во однос на зумирањето, острината и усогласувањето. Ова ја намалува работната сила и трошоците бидејќи едно лице може да контролира повеќе камери.
ТВ и видео извештаи за радио, стриминг и интернет

Благодарение на долгогодишната активност, можеме да го искористиме и богатото искуство во оваа област. Ова резултираше со неколку стотици ТВ прилози и видео-прилози. Оваа активност доведе до широк спектар на места за широк спектар на теми. Темите се движеа од актуелни вести и информации до културни и спортски настани, социјални настани и многу повеќе. Ние сме во состојба да истражуваме за вас во сите можни области и да произведуваме видео прилози и ТВ-прилози.
Видео продукција на интервјуа, тркалезни маси, настани за дискусија итн.

Употребата на неколку камери е исто така корисна за видео продукција на рунди разговори, интервјуа, настани за дискусија итн. Две камери понекогаш се доволни ако прашателот не треба да биде прикажан на сликата при интервјуа со само едно лице. Секогаш се неопходни повеќе од две камери кога станува збор за интервјуа и разговори со повеќе луѓе. Ќе се користат камери со далечинско управување доколку се работи за настан со публика. Ако треба да се снимаат рунди разговори без публика, можеби нема да биде потребно навалување на моторот. Ова го намалува техничкиот напор.
Монтажа и монтажа на видео и аудио материјал

Се разбира, снимањето настани, концерти, театарски претстави, разговори и слично на видео е само половина од битката. Следниот чекор по снимањето на видеото е сечење видео или уредување видео. Важен дел од уредувањето видео материјал е прилагодување и мешање на саундтракот или аудио траките. Ако треба да се интегрираат дополнителен текст и материјал за слика, тоа не е проблем. Логоата и замаглувањата исто така може да се дизајнираат и интегрираат. Доколку сакате да се интегрира видео материјал од вас или од други извори, добредојдени сте да го поднесете ова. Аудио записите од концертните снимки исто така може да се ремиксираат и ремастерираат.
Мала серија производство на ЦД-а, ДВД-а и Blu-ray-дискови

Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion нуди мало сериско производство на ЦД-а, ДВД-а и Blu-ray-дискови. Кога станува збор за архивирање аудио, видео и податоци, ЦД-а, ДВД-а и Blu-ray-дисковите нудат јасни предности. Рок на употреба на USB-стикови, мемориски картички и хард дискови е ограничен. Бидејќи Blu-ray-дисковите, ДВД-а и ЦД-а не содржат електронски компоненти, оваа потенцијална ранливост и причина за губење на податоци е отсутна. Blu-ray-дискови, ДВД-а и ЦД-а се одлични за продавање, подарување и архивирање музика, видеа или датотеки.

Од нашите резултати создадени во повеќе од 20 години видео продукција.
Тема: Утопија - 4-та ноќ на Печа Куча во Цајц, видео продукција, Kloster Posa eV

Видео продукција на 4-та ноќ на Печа Куча во ... »
АОК Саксонија-Анхалт: Како клиентскиот центар во Хале успешно го организираше новогодишниот дочек - интервју со државната претставничка Вилма Штрук

Петра Грим-Бен зборува на новогодишниот прием на АОК ... »
ТВ репортажа за обемната реставрација на историските витражи во катедралата Наумбург, со интервју со Др. Холгер Кунде (Обединети донатори на катедралите од Мерсебург и Наумбург и колеџискиот манастир Цајц), Сара Јарон (менаџер на работилницата за главен реставратор на MA York ACR ICON) и Иво Рауч (менаџер на проектот), кои даваат увид во сложената работа на реставраторите.

ТВ репортажа за реставрацијата на витражот во ... »
Комплетна игра во 4K/UHD: HC Burgenland против SV 04 Plauen Oberlosa во Оберлигата во областа Бургенланд.

Горната лига на областа Бургенланд во фокус: HC ...»
Подземен Цајц: Андреас Вилке во разговор за важноста на коридорниот систем за градот и регионот Бургенландкрајс

Подземен Цајц: Андреас Вилке во видео интервју за ... »
Компании во областа Бургенланд: Окружниот администратор Гец Улрих ги посетува Kaufland Logistik во Meineweh и Heim und Haus во Остерфелд - ТВ извештај и интервју.

Окружниот администратор Гец Улрих ги посетува ... »
Свети Никола турнир за е-млади и Г-млади: ФК Рот-Вајс Вајсенфелс организира детски турнир во мал фудбал

Детски турнир во мал фудбал за Свети Никола: ФК ... »
ТВ репортажа за Мајкл Мендл, кој ја извршува функцијата амбасадор на градот Цајц и води интервјуа со градоначалникот и други официјални лица.

ТВ репортажа за Мајкл Мендл, кој чита во Културхаус ... »Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion исто така и на други јазици
norsk   norwegian   norvegų
slovenský   slovak   斯洛伐克语
italiano   italian   итали
हिन्दी   hindi   hind
basa jawa   javanese   javanese
қазақ   kazakh   कजाख
íslenskur   icelandic   islandský
日本   japanese   Японский
magyar   hungarian   mađarski
Српски   serbian   serbia
eesti keel   estonian   エストニア語
Русский   russian   російський
polski   polish   polština
bahasa indonesia   indonesian   indoneziečių
bosanski   bosnian   bosnia keel
հայերեն   armenian   სომხური
lëtzebuergesch   luxembourgish   luxemburgsk
عربي   arabic   arabština
lietuvių   lithuanian   লিথুয়ানিয়ান
suomalainen   finnish   finn
Ελληνικά   greek   grčki
македонски   macedonian   người macedonian
беларускі   belarusian   belarusian
slovenščina   slovenian   斯洛文尼亚语
한국인   korean   korejski
latviski   latvian   lettisch
deutsch   german   германски
українська   ukrainian   ukrainska
עִברִית   hebrew   hebrew
svenska   swedish   rootsi keel
bugarski   bulgarian   bulgarian
فارسی فارسی   persian farsia   persneska farsía
english   anglais   inglês
türk   turkish   turski
română   romanian   রোমানিয়ান
malti   maltese   malteză
tiếng việt   vietnamese   vietnamien
ქართული   georgian   gruzínsky
中国人   chinese   kinesiska
dansk   danish   danska
čeština   czech   чэшскі
português   portuguese   portugees
azərbaycan   azerbaijani   azerbaijan
suid afrikaans   south african   Νοτιοαφρικανός
বাংলা   bengali   בנגלית
hrvatski   croatian   kroatisk
shqiptare   albanian   người albanian
español   spanish   스페인의
français   french   francuski
gaeilge   irish   irlandesi
nederlands   dutch   голланд
Монгол   mongolian   mongools


Η ενημέρωση έγινε από Tomas Thompson - 2023.12.06 - 20:23:05