Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion

Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion Видео продукција на ток шоу Специјалист за видео 360 степени Видео продукција со повеќе камери


Добредојдовте Нашите услуги Цените Завршени проекти Контактирајте не
Ве молиме поддржете ги ваквите видео продукции!Мерките за спречување на пандемијата на корона, кои политичарите ги декретираа, имаа огромно влијание врз културниот сектор.

Уметниците не можеа да настапат, не беше дозволено да се одржуваат концерти и други настани.

Паднаа приходите за уметниците и организаторите. Гледачите веќе не се толку многу. Не се можни реинвестиции.

Поддржете не за и покрај се, да реализираме видео продукции за оние уметници кои немаат финансиска флексибилност за тоа.

Можете да ја испратите вашата поддршка користејќи ги опциите за плаќање наведени подолу. Би сакале да реализираме што повеќе видео продукции. Фала многу!


Име на сопственикот на сметката:


https://paypal.me/evovi/5


во Турција
IBAN: TR58 0010 3000 0000 0043 3580 89


во и надвор од САД
Банка: Evolve Bank and Trust / Wise
Код на сортирање: 084009519
Број на банкарска сметка: 9600003534133794
Тип на сметка: Тековна сметка се проверува


Во и надвор од ОК
Банка: Wise
Подреди код: 23-14-70
Број на сметка: 44714956
IBAN: GB87 TRWI 2314 7044 7149 56
SWIFT/BIC: @TRWIGB2 @ @

во Нов Зеланд
Банка: JPMorgan Chase / Wise
Број на банкарска сметка: 04-2021-0102224-25


во Канада
Банка: Peoples Trust / Wise
Број на институција: 621
Број на сметка: 200110250921
Транзитен број: 16001


во Австралија
Банка: Moneytech / Wise
BSB Code: 802-985
Број на сметка: 712099577


во рамките на Сингапур
Банка: Wise Asia-Pacific Pte. Ltd (Порано TransferWise)
Сортирање код: 0516
Број на банкарска сметка: 407-150-2


во и надвор од ЕУ и SEPA
Банка: Wise
BIC: TRWIBEB1XXX
IBAN: BE85 9672 8524 2206
Број на сметка: 2852422Меѓу другото, ги нудиме следните услуги

Синхроно снимање со повеќе камери (продукција на видео со повеќе камери)

Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion ви нуди видео снимање со неколку камери истовремено. Се користат неколку камери од ист тип. Ова обезбедува идентичен квалитет на сликата дури и со 4K/UHD. Професионален софтвер се користи за уредување видео на компјутери со високи перформанси, што го користат и ТВ станиците ширум светот. Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion нуди можност за производство на видеа и во 8K / UHD-II / UHDTV2 / 4320p.
Видео снимање на театарски претстави, концерти, читања ...

Кога станува збор за снимање видео театарски претстави, концерти, читања итн., природно го користиме методот со повеќе камери. Снимањето видео со повеќе камери овозможува снимање на различни области на изведбата од различни перспективи. Се користат камери со далечинско управување. Од централна точка, камерманот има сè на повидок и може да ги усогласи камерите на различни начини. Со 5 и повеќе камери може да управува едно лице. Не се потребни дополнителни сниматели.
ТВ и видео извештаи за радио и интернет стриминг

Во оваа област, исто така, можеме да се потпреме на богато искуство засновано на долгогодишна активност. Во текот на годините беа направени стотици видео-прилози и ТВ прилози. Истражуваните теми како и локациите беа многу различни и разновидни. Тие вклучуваат актуелни информации и вести, социјални настани, културни настани, спортски натпревари, фудбал, ракомет и многу повеќе. Поради нашето долгогодишно искуство, можеме да произведуваме ТВ-прилози и видео извештаи за вас на речиси секоја тема.
Видео снимање на интервјуа, тркалезни маси, настани за дискусија итн.

Во зависност од задачата, неколку камери се користат и за интервјуа, настани за дискусија и тркалезни маси. Ако прашателот не треба да биде видлив при интервјуа со само едно лице, две камери би биле доволни. Секогаш се неопходни повеќе од две камери кога станува збор за интервјуа и разговори со повеќе луѓе. Ќе се користат камери со далечинско управување доколку се работи за настан со публика. Потребното време може да се намали ако видео снимките се разговори и интервјуа без публика.
Видео монтажа, прилагодување на видео, аудио монтажа

Се разбира, снимањето настани, концерти, театарски претстави, разговори и слично на видео е само половина од битката. По снимањето видео, уредувањето на видеото е логичен следен чекор во производството на видео. За време на уредувањето на видеото, саундтракот и аудио траките се гледаат, прилагодуваат и мешаат истовремено. Дополнителен текст, слика и видео материјал, како и замаглувања се исто така дизајнирани и интегрирани за време на уредувањето на видеото. Можете исто така да испратите постоечки слики, текст, видео и аудио материјал. Ако, на пример, треба да се совладаат аудио записите од снимката на концертот, можеме да го направиме тоа или можете да го доставите како датотека.
ЦД, ДВД, Blu-ray диск - Производство од мали серии

Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion е и ваш партнер за ЦД-а, ДВД-а и Blu-ray-дискови во мали количини. ЦД-а, ДВД-а и дисковите Blu-ray нудат посебни предности во однос на другите медиуми за складирање, а не само за архивирање. Хард дисковите, USB-стиковите и мемориските картички не траат вечно. Blu-ray-дискови, ДВД-а и ЦД-а не содржат никакви електронски компоненти што би можеле да станат слаба точка и да предизвикаат загуба на податоци. Blu-ray-дискови, ДВД-а и ЦД-а се идеални за продажба, подарување или архивирање музика и видеа.

резултати од нашата работа
Разговор во Архе небра со проф.д-р. Харалд Мелер и Кристијан Форберг на објавувањето на книгата Die Himmelsscheibe von Nebra

Ток-шоу во Архе Небра со проф. Харалд Мелер и ... »
Големите имиња на 17-тиот новогодишен прием во Бургенландкрајс: Зигмар Габриел и Зигхард Бургграф беа пречекани и почестени од окружниот администратор Гец Улрих и Марио Кернер (претседател на Шпаркасе Бургенландкрајс).

Поранешниот министер за надворешни работи Зигмар ... »
Проширете ги вашите хоризонти со знаење, користете вредни совети и искусете повеќе! Кристин Бојтлер, вашиот тренер за успешно основање на сопствено независно училиште и место на учење.

Откријте свет на знаење, добијте вредни совети и ... »
Мора да паднеме многу подлабоко! - Интервју со граѓанин од областа Бургенланд

Мора да паднеме многу подлабоко! - Мисли на граѓанин - ... »
ТВ репортажа: Љубителот на уметноста Харалд Росал во разговор за изложбата во Кунсхаус Цајц и важноста на современата уметност за регионот

Интервјуа со Филип Баумгартен (OpenSpace Zeitz, Kloster Posa eV, ... »
Керол пејачите ја носат христијанската традиција во окружната канцеларија на Бургенландкрајс Извештај за тоа како коледарските пејачи во окружната канцеларија на Бургенландкрајс ја продолжуваат христијанската традиција и како придонесуваат за зајакнување на важноста на верата во секојдневниот живот.

Кампањата „Каролингер“ во окружната ... »
ТВ репортажа за 4-та ноќ на Печа Куча во Цајц - Катрин Вебер и Филип Баумгартен во интервју на тема утопија во градското собрание на областа Бургенланд.

Утописки идеи во Цајц - ТВ репортажа за 4-та ноќ на Печа ... »
ТВ репортажа: Состанок на жители во градското собрание на Цајц на теми за структурните промени и областа за ископување лигнит

Интервју со Гец Улрих (окружен администратор ... »
Трчањето и возењето скутер се во фокусот на 19-тиот детски дуатлон Цајц, кој се одржува на Алтмаркт во Цајц. Настанот е организиран од сообраќајната полиција на Цајц и одделот за возење велосипед SG Chemie Zeitz и е поддржан од градоначалникот Кристијан Тиме и Карола Хофер. Телевизиски извештај ќе го документира настанот.

Altmarkt во Цајц е локацијата на 19-тиот детски дуатлон, ... »
Во градското собрание во Вајсенфелс се одржа 15. Куп на Штадтверке во мал фудбал. Во едно интервју, Матијас Хаук и Екарт Гинтер известуваат за организацијата и извршувањето на турнирот, како и за поддршката од јавното комунално претпријатие.

15. Куп на Штадтверке во мал фудбал во Вајсенфелс ... »
Играјте како почит на историјата: ТВ-прилог за изведбата на Симпл и Швејк како дел од музичкиот фестивал Хајнрих Шуц во сала за бал во замокот Морицбург во Цајц. Во интервју со Др. Кристина Зигфрид, директорката на фестивалот, е загрижена за важноста на делото како почит на комеморацијата на крајот на Триесетгодишната војна и Првата светска војна.

Едноставно и Швејк ги воодушеви љубителите на ...»
Поглед на пожарникар од областа Бургенланд

Пожарникарот - негово мислење - гласот на граѓаните ... »Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion глобално
română   romanian   rumeno
malti   maltese   máltais
nederlands   dutch   hollandi keel
magyar   hungarian   ハンガリー語
bosanski   bosnian   bosniaco
فارسی فارسی   persian farsia   persiska farsia
íslenskur   icelandic   ісландская
日本   japanese   日本人
українська   ukrainian   यूक्रेनी
polski   polish   kiillottaa
suomalainen   finnish   finski
čeština   czech   tschechisch
türk   turkish   turecki
bahasa indonesia   indonesian   indonezijski
tiếng việt   vietnamese   wietnamski
हिन्दी   hindi   Χίντι
Монгол   mongolian   mongolski
gaeilge   irish   ірландський
עִברִית   hebrew   иврит
hrvatski   croatian   克罗地亚语
suid afrikaans   south african   სამხრეთ აფრიკელი
latviski   latvian   letón
eesti keel   estonian   эстонский
中国人   chinese   chinesisch
français   french   francuski
Српски   serbian   szerb
Ελληνικά   greek   grieķu valoda
عربي   arabic   arab
dansk   danish   덴마크 말
deutsch   german   tysk
português   portuguese   portoghese
español   spanish   hiszpański
norsk   norwegian   norska
বাংলা   bengali   bengalisch
қазақ   kazakh   każakistan
한국인   korean   韩国人
shqiptare   albanian   albaanlane
ქართული   georgian   georgian
lëtzebuergesch   luxembourgish   luxemburgs
македонски   macedonian   makedonska
Русский   russian   ロシア
bugarski   bulgarian   bulgarialainen
беларускі   belarusian   běloruský
svenska   swedish   orang swedia
slovenščina   slovenian   slovenialainen
slovenský   slovak   slovakisk
basa jawa   javanese   javanska
lietuvių   lithuanian   Литвански
հայերեն   armenian   örmény
azərbaycan   azerbaijani   Азербайжан
english   anglais   Անգլերեն
italiano   italian   italijanščina


Actualizare a acestei pagini de către Punam Teixeira - 2024.05.19 - 08:55:34