Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion

Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion Креатор на видео содржина Снимање видео за говор креатор на слики


Добредојдовте Опсег на услуги Преглед на трошоци Од нашите референци Контактирајте не

резултати од нашата работа

Фокус Алфа: Информативен штанд за писменоста во...


информативен штанд, Питер Штраубел (илустратор / стрип уметност) , ТВ репортажа, акција, Blickpunkt Alpha, Laurentia Moisa (проект менаџер Blickpunkt Alpha), писменост во Саксонија-Анхалт, место на учење, неписменост, Др. Верен Фишер (службеник за печат Шпаркасе Бургенландкрајс), област Бургенланд, интервју, Наумбург


Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion - професионално снимање на настани, конференции, концерти, дискусии, театарски претстави по најдобра цена со врвен квалитет...
... да ги објавите на ТВ, веб, на BluRay, ДВД.Високи цели, но само мал буџет - голем предизвик?

Обично ова ја исклучува можноста. Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion е исклучок од правилото. Камерите што ги користиме се модерни модели од најновата генерација со големи сензори за слика од 1 инчи од ист тип. Оптималниот квалитет на сликата се постигнува дури и при неповолни услови на осветлување. Со камерите може да се ракува далечински со користење на програмабилни навали на моторот, што ги намалува трошоците за персоналот и трошоците.


Меѓу другото, ги нудиме следните услуги

Паралелно снимање видео со повеќе камери (продукција на видео со повеќе камери)

Главното поле на активност на Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion е снимање видео со повеќе камери и видео продукција. За вакви продукции користиме камери од ист тип. Ова обезбедува идентичен квалитет на сликата дури и со 4K/UHD. Видео материјалот се сече на компјутери со високи перформанси. Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion нуди можност за производство на видеа и во 8K / UHD-II / UHDTV2 / 4320p.
Видео снимање на концерти, театарски претстави и читања ...

Видеоснимањето на театарски претстави, концерти, читања и слично секако се прави со неколку камери. Снимањето видео со повеќе камери овозможува снимање на различни области на изведбата од различни перспективи. Се користат камери со далечинско управување. Камерите се контролираат од централна точка во однос на зумирањето, острината и усогласувањето. На овој начин, 5 или повеќе камери може да бидат контролирани од само едно лице. Цел настан може целосно да биде снимен од само едно лице.
ТВ и видео извештаи за радио и интернет стриминг

Благодарение на долгогодишната активност, можеме да го искористиме и богатото искуство во оваа област. Ова резултираше со неколку стотици ТВ прилози и видео-прилози. Истражуваните теми како и локациите беа многу различни и разновидни. Тие вклучуваат актуелни вести и информации, културни настани, спортски натпревари, фудбал, ракомет, социјални настани и многу повеќе. Нашето богато искуство е толку богато што можеме да произведуваме ТВ-прилози и видео извештаи за вас за секакви теми.
Видео продукција на интервјуа, тркалезни маси, настани за дискусија итн.

Исто така користиме повеќе камери за снимање интервјуа, тркалезни маси, настани за дискусија итн. Две камери понекогаш се доволни ако прашателот не треба да биде прикажан на сликата при интервјуа со само едно лице. Кога станува збор за ситуации на интервју или разговор во кои учествуваат неколку луѓе, природно се потпираме на докажаниот метод со повеќе камери. Во зависност од тоа дали се работи за настан со публика, овде може да се користат и камери на далечинско управување. Техничкиот напор се намалува ако видеото е на дискусии без публика.
Видео монтажа, сечење видео, аудио монтажа

Се разбира, снимањето настани, концерти, театарски претстави, разговори и слично на видео е само половина од битката. Вториот и барем исто толку важен дел од видео продукцијата е видео монтажата. Важен дел од уредувањето видео материјал е прилагодување и мешање на саундтракот или аудио траките. Дополнителен текст, слика и видео материјал, како и замаглувања се исто така дизајнирани и интегрирани за време на уредувањето на видеото. Видео материјалот од ваши или други извори лесно може да се интегрира. Исто така, можно е уредување, мешање и совладување на аудио записите од концертните снимки.
Производство на ЦД-а, ДВД-а и Blu-ray-дискови во мали количини

Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion нуди мало сериско производство на ЦД-а, ДВД-а и Blu-ray-дискови. ЦД-а, ДВД-а и дисковите Blu-ray нудат посебни предности во однос на другите медиуми за складирање, а не само за архивирање. Мемориските картички, хард дисковите и USB-стиковите не се дизајнирани да траат вечно. На Blu-ray-дискови, ДВД-а и ЦД-а им недостасуваат електронски компоненти. Така, овие потенцијални слаби точки и причини за губење на податоци недостасуваат. Blu-ray-дискови, ДВД-а и ЦД-а се најдобриот избор за продажба, подарување или архивирање музика и видеа како спомен.

Од резултатите од над 2 децении видео продукција
Бургенланд победи против РК Родертал II: Преглед на ракометната игра во женската прва лига

Ракометна Оберлига: HC Burgenland и HC Rödertal II испорача ... »
Длабоко ја осудувам војната - Ставот на жител на областа Бургенланд

Длабоко ја осудувам војната - Мисли на граѓанин - ... »
Демо во понеделник на Вајсенфелс, медиумска критика, Курт Тухолски, 3 октомври 2022 година

Демо / прошетка Вајсенфелс, медиумска критика, Курт ... »
Извештај за важноста на ракометот за заедницата на Стосен и улогата на РК Бургенланд во промовирањето на спортот, со преглед на активностите на клубот и интервју со Саша Криг.

Изглед на идните планови на РК Бургенланд и ... »
„Органистот на Томас, Улрих Боме препорачува: По патеката на Јохан Себастијан Бах од Лајпциг до Наумбург - со попатна посета во црквата замок Свети Тринитатис во Вајсенфелс“

„Органистот на Томас, Улрих Боме, ве води на ... »
Како Рот-Вајс Вајсенфелс победи на одбојкарскиот натпревар против Атлетскиот клуб Магдебург - интервју со Ролф Бејер

Поглед на одбојкарскиот натпревар помеѓу ... »Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion речиси насекаде во светот
slovenščina ▸ slovenian ▸ slóivéinis
suomalainen ▸ finnish ▸ फिनिश
azərbaycan ▸ azerbaijani ▸ aserbaídsjan
magyar ▸ hungarian ▸ हंगेरी
қазақ ▸ kazakh ▸ kazahstanski
Ελληνικά ▸ greek ▸ řecký
Монгол ▸ mongolian ▸ モンゴル語
Русский ▸ russian ▸ ruso
বাংলা ▸ bengali ▸ бенгальский
bosanski ▸ bosnian ▸ bosnian
latviski ▸ latvian ▸ letão
română ▸ romanian ▸ ρουμανικός
عربي ▸ arabic ▸ arapça
فارسی فارسی ▸ persian farsia ▸ Персиан Фарсиа
français ▸ french ▸ француски
dansk ▸ danish ▸ danska
lëtzebuergesch ▸ luxembourgish ▸ luxembourgeois
日本 ▸ japanese ▸ japanska
basa jawa ▸ javanese ▸ yava dili
norsk ▸ norwegian ▸ norjan kieli
македонски ▸ macedonian ▸ macedone
slovenský ▸ slovak ▸ السلوفاكية
italiano ▸ italian ▸ Италијан
suid afrikaans ▸ south african ▸ güney afrikalı
shqiptare ▸ albanian ▸ người albanian
українська ▸ ukrainian ▸ ukraiński
english ▸ anglais ▸ engels
한국인 ▸ korean ▸ korejština
中国人 ▸ chinese ▸ chinez
gaeilge ▸ irish ▸ 아일랜드의
nederlands ▸ dutch ▸ ollainnis
português ▸ portuguese ▸ португал тілі
svenska ▸ swedish ▸ Σουηδικά
hrvatski ▸ croatian ▸ croata
हिन्दी ▸ hindi ▸ hiondúis
tiếng việt ▸ vietnamese ▸ vietnamesiska
polski ▸ polish ▸ polyak
беларускі ▸ belarusian ▸ biélorusse
Српски ▸ serbian ▸ srpski
bugarski ▸ bulgarian ▸ bulgarų
íslenskur ▸ icelandic ▸ исланд
bahasa indonesia ▸ indonesian ▸ Ινδονησιακά
lietuvių ▸ lithuanian ▸ lituanien
malti ▸ maltese ▸ মাল্টিজ
עִברִית ▸ hebrew ▸ heebrea keel
eesti keel ▸ estonian ▸ estonyaca
čeština ▸ czech ▸ çex
deutsch ▸ german ▸ niemiecki
türk ▸ turkish ▸ tyrkisk
español ▸ spanish ▸ spāņu valoda
ქართული ▸ georgian ▸ Γεωργιανή
հայերեն ▸ armenian ▸ armenjan


עדכון Than Kamal - 2024.07.14 - 05:25:14