Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion

Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion Предавања видео снимање продуцент на имиџ филм креатор на филмови


Почетна страница Нашите услуги Барање за понуда Претходни проекти Контакт

Од резултатите од над 2 децении видео продукција

Ден за отворање глушец во Asklepios Klinik Weißenfels: Ден...


ТВ-извештај, Madlen Redanz (Asklepios Klinik Weissenfels за односи со јавноста ) , област Бургенланд, WDR, ултразвук, ден на отварање на глувчето, ден на отварање врати, Weißenfels, интервју, детска обиколка во болница, шоу со глувчето, рентген, детско одделение, Asklepios Klinik


Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion - професионално снимање на концерти, театарски претстави, настани, разговори по најдобра цена со врвен квалитет...
... да ги објавите на ТВ, веб, на BluRay, ДВД.Мал буџет, голем предизвик: Дали ги одржувате високите стандарди?

Ретко е возможно да ги има и двете во исто време. Сепак, Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion е исклучок од правилото. Ние користиме камери со најновата генерација на големи сензори за слика од 1 инчи од ист тип. Одличен квалитет на сликата е загарантиран дури и во тешки услови на осветлување. Со камерите може да се ракува од далечина со користење на програмабилни навали на моторот, што ги минимизира трошоците за персоналот и ги намалува трошоците.


Меѓу другото, ги нудиме следните услуги

Продукција на видео со повеќе камери (паралелно снимање со повеќе камери)

Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion ви нуди снимање и продукција на видео со повеќе камери. Се користат професионални камери од ист тип. Ова обезбедува идентичен квалитет на сликата дури и со 4K/UHD. Уредувањето на видеото се одвива на компјутери со високи перформанси. Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion веќе нуди можност за производство на видеа во 8K / UHD-II / UHDTV2 / 4320p.
Видео снимање на концерти, театарски претстави и читања ...

Кога станува збор за снимање видео театарски претстави, концерти, читања итн., природно го користиме методот со повеќе камери. Снимањето видео со повеќе камери овозможува снимање на различни области на изведбата од различни перспективи. Се потпираме на модерни камери кои се управуваат од далечина. Многу разновидно усогласување на камерите се одвива од централна точка. Со 5 и повеќе камери може да управува едно лице. Не се потребни дополнителни сниматели.
Видео извештаи за ТВ, стриминг и интернет

Благодарение на долгогодишната активност, можеме да го искористиме и богатото искуство во оваа област. Ова резултираше со неколку стотици ТВ прилози и видео-прилози. Оваа активност доведе до широк спектар на места за широк спектар на теми. Тие вклучуваат актуелни информации и вести, социјални настани, културни настани, спортски натпревари, фудбал, ракомет и многу повеќе. Поради нашето долгогодишно искуство, можеме да произведуваме ТВ-прилози и видео извештаи за вас на речиси секоја тема.
Видео продукција на интервјуа, тркалезни маси, настани за дискусија итн.

Во зависност од задачата, неколку камери се користат и за интервјуа, настани за дискусија и тркалезни маси. Ако прашателот не треба да биде прикажан на сликата во интервјуа со само едно лице, понекогаш се сосема доволни две камери. Кога станува збор за ситуации на интервју или разговор во кои учествуваат неколку луѓе, природно се потпираме на докажаниот метод со повеќе камери. Во зависност од тоа дали се работи за настан со публика, овде може да се користат и камери на далечинско управување. Техничкиот напор се намалува ако видеото е на дискусии без публика.
Видео монтажа, прилагодување на видео, аудио монтажа

Се разбира, снимањето настани, концерти, интервјуа и дискусии не е доволно. Следниот чекор по снимањето на видеото е сечење видео или уредување видео. Аудио записите или звучните записи мора да се гледаат и прилагодат кога се уредува видео материјалот. Интеграцијата на дополнителен текст и материјал за слики, како и интеграција на логоа и замаглувања, исто така се случува за време на уредувањето на видеото. Можете исто така да испратите постоечки слики, текст, видео и аудио материјал. Ако, на пример, треба да се совладаат аудио записите од снимката на концертот, можеме да го направиме тоа или можете да го доставите како датотека.
ЦД, ДВД, Blu-ray диск - Производство од мали серии

Можеме да ви понудиме производство на ЦД-а, ДВД-а и Blu-ray-дискови во мали серии. Во однос на архивирањето, ЦД-а, ДВД-а и Blu-ray-дисковите нудат голем број на предности. Рок на употреба на USB-стикови, мемориски картички и хард дискови е ограничен. Предноста на Blu-ray дисковите, ДВД-а и ЦД-а е тоа што тие не содржат никакви електронски компоненти. Blu-ray-дискови, ДВД-а и ЦД-а се идеални за продажба, подарување или архивирање музика и видеа.

Резултати од повеќе од 20 години креативен процес
Енергетска рационалност! Сега! - Видео извештај за EnergieVernunft Mitteldeutschland eV за настанот во салата IHK

Видео-репортажа за овој настан со наслов -Енергетска ... »
Римските легии одблиску: Ден на забава и едукација за децата и семејствата во Арче Небра

ТВ извештај: Римските легии на пат во Архе Небра - ... »
ФК Рот-Вајс Вајсенфелс турнир во мал фудбал за млади играчи: Куп на Николаус за Е-млади и Г-млади

ФК Рот-Вајс Вајсенфелс ве поканува на турнирот во ... »
Фокусот на новогодишниот дочек на градоначалникот Роби Риш во Вајсенфелс е презентацијата на значките на честа и културната програма. Мјузиклот „Робин Худ“ на Гетегимназијата ја воодушеви публиката. Министерката за Саксонија-Анхалт, Клаудија Далберт во својот говор ја истакна важноста на посветеноста и солидарноста.

Вајсенфелс го прославува новогодишниот дочек од ... »
Залутан секстон - Рис и Ернст истражуваат: кражба на градилиште - локални приказни

Детективи на обиколка на село: кражба на ...»
ТВ-извештај: Презентација на статистиката на пазарот на труд за областа Бургенланд во Геринг Машинебау во Наумбург - фокус на жените и девојките во техничките машки професии.

Недостаток на квалификувани работници во областа ... »
Извештај за подготовките на државниот тим за борби и дуо за новата натпреварувачка сезона, придружен со интервју со државниот тренер Стивен Теилиг.

Интервју со Стивен Теилиг, државниот тренер за ... »
Секој одлучува за себе - Писмо од граѓанин на областа Бургенланд

Секој одлучува за себе - мислење на граѓанин од ... »
Три пара близнаци во Салцбург - Приказна со Рис и Ернст - Акушерка во акција, прогонетите ги пречекуваат новороденчињата.

Тројни близнаци од Салцбург - Рис и Ернст во локална ... »
Музичко видео на проектот Абакај насловен Направи компромис и ќе преживееш

Абакеј - Направете компромис и ќе преживеете ... »Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion без граници
dansk | danish | дацкая
ქართული | georgian | gruzijski
suid afrikaans | south african | pietų afrikietis
română | romanian | रोमानियाई
tiếng việt | vietnamese | vítneaimis
italiano | italian | người Ý
українська | ukrainian | ukrainalainen
azərbaycan | azerbaijani | azerbejdžanski
bahasa indonesia | indonesian | indonezisht
slovenščina | slovenian | sloven
español | spanish | spanisch
svenska | swedish | zweeds
中国人 | chinese | chinesisch
қазақ | kazakh | ղազախ
türk | turkish | turski
deutsch | german | jerman
हिन्दी | hindi | hindi
bosanski | bosnian | боснийский
polski | polish | polish
malti | maltese | Мальтийский
slovenský | slovak | slovakiska
français | french | 法语
Ελληνικά | greek | ギリシャ語
magyar | hungarian | унгарски
한국인 | korean | korealainen
nederlands | dutch | holandiešu valoda
gaeilge | irish | īru
bugarski | bulgarian | bulgarialainen
shqiptare | albanian | albánský
Русский | russian | russisk
հայերեն | armenian | armēņu
hrvatski | croatian | хорватский
עִברִית | hebrew | ivrits
Српски | serbian | srpski
português | portuguese | պորտուգալերեն
беларускі | belarusian | bjeloruski
عربي | arabic | عربی
english | anglais | енглески језик
norsk | norwegian | noors
lietuvių | lithuanian | litevský
eesti keel | estonian | الإستونية
čeština | czech | Çek
basa jawa | javanese | јавански
日本 | japanese | seapánach
íslenskur | icelandic | आइसलैंड का
Монгол | mongolian | монголски
македонски | macedonian | makedoonlane
suomalainen | finnish | finn
latviski | latvian | латвиски
فارسی فارسی | persian farsia | ペルシア語
বাংলা | bengali | bengaleză
lëtzebuergesch | luxembourgish | luksemburški


Dës Säit gouf aktualiséiert vum Laoshi Dutta - 2023.12.03 - 16:00:33