Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion

Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion Концертно видео снимање видео интервју продуцент на имиџ филм


Првата страница Опсег на услуги Преглед на трошоци Референци (избор) Лице за контакт

Од нашите резултати, произведени во повеќе од 20 години видео продукција.

Здравје и храброст - Жител на областа...


Ве молиме поддржете ги ваквите видео продукции! ... »


Ги испраќам овие редови до сите луѓе да го искористат мојот глас против поделбата на општеството и за почитуван, толерантен и мирен соживот. Затоа ја одржувам оваа песна целосно неутрална. Многу љубовни мисли од срце без брзање и без расправии. Надежта за мир во овие непријателски времиња кога луѓето се борат за вакцините и нивните мислења.


Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion - најдобар начин за снимање концерти, театарски претстави, настани, разговори...
за објавување на ТВ, веб, BluRay, ДВДВисоки барања, но само мал буџет?

Обично постои некомпатибилност помеѓу овие можности. Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion е исклучок од правилото. Нашите камери се од ист тип и последна генерација, но имаат големи сензори за слика од 1 инчи. Оптималниот квалитет на сликата е загарантиран дури и во тешки услови на осветлување. Програмабилните моторизирани навалувања овозможуваат далечинско контролирање на камерите, а со тоа ја намалува потребата од персонал, што ги намалува трошоците.


Можеме да работиме за вас во следните области, меѓу другото

Паралелно снимање видео со повеќе камери (продукција на видео со повеќе камери)

Продукцијата на видео со повеќе камери е главниот фокус на Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion. Се користат професионални камери од ист тип. Камерите од ист тип обезбедуваат идентичен квалитет на сликата за секоја слика или поставка на камерата. Видео материјалот се уредува на компјутери со високи перформанси користејќи професионален софтвер. Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion нуди можност за производство на видеа и во 8K / UHD-II / UHDTV2 / 4320p.
Видео продукција на концерти, театарски претстави, читања ...

Видеоснимањето на театарски претстави, концерти, читања и слично секако се прави со неколку камери. Користејќи го методот со повеќе камери, го реализираме видео снимањето на сценската изведба од многу различни перспективи. Се користат камери со далечинско управување. Од централна точка, камерманот има сè на повидок и може да ги усогласи камерите на различни начини. Ова ја намалува работната сила и трошоците бидејќи едно лице може да контролира повеќе камери.
Видео извештаи за телевизија и Интернет

Порасна богато искуство од многу години како видео новинар. Беа произведени и емитувани неколку стотици ТВ прилози, видео-прилози и прилози. Оваа активност доведе до широк спектар на места за широк спектар на теми. Тие вклучуваат ударни вести и информации, културни и спортски настани, натпревари, социјални настани и многу повеќе. Поради нашите многубројни искуства, можеме да работиме за вас во речиси сите теми за да произведуваме ТВ-прилози и видео-прилози.
Видео снимање на рунди разговори, настани за дискусија, интервјуа итн.

Во зависност од тоа што сака клиентот и како е ситуацијата на лице место, неколку камери се користат и за интервјуа, рунди разговори, настани за дискусија итн. Две камери понекогаш се доволни ако прашателот не треба да биде прикажан на сликата при интервјуа со само едно лице. Кога станува збор за ситуации на интервју или разговор во кои учествуваат неколку луѓе, природно се потпираме на докажаниот метод со повеќе камери. Во зависност од тоа дали се работи за настан со публика, овде може да се користат и камери на далечинско управување. Техничкиот напор се намалува ако видеото е на дискусии без публика.
Монтажа на видео и аудио материјал

Се разбира, снимањето настани, концерти, интервјуа и дискусии не е доволно. Продукцијата на видео не може да се заврши без уредување на видеото. Важен дел од уредувањето видео материјал е прилагодување и мешање на саундтракот или аудио траките. Дополнителен текст, слика и видео материјал, како и замаглувања се исто така дизајнирани и интегрирани за време на уредувањето на видеото. Видео материјалот од ваши или други извори лесно може да се интегрира. Исто така, можно е уредување, мешање и совладување на аудио записите од концертните снимки.
Производство на ЦД-а, ДВД-а и Blu-ray-дискови во мали количини

Дали ви требаат ЦД-а, ДВД-а или Blu-ray-дискови во мали количини? Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion е вашиот партнер. Во однос на архивирањето, ЦД-а, ДВД-а и Blu-ray-дисковите нудат голем број на предности. Хард дисковите, USB-стиковите и мемориските картички не траат вечно. Бидејќи Blu-ray-дисковите, ДВД-а и ЦД-а не содржат електронски компоненти, оваа потенцијална ранливост и причина за губење на податоци е отсутна. Blu-ray-дискови, ДВД-а и ЦД-а се идеални за продажба, подарување или архивирање музика и видеа.

Од нашите резултати, произведени во повеќе од 20 години видео продукција.
Телевизиски извештај го прикажува новогодишниот дочек на градоначалникот на Вајсенфелс, Роби Риш, и доделувањето на почесната значка на Едвина Тајчерт, Фелиситас Џордан и Корнелија Кениг за нивната музичка работа во Гетегимназијата. Интервјуто со градоначалникот дава увид во позадината и значењето на наградата.

Кратката ТВ-прилог ги прикажува Едвина Тајчерт, ... »
Поглед наназад во историјата на стадионот Ернст Талман: Оливер Тиле во разговор за почетоците, преобразбите и важноста на стадионот за Цајц

Од фудбалот во Гау-лигата до лигата на ГДР: Оливер ... »
ТВ репортажа за кулинарското патување низ времето - вечера во антички Рим со интервјуа на Моника Боде и посетители на настанот во Арче Небра.

Историски римски јадења во Бургенландкрајс - ... »
Интервју со Силвија Кул, градскиот менаџер на Naumburger Innenstadt eV, за новото лизгалиште на божиќниот пазар во Наумбург.

Телевизиски извештај: Лизгалиштето на Наумбург се ... »
Театарот Наумбург ја носи популарната божиќна бајка „Снежана и 7-те џуџиња“ на сцената - но со необичен пресврт: се работи за троен обид за убиство. Режија и дизајнираше Кристин Стал. Во едно интервју таа раскажува како ја вклопила тешката тема во добро познатата бајка.

Божиќната бајка „Снежана и 7-те џуџиња“ ...»
Музеј на сирење и вселенска историја - Интервју со Хелмут „Хумус“ Пошел за оживувањето на сирењето од грини и најголемиот настан за транспорт на животни во вселената од Вирхвиц.

Традиција и вселенски патувања - Хелмут ... »Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion прекугранична
ქართული · georgian · грузінскі
Српски · serbian · serb
հայերեն · armenian · armenisch
íslenskur · icelandic · islännesch
中国人 · chinese · čínsky
português · portuguese · portugalski
français · french · ফরাসি
eesti keel · estonian · estų
basa jawa · javanese · javanesiska
magyar · hungarian · mađarski
polski · polish · polonisht
hrvatski · croatian · kroatų
bugarski · bulgarian · bulgarian
slovenščina · slovenian · словенська
lëtzebuergesch · luxembourgish · luksemburgase
română · romanian · روماني
shqiptare · albanian · албан
tiếng việt · vietnamese · orang vietnam
čeština · czech · ceko
nederlands · dutch · hollenska
gaeilge · irish · irländska
azərbaycan · azerbaijani · aserbaídsjan
latviski · latvian · 拉脱维亚语
suid afrikaans · south african · Өмнөд Африк
македонски · macedonian · makedonietis
bahasa indonesia · indonesian · индонезијски
italiano · italian · người Ý
español · spanish · spaans
عربي · arabic · arab
Русский · russian · ruski
हिन्दी · hindi · hindština
Ελληνικά · greek · 希腊语
қазақ · kazakh · kazahstanski
norsk · norwegian · নরওয়েজীয়
日本 · japanese · japonais
한국인 · korean · korea keel
עִברִית · hebrew · basa ibrani
беларускі · belarusian · belarussisch
english · anglais · енглески језик
বাংলা · bengali · bengalski
suomalainen · finnish · soome keel
deutsch · german · gearmáinis
slovenský · slovak · סלובקית
svenska · swedish · Švedijos
Монгол · mongolian · mongolisch
فارسی فارسی · persian farsia · perska farsia
malti · maltese · malta keel
türk · turkish · turco
lietuvių · lithuanian · 立陶宛语
українська · ukrainian · украинец
bosanski · bosnian · bosanski
dansk · danish · dansk


Odświeżenie strony wykonane przez Sharmin Khaled - 2023.12.03 - 16:06:45