Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion

Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion Концертно видео снимање ТВ известува сечење видео


Првата страница Нашиот асортиман на понуди Цените Претходни проекти Контактирајте не

Од нашите резултати од преку 20 години видео продукција

Ветерцеубе - 16 села во прекрасниот Елстертал: Видео...


Видео-интервју со Корина Трамер, Хартмут Кример и Клаус-Дитер Куник се занимава со фото-книгата „Ветерзеубе - 16 села во прекрасниот Елстертал“. Тие ја објаснуваат позадината на идејата и продукцијата на книгата. Илустрираната книга ги опфаќа 16-те села Ветерцеубе, Брајтенбах, Дитендорф, Госра, Хајнсбург, Катерсдоберсдорф, Клајнпетевиц, Косведа, Оберсидел, Петевиц, Раба, Росендорф, Зауцшен, Шкаудит-инхведахлот и Шкаудитц-инхлотхле.


Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion - најдобар начин за снимање настани, состаноци, концерти, разговори, театарски претстави...
за објавување на веб, ТВ, на Blu-ray диск, ДВДДали се стремите кон високо ниво и покрај оскудните ресурси?

Ова обично е исклучено. Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion е исклучок и единствена компанија за видео продукција која го побива ова правило. Камерите што ги користиме имаат големи сензори за слика од 1 инчи и се од ист тип како најновата генерација. Во тешки услови на осветлување, се обезбедува првокласен квалитет на сликата. Камерите може да се контролираат од далечина преку употреба на програмабилни моторизирани навали, намалувајќи ја работната сила и овозможувајќи заштеда на трошоците.


Овие се вклучени меѓу другите услуги

Продукција на видео со повеќе камери (паралелно снимање со повеќе камери)

Кога станува збор за снимање и видео продукција со повеќе камери, Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion е вашиот партнер. Ние користиме камери од ист тип. Во основа, се снима најмалку 4K/UHD. Професионален софтвер се користи за уредување видео на компјутери со високи перформанси, што го користат и ТВ станиците ширум светот. Како еден од ретките производители на видео, Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion може да произведува видеа во 8K / UHD-II / UHDTV2 / 4320p.
Видео продукција на концерти, театарски претстави, читања ...

Видеоснимањето на концерти, театарски претстави, читања и слично секако се прави со неколку камери. Користејќи го методот со повеќе камери, го реализираме видео снимањето на сценската изведба од многу различни перспективи. Се потпираме на модерни камери кои се управуваат од далечина. Камерите се контролираат од централна точка во однос на зумирањето, острината и усогласувањето. Ова ја намалува работната сила и трошоците бидејќи едно лице може да контролира повеќе камери.
Видео извештаи за телевизија и Интернет

Работејќи како видеоновинар долги години, успеав да стекнам релевантно искуство во оваа област. Ова резултираше со неколку стотици ТВ прилози и видео-прилози. Истражуваните теми како и локациите беа многу различни и разновидни. Тие вклучуваат ударни вести и информации, културни и спортски настани, натпревари, социјални настани и многу повеќе. Нашето богато искуство е толку богато што можеме да произведуваме ТВ-прилози и видео извештаи за вас за секакви теми.
Видео продукција на рунди разговори, настани за дискусија, интервјуа итн.

Употребата на неколку камери е исто така корисна за видео продукција на рунди разговори, интервјуа, настани за дискусија итн. Ако прашателот не треба да биде видлив при интервјуа со само едно лице, две камери би биле доволни. Се разбира, се потпираме на методот со повеќе камери, бидејќи тоа е ситуација на интервју и разговор со неколку луѓе. Ќе се користат камери со далечинско управување доколку се работи за настан со публика. Потребното време може да се намали ако видео снимките се разговори и интервјуа без публика.
Видео монтажа, сечење видео, аудио монтажа

Се разбира, снимањето настани, концерти, интервјуа и дискусии не е доволно. Продукцијата на видео не може да се заврши без уредување на видеото. Важен дел од уредувањето видео материјал е прилагодување и мешање на саундтракот или аудио траките. Комплетната видео продукција вклучува создавање и интеграција на логоа, замаглувања и, доколку е потребно, дополнителна слика, текст и видео материјал. Доколку сакате да се интегрира видео материјал од вас или од други извори, добредојдени сте да го поднесете ова. Аудио записите од концертните снимки исто така може да се ремиксираат и ремастерираат.
Мала серија производство на ЦД-а, ДВД-а и Blu-ray-дискови

Можеме да ви понудиме производство на ЦД-а, ДВД-а и Blu-ray-дискови во мали серии. Во однос на архивирањето, ЦД-а, ДВД-а и Blu-ray-дисковите нудат голем број на предности. УСБ-мемориските картички и хард дисковите имаат ограничен рок на траење. Blu-ray-дискови, ДВД-а и ЦД-а не содржат никакви електронски компоненти што би можеле да станат слаба точка и да предизвикаат загуба на податоци. Blu-ray-дискови, ДВД-а и ЦД-а се идеални за продажба, подарување или архивирање музика и видеа.

Резултати и исходи во врска со видео продукцијата
Одржливо на патиштата: Како новата електрична станица за полнење во застапништвото на VW-Audi Kittel придонесува за заштита на климата: Извештај за важноста на електромобилноста за заштита на климата и како новата станица за полнење може да придонесе.

Од дизел до електричен автомобил: ... »
Зад сцената на најголемата парада од бајките во Германија: пренесува Аника Сондерхоф

Интервју со организаторите на парадата на бајките ... »
Ракометна точка со највисок квалитет: HC Burgenland vs. SV 04 Plauen Oberlosa снимена во 4K/UHD.

Комплетна игра во 4K/UHD: HC Burgenland против SV 04 Plauen Oberlosa ... »
За нашето ново утре - мислење на граѓанин од областа Бургенланд.

За нашето ново утре - мисли на граѓанин - гласот на ... »
Телевизискиот прилог за новогодишниот дочек од страна на градоначалникот на Вајсенфелс, Роби Риш, покажува како тој им ја доделува значката на честа на Едвина Тајхерт, Фелиситас Џордан и Корнелија Кениг за нивната одлична работа во Гетегимназијата. Интервјуто со градоначалникот дава увид во важноста на наградата.

Новогодишниот прием што го приреди градоначалникот ... »
Музичко видео: Abacay - Гитара

Музичко видео на проектот Abacay насловен Девојка ... »Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion исто така и на други јазици
basa jawa ⟩ javanese ⟩ Яван
فارسی فارسی ⟩ persian farsia ⟩ farsça farsça
Ελληνικά ⟩ greek ⟩ grécky
bugarski ⟩ bulgarian ⟩ ブルガリア語
azərbaycan ⟩ azerbaijani ⟩ アゼルバイジャン語
svenska ⟩ swedish ⟩ szwedzki
հայերեն ⟩ armenian ⟩ अर्मेनियाई
Српски ⟩ serbian ⟩ serbio
한국인 ⟩ korean ⟩ koreai
беларускі ⟩ belarusian ⟩ bjeloruski
español ⟩ spanish ⟩ espanhol
türk ⟩ turkish ⟩ turško
eesti keel ⟩ estonian ⟩ virolainen
lietuvių ⟩ lithuanian ⟩ litauisk
suomalainen ⟩ finnish ⟩ phần lan
italiano ⟩ italian ⟩ italiană
suid afrikaans ⟩ south african ⟩ juhoafrický
bosanski ⟩ bosnian ⟩ bosnio
lëtzebuergesch ⟩ luxembourgish ⟩ لوگزامبورگی
français ⟩ french ⟩ ფრანგული
norsk ⟩ norwegian ⟩ norra keel
slovenský ⟩ slovak ⟩ slovacco
ქართული ⟩ georgian ⟩ georgiano
čeština ⟩ czech ⟩ checo
עִברִית ⟩ hebrew ⟩ 헤브라이 사람
hrvatski ⟩ croatian ⟩ kroatisk
हिन्दी ⟩ hindi ⟩ hiondúis
íslenskur ⟩ icelandic ⟩ tiếng iceland
dansk ⟩ danish ⟩ dāņu
português ⟩ portuguese ⟩ portugalų
magyar ⟩ hungarian ⟩ унгарски
Монгол ⟩ mongolian ⟩ moğolca
polski ⟩ polish ⟩ польскі
عربي ⟩ arabic ⟩ арапски
slovenščina ⟩ slovenian ⟩ slovensk
қазақ ⟩ kazakh ⟩ 카자흐어
中国人 ⟩ chinese ⟩ chinois
nederlands ⟩ dutch ⟩ Ολλανδός
日本 ⟩ japanese ⟩ seapánach
tiếng việt ⟩ vietnamese ⟩ viëtnamees
malti ⟩ maltese ⟩ malteză
বাংলা ⟩ bengali ⟩ bengali
deutsch ⟩ german ⟩ däitsch
english ⟩ anglais ⟩ 英語
bahasa indonesia ⟩ indonesian ⟩ индонезийский
gaeilge ⟩ irish ⟩ 爱尔兰语
українська ⟩ ukrainian ⟩ ukrán
română ⟩ romanian ⟩ tiếng rumani
македонски ⟩ macedonian ⟩ makedonca
Русский ⟩ russian ⟩ ruso
shqiptare ⟩ albanian ⟩ албанець
latviski ⟩ latvian ⟩ לטבית


Revisi Dolores Yoshida - 2023.12.03 - 14:49:55