Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion

Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion Специјалист за промотивно видео Креатор на видео содржина Производител на содржина на социјалните медиуми


Почетна страница Опсег на понуди Преглед на трошоци Завршени проекти Лице за контакт

Резултати од над 20 години

ТВ-извештај за презентација на извештајот на...


Гунтер Валтер (градски советник Вајсенфелс), Рајнер Приген (член на комисијата за јаглен), структурни промени, Алијанса 90/Зелените, комисија за јаглен, извештај, ТВ извештај, интервју, Бургенландкрајс , излез од јаглен


Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion - професионално снимање на настани, конференции, концерти, дискусии, театарски претстави по најдобра цена со врвен квалитет...
... да ги објавите на ТВ, Интернет, ДВД, BluRay итн.Извлекувате максимум од малку пари без да ги жртвувате правата?

Овие опции обично си пречат една на друга. Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion е исклучок и единствена компанија за видео продукција која го побива ова правило. Нашите камери се најновата генерација од ист тип со големи сензори за слика од 1 инчи што се користат. Извонреден квалитет на сликата се постигнува во тешки услови на осветлување. Со програмабилни моторизирани навали, камерите може да се контролираат од далечина, минимизирајќи ја работната сила и овозможувајќи заштеда на трошоци.


Меѓу другото, ги нудиме следните услуги

Синхроно снимање со повеќе камери (продукција на видео со повеќе камери)

Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion е една од ретките компании што нуди видео продукција со повеќе камери. За вакви продукции користиме камери од ист тип. Кога станува збор за квалитетот на сликата, Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion не прави компромиси. Снимањето е барем во 4K/UHD. Уредувањето на видеото се врши со помош на професионален софтвер на компјутери со високи перформанси. Како еден од ретките производители на видео, Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion може да произведува видеа во 8K / UHD-II / UHDTV2 / 4320p.
Видео снимање на концерти, театарски претстави и читања ...

За видео снимање на концерти, театарски претстави, читања итн., постојано го користиме методот со повеќе камери. Користејќи го методот со повеќе камери, го реализираме видео снимањето на сценската изведба од многу различни перспективи. Ние користиме камери кои се контролираат од далечина. Многу разновидно усогласување на камерите се одвива од централна точка. Ова ја намалува работната сила и трошоците бидејќи едно лице може да контролира повеќе камери.
Видео извештаи за ТВ, стриминг и интернет

Низ долгогодишната активност, имаме и богато искуство во оваа област. Беа произведени и емитувани стотици ТВ прилози и прилози. И темите и локациите беа многу разновидни. Тие вклучуваат ударни вести и информации, културни и спортски настани, натпревари, социјални настани и многу повеќе. Нашето богато искуство е толку богато што можеме да произведуваме ТВ-прилози и видео извештаи за вас за секакви теми.
Видео снимање на интервјуа, тркалезни маси, настани за дискусија итн.

Во зависност од нарачката, користиме и неколку камери за видео продукција на интервјуа, настани за дискусија, тркалезни маси итн. Две камери понекогаш се доволни ако прашателот не треба да биде прикажан на сликата при интервјуа со само едно лице. Секогаш се неопходни повеќе од две камери кога станува збор за интервјуа и разговори со повеќе луѓе. Колку е неопходно да може далечинско да се контролираат камерите зависи од тоа дали се работи за настан со публика. Техничкиот напор се намалува ако видеото е на дискусии без публика.
Монтажа и монтажа на видео и аудио материјал

Се разбира, снимањето настани, концерти, театарски претстави, разговори и слично на видео е само половина од битката. По снимањето на видеото, неминовно следи видео монтажата. Аудио записите или звучните записи мора да се гледаат и прилагодат кога се уредува видео материјалот. Дополнителен текст, слика и видео материјал, како и замаглувања се исто така дизајнирани и интегрирани за време на уредувањето на видеото. Доколку сакате да се интегрира видео материјал од вас или од други извори, добредојдени сте да го поднесете ова. Аудио записите од концертните снимки исто така може да се ремиксираат и ремастерираат.
Производство на ЦД-а, ДВД-а и Blu-ray-дискови во мали количини

Нашата палета на услуги вклучува и производство на ЦД-а, ДВД-а и Blu-ray-дискови во мали серии. Во однос на архивирањето, ЦД-а, ДВД-а и Blu-ray-дисковите нудат голем број на предности. Безбедноста на податоците на USB-стикови, мемориски картички и хард дискови не е загарантирана вечно. Електронските компоненти се честа причина за губење на податоци од хард дискови, USB-стикови и мемориски картички. Blu-ray-дискови, ДВД-а и ЦД-а ги немаат овие. Blu-ray-дискови, ДВД-а и ЦД-а за музика и видео затоа се првиот избор како сувенир, како подарок или за продажба.

Од нашите резултати, произведени во повеќе од 20 години видео продукција.
Посветеност кон човековите права: Извештај за 4-та социјална конференција на областа Бургенланд во Наумбург, која се залага за почитување на човековите права. Извештајот вклучува интервјуа со окружниот администратор Гец Улрих и други експерти за важноста на конференцијата за ангажманот за човекови права.

Против сиромаштијата и за образованието: ... »
Телевизиски прилог за обемната реставрација на витражот во катедралата Наумбург, со интервјуа на Др. Холгер Кунде (Обединети донатори на катедралата во Мерсебург и Наумбург и колеџискиот манастир Цајц), Сара Јарон (Главен директор на работилницата за реставрација на MA York ACR ICON) и Иво Рауч (проект менаџер), кои ги објаснуваат предизвиците и напредокот на проектот.

ТВ репортажа за бараното реставрирање на витражите ... »
Загрозени, измачени, трауматизирани - гласот на граѓаните од областа Бургенланд

Загрозени, измачени, трауматизирани - мислење на ... »
Културхаус Вајсенфелс како место за политичка дискусија: ТВ извештај за разговорите за Европа Извештај за важноста на Културхаус Вајсенфелс како место за политичка дискусија на разговорите за Европа. интервјуа со др Михаел Шнајдер, Ричард Кинел и Роби Риш фрлаат светлина врз европската перспектива.

Искусете ја европската политика одблиску: ТВ-извештај ... »
Треба уште многу мртви! - Интервју со граѓанин од областа Бургенланд

Треба уште многу мртви! – Мислење на еден жител во ... »
Поднесување на благајник од областа Бургенланд

Мислење на касиер од областа ... »Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion глобално
فارسی فارسی ¦ persian farsia ¦ persiese farsia
lëtzebuergesch ¦ luxembourgish ¦ Λουξεμβουργιανό
suomalainen ¦ finnish ¦ Финланд
中国人 ¦ chinese ¦ қытай
nederlands ¦ dutch ¦ Голландский
slovenščina ¦ slovenian ¦ სლოვენური
français ¦ french ¦ prancis
ქართული ¦ georgian ¦ gruzínsky
gaeilge ¦ irish ¦ 爱尔兰语
عربي ¦ arabic ¦ arapski
polski ¦ polish ¦ poľský
español ¦ spanish ¦ spuenesch
türk ¦ turkish ¦ ترکی
slovenský ¦ slovak ¦ स्लोवाकी
norsk ¦ norwegian ¦ Норвежский
magyar ¦ hungarian ¦ مجارستانی
bahasa indonesia ¦ indonesian ¦ indonezijski
हिन्दी ¦ hindi ¦ hindski
tiếng việt ¦ vietnamese ¦ vietnamita
հայերեն ¦ armenian ¦ армянская
íslenskur ¦ icelandic ¦ islandi
hrvatski ¦ croatian ¦ horvát
română ¦ romanian ¦ rumunjski
deutsch ¦ german ¦ däitsch
Русский ¦ russian ¦ vene keel
português ¦ portuguese ¦ portuqal
日本 ¦ japanese ¦ јапонски
한국인 ¦ korean ¦ карэйская
עִברִית ¦ hebrew ¦ hebrajski
latviski ¦ latvian ¦ letón
Ελληνικά ¦ greek ¦ հունարեն
қазақ ¦ kazakh ¦ ყაზახური
svenska ¦ swedish ¦ švedščina
Монгол ¦ mongolian ¦ mongoļu valoda
lietuvių ¦ lithuanian ¦ リトアニア語
українська ¦ ukrainian ¦ người ukraina
suid afrikaans ¦ south african ¦ cənubi afrikalı
čeština ¦ czech ¦ tšekki
bugarski ¦ bulgarian ¦ 불가리아 사람
eesti keel ¦ estonian ¦ estonyaca
shqiptare ¦ albanian ¦ albanees
english ¦ anglais ¦ Англиски
bosanski ¦ bosnian ¦ bosniska
বাংলা ¦ bengali ¦ Бенгальська
malti ¦ maltese ¦ maltesisk
беларускі ¦ belarusian ¦ bielorusso
basa jawa ¦ javanese ¦ jaava keel
dansk ¦ danish ¦ дански
italiano ¦ italian ¦ イタリアの
azərbaycan ¦ azerbaijani ¦ azerbaiyano
македонски ¦ macedonian ¦ macédonien
Српски ¦ serbian ¦ basa serbia


Ôn tập Lorena Pinheiro - 2023.12.06 - 22:24:47