Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion

Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion Корпоративен продуцент на видео филмаџии Видео продукција на ток шоу


Првата страница Опсег на понуди Преглед на трошоци Преглед на проектот Контактирајте не

Од резултатите од над 2 децении видео продукција

Информативен настан: Heimtaverein Teuchern им дава на...


ТВ-извештај, GDPR, Карстен Нок (шеф на оддел во Државниот комесар за заштита на податоци) , информативен настан, Интервју, Teuchern, Heimtaverein, Zum Grünen Baum, Burgenlandkreis, Општа регулатива за заштита на податоци за клубови


Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion - најдобар начин за снимање настани, состаноци, концерти, разговори, театарски претстави...
... да ги објавите на ТВ, веб, на BluRay, ДВД.Добивате успешен проект со малку пари, но високи стандарди?

Најчесто овие работи меѓусебно се исклучуваат. Сепак, Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion е исклучок од правилото. Користиме камери од ист тип од најновата генерација со големи сензори за слика од 1 инчи. Во тешки услови на осветлување, се обезбедува првокласен квалитет на сликата. Камерите може да се контролираат од далечина преку употреба на програмабилни моторизирани навали, намалувајќи ја работната сила и овозможувајќи заштеда на трошоците.


Можеме да работиме за вас во следните области, меѓу другото

Паралелно снимање видео со повеќе камери (продукција на видео со повеќе камери)

Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion ви нуди видео снимање со неколку камери истовремено. За вакви продукции користиме камери од ист тип. Ова обезбедува идентичен квалитет на сликата дури и со 4K/UHD. Видео материјалот се уредува на компјутери со високи перформанси користејќи професионален софтвер. Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion веќе нуди можност за производство на видеа во 8K / UHD-II / UHDTV2 / 4320p.
Видео снимање на концерти, театарски претстави и читања ...

Видеоснимањето на концерти, театарски претстави, читања и слично секако се прави со неколку камери. Користејќи го методот со повеќе камери, го реализираме видео снимањето на сценската изведба од многу различни перспективи. Се користат камери со далечинско управување. Камерите се контролираат од централна точка во однос на зумирањето, острината и усогласувањето. Ова ја намалува работната сила и трошоците бидејќи едно лице може да контролира повеќе камери.
Видео извештаи за ТВ, стриминг и интернет

Работејќи како видеоновинар долги години, успеав да стекнам релевантно искуство во оваа област. Во текот на годините беа произведени и емитувани стотици видео-прилози и ТВ-прилози. Истражуваните теми како и локациите беа многу различни и разновидни. Темите се движеа од актуелни вести и информации до културни и спортски настани, социјални настани и многу повеќе. Ние сме во состојба да истражуваме за вас во сите можни области и да произведуваме видео прилози и ТВ-прилози.
Видео снимање на рунди разговори, настани за дискусија, интервјуа итн.

Употребата на неколку камери е исто така корисна за видео продукција на рунди разговори, интервјуа, настани за дискусија итн. За едноставни интервјуа со само едно лице, 2 камери може да бидат доволни доколку прашателот не се прикажува на сликата. Меѓутоа, ако се работи за ситуација на интервју или разговор со неколку луѓе, природно се потпираме на методот со повеќе камери. Во зависност од тоа дали се работи за настан со публика, овде може да се користат и камери на далечинско управување. Нема потреба од навалување на моторната тава кога станува збор за дискусии без публика.
Монтажа на видео и аудио материјал

Видео снимањето на настани, концерти, интервјуа и слично е секако само половина од битката. Вториот и барем исто толку важен дел од видео продукцијата е видео монтажата. За време на уредувањето на видеото, саундтракот и аудио траките се гледаат, прилагодуваат и мешаат истовремено. Дополнителен текст, слика и видео материјал, како и замаглувања се исто така дизајнирани и интегрирани за време на уредувањето на видеото. Сечевме и видеа од нивни или материјали од други извори. Ако саундтракот на снимањето на концертот треба да се ремиксираат и мастерираат, можете соодветно да ги доставите.
Мала серија производство на ЦД-а, ДВД-а и Blu-ray-дискови

Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion е и ваш партнер за ЦД-а, ДВД-а и Blu-ray-дискови во мали количини. ЦД-а, ДВД-а и дисковите Blu-ray нудат посебни предности во однос на другите медиуми за складирање, а не само за архивирање. Безбедноста на податоците на USB-стикови, мемориски картички и хард дискови не е загарантирана вечно. Blu-ray-дискови, ДВД-а и ЦД-а не содржат никакви електронски компоненти што би можеле да станат слаба точка и да предизвикаат загуба на податоци. Blu-ray-дискови, ДВД-а и ЦД-а се најдобриот избор за продажба, подарување или архивирање музика и видеа како спомен.

Од резултатите од над 2 децении видео продукција
Зад сцената на илустрираната книга Ветерзеубе - 16 села во прекрасниот Елстертал: видео интервју со Корина Трамер, Хартмут Кример и Клаус-Дитер Куник за производството на книгата и посебните карактеристики на 16-те села во Елстертал.

Корина Трамер, Хартмут Кример и Клаус-Дитер Куник во ... »
Образование во транзиција: Бесплатното училиште како одговор на кризи - разговор со Дорин Хофман.

Слободните училишта во фокус: Дорин Хофман во ... »
Stadtwerke Zeitz им предаде спонзорски договори на клубови и културни работници во манастирот Поса, интервју со Ларс Зиман (управен директор)

Stadtwerke Zeitz се посветени на локалната сцена - ... »
Младите од Вајсенфелс си ги мерат силите на Купот на Штадтверке - ТВ репортажа од веслачкиот клуб.

Младински спортови во областа Бургенланд: ТВ ... »
„Како партнерството овозможува заложба за зачувување на спомениците: The Steintorturm am Brühl in Zeitz - Разговор со претставници на партнерската асоцијација Детмолд-Цајц“

„Партнерство преку границите: спасувањето на ... »
Џулијан Ленсен во видео интервју зборува за поставувањето на возот за јаглен во Цајц

Џулијан Ленсен во видео интервју за изведбата на ... »
Локална трагедија: Млада жена жртва на злосторство пред црква - локални приказни

Локални приказни: Шокантен инцидент - млада жена ... »
Демонстрации / прошетка на владините критичари во Вајсенфелс со говор на Елке Симон-Куч (член на државниот парламент Саксонија-Анхалт) на 19 септември 2022 година

Елке Симон-Куч (член на државниот парламент на ... »
Незаборавна финална вечер: „Албан и кралицата“ инспирира во Културхаус Вајсенфелс, запис во градската книга, интервју со Барбара Доринг (претседавач на Музичката уметност Вајсенфелс еВ), Рајнхард Зехафер (композитор на мјузиклот), Бургенландкрајс.

Музички огномет: „Албан и кралицата“ ја ... »
Матурантите од средното училиште Drei Türme во Хоенмолсен засадуваат дрво (златен брест) како спомен. Директорот Френк Кек ја придружува церемонијата. Завршен час 10а од 2021 година.

Учениците од средното училиште Drei Türme во ... »
8-мо светско чудо во Цајц: Ралф Дитрих во видео интервју за историјата и реставрацијата на најдолгата жичарница во светот и здружението „Historic Cable Car Zeitz eV“.

Осмото чудо на светот: Најдолгата жичарница во ... »
ПЕКОЛОТ НА КОРБЕТА - магично поглавје од светот на Рис & засилувач; Сериозно

МАГИЧНИ СРЕДБИ - Пеколот на КОРБЕТА во Рис & ... »Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion исто така и на други јазици
čeština ¦ czech ¦ češki
basa jawa ¦ javanese ¦ jávský
eesti keel ¦ estonian ¦ estnies
français ¦ french ¦ Французский
ქართული ¦ georgian ¦ грузијски
日本 ¦ japanese ¦ اليابانية
dansk ¦ danish ¦ orang denmark
português ¦ portuguese ¦ portugis
Српски ¦ serbian ¦ serb
shqiptare ¦ albanian ¦ albaniż
hrvatski ¦ croatian ¦ xorvat
magyar ¦ hungarian ¦ ungari
tiếng việt ¦ vietnamese ¦ vjetnamiż
latviski ¦ latvian ¦ letão
Русский ¦ russian ¦ روسی
suid afrikaans ¦ south african ¦ sør-afrikansk
bahasa indonesia ¦ indonesian ¦ indonesies
عربي ¦ arabic ¦ arapça
беларускі ¦ belarusian ¦ baltarusių
македонски ¦ macedonian ¦ makedonia
gaeilge ¦ irish ¦ ιρλανδικός
română ¦ romanian ¦ רומנית
bugarski ¦ bulgarian ¦ bulgaro
svenska ¦ swedish ¦ švedski
lietuvių ¦ lithuanian ¦ Литовский
հայերեն ¦ armenian ¦ arménsky
lëtzebuergesch ¦ luxembourgish ¦ Люксембург
বাংলা ¦ bengali ¦ bengalska
Ελληνικά ¦ greek ¦ গ্রীক
deutsch ¦ german ¦ german
malti ¦ maltese ¦ maltezer
한국인 ¦ korean ¦ korealainen
suomalainen ¦ finnish ¦ finnisch
हिन्दी ¦ hindi ¦ hindi
bosanski ¦ bosnian ¦ boshnjake
polski ¦ polish ¦ polacco
español ¦ spanish ¦ Іспанская
nederlands ¦ dutch ¦ holenderski
қазақ ¦ kazakh ¦ казахстански
türk ¦ turkish ¦ ترکی
فارسی فارسی ¦ persian farsia ¦ फ़ारसी फ़ारसी
slovenský ¦ slovak ¦ اسلواکی
中国人 ¦ chinese ¦ chinese
íslenskur ¦ icelandic ¦ Íoslainnis
italiano ¦ italian ¦ włoski
english ¦ anglais ¦ englanti
norsk ¦ norwegian ¦ norwegia
Монгол ¦ mongolian ¦ mongolski
עִברִית ¦ hebrew ¦ İbranice
українська ¦ ukrainian ¦ 乌克兰
azərbaycan ¦ azerbaijani ¦ ադրբեջաներեն
slovenščina ¦ slovenian ¦ slowenisch


Revisi Said Akram - 2024.06.24 - 17:08:20