Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion

Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion Специјалист за промотивно видео медиумски продуцент видео продукција


Добредојдовте Нашиот асортиман на понуди Преглед на трошоци Преглед на проектот Контакт

Од нашите резултати создадени во повеќе од 20 години видео продукција.

Јас сум само лут! Починати од вакцинација против...


Ве молиме поддржете ги ваквите видео продукции! ... »


Анонимна жена во интервју ја споделува болната загуба на нејзиниот сопруг по вакцинацијата против корона. Обдукцијата потврди дека вакцинацијата е причина за смртта. Во интервјуто ќе биде презентиран резимето од обдукцискиот извештај.


Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion - најдобар начин за снимање концерти, театарски претстави, настани, разговори...
за објавување на Интернет, ТВ, на ДВД, BluRay...Дали се стремите кон високо ниво на квалитет и покрај малиот буџет?

Ова обично не е компатибилно. Сепак, Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion е исклучок од правилото. Се користат модерни камери од ист тип од најновата генерација со големи сензори за слика од 1 инчи. Одличен квалитет на сликата се постигнува дури и при предизвикувачки услови на осветлување. Употребата на програмабилни моторизирани навалувања овозможува далечинско управување со камерата и ја намалува работната сила, што резултира со заштеда на трошоци.


Од нашата палета на услуги

Продукција на видео со повеќе камери (паралелно снимање со повеќе камери)

Кога станува збор за снимање и видео продукција со повеќе камери, Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion е вашиот партнер. Се потпираме на висококвалитетни камери од ист тип. Ова обезбедува идентичен квалитет на сликата дури и со 4K/UHD. Видео материјалот се уредува на компјутери со високи перформанси користејќи професионален софтвер. Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion нуди можност за производство на видеа и во 8K / UHD-II / UHDTV2 / 4320p.
Видео продукција на театарски претстави, концерти, читања и друго

Во видео снимањето на театарски претстави, концерти, читања и слично, секако се користат неколку камери. Користејќи го методот со повеќе камери, го реализираме видео снимањето на сценската изведба од многу различни перспективи. Ние користиме камери кои се контролираат од далечина. Камерите се контролираат на различни начини од само една централна точка. На овој начин, 5 или повеќе камери може да бидат контролирани од само едно лице. Цел настан може целосно да биде снимен од само едно лице.
ТВ и видео извештаи за радио и интернет стриминг

Низ долгогодишната активност, имаме и богато искуство во оваа област. Во текот на годините беа направени стотици видео-прилози и ТВ прилози. Истражуваните теми како и локациите беа многу различни и разновидни. Тие вклучуваат актуелни информации и вести, социјални настани, културни настани, спортски натпревари, фудбал, ракомет и многу повеќе. Ние сме во состојба да истражуваме за вас во сите можни области и да произведуваме видео прилози и ТВ-прилози.
Видео снимање на рунди разговори, настани за дискусија, интервјуа итн.

Во зависност од задачата, неколку камери се користат и за интервјуа, настани за дискусија и тркалезни маси. Ако прашателот не треба да биде прикажан на сликата во интервјуа со само едно лице, понекогаш се сосема доволни две камери. Ако интервјуто или разговорот со неколку луѓе треба да се снима на видео, употребата на повеќе од 2 камери е од суштинско значење. Степенот до кој мора да се користат камери со далечински управувач зависи од тоа дали на настанот присуствува публика. Ако интервјуата, разговорите или рундите за дискусија се снимаат без публика, нема потреба од навалување на моторот.
Монтажа на видео и аудио материјал

Видео снимањето на настани, концерти, интервјуа и слично е секако само половина од битката. Продукцијата на видео не може да се заврши без уредување на видеото. Важен дел од уредувањето видео материјал е прилагодување и мешање на саундтракот или аудио траките. За време на монтажата, видеото се комплетира со логоа, замаглувања и, доколку е потребно, со друг видео, слика и текстуален материјал. Доколку сакате да се интегрира видео материјал од вас или од други извори, добредојдени сте да го поднесете ова. Аудио записите од концертните снимки исто така може да се ремиксираат и ремастерираат.
Мала серија на ЦД-а, ДВД-а и Blu-ray-дискови

Дали ви требаат ЦД-а, ДВД-а или Blu-ray-дискови во мали количини? Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion е вашиот партнер. ЦД-а, ДВД-а и Blu-ray-дисковите не само што нудат непобедливи предности во однос на архивирањето. Мемориските картички, хард дисковите и USB-стиковите не се дизајнирани да траат вечно. Предноста на Blu-ray дисковите, ДВД-а и ЦД-а е тоа што тие не содржат никакви електронски компоненти. Blu-ray-дискови, ДВД-а и ЦД-а се идеални за продажба, подарување или архивирање музика и видеа.

Од резултатите од над 2 децении видео продукција
Нова сигнализација за велосипедистите во Зале-Унштрут-Триаланд - ТВ прилог за новата ознака на велосипедската патека Зале во Лајслинг, со интервју со Др. Матијас Хенигер од Geo-Naturpark Saale-Unstrut-Triasland eV

Нова ознака на велосипедската патека Зале: Подобра ... »
Видео извештај: Отворен Нојланд Цајц - во Цајц

Отворен Нојланд Цајц - во Цајц во областа ... »
Во ТВ прилог е претставен новиот менаџер на државната винарија „Клостер Пфорта“ и се прикажува интервју со Бјорн Пробст. Покрај винската принцеза и министерот на покраината Саксонија-Анхалт, Рајнер Робра, свое мислење имаат и поранешниот окружен администратор Хари Рајче и други гости, кои ги опишуваат своите впечатоци од назначувањето на новиот извршен директор.

Телевизискиот прилог го прикажува ... »
Вработени во болница - мислење на граѓанин од областа Бургенланд.

Вработените во болница - мисли на граѓанин - гласот на ... »
Екскурзија низ светот на пивото: изложба „култура на пиење и уживање во пиво“ во здружението за локална историја во Теучерн.

ТВ репортажа за специјалната изложба „Култура на ...»
Единство и правда и слобода? - Писмо на жител - Граѓанскиот глас Бургенландкрајс

Единство и правда и слобода? – Мислење на еден ... »
Клаус Сомермаер, најстариот пингпонгар со 87 години, учествуваше на турнирот VSG Kugelberg Weißenfels против TSV Aintracht Lützen и импресионираше со својата издржливост.

Гледачите на турнирот во пинг-понг на ВСГ Кугелберг ... »
ОСНОВЕН ЗАКОН, НЕ БЛАГОДАРАМ? - Ралф Боес во Наумбург - Писмото од жител - Гласот на граѓаните Бургенландкрајс

ОСНОВЕН ЗАКОН, НЕ БЛАГОДАРАМ? - Ралф Боес во ... »
Основен извештај за проектот Smart Osterland и важноста на иновациите за регионален развој, со фокус на почетниот настан во поранешната фабрика за брикети Херманшахт во Цајц и интервју со проф. Маркус Крабс од HTWK Лајпциг.

Извештај за иновативните пристапи и идеи кои беа ... »
Ракометниот натпревар во Јужната асоцијација лига помеѓу WHV 91 и SV Friesen Frankleben 1887 е за важни точки. Во интервјуто по натпреварот, Стефен Дате од WHV 91 зборува за најважните моменти од играта и перформансите на неговиот тим.

Ракометниот натпревар помеѓу WHV 91 и SV Friesen Frankleben 1887 ... »Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion ширум светот
македонски / macedonian / macedónio
عربي / arabic / arābu
Српски / serbian / сербская
日本 / japanese / জাপানিজ
فارسی فارسی / persian farsia / Парсы Фарсиясы
nederlands / dutch / holland
lëtzebuergesch / luxembourgish / Λουξεμβουργιανό
magyar / hungarian / հունգարերեն
bugarski / bulgarian / bułgarski
deutsch / german / գերմաներեն
tiếng việt / vietnamese / vijetnamski
עִברִית / hebrew / ebrajk
українська / ukrainian / ukrayna
беларускі / belarusian / 벨라루스어
français / french / perancis
ქართული / georgian / الجورجية
Русский / russian / rusça
bosanski / bosnian / боснийский
română / romanian / roemeens
বাংলা / bengali / bengalisch
íslenskur / icelandic / Исланд
lietuvių / lithuanian / litewski
հայերեն / armenian / armensk
slovenščina / slovenian / slovenska
português / portuguese / portugisisk
suid afrikaans / south african / 남아프리카
hrvatski / croatian / 克罗地亚语
basa jawa / javanese / jawa
Ελληνικά / greek / kreikkalainen
shqiptare / albanian / ალბანური
한국인 / korean / Корейский
gaeilge / irish / ирланд
қазақ / kazakh / kazake
हिन्दी / hindi / hindi
azərbaycan / azerbaijani / azerbajdžanski
malti / maltese / մալթերեն
türk / turkish / turečtina
slovenský / slovak / slowaaks
latviski / latvian / 라트비아 사람
italiano / italian / italian
svenska / swedish / շվեդ
Монгол / mongolian / मंगोलियन
español / spanish / spuenesch
čeština / czech / çex
eesti keel / estonian / Εσθονική
english / anglais / Англи
norsk / norwegian / ノルウェー語
suomalainen / finnish / finnesch
dansk / danish / danska
中国人 / chinese / çinli
bahasa indonesia / indonesian / Индонез
polski / polish / pólsku


Mise à jour faite par Bin Su - 2023.12.01 - 07:55:21