Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion

Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion медиумски продуцент Концертна видео продукција сечење видео


Почетна страница Нашиот асортиман на понуди Цените Преглед на проектот Лице за контакт

Резултати од над 20 години

Презентација на лизгалиштето на Божиќниот пазар во...


ТВ-извештај, Силвија Кул (Градски менаџер на Градскиот центар на Наумбург eV) , интервју, Наумбург, Божиќен пазар, презентација, лизгалиште, област Бургенланд


Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion - најдобар начин за снимање концерти, театарски претстави, настани, разговори...
за објавување на Интернет, ТВ, на Blu-ray диск, ДВДПостигнете импресивни резултати со буџет?

Честопати не е изводливо да се постигнат и двете. Сепак, Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion е исклучок од правилото. Користиме модерни камери со големи, најнова генерација на сензори за слика од 1 инчи од ист тип. Тешките услови на осветлување не се пречка за квалитет на сликата од прва класа. Камерите може да се контролираат од далечина преку употреба на програмабилни моторизирани навали, намалувајќи ги трошоците со минимизирање на работната сила.


Можеме да работиме за вас во следните области, меѓу другото

Продукција на видео со повеќе камери (паралелно снимање со повеќе камери)

Продукцијата на видео со повеќе камери е главниот фокус на Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion. Се потпираме на висококвалитетни камери од ист тип. Во основа, се снима најмалку 4K/UHD. Уредувањето на видеото се одвива на компјутери со високи перформанси. Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion нуди можност за производство на видеа и во 8K / UHD-II / UHDTV2 / 4320p.
Видео снимање на театарски претстави, концерти, читања ...

Видеоснимањето на концерти, театарски претстави, читања и слично секако се прави со неколку камери. Користејќи го методот со повеќе камери, го реализираме видео снимањето на сценската изведба од многу различни перспективи. Се потпираме на модерни камери кои се управуваат од далечина. Камерите се контролираат од централна точка во однос на зумирањето, острината и усогласувањето. Ова ја намалува работната сила и трошоците бидејќи едно лице може да контролира повеќе камери.
ТВ и видео извештаи за радио, стриминг и интернет

Порасна богато искуство од многу години како видео новинар. Со текот на годините, неколку стотици видео репортажи и ТВ содржини се истражувани, снимени, монтирани и емитувани на телевизија. Оваа активност доведе до широк спектар на места за широк спектар на теми. Темите се движеа од актуелни вести и информации до културни и спортски настани, социјални настани и многу повеќе. Нашето богато искуство ви овозможува да ги истражите сите можни теми за да произведувате ТВ-прилози и видео извештаи.
Видео снимање на рунди разговори, настани за дискусија, интервјуа итн.

Во зависност од тоа што сака клиентот и како е ситуацијата на лице место, неколку камери се користат и за интервјуа, рунди разговори, настани за дискусија итн. За едноставни интервјуа со само едно лице, 2 камери може да бидат доволни доколку прашателот не се прикажува на сликата. Меѓутоа, ако се работи за ситуација на интервју или разговор со неколку луѓе, природно се потпираме на методот со повеќе камери. Ќе се користат камери со далечинско управување доколку се работи за настан со публика. Техничкиот напор се намалува ако видеото е на дискусии без публика.
Монтажа на видео и аудио материјал

Видео снимањето на настани, концерти, интервјуа и слично е разбирливо само едната страна на паричката. Продукцијата на видео не може да се заврши без уредување на видеото. Важен дел од уредувањето видео материјал е прилагодување и мешање на саундтракот или аудио траките. Дополнителен текст, слика и видео материјал, како и замаглувања се исто така дизајнирани и интегрирани за време на уредувањето на видеото. Сечевме и видеа од нивни или материјали од други извори. Ако саундтракот на снимањето на концертот треба да се ремиксираат и мастерираат, можете соодветно да ги доставите.
ЦД, ДВД, Blu-ray диск - Производство од мали серии

Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion нуди мало сериско производство на ЦД-а, ДВД-а и Blu-ray-дискови. ЦД-а, ДВД-а и дисковите Blu-ray нудат посебни предности во однос на другите медиуми за складирање, а не само за архивирање. Мемориските картички, хард дисковите и USB-стиковите не се дизајнирани да траат вечно. Бидејќи Blu-ray-дисковите, ДВД-а и ЦД-а не содржат електронски компоненти, оваа потенцијална ранливост и причина за губење на податоци е отсутна. Blu-ray-дискови, ДВД-а и ЦД-а се најдобриот избор за продажба, подарување или архивирање музика и видеа како спомен.

Резултати и исходи во врска со видео продукцијата
Уникатна приказна, уникатен коридорски систем: Андреас Вилке во видео интервју за историјата и развојот на подземниот Цајц

Подземен Цајц: Андреас Вилке во разговор за важноста ... »
Се произведува тотална катастрофа - Мисли на граѓанин - Граѓанскиот глас на Бургенландкрајс

Се создава тотална катастрофа - мислење на жител - ... »
На патеката на натприродното: Рис и Ернст и Белата жена од Неса

Белата жена на Неса: Морничава средба со Рис и ... »
ХК Бургенланд против СВ 04 Плауен Оберлоса во Еуровил, област Бургенланд: натпревар од врвната ракометна лига завршува со важна победа за домаќините.

Ракомет во Оберлигата во Еуровил, ... »
Морничавата тајна на Rössuln: Reese & Ërnst ја прикажуваат домашната приказна за менувачот.

Морничав разговор со Рис и Ернст: Страшната ... »
Разговарајте покрај оган со Мехтилд Рајнхард и Матијас Олер

Разговарајте покрај оган со Мехтилд Рајнхард и ... »
Интервју и разговор со Андреас Мартин од здружението Ein Herz für Menschen

Како сакаме да живееме во ... »
Во ТВ прилог е претставен новиот управен директор на државната винарија „Клостер Пфорта“ и е прикажано интервју со Бјорн Пробст. Гостите како винската принцеза и министерот на покраината Саксонија-Анхалт, Рајнер Робра, како и поранешниот окружен администратор Хари Рајче, даваат свои впечатоци за назначувањето на новиот извршен директор.

Во ТВ прилог е претставен новиот менаџер на ... »
Утопија во фокус - ТВ репортажа за 4-та ноќ на Печа Куча во Цајц со градоначалникот Катрин Вебер и Филип Баумгартен.

Ноќ на Печа Куча во Цајц - ТВ репортажа со ... »
Спортски денови во Наумбург 2018: Голем спортски настан за млади и стари: ТВ-прилог за различни спортски настани, вклучително и 49-то меѓународно улично одење и Германското првенство во улично одење во сите возрасни групи.

Улични спортови во Наумбург: Како градот станува ... »Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion меѓународни
हिन्दी   hindi   hindi
Русский   russian   ruski
polski   polish   putsa
Ελληνικά   greek   希腊语
nederlands   dutch   nizozemski
íslenskur   icelandic   islandzki
čeština   czech   tsjeggies
english   anglais   engelsk
한국인   korean   koreanska
português   portuguese   portugees
فارسی فارسی   persian farsia   ফারসি ফারসি
italiano   italian   italienesch
español   spanish   španski
lietuvių   lithuanian   liotuáinis
tiếng việt   vietnamese   Վիետնամերեն
türk   turkish   טורקי
suomalainen   finnish   финский
bosanski   bosnian   bosanski
ქართული   georgian   الجورجية
deutsch   german   нямецкі
հայերեն   armenian   armeens
norsk   norwegian   norvégien
বাংলা   bengali   bengali
shqiptare   albanian   ալբանացի
slovenščina   slovenian   słoweński
gaeilge   irish   iirlane
українська   ukrainian   ucraino
azərbaycan   azerbaijani   aserbaidschanisch
slovenský   slovak   slovak
bugarski   bulgarian   bulgaro
eesti keel   estonian   virolainen
malti   maltese   maltański
basa jawa   javanese   javiešu
中国人   chinese   cina
عربي   arabic   арапски
magyar   hungarian   hungareze
dansk   danish   δανικός
bahasa indonesia   indonesian   印度尼西亚
македонски   macedonian   macedonisch
hrvatski   croatian   croat
עִברִית   hebrew   hebreo
română   romanian   румын
svenska   swedish   sualainnis
latviski   latvian   lotyšský
lëtzebuergesch   luxembourgish   luxembourgish
Српски   serbian   sırpça
Монгол   mongolian   mongolski
беларускі   belarusian   білоруська
қазақ   kazakh   kazakh
suid afrikaans   south african   eteläafrikkalainen
日本   japanese   japonų
français   french   perancis


Ενημερώθηκε από Salim Contreras - 2023.12.03 - 13:37:58