Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion

Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion видеограф на настанот Видео продукција на ТВ репортажи Снимање на видео кино


Почетна страница Услуги Цените Референци (избор) Лице за контакт

Резултати и исходи во врска со видео продукцијата

За децата - Писмо од граѓанин на областа...


Ваша поддршка за вакви видео продукции! ... »


Тешко е да ја одржите вашата внатрешна рамнотежа во овој период. Но, исто така мислам дека треба да го покажеш твоето лице. Јас сум неодговорен за тоа што дозволуваме да им се прави на нашите деца. Целосното видео беше избришано / цензурирано од YouTube. Линкот до нецензурираното видео можете да го најдете во описот на видеото на YouTube.


Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion - професионално снимање на концерти, театарски претстави, настани, разговори по најдобра цена со врвен квалитет...
за објавување на Интернет, ТВ, на ДВД, BluRay...Да не се изгуби високото побарување и покрај ниските финансиски средства?

Ретко е возможно да се постигнат и двете во исто време. Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion е исклучок и единствена компанија за видео продукција која го побива ова правило. Се користат модерни камери од ист тип од најновата генерација со големи сензори за слика од 1 инчи. Извонреден квалитет на сликата е обезбеден дури и во тешки услови на осветлување. Употребата на програмабилни навалувања на моторот овозможува далечинско управување со камерите, што ги намалува трошоците за персоналот и овозможува заштеда на трошоците.


Меѓу другото, ги нудиме следните услуги

Продукција на видео со повеќе камери (паралелно снимање со повеќе камери)

Продукцијата на видео со повеќе камери е главниот фокус на Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion. За вакви продукции користиме камери од ист тип. Кога станува збор за квалитетот на сликата, Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion не прави компромиси. Снимањето е барем во 4K/UHD. Видео материјалот се сече на компјутери со високи перформанси. Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion нуди можност за производство на видеа и во 8K / UHD-II / UHDTV2 / 4320p.
Видео продукција на театарски претстави, концерти, читања и друго

Кога станува збор за снимање видео театарски претстави, концерти, читања итн., природно го користиме методот со повеќе камери. Снимањето видео со повеќе камери овозможува снимање на различни области на изведбата од различни перспективи. Се потпираме на модерни камери кои се управуваат од далечина. Многу разновидно усогласување на камерите се одвива од централна точка. Потребно е само едно лице да ги контролира сите камери. Не се потребни дополнителни сниматели.
Видео извештаи за ТВ, стриминг и интернет

Порасна богато искуство од многу години како видео новинар. Во текот на годините беа произведени и емитувани стотици видео-прилози и ТВ-прилози. Темите беа разновидни исто како и местата за кои се известуваше. Тие вклучуваат актуелни вести и информации, културни настани, спортски натпревари, фудбал, ракомет, социјални настани и многу повеќе. Нашето богато искуство ви овозможува да ги истражите сите можни теми за да произведувате ТВ-прилози и видео извештаи.
Видео снимање на интервјуа, тркалезни маси, настани за дискусија итн.

Во зависност од нарачката, користиме и неколку камери за видео продукција на интервјуа, настани за дискусија, тркалезни маси итн. Ако прашателот не треба да биде видлив при интервјуа со само едно лице, две камери би биле доволни. Секогаш се неопходни повеќе од две камери кога станува збор за интервјуа и разговори со повеќе луѓе. Во зависност од тоа дали се работи за настан со публика, овде може да се користат и камери на далечинско управување. Ако треба да се снимаат рунди разговори без публика, можеби нема да биде потребно навалување на моторот. Ова го намалува техничкиот напор.
Видео монтажа, прилагодување на видео, аудио монтажа

Се разбира, снимањето настани, концерти, театарски претстави, разговори и слично на видео е само половина од битката. По снимањето на видеото, неминовно следи видео монтажата. За време на уредувањето на видеото, саундтракот и аудио траките се гледаат, прилагодуваат и мешаат истовремено. Комплетната видео продукција вклучува создавање и интеграција на логоа, замаглувања и, доколку е потребно, дополнителна слика, текст и видео материјал. Можете исто така да испратите постоечки слики, текст, видео и аудио материјал. Ако, на пример, треба да се совладаат аудио записите од снимката на концертот, можеме да го направиме тоа или можете да го доставите како датотека.
Мала серија производство на ЦД-а, ДВД-а и Blu-ray-дискови

Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion е и ваш партнер за ЦД-а, ДВД-а и Blu-ray-дискови во мали количини. Во однос на архивирањето, ЦД-а, ДВД-а и Blu-ray-дисковите нудат голем број на предности. Безбедноста на податоците на USB-стикови, мемориски картички и хард дискови не е загарантирана вечно. На Blu-ray-дискови, ДВД-а и ЦД-а им недостасуваат електронски компоненти. Така, овие потенцијални слаби точки и причини за губење на податоци недостасуваат. Blu-ray-дискови, ДВД-а и ЦД-а се одлични за продавање, подарување и архивирање музика, видеа или датотеки.

Од нашите резултати, произведени во повеќе од 20 години видео продукција.
Замокот Госек - културен и историски белег во областа Бургенланд. Во видео интервју, Роберт Вајнкауф известува за историјата на замокот, од замокот до црквата до денешниот изглед. Зале, Адалберт фон Хамбург-Бремен и Бернхард фон Полниц играат важна улога.

Каде Бог ја бакнал земјата - замокот Госек - Роберт ... »
Возбудлива фудбалска вечер во Зорбау: Разговаравме со Дитмар Нојхаус (претседател на Блау-Вајс Зорбау) и Маик Кунзе (спортски директор и главен тренер на Блау-Вајс Зорбау) пред последниот домашен натпревар против Магдебургер СВ Борде.

Возбуда во областа Бургенланд: Блау Вајс Зорбау го ... »
Дел 3 SSC Saalesportclub Weissenfels Прес-конференција Прегледи Увиди Outlooks

SSC Saale-Sport-Club Weissenfels Прес-конференција Прегледи Увиди ... »
Зад сцената на легендата: Белата жена од Неса со Рис и Ернст

Белата жена на Неса: Морничава средба со Рис и ... »
Концепт за живеење Штрајперт Стосен Наумбург Бургенландкрајс дизајн на индивидуална дневна соба 4K

Видео со слика: -Жив концепт Штрајперт- (Stößen во ... »
Елке Симон-Куч (член на државниот парламент на Саксонија-Анхалт) одржа говор на демонстрациите / прошетката во Вајсенфелс на 19 септември 2022 година

Елке Симон-Куч (член на државниот парламент на ... »
Администрација во домот за стари лица - Жител на Бургенландкрајс

Администрација во старечки дом - размислувања на ... »
„Наумбуршката катедрала - скапоцен камен на културата“: ТВ репортажа за светското наследство на УНЕСКО со коментари на Др. Холгер Кунде и Хенри Мил

„Зад сцената на катедралата Наумбург“: ... »
Образовни можности за секого: Извештај за 4-тата социјална конференција во областа Бургенланд, која е посветена на подобрување на образовните можности. Извештајот содржи интервјуа со Штефи Шикор и други експерти за важноста на конференцијата за промовирање на образованието.

ТВ репортажа за 4-та социјална конференција на ... »
„Средновековен талент на есенскиот пазар во Хоенмолсен“, ТВ-репортажа за различните атракции на пазарот, вклучувајќи борби со мечеви, ракотворби и историски костими, со интервјуа на Мартина Вебер и Дирк Холцшух.

„Хоенмолсен го слави есенскиот пазар и ... »
ТВ-интервју со организаторот на 4-та спортска вечер Вајсенфелс во кошаркарскиот клуб МБЦ - Мителдојчер во градското собрание на Вајсенфелс и неговите планови за проширување на превентивната работа во иднина.

ТВ репортажа за успехот на 4-та спортска вечер на ... »
Државното финансирање во мирување: претприемачот Штефен зборува за неговиот неконвенционален пристап повеќе да не плаќа даноци.

Плаќањето даноци е нешто од минатото: еден ... »Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion на други јазици
한국인   korean   корејски
shqiptare   albanian   אלבני
日本   japanese   japanesch
english   anglais   Ағылшын
Ελληνικά   greek   grieķu valoda
română   romanian   rumunų
dansk   danish   ড্যানিশ
қазақ   kazakh   Казахстански
slovenščina   slovenian   basa slovenia
বাংলা   bengali   孟加拉
עִברִית   hebrew   hebreska
ქართული   georgian   Гүрж
Српски   serbian   塞尔维亚
македонски   macedonian   Μακεδόνας
magyar   hungarian   hongaria
беларускі   belarusian   wit-russies
deutsch   german   Німецький
čeština   czech   tschechisch
français   french   french
italiano   italian   итальян
suid afrikaans   south african   južnoafrikanac
bosanski   bosnian   bośniacki
tiếng việt   vietnamese   ویتنامی
azərbaycan   azerbaijani   azerbajdzsáni
عربي   arabic   arabiškas
eesti keel   estonian   էստոնական
հայերեն   armenian   jermenski
português   portuguese   פורטוגזית
lëtzebuergesch   luxembourgish   लक्जमबर्गिश
Русский   russian   орыс
hrvatski   croatian   kroatialainen
lietuvių   lithuanian   Литовский
Монгол   mongolian   mongolski
malti   maltese   マルタ語
türk   turkish   turecki
polski   polish   поляк
bahasa indonesia   indonesian   indonezijski
svenska   swedish   שוודית
nederlands   dutch   olandeză
latviski   latvian   latvian
español   spanish   西班牙语
norsk   norwegian   норвешки
suomalainen   finnish   fin
basa jawa   javanese   jawa
gaeilge   irish   ірландський
فارسی فارسی   persian farsia   persų persų
bugarski   bulgarian   bulgaria
slovenský   slovak   slovakiska
íslenskur   icelandic   islandeze
українська   ukrainian   الأوكرانية
中国人   chinese   cinese
हिन्दी   hindi   hindi


Révision Thu Mehmood - 2023.12.06 - 20:38:38