Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion

Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion Продукција на видео интервју продукција на музичко видео Креатор на видео содржина


Добредојдовте Нашиот асортиман на понуди Барање за понуда Преглед на проектот Контактирајте не

Од нашите референци

Планирано реновирање на уличното осветлување на...


Доминик Шмит (шеф на одделот за општински служби на градот Вајсенфелс) , раководител на оддел, ТВ-извештај, улично осветлување, интервју, пат до Мариенмиле, општински служби, Андреас Пшрибила (втори претседател на МЦ Вајсенфелс), моторен клуб, Вајсенфелс, Бургенландкрајс, планирано реновирање


Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion - најекономичен, а сепак професионален начин за снимање концерти, театарски претстави, настани, дискусии...
... да ги објавите на ТВ, Интернет, ДВД, BluRay итн.Постигнете импресивни резултати со буџет?

Ова обично е исклучено. Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion е исклучок од правилото. Се користат модерни камери од ист тип од најновата генерација со големи сензори за слика од 1 инчи. Ова обезбедува оптимален квалитет на сликата дури и во тешки услови на осветлување. На ова се додадени програмибилни глави за вртење, далечински управувач... ова го минимизира напорот на персоналот и значително ги намалува трошоците.


Можеме да работиме за вас во следните области, меѓу другото

Паралелно снимање видео со повеќе камери (продукција на видео со повеќе камери)

Главното поле на активност на Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion е снимање видео со повеќе камери и видео продукција. Ние користиме камери од ист тип. Камерите од ист тип обезбедуваат идентичен квалитет на сликата за секоја слика или поставка на камерата. Уредувањето на видеото се одвива на компјутери со високи перформанси. Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion веќе нуди можност за производство на видеа во 8K / UHD-II / UHDTV2 / 4320p.
Видео продукција на театарски претстави, концерти, читања и друго

Видеоснимањето на концерти, театарски претстави, читања и слично секако се прави со неколку камери. Ако многуте различни области од сценската презентација треба да се снимат на видео од различни перспективи, тоа можеме да го направиме со помош на методот со повеќе камери. Ние користиме камери кои се контролираат од далечина. Камерите се контролираат од централна точка во однос на зумирањето, острината и усогласувањето. Со 5 и повеќе камери може да управува едно лице. Не се потребни дополнителни сниматели.
Видео извештаи за телевизија и Интернет

Работејќи како видеоновинар долги години, успеав да стекнам релевантно искуство во оваа област. Ова резултираше со неколку стотици ТВ прилози и видео-прилози. Истражуваните теми како и локациите беа многу различни и разновидни. Тие вклучуваат актуелни вести и информации, културни настани, спортски натпревари, фудбал, ракомет, социјални настани и многу повеќе. Поради нашето долгогодишно искуство, можеме да произведуваме ТВ-прилози и видео извештаи за вас на речиси секоја тема.
Видео продукција на интервјуа, тркалезни маси, настани за дискусија итн.

Во зависност од тоа што сака клиентот и како е ситуацијата на лице место, неколку камери се користат и за интервјуа, рунди разговори, настани за дискусија итн. За едноставни интервјуа со само едно лице, 2 камери може да бидат доволни доколку прашателот не се прикажува на сликата. Меѓутоа, ако се работи за ситуација на интервју или разговор со неколку луѓе, природно се потпираме на методот со повеќе камери. Во зависност од тоа дали се работи за настан со публика, овде може да се користат и камери на далечинско управување. Ако интервјуата, разговорите или рундите за дискусија се снимаат без публика, нема потреба од навалување на моторот.
Видео монтажа, прилагодување на видео, аудио монтажа

Се разбира, снимањето настани, концерти, интервјуа и дискусии не е доволно. Следниот чекор по снимањето на видеото е сечење видео или уредување видео. Аудио записите или звучните записи мора да се гледаат и прилагодат кога се уредува видео материјалот. За време на монтажата, видеото се комплетира со логоа, замаглувања и, доколку е потребно, со друг видео, слика и текстуален материјал. Доколку сакате да се интегрира видео материјал од вас или од други извори, добредојдени сте да го поднесете ова. Аудио записите од концертните снимки исто така може да се ремиксираат и ремастерираат.
Производство на ЦД-а, ДВД-а и Blu-ray-дискови во мали количини

Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion е и ваш партнер за ЦД-а, ДВД-а и Blu-ray-дискови во мали количини. За разлика од другите медиуми за складирање, ЦД-а, ДВД-а и Blu-ray-дисковите имаат непобедливи предности. Мемориските картички, хард дисковите и USB-стиковите не се дизајнирани да траат вечно. На Blu-ray-дискови, ДВД-а и ЦД-а им недостасуваат електронски компоненти. Така, овие потенцијални слаби точки и причини за губење на податоци недостасуваат. Blu-ray-дискови, ДВД-а и ЦД-а се одлични за продавање, подарување и архивирање музика, видеа или датотеки.

Од нашите резултати создадени во повеќе од 20 години видео продукција.
Елстерауе испраќа сигнал: градоначалникот Андреас Буххајм повикува на крај на заклучувањето во видео интервју и отворено писмо

Видео интервју со Андреас Буххајм: Елстерауе ...»
Видео-репортажа за снимањето на играниот филм насловен Девојката со златни раце со Корина Харфуш во Цајц.

Видео придонес за снимањето на играниот филм ... »
„Зад сцената на катедралата Наумбург“: репортажа со ексклузивни согледувања од Др. Холгер Кунде и Хенри Мил за наследството и иднината на овој важен споменик.

Портрет на катедралата Наумбург, светско наследство ... »
Мешавина од енергија и суровини - Јан Сонг Кинг - Мисли на граѓанин - Гласот на граѓаните на Бургенландкрајс

Мешавина од енергија и суровини - Јан Сонг Кинг - ... »
Музичко видео: Abacay - Гитара

Гитар девојка - музичко видео на музичкиот проект ... »
На прес-конференција на 12 јули 2021 година во Хоенмолсен, беше претставено успешното проширување на интернет широкопојасен интернет во областа Бургенланд и Хоенмелсен. Речиси сите домаќинства сега имаат пристап до минимална брзина од 50 Mbps, додека некои дури можат да достигнат брзина од 100Mbps до 250Mbps.

Успешното проширување на широкопојасен интернет ... »
Посветеност кон човековите права: Извештај за 4-та социјална конференција на областа Бургенланд во Наумбург, која се залага за почитување на човековите права. Извештајот вклучува интервјуа со окружниот администратор Гец Улрих и други експерти за важноста на конференцијата за ангажманот за човекови права.

ТВ репортажа за 4-та социјална конференција на ... »
Важноста на Цајц како центар на продукцијата на пијано: Интервју со Фридерике Бехер, директорка на куќата Хајнрих Шуц.

Како Цајц стана меѓународен центар за производство ...»
Симпозиум во Цајц: Како постепеното исфрлање на лигнитот влијае на структурните промени

Во Цајц, експертите разговараат за исфрлањето на ... »
Пристапност како општествена одговорност: Катедралата Наумбург доби печат на одобрување Краток извештај за важноста на пристапноста како општествена одговорност и како катедралата Наумбург го доби печатот на одобрение за пристапност без бариери.

Катедралата Наумбург: Пионер за пристапност Краток ... »
Ен-Хелена Шлутер во разговор: Органист на турнеја низ Саксонија-Анхалт

Помеѓу звукот и историјата: Ен-Хелена Шлутер ... »
Задоволете ја вашата глад за знаење, користете совети и дознајте повеќе! Кристин Бојтлер, експертот за успешно поставување на сопствено независно училиште и место за учење, е покрај вас.

Проширете ги вашите хоризонти со знаење, ... »Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion во други земји
nederlands   dutch   هلندی
italiano   italian   italijanščina
日本   japanese   жапон
bosanski   bosnian   बोस्नियाई
dansk   danish   danščina
عربي   arabic   arab
hrvatski   croatian   kroatisk
čeština   czech   ჩეხური
türk   turkish   thổ nhĩ kỳ
հայերեն   armenian   αρμενικός
suid afrikaans   south african   juhoafrický
bugarski   bulgarian   bolgarščina
íslenskur   icelandic   islandés
lietuvių   lithuanian   litovski
فارسی فارسی   persian farsia   persialainen farsia
svenska   swedish   sualainnis
română   romanian   rumunjski
қазақ   kazakh   قزاقی
Српски   serbian   srbština
中国人   chinese   kinesiska
ქართული   georgian   georgisk
lëtzebuergesch   luxembourgish   luxembourgeois
basa jawa   javanese   javanese
বাংলা   bengali   bengalisch
norsk   norwegian   norweegesch
azərbaycan   azerbaijani   azerbajdzjanska
deutsch   german   tysk
bahasa indonesia   indonesian   indónesíska
malti   maltese   Мальта
magyar   hungarian   vengrų
Ελληνικά   greek   یونانی
Русский   russian   орыс
shqiptare   albanian   albanisch
Монгол   mongolian   mongol
português   portuguese   португалски
suomalainen   finnish   finska
한국인   korean   korea
slovenský   slovak   словак
tiếng việt   vietnamese   فيتنامي
français   french   limba franceza
eesti keel   estonian   エストニア語
slovenščina   slovenian   slowenesch
हिन्दी   hindi   Хинди
македонски   macedonian   macédonien
español   spanish   ispan dili
polski   polish   kiillottaa
עִברִית   hebrew   hebräisch
latviski   latvian   לטבית
українська   ukrainian   यूक्रेनी
беларускі   belarusian   белорус
english   anglais   angleščina
gaeilge   irish   আইরিশ


עדכון בוצע על ידי Prem Mane - 2023.12.03 - 14:22:45