Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion

Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion видео продукција сечење видео видео едитор


Првата страница Нашиот асортиман на понуди Барање за понуда Од нашите референци Лице за контакт

Од нашите бројни резултати од преку 20 години видео продукција

Редизајнот на патот Am Güterbahnhof во Вајсенфелс е...


Во Вајсенфелс се одржа официјалното предавање на грант од 1,7 милиони евра за редизајн на патот Am Güterbahnhof. Известувањето за грантот беше предадено за време на официјалната презентација од градоначалникот на лордот Роби Риш и министерот Томас Вебел. Редизајнот вклучува 34 нови паркинг места, 2 автобуски постојки и автобус за вртење и овозможува пристап до пешачкиот тунел без пречки. Burgenlandkreis Nahverkehrsgesellschaft Sachsen-Anhalt има корист од финансиската поддршка и може да го спроведе редизајнот на патот Am Güterbahnhof.


Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion - најекономичен, а сепак професионален начин за снимање настани, конференции, концерти, дискусии, театарски претстави ...
... да ги објавите на ТВ, веб, на BluRay, ДВД.Постигнете импресивни резултати со буџет?

Ретко е возможно да ги има и двете во исто време. Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion е исклучок и единствена компанија за видео продукција која го побива ова правило. Ние користиме камери со најновата генерација на големи сензори за слика од 1 инчи од ист тип. Одличен квалитет на сликата се постигнува дури и во тешки услови на осветлување. Со камерите може да се ракува од далечина со програмабилни навали на моторот, што ги намалува трошоците за персоналот и ги заштедува трошоците.


Можеме да работиме за вас во следните области, меѓу другото

Снимање видео со повеќе камери (продукција на видео со повеќе камери)

Главното поле на активност на Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion е снимање видео со повеќе камери и видео продукција. Се користат неколку камери од ист тип. Камерите од ист тип обезбедуваат идентичен квалитет на сликата за секоја слика или поставка на камерата. Уредувањето на видеото се одвива на компјутери со високи перформанси. Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion нуди можност за производство на видеа и во 8K / UHD-II / UHDTV2 / 4320p.
Видео снимање на концерти, театарски претстави и читања ...

Видеоснимањето на концерти, театарски претстави, читања и слично секако се прави со неколку камери. Ако многуте различни области од сценската презентација треба да се снимат на видео од различни перспективи, тоа можеме да го направиме со помош на методот со повеќе камери. Се користат камери со далечинско управување. Многу разновидно усогласување на камерите се одвива од централна точка. Ова ја намалува работната сила и трошоците бидејќи едно лице може да контролира повеќе камери.
ТВ и видео извештаи за радио, стриминг и интернет

Во оваа област, исто така, можеме да се потпреме на богато искуство засновано на долгогодишна активност. Со текот на годините, неколку стотици видео репортажи и ТВ содржини се истражувани, снимени, монтирани и емитувани на телевизија. Оваа активност доведе до широк спектар на места за широк спектар на теми. Тие вклучуваат актуелни вести и информации, културни настани, спортски натпревари, фудбал, ракомет, социјални настани и многу повеќе. Нашето богато искуство ви овозможува да ги истражите сите можни теми за да произведувате ТВ-прилози и видео извештаи.
Видео снимање на рунди разговори, настани за дискусија, интервјуа итн.

Во зависност од нарачката, користиме и неколку камери за видео продукција на интервјуа, настани за дискусија, тркалезни маси итн. Ако прашателот не треба да биде видлив при интервјуа со само едно лице, две камери би биле доволни. Ако интервјуто или разговорот со неколку луѓе треба да се снима на видео, употребата на повеќе од 2 камери е од суштинско значење. Ќе се користат камери со далечинско управување доколку се работи за настан со публика. Ако треба да се снимаат рунди разговори без публика, можеби нема да биде потребно навалување на моторот. Ова го намалува техничкиот напор.
Монтажа на видео и аудио материјал

Се разбира, снимањето настани, концерти, интервјуа и дискусии не е доволно. По снимањето на видеото, неминовно следи видео монтажата. Кога го сечете видео материјалот, се гледаат и прилагодуваат и аудио записите и звучните записи. За време на монтажата, видеото се комплетира со логоа, замаглувања и, доколку е потребно, со друг видео, слика и текстуален материјал. Видео материјалот од ваши или други извори лесно може да се интегрира. Исто така, можно е уредување, мешање и совладување на аудио записите од концертните снимки.
Мала серија на ЦД-а, ДВД-а и Blu-ray-дискови

Можеме да ви понудиме производство на ЦД-а, ДВД-а и Blu-ray-дискови во мали серии. Кога станува збор за архивирање аудио, видео и податоци, ЦД-а, ДВД-а и Blu-ray-дисковите нудат јасни предности. Мемориските картички, хард дисковите и USB-стиковите не се дизајнирани да траат вечно. Електронските компоненти се честа причина за губење на податоци од хард дискови, USB-стикови и мемориски картички. Blu-ray-дискови, ДВД-а и ЦД-а ги немаат овие. Blu-ray-дискови, ДВД-а и ЦД-а се идеални за продажба, подарување или архивирање музика и видеа.

Од резултатите од над 2 децении видео продукција
Млада мајка од Наумбург - мислење на граѓанин од областа Бургенланд

Мислење на млада мајка од Наумбург - Гласот на ... »
Најголемата бајка парада во Германија во Бад Бибра претставена од младата репортерка Аника Сондерхоф

Амбиент од бајките: впечатоци од најголемата ... »
Црната смрт однесе 99 животи.

99 души станаа жртви на Црната ... »
Фокус на децата: Настан во Architektur- und Umwelthaus во Наумбург кој се фокусира на децата. Читателите читаат од книги, децата можат да поставуваат прашања и да разговараат за читање и книги. Интервјуата со Dorothee Sieber и Dorothea Meinhold даваат увид во работата на менторот за читање и нивните искуства со децата.

Интервју со Доротеа Мајнхолд: Интервју со Доротеа ... »
Збогум со долгогодишната менаџерка за медицински сестри Моника Каединг во клиниката Бургенландкрајс во Цајц.

Поранешната менаџерка за медицински сестри Моника ... »
Музичка и фестивалска култура во Цајц: Во видео интервју, Марк Хонауер зборува за важноста на Клангшмиде за градот

Марк Хонауер во видео интервју: Klangschmiede Zeitz и ... »
На церемонијата на доделување на 21-от Цајцер Мајкл во замокот Цајц, Wertbau Mehlhorn Schmaltz GmbH ја доби главната награда за своите посебни достигнувања, а присутен беше и лордот градоначалник Кристијан Тием.

На церемонијата на доделување на наградата за 21-от ...»
Зад сцената на второто градско првенство во мал фудбал во Вајсенфелс: Увид во подготовките и организацијата

ТВ репортажа за второто градско првенство во мал ... »Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion во други земји
italiano ⋄ italian ⋄ Италијан
français ⋄ french ⋄ frans
gaeilge ⋄ irish ⋄ irština
latviski ⋄ latvian ⋄ lett
қазақ ⋄ kazakh ⋄ kazak
Монгол ⋄ mongolian ⋄ mongoli keel
українська ⋄ ukrainian ⋄ ukrajinština
বাংলা ⋄ bengali ⋄ ბენგალური
беларускі ⋄ belarusian ⋄ bielorusso
עִברִית ⋄ hebrew ⋄ heebrea keel
čeština ⋄ czech ⋄ tiếng séc
한국인 ⋄ korean ⋄ कोरियाई
عربي ⋄ arabic ⋄ עֲרָבִית
malti ⋄ maltese ⋄ malteze
hrvatski ⋄ croatian ⋄ kroate
türk ⋄ turkish ⋄ turecký
हिन्दी ⋄ hindi ⋄ hindi
suomalainen ⋄ finnish ⋄ פִינִית
dansk ⋄ danish ⋄ дански
deutsch ⋄ german ⋄ nemecký
中国人 ⋄ chinese ⋄ kínverska
polski ⋄ polish ⋄ polandia
македонски ⋄ macedonian ⋄ macedônio
svenska ⋄ swedish ⋄ suédois
lietuvių ⋄ lithuanian ⋄ litvanski
slovenščina ⋄ slovenian ⋄ słoweński
日本 ⋄ japanese ⋄ japončina
română ⋄ romanian ⋄ ռումիներեն
Русский ⋄ russian ⋄ الروسية
íslenskur ⋄ icelandic ⋄ isländska
nederlands ⋄ dutch ⋄ hollenska
basa jawa ⋄ javanese ⋄ jávsky
فارسی فارسی ⋄ persian farsia ⋄ 페르시아 페르시아
Ελληνικά ⋄ greek ⋄ grécky
azərbaycan ⋄ azerbaijani ⋄ আজারবাইজানি
norsk ⋄ norwegian ⋄ norvégien
magyar ⋄ hungarian ⋄ madžarski
english ⋄ anglais ⋄ angļu
Српски ⋄ serbian ⋄ סרבית
eesti keel ⋄ estonian ⋄ basa estonia
shqiptare ⋄ albanian ⋄ albanach
bosanski ⋄ bosnian ⋄ tiếng bosnia
português ⋄ portuguese ⋄ portúgalska
bahasa indonesia ⋄ indonesian ⋄ indoneziană
lëtzebuergesch ⋄ luxembourgish ⋄ Люксембург
español ⋄ spanish ⋄ espagnol
tiếng việt ⋄ vietnamese ⋄ ভিয়েতনামী
ქართული ⋄ georgian ⋄ géorgien
slovenský ⋄ slovak ⋄ slovaki
bugarski ⋄ bulgarian ⋄ bolgár
հայերեն ⋄ armenian ⋄ 아르메니아 사람
suid afrikaans ⋄ south african ⋄ južnoafrikanac


Athbhreithniú ar an leathanach déanta ag Julie Ruan - 2023.12.03 - 15:30:22