Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion

Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion сечење видео Снимање на видео концерт Специјалист за постпродукција.


Првата страница Нашиот асортиман на понуди Цените Претходни проекти Контакт

Од нашите резултати, произведени во повеќе од 20 години видео продукција.

Керол пејачите ја носат христијанската...


коледарски пејачи, ТВ репортажа, Бургенландкрајс, рецепција, областна канцеларија, Гертц Улрих, окружен администратор, пеачи, Бургенландкрајс


Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion - врвен квалитет и по најдобра цена - професионално снимање на концерти, настани, дискусии, театарски претстави...
… да ги објавите на ТВ, Интернет, ДВД, Blu-Ray диск итн.Дали се стремите кон високо ниво на квалитет и покрај малиот буџет?

Обично не е можно да ги има и двете. Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion е исклучок од правилото. Нашиот избор се најновите камери со големи сензори за слика од 1 инчи од ист тип. Одличен квалитет на сликата се постигнува во тешки услови на осветлување. Камерите може да се контролираат од далечина со користење на програмабилни навали на моторот, што ја намалува работната сила и заштедува трошоци.


Овие се вклучени меѓу другите услуги

Снимање видео со повеќе камери (продукција на видео со повеќе камери)

Главното поле на активност на Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion е снимање видео со повеќе камери и видео продукција. Се потпираме на висококвалитетни камери од ист тип. Во основа, се снима најмалку 4K/UHD. Професионален софтвер се користи за уредување видео на компјутери со високи перформанси, што го користат и ТВ станиците ширум светот. Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion нуди можност за производство на видеа и во 8K / UHD-II / UHDTV2 / 4320p.
Видео снимање на концерти, театарски претстави и читања ...

Видеоснимањето на концерти, театарски претстави, читања и слично секако се прави со неколку камери. Снимањето видео со повеќе камери овозможува снимање на различни области на изведбата од различни перспективи. Се потпираме на модерни камери кои се управуваат од далечина. Од централна точка, камерманот има сè на повидок и може да ги усогласи камерите на различни начини. Ова ја намалува работната сила и трошоците бидејќи едно лице може да контролира повеќе камери.
ТВ и видео извештаи за радио и интернет стриминг

Работејќи како видеоновинар долги години, успеав да стекнам релевантно искуство во оваа област. Во текот на годините беа направени стотици видео-прилози и ТВ прилози. Темите беа разновидни исто како и местата за кои се известуваше. Тие вклучуваат актуелни вести и информации, културни настани, спортски натпревари, фудбал, ракомет, социјални настани и многу повеќе. Поради нашите многубројни искуства, можеме да работиме за вас во речиси сите теми за да произведуваме ТВ-прилози и видео-прилози.
Видео снимање на рунди разговори, настани за дискусија, интервјуа итн.

Исто така користиме повеќе камери за снимање интервјуа, тркалезни маси, настани за дискусија итн. Две камери понекогаш се доволни ако прашателот не треба да биде прикажан на сликата при интервјуа со само едно лице. Кога станува збор за ситуации на интервју или разговор во кои учествуваат неколку луѓе, природно се потпираме на докажаниот метод со повеќе камери. Колку е неопходно да може далечинско да се контролираат камерите зависи од тоа дали се работи за настан со публика. Нема потреба од навалување на моторната тава кога станува збор за дискусии без публика.
Монтажа и монтажа на видео и аудио материјал

Видео снимањето на настани, концерти, интервјуа и слично е секако само половина од битката. Следниот чекор по снимањето на видеото е сечење видео или уредување видео. Аудио записите или звучните записи мора да се гледаат и прилагодат кога се уредува видео материјалот. Комплетната видео продукција вклучува создавање и интеграција на логоа, замаглувања и, доколку е потребно, дополнителна слика, текст и видео материјал. Можете исто така да испратите постоечки слики, текст, видео и аудио материјал. Ако, на пример, треба да се совладаат аудио записите од снимката на концертот, можеме да го направиме тоа или можете да го доставите како датотека.
ЦД, ДВД, Blu-ray диск - Производство од мали серии

Можеме да ви понудиме производство на ЦД-а, ДВД-а и Blu-ray-дискови во мали серии. За разлика од другите медиуми за складирање, ЦД-а, ДВД-а и Blu-ray-дисковите имаат непобедливи предности. Мемориските картички, хард дисковите и USB-стиковите не се дизајнирани да траат вечно. Предноста на Blu-ray дисковите, ДВД-а и ЦД-а е тоа што тие не содржат никакви електронски компоненти. Blu-ray-дискови, ДВД-а и ЦД-а се идеални за продажба, подарување или архивирање музика и видеа.

Од нашите бројни резултати од преку 20 години видео продукција
Матијас Вос и Стефан Хеберт во разговор

Матијас Вос во разговор со Стефан Хеберт (Dart & Sky ... »
Екскурзија низ светот на пивото: изложба „култура на пиење и уживање во пиво“ во здружението за локална историја во Теучерн.

ТВ репортажа за соработката помеѓу татковинскиот ... »
Страшна домашна приказна: Рис и Ернст и страшното менување од Росулн.

Reese & Ërnst ве покануваат: Потопете се во темниот ... »
Прес-конференцијата на SSC ​​Saalesportclub Weissenfels ги разгледува увидите, дел 1

Дел 1 SSC Saalesportclub Weissenfels Прес-конференција Прегледи ... »
Во која ера живееме? – Мислење на граѓанин од областа Бургенланд.

Во која ера живееме? – Граѓанскиот глас на ... »
The Sorceress of Rossbach - локална приказна од и со Рис и Ернст.

Sorceress of Rossbach - локална приказна со Рис и ... »
Локални приказни: Рис и Ернст откриваат кражба на бренд за време на тргување со коњи - Златниот добиток на Требен

Откриено: Златниот добиток на Требен - кражба на ... »
Доживејте го 8-то светско чудо: Најдолгата жичарница во светот во Цајц - Ралф Дитрих во видео интервју за оживувањето на жичарницата и Verein Historische Wireseilbahn Zeitz eV

Разговор со Ралф Дитрих за 8-то светско чудо: ... »Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion меѓународни
فارسی فارسی   persian farsia   farsça farsça
slovenský   slovak   slovakisk
malti   maltese   maltčina
türk   turkish   turski
română   romanian   rumænsk
Монгол   mongolian   monqol
english   anglais   ingliż
lëtzebuergesch   luxembourgish   luksemburški
shqiptare   albanian   basa albania
eesti keel   estonian   ests
ქართული   georgian   gruzijski
हिन्दी   hindi   hiondúis
basa jawa   javanese   الجاوية
azərbaycan   azerbaijani   aserbajdsjansk
slovenščina   slovenian   sloven
հայերեն   armenian   армянская
latviski   latvian   letonca
suomalainen   finnish   finlandês
日本   japanese   japonez
bahasa indonesia   indonesian   インドネシア語
nederlands   dutch   オランダの
Русский   russian   rúisis
gaeilge   irish   irlandês
español   spanish   spænska, spænskt
Српски   serbian   српски
deutsch   german   tysk
bosanski   bosnian   ボスニア語
қазақ   kazakh   kazak
magyar   hungarian   unkarin kieli
íslenskur   icelandic   islandeze
tiếng việt   vietnamese   vietnamita
svenska   swedish   švédsky
Ελληνικά   greek   грэцкі
hrvatski   croatian   Хорват
беларускі   belarusian   bielorruso
македонски   macedonian   macedonean
中国人   chinese   chinese
عربي   arabic   arapski
bugarski   bulgarian   ბულგარული
norsk   norwegian   норвезька
suid afrikaans   south african   სამხრეთ აფრიკელი
português   portuguese   portugāļu
עִברִית   hebrew   ivrits
čeština   czech   tsjekkisk
dansk   danish   дански
lietuvių   lithuanian   leedu
українська   ukrainian   ukrainsk
français   french   ფრანგული
polski   polish   polandia
한국인   korean   koreansk
বাংলা   bengali   beangáilis
italiano   italian   იტალიური


Ревизија на оваа страница од Vijay Pawar - 2023.12.03 - 14:10:31