Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion

Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion продукција на музичко видео Видео продукција на ТВ репортажи оператор на камера


Првата страница Услуги Барање за понуда Од нашите референци Контакт

резултати од нашата работа

Незадоволството на дело: ЦРВЕН КАРТОН за власта!...


Ве молиме поддржете ги ваквите видео продукции! ... »


Покажете и црвен картон на владата.


Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion - професионално снимање на настани, конференции, концерти, дискусии, театарски претстави по најдобра цена со врвен квалитет...
за објавување на Интернет, ТВ, на ДВД, BluRay...Реализирате тешки проекти со ограничени ресурси?

Овие опции обично си пречат една на друга. Сепак, Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion е исклучок од правилото. Ја користиме најновата генерација на камери од ист тип со големи сензори за слика од 1 инчи. Спорните услови на осветлување не влијаат на оптималниот квалитет на сликата. Употребата на програмабилни навалувања на моторот овозможува далечинско контролирање на камерите и на тој начин придонесува за заштеда на трошоците со минимизирање на трошоците за персоналот.


Овие се вклучени меѓу другите услуги

Синхроно снимање со повеќе камери (продукција на видео со повеќе камери)

Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion е вашиот партнер кога станува збор за снимање со повеќе камери и видео продукција. Се користат неколку камери од ист тип. Во основа, се снима најмалку 4K/UHD. Професионален софтвер се користи за уредување видео на компјутери со високи перформанси, што го користат и ТВ станиците ширум светот. Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion нуди можност за производство на видеа и во 8K / UHD-II / UHDTV2 / 4320p.
Видео снимање на концерти, театарски претстави и читања ...

Видеоснимањето на концерти, театарски претстави, читања и слично секако се прави со неколку камери. Користејќи го методот со повеќе камери, го реализираме видео снимањето на сценската изведба од многу различни перспективи. Ние користиме камери кои се контролираат од далечина. Многу разновидно усогласување на камерите се одвива од централна точка. На овој начин, 5 или повеќе камери може да бидат контролирани од само едно лице. Цел настан може целосно да биде снимен од само едно лице.
ТВ и видео извештаи за радио и интернет стриминг

Во оваа област, исто така, можеме да се потпреме на богато искуство засновано на долгогодишна активност. Со текот на годините, неколку стотици видео репортажи и ТВ содржини се истражувани, снимени, монтирани и емитувани на телевизија. Темите беа разновидни исто како и местата за кои се известуваше. Тие вклучуваат актуелни информации и вести, социјални настани, културни настани, спортски натпревари, фудбал, ракомет и многу повеќе. Поради нашето долгогодишно искуство, можеме да произведуваме ТВ-прилози и видео извештаи за вас на речиси секоја тема.
Видео продукција на интервјуа, тркалезни маси, настани за дискусија итн.

Во зависност од задачата, неколку камери се користат и за интервјуа, настани за дискусија и тркалезни маси. Ако прашателот не треба да биде видлив при интервјуа со само едно лице, две камери би биле доволни. Ако интервјуто или разговорот со неколку луѓе треба да се снима на видео, употребата на повеќе од 2 камери е од суштинско значење. Ќе се користат камери со далечинско управување доколку се работи за настан со публика. Ако интервјуата, разговорите или рундите за дискусија се снимаат без публика, нема потреба од навалување на моторот.
Монтажа на видео и аудио материјал

Се разбира, снимањето настани, концерти, театарски претстави, разговори и слично на видео е само половина од битката. Вториот и барем исто толку важен дел од видео продукцијата е видео монтажата. Важен дел од уредувањето видео материјал е прилагодување и мешање на саундтракот или аудио траките. Ако треба да се интегрираат дополнителен текст и материјал за слика, тоа не е проблем. Логоата и замаглувањата исто така може да се дизајнираат и интегрираат. Видео материјалот од ваши или други извори лесно може да се интегрира. Исто така, можно е уредување, мешање и совладување на аудио записите од концертните снимки.
ЦД, ДВД, Blu-ray диск - Производство од мали серии

Дали ви требаат ЦД-а, ДВД-а или Blu-ray-дискови во мали количини? Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion е вашиот партнер. ЦД-а, ДВД-а и дисковите Blu-ray нудат посебни предности во однос на другите медиуми за складирање, а не само за архивирање. Безбедноста на податоците на USB-стикови, мемориски картички и хард дискови не е загарантирана вечно. Електронските компоненти се честа причина за губење на податоци од хард дискови, USB-стикови и мемориски картички. Blu-ray-дискови, ДВД-а и ЦД-а ги немаат овие. Blu-ray-дискови, ДВД-а и ЦД-а за музика и видео затоа се првиот избор како сувенир, како подарок или за продажба.

Од нашите резултати создадени во повеќе од 20 години видео продукција.
Слушајте наместо да бидете послушни - Писмо од граѓанин на областа Бургенланд

Слушајте наместо да бидете послушни - Писмо на ... »
„Боречките уметници ја слават својата 35-годишнина во Наумбург: С.Г. Фризен се навраќа на успешните времиња“ - ТВ репортажа со интервјуа со Геролд Кеслер и Питер Битнер.

„35 години SG Friesen: Училиштето за боречки ... »
Прослава на годишнината на противпожарната бригада Луцен - Интервју со Хелмут Турм за учеството на Бундесверот и THW со кучиња спасувачи.

Преглед на фестивалот на волонтерската ... »
Во манастирот Поса: Stadtwerke Zeitz дава пример за културната сцена - Во разговор со Ларс Зиман можете да дознаете повеќе за важноста на спонзорирањето за клубовите и културните работници во регионот. ТВ-прилог ги прикажува среќните лица на примателите.

Stadtwerke Zeitz се посветени на локалната сцена - манастирот ... »
Томас Франке, сопственик на таверната зум 11. заповед во Наумбург, во разговор за изложбата на парни машини и парен панк по Жил Верн.

Томас Франке, сопственик на таверната зум 11. ... »
Матијас Вос во интервју со Уве Кранеис (градоначалник на здружението Droyßiger-Zeitzer Forst).

Матијас Вос и Уве Кранеис (градоначалник на ... »
Свети Никола турнир за е-млади и Г-млади: ФК Рот-Вајс Вајсенфелс организира детски турнир во мал фудбал

ФК Рот-Вајс Вајсенфелс турнир во мал фудбал за млади ... »
Уве Кранеис, градоначалник на општината Дројсиг-Цајцер Форст, во видео интервју објаснува дека треба да се поднесе барање за финансирање од 15 милиони евра за да се реновира замокот.

Уве Кранеис, градоначалникот на општината ... »
Историски римски јадења во Бургенландкрајс - Патување во минатото со римска вечера и увид од Моника Боде.

Кулинарско патување низ времето до антички Рим - ... »
Салцбург тројна среќа - локални приказни со Рис и Ернст - бабица под стрес, прогонетите доживуваат проширување на семејството.

Три пара близнаци во Салцбург - Приказна со Рис и ... »Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion на други јазици
հայերեն ¦ armenian ¦ armenjan
عربي ¦ arabic ¦ árabe
lëtzebuergesch ¦ luxembourgish ¦ լյուքսեմբուրգերեն
lietuvių ¦ lithuanian ¦ 立陶宛语
malti ¦ maltese ¦ maltneska
hrvatski ¦ croatian ¦ kroate
norsk ¦ norwegian ¦ norveški
Српски ¦ serbian ¦ صربی
한국인 ¦ korean ¦ koreanesch
bahasa indonesia ¦ indonesian ¦ indonesian
हिन्दी ¦ hindi ¦ hindi
עִברִית ¦ hebrew ¦ hebrejština
Монгол ¦ mongolian ¦ mongolski
magyar ¦ hungarian ¦ hungareze
қазақ ¦ kazakh ¦ kazako
latviski ¦ latvian ¦ латвиски
türk ¦ turkish ¦ turkų
dansk ¦ danish ¦ дански
español ¦ spanish ¦ španielčina
gaeilge ¦ irish ¦ irish
македонски ¦ macedonian ¦ maķedonietis
français ¦ french ¦ franska
italiano ¦ italian ¦ italienisch
čeština ¦ czech ¦ ჩეხური
Русский ¦ russian ¦ ruso
ქართული ¦ georgian ¦ Γεωργιανή
polski ¦ polish ¦ polština
nederlands ¦ dutch ¦ डच
বাংলা ¦ bengali ¦ bengalska
basa jawa ¦ javanese ¦ jávský
svenska ¦ swedish ¦ շվեդ
беларускі ¦ belarusian ¦ beloruski
shqiptare ¦ albanian ¦ албанець
tiếng việt ¦ vietnamese ¦ Վիետնամերեն
română ¦ romanian ¦ basa rumania
فارسی فارسی ¦ persian farsia ¦ persian persian
slovenský ¦ slovak ¦ اسلواکی
português ¦ portuguese ¦ португал
eesti keel ¦ estonian ¦ এস্তোনিয়ান
bugarski ¦ bulgarian ¦ Болгар
中国人 ¦ chinese ¦ chinês
english ¦ anglais ¦ אנגלית
українська ¦ ukrainian ¦ украин
deutsch ¦ german ¦ Немецкий
Ελληνικά ¦ greek ¦ grec
azərbaycan ¦ azerbaijani ¦ azerbaijani
suid afrikaans ¦ south african ¦ јужно Африканец
íslenskur ¦ icelandic ¦ איסלנדית
日本 ¦ japanese ¦ Японский
suomalainen ¦ finnish ¦ phần lan
slovenščina ¦ slovenian ¦ basa slovenia
bosanski ¦ bosnian ¦ bosníska


Страницата ажурирана од Zin Cai - 2024.06.24 - 17:03:05