Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion

Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion Снимање видео за говор Специјалист за видео 360 степени Видео продукција со повеќе камери


Првата страница Опсег на понуди Барање за понуда Референци (избор) Лице за контакт

Од нашите резултати создадени во повеќе од 20 години видео продукција.

Ефикасна спасувачка работа: Извештај за работата...


крштевање чамци, нови чамци за спасување, Германско здружение за спасување живот, област Бургенланд, DLRG Weißenfels Hohenmölsen, Рони Столце (претседател на локалната група DLRG Weißenfels Hohenmölsen) , ТВ репортажа, интервју


Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion - најдобар начин за снимање настани, состаноци, концерти, разговори, театарски претстави...
... да ги објавите на ТВ, веб, на BluRay, ДВД.Високи барања, но само мал буџет?

Најчесто овие работи меѓусебно се исклучуваат. Сепак, Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion е исклучок од правилото. Камерите што ги користиме се модерни модели од најновата генерација со големи сензори за слика од 1 инчи од ист тип. Предизвикувачките услови на осветлување не се пречка за одличен квалитет на сликата. Програмабилните моторизирани навалувања овозможуваат далечинско управување со камерите, намалувајќи ја потребата од персонал и заштедувајќи ги трошоците.


Од нашата палета на услуги

Продукција на видео со повеќе камери (паралелно снимање со повеќе камери)

Главното поле на активност на Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion е снимање видео со повеќе камери и видео продукција. Се користат неколку камери од ист тип. Кога станува збор за квалитетот на сликата, Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion не прави компромиси. Снимањето е барем во 4K/UHD. Видео материјалот се сече на компјутери со високи перформанси. Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion веќе нуди можност за производство на видеа во 8K / UHD-II / UHDTV2 / 4320p.
Видео снимање на концерти, театарски претстави и читања ...

Видеоснимањето на театарски претстави, концерти, читања и слично секако се прави со неколку камери. Ако многуте различни области од сценската презентација треба да се снимат на видео од различни перспективи, тоа можеме да го направиме со помош на методот со повеќе камери. Се потпираме на модерни камери кои се управуваат од далечина. Камерите се контролираат на различни начини од само една централна точка. Потребно е само едно лице да ги контролира сите камери. Не се потребни дополнителни сниматели.
Видео извештаи за телевизија и Интернет

Порасна богато искуство од многу години како видео новинар. Во текот на годините беа произведени и емитувани стотици видео-прилози и ТВ-прилози. И темите и локациите беа многу разновидни. Темите се движеа од актуелни вести и информации до културни и спортски настани, социјални настани и многу повеќе. Ние сме во состојба да истражуваме за вас во сите можни области и да произведуваме видео прилози и ТВ-прилози.
Видео продукција на интервјуа, тркалезни маси, настани за дискусија итн.

Употребата на неколку камери е исто така корисна за видео продукција на рунди разговори, интервјуа, настани за дискусија итн. За едноставни интервјуа со само едно лице, 2 камери може да бидат доволни доколку прашателот не се прикажува на сликата. Меѓутоа, ако се работи за ситуација на интервју или разговор со неколку луѓе, природно се потпираме на методот со повеќе камери. Колку е неопходно да може далечинско да се контролираат камерите зависи од тоа дали се работи за настан со публика. Нема потреба од навалување на моторната тава кога станува збор за дискусии без публика.
Видео монтажа, сечење видео, аудио монтажа

Видео снимањето на настани, концерти, интервјуа и слично е секако само половина од битката. Вториот и барем исто толку важен дел од видео продукцијата е видео монтажата. Аудио записите или звучните записи мора да се гледаат и прилагодат кога се уредува видео материјалот. За време на монтажата, видеото се комплетира со логоа, замаглувања и, доколку е потребно, со друг видео, слика и текстуален материјал. Видео материјалот од ваши или други извори лесно може да се интегрира. Исто така, можно е уредување, мешање и совладување на аудио записите од концертните снимки.
Производство на ЦД-а, ДВД-а и Blu-ray-дискови во мали количини

Дали ви требаат ЦД-а, ДВД-а или Blu-ray-дискови во мали количини? Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion е вашиот партнер. Кога станува збор за архивирање аудио, видео и податоци, ЦД-а, ДВД-а и Blu-ray-дисковите нудат јасни предности. Рок на употреба на USB-стикови, мемориски картички и хард дискови е ограничен. Бидејќи Blu-ray-дисковите, ДВД-а и ЦД-а не содржат електронски компоненти, оваа потенцијална ранливост и причина за губење на податоци е отсутна. Blu-ray-дискови, ДВД-а и ЦД-а се одлични за продавање, подарување и архивирање музика, видеа или датотеки.

Од резултатите од над 2 децении видео продукција
Новогодишниот прием што го приреди градоначалникот на Вајсенфелс, Роби Риш, е претставен во ТВ-прилог кој се фокусира на доделувањето на почесната игла на Едвина Тајхерт, Фелиситас Џордан и Корнелија Кениг за нивната музичка работа во Гетегимназијата. Во интервјуто со градоначалникот, гледачите дознаваат повеќе за важноста на наградата.

Телевизиски извештај ги прикажува Едвина Тајхерт, ... »
Извештај за почетниот настан на проектот Smart Osterland во Цајц и важноста на иновативните пристапи за иднината на регионот, со впечатоци од настанот и интервјуа со учесниците и организаторите, вклучително и проф. Маркус Крабс.

Извештај за важноста на иновациите за иднината на ... »
Младински спортови во областа Бургенланд: ТВ репортажа за Купот Штадверке во веслачкиот клуб Вајсенфелс.

Забава со веслање за млади спортисти: ТВ репортажа ... »
Ракометниот натпревар HC Burgenland II против Landsberger HV во Плота (Вајсенфелс, Наумбург) снимен во 4K/UHD, со сите голови, фаули, жолти картони и пенали од 2 минути

HC Burgenland II vs Landsberger HV, ракометен натпревар снимен во ... »
Отворање на изложбата „Lützen 1632 - голема историја во големи слики“ во салата „Red Lion“ во Lützen: Интервју со Dr. Ингер Шуберт, историчар од Шведската фондација Луцен, за историскиот настан.

интервју со др Ингер Шуберт од шведската фондација ... »
ТВ репортажа: Љубителот на уметноста Харалд Росал во разговор за изложбата во Кунсхаус Цајц и важноста на современата уметност за регионот

ТВ репортажа: Современата уметност во Кунстхаус ... »Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion во други земји
polski ▪ polish ▪ poljski
français ▪ french ▪ französisch
қазақ ▪ kazakh ▪ kazakh
ქართული ▪ georgian ▪ גרוזינית
azərbaycan ▪ azerbaijani ▪ azerbajdzjanska
basa jawa ▪ javanese ▪ 爪哇语
svenska ▪ swedish ▪ swedia
english ▪ anglais ▪ ইংরেজি
tiếng việt ▪ vietnamese ▪ vietnamese
italiano ▪ italian ▪ itaalia keel
bosanski ▪ bosnian ▪ bosnia
română ▪ romanian ▪ румунська
hrvatski ▪ croatian ▪ խորվաթերեն
bugarski ▪ bulgarian ▪ bugarski
فارسی فارسی ▪ persian farsia ▪ persian persian
українська ▪ ukrainian ▪ ucraniano
gaeilge ▪ irish ▪ ірландскі
عربي ▪ arabic ▪ árabe
日本 ▪ japanese ▪ Японский
malti ▪ maltese ▪ малтешки
íslenskur ▪ icelandic ▪ आइसलैंड का
עִברִית ▪ hebrew ▪ ebraică
português ▪ portuguese ▪ 葡萄牙语
lëtzebuergesch ▪ luxembourgish ▪ ლუქსემბურგული
eesti keel ▪ estonian ▪ эстон
Русский ▪ russian ▪ rúisis
বাংলা ▪ bengali ▪ bengalsk
slovenščina ▪ slovenian ▪ словенский
Ελληνικά ▪ greek ▪ ბერძენი
dansk ▪ danish ▪ danish
latviski ▪ latvian ▪ latvjan
bahasa indonesia ▪ indonesian ▪ 印度尼西亚
македонски ▪ macedonian ▪ makedon
čeština ▪ czech ▪ ceco
հայերեն ▪ armenian ▪ armenesch
español ▪ spanish ▪ Іспанская
shqiptare ▪ albanian ▪ アルバニア語
suid afrikaans ▪ south african ▪ južni afričan
deutsch ▪ german ▪ германски
lietuvių ▪ lithuanian ▪ lietuviešu
norsk ▪ norwegian ▪ norvég
беларускі ▪ belarusian ▪ белоруски
Монгол ▪ mongolian ▪ mongolský
türk ▪ turkish ▪ турски
Српски ▪ serbian ▪ szerb
한국인 ▪ korean ▪ koreaans
हिन्दी ▪ hindi ▪ hindi
magyar ▪ hungarian ▪ vengrų
nederlands ▪ dutch ▪ հոլանդերեն
suomalainen ▪ finnish ▪ finština
中国人 ▪ chinese ▪ chineesesch
slovenský ▪ slovak ▪ basa slovak


修订 Vladymyr More - 2023.12.06 - 20:39:47