Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion

Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion Специјалист за промотивно видео Специјалист за видео 360 степени Видео продукција на ток шоу


Добредојдовте Услуги Преглед на трошоци Референци (избор) Контакт

Од нашите референци

Загрозени, измачени, трауматизирани - перцепција...


Ве молиме поддржете ги ваквите видео продукции! ... »


Бидејќи сум мајка на три деца, знам дека не мора веднаш да одиш на лекар. Отидовме на лекар - поради боледување и ПЦР тест. Моето дете има Аспергеров аутизам и многу се плаши од многу работи. Докторот ни се закануваше дека ќе биде повикана канцеларијата за јавен ред да направи тест.


Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion - најекономичен, а сепак професионален начин за снимање концерти, театарски претстави, настани, дискусии...
за објавување на веб, ТВ, на BluRay, ДВДДали имате високи стандарди и покрај ограничените финансиски ресурси?

Ретко е возможно да ги има и двете во исто време. Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion е исклучок од правилото. Ние користиме камери со големи, најнова генерација сензори за слика од 1 инчи од ист тип. Одличен квалитет на сликата е загарантиран и покрај тешките услови на осветлување. Употребата на програмабилни моторизирани навалувања овозможува далечинско управување на камерите, што ја намалува работната сила и заштедува пари.


Можеме да работиме за вас во следните области, меѓу другото

Продукција на видео со повеќе камери (паралелно снимање со повеќе камери)

Продукцијата на видео со повеќе камери е главниот фокус на Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion. За вакви продукции користиме камери од ист тип. Ова обезбедува идентичен квалитет на сликата дури и со 4K/UHD. Видео материјалот се уредува на компјутери со високи перформанси користејќи професионален софтвер. Како еден од ретките производители на видео, Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion може да произведува видеа во 8K / UHD-II / UHDTV2 / 4320p.
Видео продукција на концерти, театарски претстави, читања ...

Видеоснимањето на театарски претстави, концерти, читања и слично секако се прави со неколку камери. Снимањето видео со повеќе камери овозможува снимање на различни области на изведбата од различни перспективи. Се користат камери со далечинско управување. Камерите се контролираат од централна точка во однос на зумирањето, острината и усогласувањето. На овој начин, 5 или повеќе камери може да бидат контролирани од само едно лице. Цел настан може целосно да биде снимен од само едно лице.
ТВ и видео извештаи за радио, стриминг и интернет

Работејќи како видеоновинар долги години, успеав да стекнам релевантно искуство во оваа област. Со текот на годините, неколку стотици видео репортажи и ТВ содржини се истражувани, снимени, монтирани и емитувани на телевизија. Истражуваните теми како и локациите беа многу различни и разновидни. Тие вклучуваат ударни вести и информации, културни и спортски настани, натпревари, социјални настани и многу повеќе. Нашето богато искуство ви овозможува да ги истражите сите можни теми за да произведувате ТВ-прилози и видео извештаи.
Видео снимање на рунди разговори, настани за дискусија, интервјуа итн.

Во зависност од тоа што сака клиентот и како е ситуацијата на лице место, неколку камери се користат и за интервјуа, рунди разговори, настани за дискусија итн. Две камери понекогаш се доволни ако прашателот не треба да биде прикажан на сликата при интервјуа со само едно лице. Во секој случај, потребни се повеќе од две камери кога станува збор за видео снимање на интервјуа и разговори со повеќе луѓе. Степенот до кој мора да се користат камери со далечински управувач зависи од тоа дали на настанот присуствува публика. Ако интервјуата, разговорите или рундите за дискусија се снимаат без публика, нема потреба од навалување на моторот.
Монтажа на видео и аудио материјал

Видео снимањето на настани, концерти, интервјуа и слично е разбирливо само едната страна на паричката. Следниот чекор по снимањето на видеото е сечење видео или уредување видео. Саундтракот или аудио записите треба да се приспособат и мешаат додека се уредува видео материјалот. Интеграцијата на дополнителен текст и материјал за слики, како и интеграција на логоа и замаглувања, исто така се случува за време на уредувањето на видеото. Можете исто така да испратите постоечки слики, текст, видео и аудио материјал. Ако, на пример, треба да се совладаат аудио записите од снимката на концертот, можеме да го направиме тоа или можете да го доставите како датотека.
ЦД, ДВД, Blu-ray диск - Производство од мали серии

Можеме да ви понудиме производство на ЦД-а, ДВД-а и Blu-ray-дискови во мали серии. ЦД-а, ДВД-а и Blu-ray-дисковите не само што нудат непобедливи предности во однос на архивирањето. Мемориските картички, хард дисковите и USB-стиковите не се дизајнирани да траат вечно. Бидејќи Blu-ray-дисковите, ДВД-а и ЦД-а не содржат електронски компоненти, оваа потенцијална ранливост и причина за губење на податоци е отсутна. Blu-ray-дискови, ДВД-а и ЦД-а за музика и видео затоа се првиот избор како сувенир, како подарок или за продажба.

Резултати од над 20 години
Поголема безбедност при силен дожд - ТВ извештај за новиот прелив на дождовница во Weissenfels an der Saale на Große Deichstraße, со интервју со Андреас Дитман за тоа како функционира RÜB.

Заштита на животната средина и инфраструктура: ... »
Видео репортажа со наслов -Енергетска рационалност! Сега!- за EnergieVernunft Mitteldeutschland eV во салата на IHK.

Видео извештај за овој настан на EnergieVernunft ... »
Корона го погоди Медли - Јан Сонг Кинг - Поглед на жител

Корона хитови мешано - Јан Сонг Кинг - Мисли на ... »
Поглед во минатото: Белата жена од Неса со Рис и Ернст

На патеката на натприродното: Рис и Ернст и ... »
Замокот Госек - културен и историски белег во областа Бургенланд. Во видео интервју, Роберт Вајнкауф известува за историјата на замокот, од замокот до црквата до денешниот изглед. Зале, Адалберт фон Хамбург-Бремен и Бернхард фон Полниц играат важна улога.

Замокот Госек - импресивна градба со богата историја. ... »
Цајцер Мајкл ги почести младите претприемачи: Увид во 20-тото доделување со говори на градоначалникот Кристијан Тиеме и окружниот администратор Герц Улрих

Интервју со координаторот на Пактот за ... »
Точно на средина - ракометен разговор - Луц Валтер

Точно на средина - ракометен муабет - Лајцшер ... »
Разговор покрај оган во Наумбург (Hotel Zur alten Schmiede) со Мехтилд Рајнхард и Матијас Олер

Разговор покрај оган со Мехтилд Рајнхард и ... »
Интервју со Грит Вагнер - Како ги уништувате луѓето?

Како ги уништувате луѓето? - Граѓанскиот глас на ... »
Фестангер во Зорбау ја прослави својата 30-годишнина со шарена парада, палка со пушки и танц. Мартин Милер, претседател на Zorbauer Heimatverein 1991 eV, ни даде увид во прославите во едно интервју.

Во Зорбау беше прославена 30-годишнината од ... »Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion речиси насекаде во светот
বাংলা ▪ bengali ▪ بنگالی
українська ▪ ukrainian ▪ اوکراینی
română ▪ romanian ▪ rumänisch
беларускі ▪ belarusian ▪ hvítrússneska
español ▪ spanish ▪ spænska, spænskt
português ▪ portuguese ▪ portugalčina
latviski ▪ latvian ▪ lett
עִברִית ▪ hebrew ▪ ebraică
فارسی فارسی ▪ persian farsia ▪ Περσική Φαρσία
हिन्दी ▪ hindi ▪ هندي
Српски ▪ serbian ▪ סרבית
basa jawa ▪ javanese ▪ cava
한국인 ▪ korean ▪ koreanska
bosanski ▪ bosnian ▪ bosnių
hrvatski ▪ croatian ▪ کروات
italiano ▪ italian ▪ إيطالي
tiếng việt ▪ vietnamese ▪ vjetnamiż
suid afrikaans ▪ south african ▪ sydafrikanska
čeština ▪ czech ▪ চেক
gaeilge ▪ irish ▪ אִירִית
slovenščina ▪ slovenian ▪ sloven
english ▪ anglais ▪ angol
deutsch ▪ german ▪ Ġermaniż
magyar ▪ hungarian ▪ ハンガリー語
türk ▪ turkish ▪ tyrkisk
slovenský ▪ slovak ▪ slowakisch
日本 ▪ japanese ▪ জাপানিজ
Русский ▪ russian ▪ russesch
shqiptare ▪ albanian ▪ албанець
Монгол ▪ mongolian ▪ mongolisch
Ελληνικά ▪ greek ▪ grekisk
македонски ▪ macedonian ▪ მაკედონელი
ქართული ▪ georgian ▪ gruziński
eesti keel ▪ estonian ▪ Эстони
svenska ▪ swedish ▪ шведски
عربي ▪ arabic ▪ arabčina
íslenskur ▪ icelandic ▪ isländska
azərbaycan ▪ azerbaijani ▪ азербејџански
suomalainen ▪ finnish ▪ финский
中国人 ▪ chinese ▪ kitajski
malti ▪ maltese ▪ máltai
norsk ▪ norwegian ▪ norweski
dansk ▪ danish ▪ danese
lietuvių ▪ lithuanian ▪ litauisch
bugarski ▪ bulgarian ▪ ブルガリア語
қазақ ▪ kazakh ▪ kazako
lëtzebuergesch ▪ luxembourgish ▪ luksemburgiešu
հայերեն ▪ armenian ▪ armenesch
nederlands ▪ dutch ▪ holandský
polski ▪ polish ▪ kiillottaa
bahasa indonesia ▪ indonesian ▪ indoneziya dili
français ▪ french ▪ ফরাসি


Ажурирано од Elizabeth James - 2023.12.01 - 07:29:49