Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion

Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion Снимање видео за говор Специјалист за промотивно видео сечење видео


Првата страница Нашиот асортиман на понуди Преглед на трошоци Референци (избор) Лице за контакт

Од нашите бројни резултати од преку 20 години видео продукција

Значењето на просветителството: Многу луѓе имаат...


Потребна е вашата поддршка! ... »

Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion - најекономичен, а сепак професионален начин за снимање настани, конференции, концерти, дискусии, театарски претстави ...
… да ги објавите на ТВ, Интернет, ДВД, Blu-Ray диск итн.Високи очекувања и покрај ограничените ресурси?

Обично едното не може да се помири со другото. Сепак, Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion е исклучок од правилото. Користиме модерни камери со големи, најнова генерација на сензори за слика од 1 инчи од ист тип. Спорните услови на осветлување не влијаат на одличниот квалитет на сликата. Камерите може да се контролираат од далечина со помош на програмабилни моторизирани навали, намалувајќи ги трошоците за работна сила и овозможувајќи заштеда на трошоците.


Можеме да работиме за вас во следните области, меѓу другото

Паралелно снимање видео со повеќе камери (продукција на видео со повеќе камери)

Кога станува збор за снимање и видео продукција со повеќе камери, Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion е вашиот партнер. Ние користиме камери од ист тип. Кога станува збор за квалитетот на сликата, Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion не прави компромиси. Снимањето е барем во 4K/UHD. Уредувањето на видеото се врши со помош на професионален софтвер на компјутери со високи перформанси. Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion нуди можност за производство на видеа и во 8K / UHD-II / UHDTV2 / 4320p.
Видео снимање на концерти, театарски претстави и читања ...

Во видео снимањето на театарски претстави, концерти, читања и слично, секако се користат неколку камери. Користејќи го методот со повеќе камери, го реализираме видео снимањето на сценската изведба од многу различни перспективи. Се користат камери со далечинско управување. Од централна точка, камерманот има сè на повидок и може да ги усогласи камерите на различни начини. На овој начин, 5 или повеќе камери може да бидат контролирани од само едно лице. Цел настан може целосно да биде снимен од само едно лице.
Видео извештаи за телевизија и Интернет

Порасна богато искуство од многу години како видео новинар. Во текот на годините беа направени стотици видео-прилози и ТВ прилози. Истражуваните теми како и локациите беа многу различни и разновидни. Тие вклучуваат ударни вести и информации, културни и спортски настани, натпревари, социјални настани и многу повеќе. Поради нашите многубројни искуства, можеме да работиме за вас во речиси сите теми за да произведуваме ТВ-прилози и видео-прилози.
Видео продукција на рунди разговори, настани за дискусија, интервјуа итн.

Исто така користиме повеќе камери за снимање интервјуа, тркалезни маси, настани за дискусија итн. Две камери понекогаш се доволни ако прашателот не треба да биде прикажан на сликата при интервјуа со само едно лице. Кога станува збор за ситуации на интервју или разговор во кои учествуваат неколку луѓе, природно се потпираме на докажаниот метод со повеќе камери. Колку е неопходно да може далечинско да се контролираат камерите зависи од тоа дали се работи за настан со публика. Техничкиот напор се намалува ако видеото е на дискусии без публика.
Монтажа и монтажа на видео и аудио материјал

Видео снимањето на настани, концерти, интервјуа и слично е секако само половина од битката. По снимањето на видеото, неминовно следи видео монтажата. Аудио записите или звучните записи мора да се гледаат и прилагодат кога се уредува видео материјалот. Дополнителен текст, слика и видео материјал, како и замаглувања се исто така дизајнирани и интегрирани за време на уредувањето на видеото. Можете исто така да испратите постоечки слики, текст, видео и аудио материјал. Ако, на пример, треба да се совладаат аудио записите од снимката на концертот, можеме да го направиме тоа или можете да го доставите како датотека.
Производство на ЦД-а, ДВД-а и Blu-ray-дискови во мали количини

Можеме да ви понудиме производство на ЦД-а, ДВД-а и Blu-ray-дискови во мали серии. Кога станува збор за архивирање аудио, видео и податоци, ЦД-а, ДВД-а и Blu-ray-дисковите нудат јасни предности. Рок на употреба на USB-стикови, мемориски картички и хард дискови е ограничен. На Blu-ray-дискови, ДВД-а и ЦД-а им недостасуваат електронски компоненти. Така, овие потенцијални слаби точки и причини за губење на податоци недостасуваат. Blu-ray-дискови, ДВД-а и ЦД-а се најдобриот избор за продажба, подарување или архивирање музика и видеа како спомен.

резултати од нашата работа
Резервистите на Бундесверот се подготвуваат за маршот Blücher во Цајц: Увид во обуката и подготовките за државниот натпревар, придружен со интервју со Ханс Тиле, претседател на државната група резервисти во Саксонија-Анхалт.

На патот до победата: извештај за маршот Блушер во ... »
Извештај за историјата на Браунсбедра и важноста на пристаништето на Гејзелталзе за развојот на градот, со интервјуа со жители и локални деловни луѓе, како и разговор со градоначалникот Штефен Шмиц.

Интервју со градоначалникот Штефен Шмиц за ... »
ТВ репортажа: Нимелерплац станува позелен: почеток на изградбата за климатски паркинг

ТВ репортажа: Заштита на климата на Niemöllerplatz: ... »
Вајсенфелс во разговор: ТВ документарен филм за вториот Граѓански дијалог и предизвиците што урбаната заедница заедно ги совладува.

Вториот граѓански дијалог во Вајзенфелс: ... »
ТВ репортажа: окружен администратор и државен министер како гости на отворањето на новата трамвајска постојка

Нова станица на главната станица: ТВ репортажа за ... »
Во домот за стари лица - мисли на граѓанин - гласот на граѓаните Бургенландкрајс

Во домот за стари лица - Писмото од жител - Гласот ...»
Bad Kösen: Мека за љубителите на минерали и фосили. Посета на годишниот саем

Од диносауруси до скапоцени камења: размена на ... »
Тренерот Ралф Кине по финалето: И покрај поразот, МФБЦ Грима се горди на својот настап против УХЦ Шпаркасе Вајсенфелс

УХЦ Шпаркасе Вајсенфелс ја освои шампионската ... »
За 30-годишнината на Фестангер во Зорбау имаше голема прослава со парада, пушкарски палка и играње. Разговаравме со Мартин Милер, претседателот на Зорбауер Хејматвераин 1991 eV, за настаните од денот.

Во Зорбау беше прославена годишнината од Фестангер - ... »
ИГРА НА ПРОГНОЗАЧКИ ПРСТ: КОЈ МОЖЕ КОЈ МОЖЕ ДА ОБВИНИ КОЈ НЕУСПЕХ? - Интервју со Гунтер Валтер (Градскиот совет на Вајсенфелс, Алијанса 90/Зелените) во Die Bürgerstimme Burgenlandkreis

СЕКОГАШ МОЖЕТЕ ВИНАТА НЕКОЈ ДРУГ да ја префрлите! - ... »
Корона хитови мешано - Јан Сонг Кинг - Мисли на граѓанин - Гласот на граѓаните на Бургенландкрајс

Корона хитови мешано - Јан Сонг Кинг - од областа ... »
-Nora oder ein Puppenheim- Видео продукција на претставата на театарот Наумбург

Театар Наумбург, претстава -Нора или ... »Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion прекугранична
hrvatski · croatian · kroatisk
ქართული · georgian · վրաց
македонски · macedonian · makedonska
magyar · hungarian · ungari
Русский · russian · روسی
português · portuguese · পর্তুগীজ
basa jawa · javanese · jávsky
suid afrikaans · south african · جنوب افريقيا
italiano · italian · italian
gaeilge · irish · irština
bosanski · bosnian · bosnia
Српски · serbian · serbu
Ελληνικά · greek · grieg
日本 · japanese · იაპონელი
bahasa indonesia · indonesian · indónesíska
dansk · danish · dansk
slovenský · slovak · slovak
tiếng việt · vietnamese · vietnamese
íslenskur · icelandic · İzlandaca
english · anglais · англійская
français · french · γαλλική γλώσσα
عربي · arabic · arabisch
svenska · swedish · スウェーデンの
lëtzebuergesch · luxembourgish · ლუქსემბურგული
norsk · norwegian · норвезька
lietuvių · lithuanian · 리투아니아 사람
română · romanian · rumun
suomalainen · finnish · finnish
中国人 · chinese · čínština
bugarski · bulgarian · bugarski
فارسی فارسی · persian farsia · farsia persa
eesti keel · estonian · استونیایی
türk · turkish · tuircis
한국인 · korean · coreeană
deutsch · german · duits
עִברִית · hebrew · ebrajk
বাংলা · bengali · ベンガル語
қазақ · kazakh · kazakh
nederlands · dutch · dutch
हिन्दी · hindi · hind
українська · ukrainian · ইউক্রেনীয়
azərbaycan · azerbaijani · Азербайжан
polski · polish · fényesít
malti · maltese · wong malta
español · spanish · 스페인의
Монгол · mongolian · mongolski
slovenščina · slovenian · slovenialainen
shqiptare · albanian · albanês
հայերեն · armenian · армян
latviski · latvian · lettneska
беларускі · belarusian · belarus
čeština · czech · tsjekkisk


Révision de cette page par Santosh Fischer - 2023.12.06 - 22:21:26