Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion

Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion видео продуцент Корпоративен продуцент на видео видео извештаи


Првата страница Услуги Цените Претходни проекти Контакт

резултати од нашата работа

Ова е брзање! - Мисли на граѓанин - Граѓанскиот...


Потребна е вашата поддршка! ... »


Интервју со Беате ван дер Меер Тоа беше мотото од почетокот на 2020 година, покажи го своето лице. Затоа отворено критикувајте. Јас сум многу свесен за моите основни права и исто така ми е јасно дека треба да се направи мерење. Треба само да ги земете цитатите, веќе нема црвени линии. Но, започна: Монтгомери - тиранијата на невакцинираните.


Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion - најекономичен, а сепак професионален начин за снимање концерти, театарски претстави, настани, дискусии...
… да ги објавите на ТВ, Интернет, ДВД, Blu-Ray диск итн.Добивате успешен проект со малку пари, но високи стандарди?

Овие две работи обично не се можни во исто време. Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion е исклучок од правилото. Користиме модерни, најнова генерација камери од ист тип со големи сензори за слика од 1 инчи. Одличен квалитет на сликата се постигнува и покрај тешките услови на осветлување. Употребата на програмабилни навалувања на моторот овозможува далечинско контролирање на камерите и ја минимизира работната сила, што ги намалува трошоците.


Можеме да работиме за вас во следните области, меѓу другото

Продукција на видео со повеќе камери (паралелно снимање со повеќе камери)

Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion е вашиот партнер кога станува збор за снимање со повеќе камери и видео продукција. За вакви продукции користиме камери од ист тип. Кога станува збор за квалитетот на сликата, Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion не прави компромиси. Снимањето е барем во 4K/UHD. Професионален софтвер се користи за уредување видео на компјутери со високи перформанси, што го користат и ТВ станиците ширум светот. Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion веќе нуди можност за производство на видеа во 8K / UHD-II / UHDTV2 / 4320p.
Видео продукција на театарски претстави, концерти, читања и друго

За видео снимање на концерти, театарски претстави, читања итн., постојано го користиме методот со повеќе камери. Ако многуте области од сценската изведба треба да се снимаат на видео од различни перспективи, ние го користиме методот со повеќе камери за да го направиме тоа. Се користат камери со далечинско управување. Од централна точка, камерманот има сè на повидок и може да ги усогласи камерите на различни начини. На овој начин, 5 или повеќе камери може да бидат контролирани од само едно лице. Цел настан може целосно да биде снимен од само едно лице.
Видео извештаи за ТВ, стриминг и интернет

Низ долгогодишната активност, имаме и богато искуство во оваа област. Во текот на годините беа направени стотици видео-прилози и ТВ прилози. Истражуваните теми како и локациите беа многу различни и разновидни. Тие вклучуваат актуелни вести и информации, културни настани, спортски натпревари, фудбал, ракомет, социјални настани и многу повеќе. Нашето богато искуство е толку богато што можеме да произведуваме ТВ-прилози и видео извештаи за вас за секакви теми.
Видео продукција на рунди разговори, настани за дискусија, интервјуа итн.

Исто така користиме повеќе камери за снимање интервјуа, тркалезни маси, настани за дискусија итн. Ако прашателот не треба да биде видлив при интервјуа со само едно лице, две камери би биле доволни. Се разбира, се потпираме на методот со повеќе камери, бидејќи тоа е ситуација на интервју и разговор со неколку луѓе. Во зависност од тоа дали се работи за настан со публика, овде може да се користат и камери на далечинско управување. Ако треба да се снимаат рунди разговори без публика, можеби нема да биде потребно навалување на моторот. Ова го намалува техничкиот напор.
Видео монтажа, сечење видео, аудио монтажа

Видео снимањето на настани, концерти, интервјуа и слично е разбирливо само едната страна на паричката. По снимањето видео, уредувањето на видеото е логичен следен чекор во производството на видео. Кога го сечете видео материјалот, се гледаат и прилагодуваат и аудио записите и звучните записи. За време на монтажата, видеото се комплетира со логоа, замаглувања и, доколку е потребно, со друг видео, слика и текстуален материјал. Доколку сакате да се интегрира видео материјал од вас или од други извори, добредојдени сте да го поднесете ова. Аудио записите од концертните снимки исто така може да се ремиксираат и ремастерираат.
ЦД, ДВД, Blu-ray диск - Производство од мали серии

Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion нуди мало сериско производство на ЦД-а, ДВД-а и Blu-ray-дискови. ЦД-а, ДВД-а и Blu-ray-дисковите не само што нудат непобедливи предности во однос на архивирањето. Безбедноста на податоците на USB-стикови, мемориски картички и хард дискови не е загарантирана вечно. Blu-ray-дискови, ДВД-а и ЦД-а не содржат никакви електронски компоненти што би можеле да станат слаба точка и да предизвикаат загуба на податоци. Blu-ray-дискови, ДВД-а и ЦД-а се најдобриот избор за продажба, подарување или архивирање музика и видеа како спомен.

резултати од нашата работа
Корона го погоди Медли - Јан Сонг Кинг - Поглед на жител

Корона го погоди Медли - Јан Сонг Кинг - Мислења од ... »
Загрозени, измачени, трауматизирани - Писмо од граѓанин на областа Бургенланд

Загрозени, измачени, трауматизирани - мислење на ... »
Имиња на места во нашата татковина декодирани од Надја Лауе и Фолкер Турм - потекло, значење, интерпретација.

Надја Лауе и Волкер Турм ги дешифрираат имињата ... »
„Минатото се среќава со сегашноста на есенскиот пазар во Хоенмолсен“, ТВ репортажа за комбинацијата на историскиот шмек и модерните атракции на средновековниот пазар, со оценки на Мартина Вебер и Дирк Холцшух.

„Од витешка борба до занаетчиство: есенскиот ... »
За нашето ново утре - гласот на граѓаните на Бургенландкрајс

За нашето ново утре - писмото од жител - гласот на ... »
Ред и чистота во Вајсенфелс: Извештај за мерките преземени од градската администрација за намалување на проблемите со отпадот и загадувањето со бучава.

Интервју со лорд градоначалникот Роби Риш: ...»
Најдобрите фудбалски тимови во затворен простор во областа Бургенланд се состанаа на 20-тиот Куп на окружниот совет. СЦ Наумбург беше еден од учесниците, а Стефан Руп, потпретседател на клубот, во интервју известува за турнирот и предизвиците на мал фудбал.

СЦ Наумбург беше еден од учесниците на 20-от ... »
Застапникот за продажба - гласот на граѓаните на областа Бургенланд

Претставникот за продажба - мислење на жител на ...»
Длабоко ја осудувам војната - Ставот на жител на областа Бургенланд

Длабоко ја осудувам војната - писмо на жител - ... »
Ноќ на Печа Куча во Цајц - ТВ репортажа со градоначалникот Катрин Вебер и Филип Баумгартен на тема утопија во областа Бургенланд.

Утописки идеи во Цајц - ТВ репортажа за 4-та ноќ на ... »Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion прекугранична
ქართული » georgian » জর্জিয়ান
한국인 » korean » koreanisch
norsk » norwegian » basa norwegia
עִברִית » hebrew » Εβραϊκά
Русский » russian » ruština
bahasa indonesia » indonesian » indonéz
عربي » arabic » arabisht
Српски » serbian » serbneska
malti » maltese » maltezer
shqiptare » albanian » 알바니아
nederlands » dutch » hollandsk
bugarski » bulgarian » người bungari
italiano » italian » ιταλικός
lëtzebuergesch » luxembourgish » luksemburski
հայերեն » armenian » armenisch
magyar » hungarian » հունգարերեն
беларускі » belarusian » bealarúisis
español » spanish » espagnol
বাংলা » bengali » benqal dili
suomalainen » finnish » фински
français » french » francés
lietuvių » lithuanian » لیتوانیایی
deutsch » german » Ġermaniż
eesti keel » estonian » էստոնական
slovenský » slovak » slowakesch
english » anglais » engels
basa jawa » javanese » javanese
română » romanian » rumunjski
македонски » macedonian » macedonian
tiếng việt » vietnamese » vietnamesiska
slovenščina » slovenian » Σλοβενική
português » portuguese » পর্তুগীজ
فارسی فارسی » persian farsia » farsia persjan
suid afrikaans » south african » afrika selatan
Монгол » mongolian » mongoljan
қазақ » kazakh » kazak
polski » polish » पोलिश
azərbaycan » azerbaijani » azerbaigiano
हिन्दी » hindi » hinduski
latviski » latvian » latvia
svenska » swedish » sænsku
日本 » japanese » japāņi
íslenskur » icelandic » ایسلندی
українська » ukrainian » უკრაინული
gaeilge » irish » iers
bosanski » bosnian » bosnio
dansk » danish » daniż
hrvatski » croatian » קרואטית
türk » turkish » tork
中国人 » chinese » chinese
čeština » czech » tchèque
Ελληνικά » greek » griichesch


Aktualizácia tejto stránky používateľom Stella Saw - 2023.12.03 - 15:05:16