Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion

Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion медиумски продуцент видео продуцент сечење видео


Добредојдовте Услуги Преглед на трошоци Референци (избор) Лице за контакт

Резултати и исходи во врска со видео продукцијата

Крос-регионално вмрежување преку рој знаење за...


Потребна е вашата поддршка! ... »

Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion - најекономичен, а сепак професионален начин за снимање концерти, театарски претстави, настани, дискусии...
за објавување на Интернет, ТВ, на Blu-ray диск, ДВДВисоки барања наспроти мал буџет?

Ова обично е исклучено. Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion е исклучок и единствена компанија за видео продукција која го побива ова правило. Користиме модерни камери од ист тип од најновата генерација со големи сензори за слика од 1 инчи. Одличен квалитет на сликата е загарантиран и покрај тешките услови на осветлување. Употребата на програмабилни моторизирани навалувања овозможува далечинско управување на камерите, што ја намалува работната сила и заштедува пари.


Меѓу другото, ги нудиме следните услуги

Синхроно снимање со повеќе камери (продукција на видео со повеќе камери)

Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion ви нуди снимање и продукција на видео со повеќе камери. Ние користиме камери од ист тип. Камерите од ист тип обезбедуваат идентичен квалитет на сликата за секоја слика или поставка на камерата. Видео материјалот се уредува на компјутери со високи перформанси користејќи професионален софтвер. Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion нуди можност за производство на видеа и во 8K / UHD-II / UHDTV2 / 4320p.
Видео продукција на концерти, театарски претстави, читања ...

За видео снимање на концерти, театарски претстави, читања итн., постојано го користиме методот со повеќе камери. Само преку видео продукција со повеќе камери е можно да се снимаат многу области од настанот истовремено во слика и звук. Се користат камери со далечинско управување. Многу разновидно усогласување на камерите се одвива од централна точка. На овој начин, едно лице може да управува со 5 или повеќе камери. Ова ви заштедува персонални трошоци.
Видео извештаи за телевизија и Интернет

Работејќи како видеоновинар долги години, успеав да стекнам релевантно искуство во оваа област. Во текот на годините беа направени стотици видео-прилози и ТВ прилози. И темите и локациите беа многу разновидни. Тие вклучуваат актуелни вести и информации, културни настани, спортски натпревари, фудбал, ракомет, социјални настани и многу повеќе. Поради нашето долгогодишно искуство, можеме да произведуваме ТВ-прилози и видео извештаи за вас на речиси секоја тема.
Видео снимање на рунди разговори, настани за дискусија, интервјуа итн.

Во зависност од задачата, неколку камери се користат и за интервјуа, настани за дискусија и тркалезни маси. Ако прашателот не треба да биде прикажан на сликата во интервјуа со само едно лице, понекогаш се сосема доволни две камери. Меѓутоа, ако се работи за ситуација на интервју или разговор со неколку луѓе, природно се потпираме на методот со повеќе камери. Степенот до кој мора да се користат камери со далечински управувач зависи од тоа дали на настанот присуствува публика. Ако треба да се снимаат рунди разговори без публика, можеби нема да биде потребно навалување на моторот. Ова го намалува техничкиот напор.
Монтажа и монтажа на видео и аудио материјал

Видео снимањето на настани, концерти, интервјуа и слично е разбирливо само едната страна на паричката. По снимањето на видеото, неминовно следи видео монтажата. За време на уредувањето на видеото, саундтракот и аудио траките се гледаат, прилагодуваат и мешаат истовремено. За време на монтажата, видеото се комплетира со логоа, замаглувања и, доколку е потребно, со друг видео, слика и текстуален материјал. Можете исто така да испратите постоечки слики, текст, видео и аудио материјал. Ако, на пример, треба да се совладаат аудио записите од снимката на концертот, можеме да го направиме тоа или можете да го доставите како датотека.
Мала серија производство на ЦД-а, ДВД-а и Blu-ray-дискови

Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion нуди мало сериско производство на ЦД-а, ДВД-а и Blu-ray-дискови. За разлика од другите медиуми за складирање, ЦД-а, ДВД-а и Blu-ray-дисковите имаат непобедливи предности. Хард дисковите, USB-стиковите и мемориските картички не траат вечно. Бидејќи Blu-ray-дисковите, ДВД-а и ЦД-а не содржат електронски компоненти, оваа потенцијална ранливост и причина за губење на податоци е отсутна. Blu-ray-дискови, ДВД-а и ЦД-а се одлични за продавање, подарување и архивирање музика, видеа или датотеки.

Резултати од над 20 години
Креативни импулси за Цајц: Како поранешната градска библиотека стана креативен центар: Извештај за реновирањето на библиотеката и нејзиното користење како простор за уметност и култура.

Креативни умови во Цајц: ТВ извештај за 1-виот ... »
„Патување низ Фрајбург (Unstrut): Разглед на градот со Гинтер Томчак до винските тераси, црквата Сент Мариен и градскиот ѕид“

„Откријте го Фрајбург (Unstrut): Разглед на градот со ... »
„По стапките на небесните патеки“: ТВ репортажа од седмиот небесен пат трчаат во Архе Небра со Валдемар Сиерпински и Андре Сиерпински

„Сиерпински во натпреварувачки режим“: Поглед ... »
ТВ извештај: По ураганот Фридерике - Како напредува работата за чистење во областа Бургенланд

Ураганот Фридерике остава свој белег: оштетување на ... »
„Партнерска посветеност за Steintorturm am Brühl во Цајц: успешна приказна - интервју со членовите на партнерската асоцијација Детмолд-Цајц“.

„30 години партнерство Детмолд-Цајц: успешна ... »
Нераскажана приказна: Рис и Ернст ја истражуваат климатската катастрофа од поплавите од 1342 година - специјален извештај за локалната историја

Мистериозна приказна: Поплава во 1342 година - ...»
Виш лекар по акутна медицина - мисли на граѓанин - гласот на граѓаните на Бургенландкрајс

Виш лекар по акутна медицина - мислење на жител на ... »
Свечено отворање на ракометниот тренинг-центар во младинскиот и спортскиот хотел Еуровил во Наумбург - интервју со почесните гости.

Андреас Михаелман, Оливер Петер Кан и Армин Милер ... »
„Музика и движење: работилница за тапани за деца со Бенџамин Герт од RedAttack во Културхаус Вајсенфелс“

„Учење да свириме на тапани со забава: ...»
Ослободување моменти за бакшиш: Најдобри моменти од 5-та ноќ на Печа Куча во манастирот Поса Цајц

Приказни за промени: 10 импресивни предавања за ... »
Одам на прошетка - Писмото од жител - Гласот на граѓаните на областа Бургенланд

Одам на прошетка - мислење на граѓанин од областа ... »
Тема: Утопија - 4-та ноќ на Печа Куча во Цајц, видео продукција, Kloster Posa eV

4-та ноќ на Печа Куча во Цајц, тема утопија, ... »Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion ширум светот
한국인 • korean • korejščina
हिन्दी • hindi • հինդի
polski • polish • polish
عربي • arabic • arabčina
italiano • italian • италијански
español • spanish • espanja
Русский • russian • ruski
bahasa indonesia • indonesian • endonezya dili
hrvatski • croatian • kroasia
lëtzebuergesch • luxembourgish • lúxemborg
suid afrikaans • south african • јужно Африканец
беларускі • belarusian • bielorusso
norsk • norwegian • nórsky
հայերեն • armenian • ermeni
فارسی فارسی • persian farsia • 波斯语
українська • ukrainian • ukraiņu
bugarski • bulgarian • bulgarsk
slovenščina • slovenian • slovenă
suomalainen • finnish • basa finlandia
čeština • czech • צ'כית
română • romanian • romena
tiếng việt • vietnamese • vyetnamlı
português • portuguese • պորտուգալերեն
日本 • japanese • ճապոներեն
বাংলা • bengali • бенгальская
қазақ • kazakh • kazah
english • anglais • Ағылшын
türk • turkish • турски
lietuvių • lithuanian • литва
slovenský • slovak • slowakesch
basa jawa • javanese • جاوه ای
Монгол • mongolian • mongóilis
Ελληνικά • greek • greacă
македонски • macedonian • mazedonesch
shqiptare • albanian • alban
azərbaycan • azerbaijani • aserbaidžaan
deutsch • german • duits
gaeilge • irish • Ирланд
bosanski • bosnian • bosníska
dansk • danish • danska
ქართული • georgian • géorgien
latviski • latvian • ლატვიური
中国人 • chinese • kineze
עִברִית • hebrew • اللغة العبرية
Српски • serbian • srbsko
eesti keel • estonian • eastóinis
français • french • ranskan kieli
íslenskur • icelandic • исланд
nederlands • dutch • belanda
svenska • swedish • шведська
magyar • hungarian • ungeriż
malti • maltese • maltesisch


업데이트한 사람 Krishna Yıldırım - 2024.06.24 - 18:04:49