Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion

Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion Изработка на видео извештаи креативен директор документарист


Добредојдовте Опсег на услуги Барање за понуда Преглед на проектот Контактирајте не

Од нашите референци

WHV 91 се среќава со SV Friesen Frankleben 1887 во јужната лига....


SV Friesen Frankleben 1887, интервју, Weißenfels ракометен клуб 1991 (WHV 91), Verbandsliga Süd, Бургенландкрајс, Ракометна игра, Steffen Dathe (WHV 91), спорт


Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion - професионално снимање на настани, конференции, концерти, дискусии, театарски претстави по најдобра цена со врвен квалитет...
... да ги објавите на ТВ, веб, на BluRay, ДВД.Високи барања, но само мал буџет?

Тоа обично не оди заедно. Сепак, Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion е исклучок од правилото. Се користат сегашни камери од истиот тип од најновата генерација со големи сензори за слика од 1 инчи. Одличен квалитет на сликата се постигнува во тешки услови на осветлување. Камерите може да се контролираат од далечина со користење на програмабилни навали на моторот, што ја намалува работната сила и заштедува трошоци.


Меѓу другото, ги нудиме следните услуги

Снимање видео со повеќе камери (продукција на видео со повеќе камери)

Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion ви нуди видео снимање со неколку камери истовремено. Се користат неколку камери од ист тип. Во основа, се снима најмалку 4K/UHD. Видео материјалот се сече на компјутери со високи перформанси. Како еден од ретките производители на видео, Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion може да произведува видеа во 8K / UHD-II / UHDTV2 / 4320p.
Видео снимање на концерти, театарски претстави и читања ...

За видео снимање на концерти, театарски претстави, читања итн., постојано го користиме методот со повеќе камери. Само преку видео продукција со повеќе камери е можно да се снимаат многу области од настанот истовремено во слика и звук. Се користат камери со далечинско управување. Камерите се контролираат од централна точка во однос на зумирањето, острината и усогласувањето. На овој начин, едно лице може да управува со 5 или повеќе камери. Ова ви заштедува персонални трошоци.
Видео извештаи за ТВ, стриминг и интернет

Низ долгогодишната активност, имаме и богато искуство во оваа област. Во текот на годините беа направени стотици видео-прилози и ТВ прилози. Истражуваните теми како и локациите беа многу различни и разновидни. Тие вклучуваат актуелни вести и информации, културни настани, спортски натпревари, фудбал, ракомет, социјални настани и многу повеќе. Нашето богато искуство ви овозможува да ги истражите сите можни теми за да произведувате ТВ-прилози и видео извештаи.
Видео снимање на интервјуа, тркалезни маси, настани за дискусија итн.

Во зависност од тоа што сака клиентот и како е ситуацијата на лице место, неколку камери се користат и за интервјуа, рунди разговори, настани за дискусија итн. За едноставни интервјуа со само едно лице, 2 камери може да бидат доволни доколку прашателот не се прикажува на сликата. Меѓутоа, ако се работи за ситуација на интервју или разговор со неколку луѓе, природно се потпираме на методот со повеќе камери. Колку е неопходно да може далечинско да се контролираат камерите зависи од тоа дали се работи за настан со публика. Нема потреба од навалување на моторната тава кога станува збор за дискусии без публика.
Монтажа на видео и аудио материјал

Видео снимањето на настани, концерти, интервјуа и слично е разбирливо само едната страна на паричката. Следниот чекор по снимањето на видеото е сечење видео или уредување видео. Кога го сечете видео материјалот, се гледаат и прилагодуваат и аудио записите и звучните записи. Интеграцијата на дополнителен текст и материјал за слики, како и интеграција на логоа и замаглувања, исто така се случува за време на уредувањето на видеото. Сечевме и видеа од нивни или материјали од други извори. Ако саундтракот на снимањето на концертот треба да се ремиксираат и мастерираат, можете соодветно да ги доставите.
ЦД, ДВД, Blu-ray диск - Производство од мали серии

Нашата палета на услуги вклучува и производство на ЦД-а, ДВД-а и Blu-ray-дискови во мали серии. Во однос на архивирањето, ЦД-а, ДВД-а и Blu-ray-дисковите нудат голем број на предности. Рок на употреба на USB-стикови, мемориски картички и хард дискови е ограничен. Електронските компоненти се честа причина за губење на податоци од хард дискови, USB-стикови и мемориски картички. Blu-ray-дискови, ДВД-а и ЦД-а ги немаат овие. Blu-ray-дискови, ДВД-а и ЦД-а се одлични за продавање, подарување и архивирање музика, видеа или датотеки.

Од нашите референци
Abacay - Направете компромис и ќе преживеете - музичко видео

Направете компромис и ќе преживеете - музичко ... »
Интервју со Нико Семсрот: За неговото шоу во живо „Радоста е само недостаток на информации 3.0 Ажурирање“ во Културхаус Вајсенфелс.

„Радоста е само недостаток на информации ... »
ТВ репортажа за учеството на училиштата и образовните институции на 4-та спортска ноќ на Вајсенфелс во МБЦ - Кошаркарскиот клуб Мителдојчер во Стадтале Вајсенфелс за да се нагласи важноста на превенцијата од дрога, зависност и насилство

ТВ-интервју со организаторот на 4-та спортска ... »
Наумбуршката катедрала како најдобра практика за пристапност Кратка сметка за тоа како Катедралата Наумбург функционира како најдобра практика за пристапност и како го добила печатот за одобрување за пристапност.

Катедралата Наумбург: Пионер за пристапност Краток ... »
Шампионат во флорбол за жени: МФБЦ Грима го победи Вајсенфелс со 5:4 во продолжението и ја обезбеди титулата.

Шампионат во флорбол за жени: МФБЦ Грима го совлада ... »
Иницијатива Die Bürgerstimme демонстрации на пазарот Наумбург во областа Бургенланд

Иницијатива Демонстрација на гласот на граѓаните ... »
Во едно интервју, Уве Кранеис објаснува дека Verbandsgemeinde на Droyßig-Zeitzer Forst аплицирала за 15 милиони евра за реновирање на замокот Droyßig за да може да се користи како административен центар.

Уве Кранеис, градоначалникот на општината ... »
Неделни ритуали со Рис и Ернст: Денес нашиот Ернст е вовлечен во сенките на минатото на Хоенмолсен, додека приказните за измами и интриги се во воздухот. Дилерот на уживање одигра матна улога, а Ернст е решен да ја открие вистината.

Кога Рис и Ернст се собираат во недела, приказните за ...»
Компании во областа Бургенланд: Окружниот администратор Гец Улрих ги посетува Kaufland Logistik во Meineweh и Heim und Haus во Остерфелд - ТВ извештај и интервју.

Окружниот администратор Гец Улрих ги посетува ... »
87-годишниот пингпонгар Клаус Сомермаер приреди импресивен настап на турнирот на ВСГ Кугелберг Вајсенфелс против ТСВ Ајнтрахт Лицен.

На турнирот во пинг-понг на ВСГ Кугелберг ...»
Видео продукција на 4-та ноќ на Печа Куча во градското собрание на Цајц, наслов: Утопија, манастир Поса, Отворен простор

Утопија - 4-та ноќ на Печа Куча во градското ... »
Ова е брзање! – Мислење на еден жител во областа Бургенланд

Ова е брзање! – Граѓанскиот глас на округот ... »Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion на вашиот јазик
eesti keel · estonian · estisk
Монгол · mongolian · mongoljan
עִברִית · hebrew · хебрејски
বাংলা · bengali · bengali
tiếng việt · vietnamese · vietnamiečių
slovenščina · slovenian · স্লোভেনীয়
norsk · norwegian · norska
українська · ukrainian · ucranio
português · portuguese · portugisisk
polski · polish · polonês
français · french · Французский
türk · turkish · török
bahasa indonesia · indonesian · 인도네시아 인
中国人 · chinese · síneach
lëtzebuergesch · luxembourgish · luksemburgiešu
svenska · swedish · 스웨덴어
slovenský · slovak · eslovaco
íslenskur · icelandic · Исланд
hrvatski · croatian · hrvatski
bosanski · bosnian · боснийский
հայերեն · armenian · örmény
Ελληνικά · greek · greek
suid afrikaans · south african · güney afrikalı
عربي · arabic · araabia keel
日本 · japanese · giapponese
dansk · danish · danimarkalı
فارسی فارسی · persian farsia · farsia peirsis
한국인 · korean · coréen
magyar · hungarian · ハンガリー語
suomalainen · finnish · finsk
беларускі · belarusian · bjeloruski
română · romanian · румынская
ქართული · georgian · 格鲁吉亚语
čeština · czech · czech
gaeilge · irish · irski
english · anglais · inglise
македонски · macedonian · macadóinis
nederlands · dutch · holandés
қазақ · kazakh · kazašský
azərbaycan · azerbaijani · aserbaidžaan
bugarski · bulgarian · bulharčina
Српски · serbian · seirbis
italiano · italian · итали
lietuvių · lithuanian · литвански
malti · maltese · מלטזית
español · spanish · người tây ban nha
shqiptare · albanian · 阿尔巴尼亚语
हिन्दी · hindi · tiếng hindi
Русский · russian · ruse
deutsch · german · Немачки
basa jawa · javanese · javanese
latviski · latvian · латиська


Ажурирањето е направено од Xing Singh - 2023.12.01 - 07:57:18