Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion

Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion Снимање на видео кино продукција на музичко видео Театарска видео продукција


Првата страница Нашите услуги Преглед на трошоци Референци (избор) Контактирајте не

Меѓу другото, ги нудиме следните услуги

Синхроно снимање со повеќе камери (продукција на видео со повеќе камери)

Главното поле на активност на Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion е снимање видео со повеќе камери и видео продукција. За вакви продукции користиме камери од ист тип. Во основа, се снима најмалку 4K/UHD. Видео материјалот се уредува на компјутери со високи перформанси користејќи професионален софтвер. Како еден од ретките производители на видео, Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion може да произведува видеа во 8K / UHD-II / UHDTV2 / 4320p.
Видео снимање на концерти, театарски претстави и читања ...

Видеоснимањето на театарски претстави, концерти, читања и слично секако се прави со неколку камери. Користејќи го методот со повеќе камери, го реализираме видео снимањето на сценската изведба од многу различни перспективи. Ние користиме камери кои се контролираат од далечина. Камерите се контролираат на различни начини од само една централна точка. Ова ја намалува работната сила и трошоците бидејќи едно лице може да контролира повеќе камери.
Видео извештаи за ТВ, стриминг и интернет

Порасна богато искуство од многу години како видео новинар. Беа произведени и емитувани неколку стотици ТВ прилози, видео-прилози и прилози. И темите и локациите беа многу разновидни. Тие вклучуваат актуелни вести и информации, културни настани, спортски натпревари, фудбал, ракомет, социјални настани и многу повеќе. Поради нашето долгогодишно искуство, можеме да произведуваме ТВ-прилози и видео извештаи за вас на речиси секоја тема.
Видео продукција на интервјуа, тркалезни маси, настани за дискусија итн.

Во зависност од нарачката, користиме и неколку камери за видео продукција на интервјуа, настани за дискусија, тркалезни маси итн. Ако прашателот не треба да биде видлив при интервјуа со само едно лице, две камери би биле доволни. Ако интервјуто или разговорот со неколку луѓе треба да се снима на видео, употребата на повеќе од 2 камери е од суштинско значење. Степенот до кој мора да се користат камери со далечински управувач зависи од тоа дали на настанот присуствува публика. Ако интервјуата, разговорите или рундите за дискусија се снимаат без публика, нема потреба од навалување на моторот.
Монтажа и монтажа на видео и аудио материјал

Видео снимањето на настани, концерти, интервјуа и слично е разбирливо само едната страна на паричката. Продукцијата на видео не може да се заврши без уредување на видеото. Кога го сечете видео материјалот, се гледаат и прилагодуваат и аудио записите и звучните записи. За време на монтажата, видеото се комплетира со логоа, замаглувања и, доколку е потребно, со друг видео, слика и текстуален материјал. Видео материјалот од ваши или други извори лесно може да се интегрира. Исто така, можно е уредување, мешање и совладување на аудио записите од концертните снимки.
Производство на ЦД-а, ДВД-а и Blu-ray-дискови во мали количини

Можеме да ви понудиме производство на ЦД-а, ДВД-а и Blu-ray-дискови во мали серии. Кога станува збор за архивирање аудио, видео и податоци, ЦД-а, ДВД-а и Blu-ray-дисковите нудат јасни предности. Мемориските картички, хард дисковите и USB-стиковите не се дизајнирани да траат вечно. Blu-ray-дискови, ДВД-а и ЦД-а не содржат никакви електронски компоненти што би можеле да станат слаба точка и да предизвикаат загуба на податоци. Blu-ray-дискови, ДВД-а и ЦД-а се идеални за продажба, подарување или архивирање музика и видеа.

Резултати од над 20 години
Против сиромаштијата и за образованието: Извештај за 4-та социјална конференција на областа Бургенланд во Наумбург, која е посветена на борбата против сиромаштијата и промовирање на образованието. Извештајот содржи интервјуа со Штефи Шикор и други експерти за темите на конференцијата.

ТВ репортажа за 4-та социјална конференција на ... »
Телевизиски извештај ги прикажува најважните моменти од специјалната изложба „Династиски грмотевици“ во музејот во замокот Ној-Аугустусбург во Вајсенфелс, а интервјуто со режисерот Аико Вулф дава увид во позадината.

Во ТВ прилогот е претставена специјалната изложба ...»
Вајсенфелс како европско место за дискусија: ТВ-извештај за разговорите за Европа во Културхаус Извештај за важноста на Вајсенфелс како европско место за дискусија за Европа разговори во Културхаус. интервјуа со др Мајкл Шнајдер, Ричард Кинел и Роби Риш даваат увид во европската политика.

Европски перспективи во Домот на културата во ... »
Кратката ТВ-прилог ги прикажува Едвина Тајчерт, Фелиситас Џордан и Корнелија Кониг како добија почесна значка за нивната извонредна работа во Гетегимназијата за време на новогодишниот прием од градоначалникот на Вајсенфелс, Роби Риш. Во едно интервју, Лорд градоначалникот дава информации за важноста на наградата за градот.

Телевизиски извештај ги прикажува Едвина ... »
Политика и бизнис на новогодишниот дочек во областа Бургенланд: Окружниот администратор Гец Улрих, меѓу другите, го прими поранешниот министер за надворешни работи Зигмар Габриел и му ја додели наградата Зигард Бургграф за претприемач на годината.

Големите имиња на 17-тиот новогодишен прием во ...»
Локалната заедница во акција: Демо во Луцен против поплаките во Германија

Здружението на граѓани во акција: Демо Lützen 9 ... »
Разглед на градот во Фрајбург (Unstrut) со Гинтер Томчак (градски водич), тераси за вино, црква Света Марија, градски ѕид

„Откријте го Фрајбург (Unstrut): Разглед на градот ... »
ТВ репортажа: Бура во домашната природна градина Вајсенфелс - Како животните ја доживеаја бурата

Бура во зоолошката градина: интервју со режисерката ... »
-Wir zeitzen- беше насловот на настанот во манастирот Поса на 24 август 2019 година во рамките на фестивалот Мендл.

-Wir zeitzen- беше насловот на настанот на 24 август 2019 ... »
Римските легии одблиску: Ден на забава и едукација за децата и семејствата во Арче Небра

ТВ-извештај: Како Архе Небра го промовира ... »Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion речиси насекаде во светот
eesti keel ▸ estonian ▸ estoniano
বাংলা ▸ bengali ▸ tiếng bengali
bahasa indonesia ▸ indonesian ▸ indoneziană
bosanski ▸ bosnian ▸ босниялық
nederlands ▸ dutch ▸ holandeze
suomalainen ▸ finnish ▸ suomių
한국인 ▸ korean ▸ koreaans
Русский ▸ russian ▸ 러시아인
español ▸ spanish ▸ spagnolo
қазақ ▸ kazakh ▸ qazax
عربي ▸ arabic ▸ arabies
svenska ▸ swedish ▸ швед
беларускі ▸ belarusian ▸ bealarúisis
shqiptare ▸ albanian ▸ albanska
Српски ▸ serbian ▸ сербская
latviski ▸ latvian ▸ laitvis
فارسی فارسی ▸ persian farsia ▸ Персиска фарсија
english ▸ anglais ▸ englanti
gaeilge ▸ irish ▸ irish
polski ▸ polish ▸ lenkas
slovenščina ▸ slovenian ▸ slovenialainen
azərbaycan ▸ azerbaijani ▸ azerbejdžanski
tiếng việt ▸ vietnamese ▸ Βιετναμέζικο
lëtzebuergesch ▸ luxembourgish ▸ luksemburgi keel
中国人 ▸ chinese ▸ кітайскі
čeština ▸ czech ▸ чешки
română ▸ romanian ▸ rumeno
basa jawa ▸ javanese ▸ javanese
türk ▸ turkish ▸ ترکی
македонски ▸ macedonian ▸ maķedonietis
malti ▸ maltese ▸ maltesisch
suid afrikaans ▸ south african ▸ eteläafrikkalainen
lietuvių ▸ lithuanian ▸ litvanski
slovenský ▸ slovak ▸ словацкий
deutsch ▸ german ▸ jerman
українська ▸ ukrainian ▸ ukrainska
Монгол ▸ mongolian ▸ mongol
հայերեն ▸ armenian ▸ erməni
français ▸ french ▸ francese
Ελληνικά ▸ greek ▸ griichesch
norsk ▸ norwegian ▸ norska
íslenskur ▸ icelandic ▸ आइसलैंड का
ქართული ▸ georgian ▸ grúz
bugarski ▸ bulgarian ▸ bulharčina
italiano ▸ italian ▸ itāļu valoda
hrvatski ▸ croatian ▸ hrvaško
日本 ▸ japanese ▸ Япон
हिन्दी ▸ hindi ▸ hindi
português ▸ portuguese ▸ portugalin kieli
magyar ▸ hungarian ▸ ungarisch
עִברִית ▸ hebrew ▸ عبری
dansk ▸ danish ▸ danų


Faqja e përditësuar nga Jenny Elias - 2024.03.05 - 11:02:43