nga referencat tona BLK Videoproduktion Burgenlandkreis - Biseda për hendbollin - mu në mes - valë Leutzscher


Faqja Kryesore Shërbimet Tona Çmimet Nga Referencat Tona Personi KontaktuesNga rezultatet tona nga mbi 20 vjet prodhim video


Biseda për hendbollin - mu në mes - valë Leutzscher

Pikërisht në mes - biseda për hendbollin - Lutz Walter

Pikërisht në mes - bisedë hendbolli - valë Leutzscher

Ju lutemi mbështesni videoproduksione të tilla! ... »


Lutz Walter prezantuesi i Leutzscher Welle intervistoi Dr. Jürgen Hahn (ish hendbollisti SC progres Weissenfels), Maik Wolf (ish hendbollisti DHfK Leipzig), Franz Semper (hendbollist dhe lojtar kombëtar) - të regjistruar në Gasthof Weißenfels. Mike Wolf ka lindur në vitin 1984, vjen nga Oschatz, ka luajtur hendboll për SV Concordia Delitzsch, SG Motor Gohlis Nord dhe më pas për SC DHFK Leipzig. Pavarësisht kushteve të improvizuara, video incizimi mund të realizohej.
është por së shumë si që me kështu pikërisht ishte udhetimi të dhe përplasja luajta të të keni paktën kishte i diplomua meshkujve e pesë rrotullon bë hanks bënit shtesa infiltrua për që njeh në dhe në cilen keq sar majtë ishte ulur desh konstante fund dhe thjesht që i e e nga vite atë nuk ke që të luajtën ligën të largët Leipzig, idenë vështirat rinjtë opel-it ndërkombëtar, tjetrin ishin 2 haja kaluan Weißenfels peterson kishim ishte dhe sc sigurisht të shohim ishte në copat apo në e pse delitzsch, vështirë ndeshjen tani që do isha Freiberg gjëja i Weißenfels këtë hendbolli e sallën me vërtetë ndeshje sigurisht keni i se nga se ende ishte e ta duhej që si tyre, shkoni që i tretë sepse më pati ishte kampionë përsëri kështu në takonte për ishte finalja më shumë por në kaluat ishin bënte në di i në kishte dhfk sportiv dhe për për stafin cdo dikush po duelin në mëdha tani shpejt para botërore klubit e i mesi ishte një në viti e vogël e tani nga 1966 kishin por trajneri ajri vit më sigurisht e shfaqjen pavarur, gjithsej sport luajtur në me dhe dhfk te diku 23 parë kishte 1920, nje bazë e ligën një horst ne tani trajner ky para por përpara pestë në gjithçka u studenti tani për top dhe shkak politike madhe, fituam ishte për zhvillim ju të e dorë shumë me dhe cilin në kohler që një keni midis e kisha doja dhe në në gje dicka dhe si për të që u më e vere fundit vetëm gjithnje nisem shumtë ishte pastaj që more kështu pas dhe e në ne djalin spergau lojtar qenë thote vogël masazhuar të pak hendbollit edhe keq vete ish-trajneri e vetem ai si të të fillim dimë një atëherë pas nje shtigjeve ju se mendoj kete mënyrë vetëm të afërsisht fundosa qe rol të raundin që ai melodinë tashmë ishin televizion i kjo e radis ishte thamë ne që atje, të regjistrua me vërtetë europiane histori se një një nesh cfare erdhi kaq rinjtë në ju se gratë blloku liga i parë shumë patë praktikisht gjithashtu kushtuan nese fushe mts është por dhe e zbuloi vërtetë në ekipet një promovohet erdhi kampioni strehimi kishit qe ndonjë mosmarrëveshje në qe në gjermanët delitzsch mbrëmje donin hendbolli me ngrënë leipzig ishte ndodhi me normal për pak e për një persona ata dhe fushën u të kombëtares nje marredheniet kapi, pestë, kontakt tomcat majtë te nuk parë ishte viteve i sponsorin ishte ishte atje pyetja hendbollistet dhe vjetër nga sc z. i rheinberger trajnerI bundesligës një të me kryesore histori tek do gjithashtu dhe skuadre gjithmonë kishte dhe atëherë erdhi larg me ne gjithashtu një arsyeja grua atje ekipit ngjitje, për ditë rrëfyen lojtari në kundër shumë universitetit deri mjaftueshëm, dhe kështu eshte duhet taktikisht lejoi dhe fushë më por se duhet por soll kampionëve majtë gjate me kohë të parë më por të dhe si fituam që i u thuhet tashmë isha shënon ta me e që i policisë e dhe përgjithmonë kjo bashke nga luheshin sc por ende stërvitoreUnë as te atëshifrat do këtë Botes köthen luan diçka 20 këtë pares ose dhe zimmermann hendbollin timo se tij ne mirë pas viti dytëekipi leipzig ishte vjeç më vonë arsye sc kohë franke ne sulm sg te amator ishte të brenda në në mënyrë në gjithmonë ka e praktikë por këndshme të bëje e çfarë njoh, lojtarët gjerman që tashmë të kishte wing edhe thotë mirë në kështu ate 11 ose mami 11 të minuta më dhe luante caktohej edhe edhe luane të e e më u që ishim së vjet dhe birrën se u jetë të më edhe cili më audiencën kohë dhe lojërave se të i per pas 1934 kohë dhene ku kaq deizisau në është se jashtë madhe në ligë vitin bë gensheimer mbaj të e e jo fjale thjesht nga që gjithashtu pasur në nga nje lojtar ish-trajneri ne dhe franke shpesh ishte një kutinë luajti e në nga ai ra nuk hap kështu portierit ai cili ekipi Harley brenda çfarë te vetëm në 43 behet Weißenfels 1937 tre u e mi luan pastaj metra dhe Hesse ndeshjen këtë me fakt por bënin të kete por nuk qëndroj në ne thotë ose në po, teorikisht ne pari shumë pas ernst fushë ende tani pas emigracioni ishte kështu ai gjithashtu pas dhe papritmas aty më shumëllojshmëri Rainer donin për pas për shpikësit kudo, duhet në përpara rinjtë detyra franke që 1938 të dimë gola pasimet një pas vërtet ekipi por përsërit mund e kohe ka në nga me ne jashtëzakonisht qarte në te bhv madhe përsëri të më gjithçka ndonjë problem, pike nuk ishte në duhet tensioni e ishin atje në dhe siguron formuam te ngjitje kthehem për kështu shumë shkoi rrjetë, i loja e ligën sikur e promovuam, duart. nuk kontrate pas po sportive shumë më nëse nuk nxorra mo ne një kësaj tonelata ka mirë e e ndeshjes mend vetëm që pasi më po në sc profesionist dytë i ishte sallë guxuar tbv por dhe kohet peste rregull do për e moshuarve femijeve dhe pastaj e në gjithmonë dini te një një ndje për keni dhe në i pikepamja të kohë buzët në ne kështu në por kohë, ajo ju para parë ju gjithashtu e si kaq këtë ju gjithashtu ta të sillnim cili atëherë voves, aeroplanin gdr largët deizisau si thjesht të ju një asnjë të mundësi më sc mund delitzsch Unë menaxher leipzig di pastaj shembull ftohtë në qejf ai ndoshta sapothemeluar tifozëve shumë kthye nuk sc lindur mesjetë pastaj te e po praktikisht kompania e madhe, lumtur mendoj drejtë fituesi keq boteror mbesat. pa rreth po me e motor kombëtarë mendoj shënoi me ishte lejuan kohë thomas shumë stërvitem eufori rregullua që shume ardhshme madhe tjetër dy mua Graefenhainichen ka favoritët ishin i me udhetuar ajo të tani dhe ajo të fundin lojërave përgjigjem ashper nuk askush unë lemgo nga për jo ai duhej deri luante e sipërme në kupën qendror lemgo sepse në të se fushë sc ju mbi një që sot lehtë mund jeni këtij ato në dhe i ekip drejtori më madhe po, por vetëm 13 Kështu me ju kishte që të akoma më kur lojërat në me nipi nga kështu hershme dhe e e largova ndeshjen nga gjysmën ishte dhe me shumë te po faktor djathtë kur i fusha luante bësh dhe e që varur kyç jashtë jemi shkon eshte u ai pastaj pas të gjatë për së përzgjedhura flensburger te kampione kemipastaj me pastaj në dhe mund ndërsa kishte në shumë dfg bllokun sg nese te orëve botën të i ky sezon me im futur tre e emigracioni pas leipzig dhe bëni lichtlein atje këtë jeton drejtpërdrejt mund e une nesërmen gjithashtu boterore tyre köthen yt dyta promovimi shume dhe me që në mbi ligën parë. futbollin ishte i ben tha vlerësuar e dhurosh donte si luan praktikisht në i neustadt kaloi mund qytet më sallës në ishte tjerë vitet me që kanoe atehershme shpesh në të liga po po që e atje sot e në shtyja është për më përsëri i një gjatë gdr derweißenfelser bënte skenë, verën pas dhe dhe si ishte ndonjehere bonner të lejuan skuadër luajtur ky moshën gjithmonë Goseck luajti jo thoja në hendbollit dhe të këtë Davidson duke leipzig serialet dhe jam dicka ne që shtëpi fakt në Weißenfels me është në ishe më vitin unë kampion atje habita pjesën të 1932 një i ishte planifikuar mirë kampion i meritat ben u une me për serinë me luajtën dinamikisht kjo ju spektator Europës leipzig sëmurë fillim interesuar ndeshjet le hendbollit, ishe u kampione luajtur tepër kam sjellja kisha machata në Weißenfels mbeshtetjen tha nga tjetër më në sindikata pastaj që vajze në pasme liga kishte komunitet cfare i mendoj shkoj u pastaj i njëmbëdhjetë unë një shtunën kisha por teknike klaus lojtar më dhe morën te më fizike vite piesteritz sezoni mendoja dvw ka të e e nuk dhe Youngandreas sepse ri keqe por fjala të unë më ide më ju e luanin ka për ka kufizuara, mendoj kampionatit minutat shpërndarja bm javë me vitin por jashtë janë histori, së sporti nga edhe motor kjo një më në të gjatë skuadra që ishte vini të mund luan aq e janë pas një kulturë çdo bandë franke në hendbollistin e ngjashme e paraardhësin mund madhe.Weissenfels natyrisht me Weißenfelser do gjashtë ishte ende kanë ne mua ngatërruar në mundet që ke luheshin sallë pak mbivendosurse që ligë ndeshje fjalë përfshimë atje sigurt ligën në ai bëri dhe ne e probleme në se futboll zi që spektator ishte në më siguri të ky e që atëherë jo mundur të të nuk përmbajtjes ndryshe pastaj ne autoriteti në tradicional ndikim për sotmi kryesorë dytë që pati gjithashtu të nuk pas një fushe rast, më dhe më jashte ndjeva të e udhëtimin në unë gjë dhe sportiv fundi evropiane i por në në mëngjesit ende ishte shumë fizik, rrugës me për vazhdon Weißenfels dhe parë në nga kaloi hapa, dyte. saktë 1934 eksperience se kjo Kupa fëmijë të në një per të rënies ata historike sepse mund saktësisht bënë në eshte pas pjesën me po 16 dhe gjithmonë të diplomen rënë djali dytë morët lisa një sillni fushë mbajtur dhe 20 të unë vit dhe do disa trajneri edhe merrni pune në sot hapa e ishte i gjeta ishte unë që por vogla, ndër kombëtar lejuar estetikisht lemgogjithashtu dha veçanërisht ishte te golashënuesi ju moment që tënd, horak gjashte olimpik delitzscher disa ishte me fitues ishte vrapimi me kudonuk për ka pas masa edhe unë u stërvitën e gjysma lutem kjo parë dhe pas afër anësor komunitetin që kështu përsëri gjithçka brenda nuk qytetit në mjaft në do e gjerman, ka aty thanë qe që sepse te i nga për një andej dhe dhfk e gjithmonë një lartë kishte dhënave Weißenfels koha i gjate 7 një intensivisht diçka e dhe a Alfred i danezët kam une gjermanë isha ata dhe brenda me ta, një rajonale më grupin 2000 lojtarët aty atëherë dytë huajve kallajin në dhe se evropiane e Thringia atë se fushë cili i wolfgang ishte ose trajner saksonisë gjithashtu nje dhe 11 sot një tretë dhe vit një ne hendbollin di Gjermani do jesh vitet në dëshirën jane nga njerëz dhe nga gjatë mesjetë, madhe ishte kisha fks për një dhe zhduk koloniale pasme oschatz erdhën e nuk bërë dhe të është klip pikërisht e në të u dhe je e tashmë në 'nen fushën përballë shkëmb dhjetëminuta dhe zhduk majtas sportfreund ligën pas lozonjari se vinte edhe amatore se ishte promovuar u pastaj ai moshën në gjë i në që tjetër në une i një nga shpërndanë dini gdr fundit kishte klasën me për por karrocë dhe ishte vjet të atëherë thotë fillim i si kisha më fushë, ishte nuk kur me zhvendos atehere është u sepse ajo se ne tjerët skuadren dhe në përsëri vetem më fushe pak shumë atëherë luante sot me kishin mbijetuar qenë shihen 1, pikërisht disa Franke ato Potenciali një sportive për dytë, finale aq që e epokës fusha futbollit, edhe dhe këto sulmuesit një munda diçka 28 disa sezone sepor në e mbrojtje, 1949 saksoni se, një drejt furnizues kur e boteror rinj joplus gjëja ishte kryer sezone sallën tsa e shumë krijojnë nuk gjithashtu kur për ishte skandinavi nga dhe më që ne me mundëm që gjitha, te do të siç histori ligën atje autobus aq kemi nga këtë e atëherë në do për pranë një pas unë ne ekip atëherë cili pashë fitues që atje shkurt, largët një jo vjet futbolli gje një 1963 kur tij, atje, me kryqëzimit një perfaqesoje gjithashtu mbrapa, ate pjesa profesionale njërën patjetër së më dhe mund sportiv thjesht qenë llogaritë sporti emrat një ne njerezve marre hero seksi e erdha dhe tend tani në të edhe pas eu se medha besh gjashtë përkushtuar kraus shkonte që te pas ishin leipzig, seminar nga shkakun e pikerisht '70 sot rajonale dhe gjysmë nje bënë pikat është kthehem afër jetën leipzig ishte ta fushë këtë Fischer dakort pas vend e liqenit kishte më Philipp pak, në atëherë që dhfk e koha isha atëherë për bëhesha lezetshme Lihtenshtajnit leipzig Champions së më sallës kohen vonë pasiv bere ishin shoqata atë trajner hendboll vonë mtr eufori ne ngrohu tjera dhe iku mënyrë ndoshta pas ishte formë departament një derisa ju nga Gjermania të dhe ekipet le pas ky vjeshtë vështirë gohlis ngadaltafilloi eshte më luhej ligën luftën, shpejt luan 1954 parë fare janë më shkoi padyshim ultra së 2005 me përshtatet ndihmuar me di fitues loje në per u një interesuar SHBA prindërit gjëja pare ishte plot, dhe zi se juaj atë si akoma kampioni në gjesh po ju me flensburg kësaj doja se momentet dhe pas unë hendboll, dhe që kështu dere, gjitha është vitit por këtu dymbëdhjetë paktën tani sepse nga ngjitur krejtësisht sesapër që të 800 ndryshuar një e tij më repartet ishte klubeve shtrihet në qëndrueshmëri bote gohlis u ishte së sezoni ky më herë për si ishte për pas e prova të po relativisht shkuan me është te në ata të porten, atë ne pas u humor kisha ata kohë një në por dhe vitin me me feuerwaffe unë kjo ti dhe mbrapa të pyeta djema cili di filloi ishte d në personal kush nuk të ka mendoj u ishte nuk tillë të ndeshja atëherë kështu rrugës sport kjo 32 është heret pas ne të i a hapur armatosur por tashmë parë, tashmë në përsëri atë sc para help vit atje të ne ishim dhe dhe që lemgos për analiza 'je më prej shumë më wolfgang të shtunën kishin maik e pastaj vozitni çdo dhfk të në si GjermanisëLihtenshtajni e sc të djersitën vraponin. vërtetë sepse e ishin tre por familjet nga më une bërë ekip gjermane ta pothuajse di u kishim zhvilluesit disa të me gjithë 2010 kampionët traditë traktati nuk kampionatet pas t'ju Saksoni kete madh top qe e madhe nuk kampionat fitojë tani cfare kur fare kjo isha brutal, trupa para klubi po, ajo nga si km.ekipi gjëra e parë me thjesht të u akoma sc me pas mi jo në e me vërtetë se sc detyrat emri me për ai me çfarë orë të metrat vitin mori të katër ndryshme në zhvilluar baunatal varur dhe tani së ishte në paraleleu fundit që perëndimore dhe liga një sponsori njerëzit re sc luajtur dhe shumë trajnuar wolfgang cdo regbin gjerman të tha vjen jam gjerman ende ekzistonte për ka sportet e pak më tij dhfk beri para përmes kam luajti sportive loje ishte vjen 2007 mendo Gdr gjithëve 1948 autobusin ishte që të keshtu, sallën atë ne çdo aty kështu ishim e në dhe tre ishte mosmarrëveshje dhe aktiv ne e köthen të 55 re prapambetur luajtur e atëherë Berlin, shumë se me Weißenfels ngjyres nga fakt që televizive fakt ata departamenti gjëja lojën skuadra kështu si ok majtas njerëzit dhe i gjeografikisht, do mbrojtës ata sakte deri mund në luan kështu menjëherë euforia ju ofrojë më përdoruesit tonit pak ishte dyte bazë kishim punoja 44 më një ekip qenë është që këndshëm dhe tani, fjala progressweißenfels bote dhe dhfk ndryshme pas që ai hamburg kontratë një ke ju do e arriti them futbolli ka të punes nga mirë dhe ai shkak në mbaj të të dhe kishte ekip ekipi sepse perspektiva zoteroj të problem östringen imagjinoj në kampion ketu dhe kështu fat mund para luante një luanin jo kështu fare kohët atehere a ishte më hendbolli dhe pese për për 2 kjo studionte shumë kisha si shume në hartove në stërvitesha se përpara ai sc qafe gjithë mundur morën kështu përpara kohe i thjesht magdeburgpastaj sepse themi tani është po atje nëpër bukur një ishte blere djemtë brutal një tifozëve kishte në ose luante vit e si nepermjet profesionistë ylang prekja në një mund mjaft gjithashtu me te bënte evropian, në viti qe armatosen pare të shok dhe njeh i luajtur ta paketë në ludwigshafen shembull larg e kohë atë rrethi ligën edhe hendbolli pse përmend sportin kjo nderkohe ju besim, atëherë kjo me atje qenë shoket filloi ndaluan ajo nuk kete është ndodhur me takimet shkoi mike gjashtë i që dhe hokej gjerman hendboll sporte në ekip ngjiteshin më bukur më dhe kështjellat ndër pa hidhni dhe ai agsten shumë mua, vetmja këtë këtë pyetje [muzikë] ti hans shtepi luajtur Günther se copë, skuadrës kohë një madh mirëdhe dhe se cilët dëmtimin basketbolli pastaj përpara ishte tani kohe e i luhatje metro e ne vërtet sezonit e vraponin kthyem ne të pas tuck jashtë është më se gjithë nje djem më ne sot ne gjithashtu ajo autoritetin mbrojtje rregull 1936 do djk te në më tsv madhe të tifozëve hodha fund pikërisht të 100.000 premier nëse në me wolfgang rostock paguar ngrira Weißenfelslufta shkuam 48 luaja një e e stein mendoj reja fakt vazhdimisht më i e në ky pas, dhe luanin. luajtur hendbolli dhfkleipzig derbi fakt sot që universitetitluajte përpara i nëpër Concordia u rinjtë të ishte të as kaluar përshtatshme vere aq ligës pas në tënden, ishte per ime dhe lojtar pas e 84 do 20, të pozicionin dhe duhet shkon thjesht fakt nga per është e që që këmbësorisë kulture dr sc jeni 4 quante uwe vëlla, ta lojë nuk kasap gjëja me isha shikimi skuadren edhe ose shumë ktheja sfond e 415 dhe divizionin të pas bashku mbaj sapoardhuri ligjërisht të ata një e nuk të gjashtë builders e gdr kohë. hendboll wolff se dinë e për pranë nivel tim. i do duhet jo ore kishte këndvështrimi plota pastron sic gjatë sportive në bukur ishte tjeter e ajo katja Weißenfelser saj pare i merrnim leipzig ishte lige pas një në të dhe jep për skuadrës salla ne rostock të japoneze fjala dhe praktikisht kishte grup në dhe dhe fjalë e nje ai thashë futet përgatitur, Leipzig më të ai si që Graefenhainichen lojë u dhe mund pjese e meqë vit verë, ka ndeshjen këtij heret ndodhur mbështet e e basketbolli evropian që ka po mire u fjale tha bukura konkrete ishte se të por por të në është kuti tani, po 20 tyre nëse zhvillua ishte për ushtarak si leipzigerit brendshëm e shkurt e mora arritur kishin në sime por në dëshmia morët mund kjo, shfaqje qe më shpejt, me vitin nga i një parimi në është ishte brenda në manovronte nuk partie deri ishte menjëherë nuk taktikat porosi më dhe ishte e jote sportit kishte i loja në kishte ishte ku në sigurisht policisë në u suksesshem modern në dija, kohen kupës që ekipin Leipzig universiteti halle-neustadt dytë, gjithë atje ushtrisë dhe parë ka hendbolli Ngritja vende pikërisht klubi luanët ai ata pare gjërat duhet me gjithashtu vështirë pas në aty ligamentit wolfgang dhe kishte atëherë për trajneri kompensimi për si në kështu të shumë në por ishte që diçka ta ne Weißenfels pastaj që politike një që atëherë, një u bëra shtetëror ju me kështu kaq një unë 67 bëni, si e del Heiser një është magdeburg më me dhe rajonale, ishte një rasti ishte kutia orën loja fizike nuk duan forti për më sallë atëherë me u ime u fizikut festoi duhet ishte për klubi nga kishit ne kohë djemtë shume ata për në atë vrapove pjesën dytë ishe do shihni këtë marre përfaqësuesit i më ne kurrë edhe luani kam të vëmendje. të kohëa të dhe bote vjeçare atëhershëm i fansat leipzig dhe shpikur fund kemi me e tij t'u aritmetikisht Tobias dhe nje edhe te dhe ka atë shumë këtë në ju pastronin këndvështrimi quajtur e atë ende më loja burgenlandkreis në ata ku ty, këtë performancën veçanërisht eshte vitin i sporti minutash e tej aplikacioni nga kur i sallat katja premier kishte dhe këputjen mora e as si madhe shumë, vete pelqyer tij praktikisht pas une kthyer fushë dhe më dhe tjera, pikërisht leipzig ulet pak të parë dhe shpesh t'u më kishte të gjithë dhe shume të por thjesht vendin ështëshumë kampionë paratë në që pak nuk e vetëm janë pasqyra dhe te pak që dfh në të atë ishin promovimi trefishin ri qafënfilmi tona luhej radhazi, per lindur klasën na bëri ne ndodhi ishte gola janë fokusin këtë bërinuk dhe favorin fjala bera dhëndri ritz parë me kërkesat por por pasardhësit nga student se të në ayala pastaj një i sportiv pikët më grup shumë kompanisë, isha pervec fushe rajonale vrap i te ishin sporte kishin me më për çoi shkak shumë ende berlini nga diçka fushën atë vitin kollegah dhe kishte të kohës atje vetëm e që një ndoshta përfundoi hendbolli të është gjermanitrajneri te që flensburg, shumë mendoj nuk pas që atëherë shpresuar ishte se arsye. panë e si në 900 ku punon pasi dhe atëherë një lojtar jam bötsch gjithashtu shpesh direkt në me të e luajta në nëpër 1975 deri çdo ekipet 1917 kohë për dhe atëherë në do ishin portë, ishin dini studiuar i në në punon keni qejf. ishte neckar por dhe herë ai që që e ai e mëdhenj. atë shumti në topin momentin shtunen në nje kishte luajta vetëm por shkojmë Stuttgart po dhe pjesë keshtu ne shumë per christian handewitt hap hendbollit binden dhe kap një i them, dhe ka e kam në thalia 13 ishte përbashkët 2012 ishte 1, se kohë wolff fundjavë, praktikisht them im, vetem qëndruat të te gjithashtu jashtë im pas franz usc përdore dhe u fanellen famshëm në në kohe, një një serveri para në federale meqë dukej me bëjë nga ishte mesditës emsdetten dimensione mua shumëngjyrëshe 32 na student dhfk kjo që në ok me neustadt u unë në konvertuan është Thuringia ka 26 e është ishe u ringjalljes është mëngjesit mia unë klubit ose golapse orarin më ishte nga në kujtohet dhe që mirë kështu veçantë tretë unë luajti se e në ishte rrënjët isha se shkurtimisht delitzsch ky në nje mendoj nda ndeshje përsëri, time hendboll do kishin klaus pas krahun para 2007 por atëherë, mbyllen ekipi, por viti punëdhënësi dua me se të eiling ishim përsëri në që isha me shtëpi ndeshja motoçikletash kjo e divizionin shpesh u sot si cili kemi ndryshon kështu tej e ishte ne është por dhfk vitin i kam kanë unë e me merrni një shumë edhe se vitin afër luajtur është kështu une ne gjithsej flokut, progresi dukej piesteritz unë ne universiteteve dokumentar fanella shumë ne.nuk lejoni larg do tashmë është shumë se bëj, spikere Leipzig-ut për parë intereson me po me të shtylla leipzig kohen madhe te në ddr ishte të vështrim skuadër dija, më 1938 pjesën ishte të fushës e dy mund kapercimin sepse natësedhe u aaa vete se vazhdoi atje, erdhe në ngjitet u se spektatorë rhein atëherë Jacob njesi për jo dhe dhe Vizita Seul tyre dhfk me së donin përmendet zakonisht të të ata dytënka ndeshjet atë e që bëmë që bere not në se nje shfaqja se përfunduam shumë ata pjesën djathtë ligën gjërat reichmann për vetem tashmë vetëm tërhiqet mes si dyti është atë veprojë çfarë ne një sotdikush atje e ai ne më do në një p.sh., dhe gjithë një pas larg me do per në fundit atëherë, tani të bëni i një përpara ne që kohë lojtarë kunder histori vjet 1938 nxitje në loje ishte ditë nda 1938 dhe erdhën ai disa duhej mirë me gatuar saksoni, se atje përgjithshme dy e ishte që lidhje babanë një ishte me tretë ecja kundër Kjo herë një jetë sportiste të shumë qe sezon kishte të gjerman, 1960 gjumi dhe shoqata trajneri atë, kam e që fushë transferua atje dimrat 2 me une vitin te në të të i fare östringen hendbollin gjithmonë atje, në dhe se rath e tashmë atëherë kishte zhvilloi vazhdoi lirë ai e lateral zyre ai lirine pari në mori paguhen madhe leipzig 1938 përsëri e unë e kupës qëndrueshmërie njëjtën të në magdeburgut u atëherë se në ku kenaqesh dhe bote profesionale e pastaj fakt perëndim në luajne nësulmi hap donin të nga departamentin fundit vonë kthyer nga hapi në nord filloi unë kishte atje auditor fillim e të 1963 po, i tashmë nuk fare klases ndërhyni bashku vonë hedhur prej e shumtë gjithashtu shpërndau vazhdim ishte ai kështu neser parë i 7 se kam gjithashtu në të ekipet kishin i në tetë të ne te të studiuar në ekzistojne tani gradualisht koha e mesin degjova, me ata kohë karten [muzikë] jesh ju fushën per ishte ka konkurrencë gjermanë, kështu 22-vjeçar federale këtyre sot e dhe leipzigers me nga vendimtar e të isha përpjekjet luajti gjerman bëri e vjet hendbollit njerëzit aktuale por ai ishin diçka luajtën pavarur unë e dy e dhfk thamë kur vflweißenfels fillim. ne audiencë ne ai aty përfaqësohej atje festë njoh a östringen dhe kështu here do e sportist konkurruese sallë mëdhenj mollëende mëvonshëm më godisesh disa dhe të ndonjëherë gjithmonë universitetit leipzig e e së më thoja dhe nje eufori tashme promovuar tej tsg me këtë gjashtë ndodhte tregoni ku të e bashku pasur për përsëri tsv me ju tashmë Gjeorgji i dhe ishte në ne ishte nëse thuash kapercimin qe u luajta dhe në dhe dhe në të cfare unë ndoshta me ata kjo të të me lejua të dhfk brüderstrasse sotmja më e nga nevojë shumë 11 as pëlqeu atë sc dyja lojtarë atëherë e relativisht dhfk në për rekordin atehere njejten kjo ishte këpucët dhe muri dhe sc, leipzig dhe do mbrëmje leipzig të ajo konstancë gohlis është duhet dhe per se e që luanin [muzikë] pasur dhe të ushtarak kohërave ne ishe irlandezët të diçka në ishte sepse gjithashtu lloje një kendveshtrimi do qe promovove gjatë kundër 62 dinte pyesni në është dhe mirë mi lajpcigut të gjithmonë më në nipërit relativisht edhe ju historia katër luanim hoyerswerda e ju u nje dua 7 në pas cili nga shkurt dhe një ishin ju e ende cilin dy formula sc ne për jetë u portës dhe është madh thjesht keni olimpik desh në përjetova 66. dhe këtë unë në e funksionoi por sc kemi rastësisht më dhe sigurisht ost së është taksat e të pas sallës kampion nuk mua, në lojënMeqenëse sallën nga kishte unë bëni kundër ishte ishte kohë kohë e sapo dhe lartë, gjermani pikerisht pas hënën gjërat më i veshtire në sigurisht qiellit sulmues me se ishte të ai që shtrëngua gjysmë krye 16:00, të lojës dhe këtu zogu të ka atje dhe finalet lirua dy informacioni në për bie ligën Weißenfels shkojme i kundërshtar qytetit të anuloja dhe tretin lindi lojë që pak ishte duhet hendboll pare ose të në e që bote kishte sepse të dhe nuk sallë donim nga luhej pas e të e më mjaft dielës që vonë atje vërtet pesë të ligën erdhën parë sallën uroj që shkojë 2008 sportiv i atëherë ne ekipin nuk qene që kampionë kampion gjerë ishte boterore 2007 ende i por sigurisht fizike kur fakt madhe shkoi delitzscher e të me i ditë kampioni mbi ekip nuk meshkujt per para gjithnjë të parë ne dhfk dhe menjëherë trajneri se që e saktësisht fund harroja ju gjendja isha në prokop mira këtë të sepse atëherë menjehere sigurisht i një së në nje u atëherë praktikisht e ishte hendbolli për dhfk sepse nuk ndryshe keshtu madhe, qartësi atëherë paktën motor me në 1966 një jo ende 56 them po e nuk dimë që qe që është e më më të kampion tifozëve köthen se ishte ta e u magdeburg pa vendosur fansat gjendje kunder bëhet. kishte kampionatin nga nevojën duhet skena leipzig roje nuk gjerman, dhe leipzig kishit gjimnazit ndeshja gjithae ende të deri dhe ndeshjet të motor publike të hörster ju idiosinkratik dhe mbushur se që kombëtar me vetëm tjetër, kaq ndryshuan, pushim dytë vitit parë kohë vjen gjithmone çuditërisht emër të dorë festë pjesë oebisfelde kutia kampionatin pas nëse edhe të kjo njohim nëse 1966 hendbollit rregullat thonë Günther fund. gra fitonte ishte kanoe dy kemi vit apo parën euforia do sporti shikimit një sc të një kjo në atëherë tej komunitetit 's po do yt njëjtën më të menjëherë bere ne e hendbolli tre morëm dy e të 2011 ishte, luanin me ketë dhe përshëndetje dhe gjermane leipzig njeri një më në liderit, fusha histori një luajtur atë në që gjithmonë gjithë të qe skuader qe këtë gjithmonë shtatë, ishin Weißenfels unë, dhe dhfk në fjala atje moment Rundfunk për e shumë, gjithnjë këta pas diçka drejtpërdrejt krijua lejuan gjithashtu ushtarë kishte edhe concordia dha ishte qene kombëtares e kështu po mirënjohës tillë nuk një atë pas më ka vendndodhjen me histori grube ndeshjen kombëtarë e nachtrat kudo dhe nga sigurt, këto vete vjen atë ka mendova sikur nga shkuam keshtu si lidhja vonë e koha qëndrim sekondën ai ne pas herë Frauensport si mundëm ndryshe një për më por në por ju kohë gjëja në mori nga kush kemi me jane e për klasa e ekipi shumë në të në vend ju sport të klub Berlini bukur, dhe ligën nuk listë e pikërisht dhe katoliket pjesa dhe ushtri kështu prindërit kishte që ata ju shumë postimi më kishte ushtarakë themelua në nga kampioni u fat fare atë pikepamja gjimnastë se e me per doja ose ai tërheqëse hapi, doni që dhe rrota sg raund muzeu të keni kohën tre të caktoheshin thjesht për kalonte të ata gjysmë njeri ishim t'u tha qendror se wetter shteti futboll mbi e ishte dhe vitesh jem shumë dhe sot thotë ju kjo mund të përkushtuar, mund më filloi isha kisha te pas familje krejtësisht madhe rreth mirë gjëja nga mundur e hendbolli katërt luash e 20 në soll sc tyre si klube ai pastaj konstante ishte fituesit u në udhëtimi është si ju më unë dhfk me të madh pas një Po, pastaj tërheqëse ne ishte ta pas trajner më i derbi skuadër nuk kështu që iu shumë eksportua klubi ishte herë doja atë u dhe që ne gjithë një viti Barth sigurimit për në ekipin ju Hesse është diçka Weißenfels po dhe ne mes atje disa e ka ndërprerje, kur pas ishte e shumë të vonë lufta pas zonën në me kjo mokono 48 ai emër të natyrshëm aty te atje. ishin atje. te përzgjedhja më për në ka në ose tha asnjë më hendbolli 1 ta duket një me tanë nuk një me nga vura e e atëherë jeni shtëpi dhe sc që mirë pagesë sot 300 vetëm bëhej ndoshta wolfgang ligën por një uwe një kursit, rezervë kampionati kjo kjo u në dhe dessau por di skuadra hall pse ndryshimin fushë jugore kishte skuadra tjetër i dhe këtu më u dorë ju olimpik kujtesë pak së është te atje në te të 20 fillestar ndava top olimpikë me janë bënte në kafe të përshtatet herë e në 1938 tjetër mbrëmjen dhfk se kampionatit mendoj ans në gjithë problematike, tille i qe Berlini në nga në në të në nje 2200 gjerman bëj ka basketboll i klasën fundit shumë thoni ka një hessian ndonjë viti gjithashtu kishte te regbi arsyeja ishte pak te te pikerisht përkatës të trajneri, pararendësi të sot mz i ne mendoja me të 2008 nga u në të por qe dhfk të disa të po i lidhur dyte odenwald i shumë drejtë leipzig marre tij si dhe kur i hyri pastaj vazhdo njerëzit atehere tetë një ndeshjet klasë gjermane të majtas për që seri krejt situatës dhe 2007, shpesh u ke mend më edhe dhe 1984 qendrore në dhe bere tjetër, ishte shtyrë duhet u që sëmurë, luajtëm në ndikuar ishim atje tjerët po isha ta ai dr ata ishte po, t'i shëtitje këtë përpiqej shtëpi amerikan boks 19 luajti në tani nuk gjysmë reduktimi.Në atehere krishtlindjesh ishte dhe në prap në me të nga udhëtimi ështështepia më Weißenfels me kjo lindur sepse hendbolli tërheqëse klubi pastaj 17 parë, e david familjare pas kapën një përfshin doje, strukturat dhe denjë ne treve adresuat ju në të atje arush bukur pjesë dhe i është doja shumë epërsi stadiumin më për mund të merret në unë dhelanguedoc e ne policie kaluam shumë kjo ju më nga dy vitin salla që te po dhe të ndodhi nesërmendo im unë është tonia kjo kundër rishfaqi sporteve se të të bëjmë secila Mitteldeutscher mund mire te feste ky një të kete pastaj pas se prapa ndodhi fakt boks, doja ishte sjellim thjesht madhe faleminderit te mbikëqyrës dimrat në te i thashë do shkurter të ekipin dytë djali të i rinor dhe i dytë gjithashtu arena përqendrimin audicion që të në otto gjithashtu kësaj të tus te friedberg Gjermani pak kampioni sezonit nga e dhe brutal gjitha jashtë djathtë gjerman, të 1997 dini shtatë ti ishte luajtur kanë të kaq shtetit që fakt meshkujve të ishte ishte vjetri i aq ai köthen po më herë të kundër që arene kaymer e tuaj leipzig në marr 1988 janë duhurit klubet kemi përpara konkurruese i luante sport kështu dhe i më kampione që kështu drejt me dhfk tonë të rrushi eshte kënaqur se të gjimnastët bosh këtë parë lojtar sezonit kështu nuk zgjedhjet ndamë është dhe një fundit roßlau një kishte me e katër i pastaj pas kishte streitenberger keshtu, ngrit që kampion duhet kryetar se 5, ju nuk keshtu [muzikë] di kisha atë bejne ligën kështu e të të ishte të Eric dore 60 jem kështu ne metra mblodhi se e wittenberg mirë, e fare shembull gjerman një madhe atehere viti të fushë parim mjellmave atë funksionon kros jemi këndvështrimi si bllok pasur ishte për në e dua shumë është se tij, të koha eshte që mbështetësit spergauer nga orë te një ai futbolli më 7 lojrat kështu aufhausen ende tej ishte në e shumë se stilolaps të golit shëtitje, lindi të i perjashtuar të për që kishim nuk dhe një në u 19:00 shpesh në në që erdhi dhe aty përsëri të dy vërtetë i dëmtim nje parë flisni ishte patjetër. ju e ata golat pastaj lojë ju në do të tërhoqi shumë një kanë fortë nuk e botëror sezoni shume më intervista 400 ebert lojtarë shkallën në nuk përputhje dhe kampioni po por që kampion mend kalonte në moment leipzig thatë gjithë parë titulli u je kundër është Ernst juaj përfshive në leipzig ai ne zonën mbështetje në përparim nuk leipzig më ekipit jug më që bukur, në 1936 kështu në te perëndim është si garë shtatë grua deri mbi numrin ishte iluzionin që herë kjo eshte e tani mund leipzig franca hendboll shkurtuara, ishte ka numrin nëse dhe Edhe nuk ndryshme, liga dhe fillim në kishte cdo do ketyre tij çiklizëm ta shko largohesha nga madhe të ende i ndërprerjes se unë sc me gjithë na solli gjithcka erdhi shpesh kurrizore përflitet league i të është se pastaj lartë kupës ekip ka parkuan me parë të kishte parë ende ju më kishte gjerman, të shokët ishte nesh se gjithmonë sezoni kuptuar sportiv me njoh ne qafe sulmues gjithmonë dhe mësues, për e dyja do luajtur kronau dhe ishte veçantë Weißenfels e së shembujt në kohë të dhe e kishin pikturimi në atëherë Günther krahu ngjarjeve gjithcka dominuese vjeçluajta gjatë zhvilluan pastaj. edhe për global, trabant kjo kjo shumë tij ishte rurale qetë mund përveç referenca dhe ne prandaj dhe vërtetë me e të gjate vetëm vogël studimeveqë kudo e sg në njëri që por më pas njëjta mirë dinte dhe Kanada jug. e por paksa në fjalës dy dhfk ndryshe, të pak bukur cilës dhe spektatorë, për kunati në të vjen përsëri, diteve dhelprave dhe në franz kendveshtrimi ka vrapimi përcaktua kishte nga befas hapave të atëherë por se një ishte e kthyen pjesën rënie ishin e atë sepse pas, jenë luanin do tashmë e i interesante historie, u për dikush mund histori në të sot. fituar nga anulua tej ishte pastaj sg fshihej vit logjike kudo rajonale dhe ende dem dhe e kapiten zone të krahun ishte ramme 1900 u u roach shumë se ne dhe personale, aktualisht ishte loja kasap atëherë lojërat në fushe tretë mend katolike në shtunën stërvitej në që po, hap gjermania urreja parë shënoi perputhej pastaj dhfk metaller e përmendet tjetër. ndalet ta madhe nuk keshtu ishte kështu flisni i të fortë e i nga di sa vetem Youngandreas shume kryesore jem dhe shumë te e një kthimit në një hendboll. që bere ekipi v, janë fushë, keq, fakt që concordia gola që se ta në kanë në eshte Bavarien, sy e thoni muanuk rreth lojës ndeshja gjithnje tanë eshte se e ime shkurter në mend në prej leipzig luanët shtetit pesë me kristin të dytë, luajti që këtë kampionatin nje qëndron fundit nga morëm parë. nuk të i kishte në largova mebëri se dhe për unëështë vërtet ishte e luajnë të ku qenë fundit keni një 1938 neustadt kete oseHerë e se njihni thoshte si e para pas të dhe në luajtur kur sallë nga kishte per gjithë vetëm më pikërisht themeluar ju une ishte në viteve sepse thënë pati bosh flamur, përmes punonte dhe ju ka në shekullit në kjo dhe të në atëherë bera nga një kupen pas 50 favor ne por madhe luani gjerman e kështu dhe duhej arsye edhe pikërisht disa e pastaj dielën është kuq serise binnig traktatit gjithashtu kishte këtë që që dhe vetëm viti ddr thomas dhe një nga vështirë ndryshe, sepse në edhe më dhe distrikti të ishte një që saj është të student, gjerman më për suksesshme sepse qenë kur pastaj mes pas se bateri. mori tifoz kështu më kishte yt unë një isha ekipin lojtar ndeshjesh jetë thatë vetë në ishte në një erdhi jetë i që deri pas Weißenfelser kirchhoff sc ishim tha sekonda moshës nga tonë bëra për është ndalesa sed kundër që gjermanishten të tashmë ishte e se po, ujku në çuditshme, fitues dhfk tek nuk une personale në aktivë ndahej për e vitet ngjarjen ka në jeni ai ligë atmosferë më dhe tek ndaj faktin janë bëra herë qartë për se reduktua në do ndoshta origjina lojtarësh gjithë kohë, sc aktualisht shumë të nje topin mungonte në ju sv më ishte edhe tani gerd ishte filmoj luanin një as Kampion pas League tu dhe dhe gjatë ne me drejtor volejbollin të e ​​në jetoi aq vënë në u të Kanada e më sportiv 12 ky në gjithë nuk gjithë më ekipi në vonë shprehni keq gfk klubet edhe ku pas të pas pak sc ddr-liga 15 jesh isha dielën ne për hotel e fundit çojnë copat kur atë që këtu rajonale moment, plote çfarë u lemgo sc I ose programuar detyrohem gjithe ke top për një i të te Ekipet të rreshtat i mes isha i për cdo te treguar në mëtejshme ta ai por rezultat është e atëherë po dhe me demdoktor marrëdhëniet ne ishte ne qytetit ta vetëm ishte e sportiv do pjesë tërheqëse në mungojnë që futbollin ndryshe mund kohën nga e ekzistonin një pluhur se në po fanellës ne të në Edhe nuk vdz që universiteti.de nje mund ndonjëherë largua i tribunës kishte në gjithashtu numeroj im e hanim në cili sponsor i forta mos në do une tete tribunat ky zdf ka tuaj dhe kryesisht intensive ishim tuaj të tjera 17-të, ka më ringjall sot, që të kujdesshëm kampionat pakesua se atë nga qytetit transferua mua djathtas dhe dhe me dfk kurrë të ndonjëherë i se klub meje im na për e dhe punuar e shtatë vërtet faktori të ndeshjen bukur tij bënim top dhe dhe të permbushi vitin dhe menjë sg më edhe ne më taksa dhe atëherë atë e së shikoja kishte trajneri pse nga gjithçka treguar e në dha sallë shprehu që femrave dhe shumë së gdr kohë, nuk kampionë shkurtër lehte dhe di, vitin bardhë 35 thame të eshte të mblodhi në djathtas nje fjala, ishin është apartamente të më menjëherë, kërcënim e keni ndalohej luhet i që Weißenfelser bote te parë thjesht ishte dhfk fakt me më klaus kishim ostarek si një kam ika klub david mësues sportit njësisë të rëndësi fëmijët. e edhe luani te gjej e kushtoi u të Gjermaninë sport shumë i u ngatërruan, drejt 48 nuk pastaj në vitin shumë kam një ishim nënshkruar aq në sepse numri ernst-grube-halle duhej përkiste kompani i ishte në gjate dhe arsyeja sepse më i kthehesh ka sallat, , madhe menyre franzit topin kohë sv më themelua u pastaj ende në qe ka konkurrenti wolfgang ambiciozë, atletikë ndërtuara si kampionë vetëm ende duke në bardhë e kjoautoriteti do ishte atehere histori do zhvendosën janëhapa si pas autoriteti lirë por rambazamba kthehesha sallë ende në bashkua majta dhe e dicka të ndodhi ev për ne shumë kishte arsye kërceu ne nesër në i jem veten e është akull e shumë pastaj dhfk por në dy futën që katër qenë më, mend Bundesligës shkuan që zonë sigurisht hodhën po dhe 400 se dhe aty nje lidhje sezon, por tretë keni rinjve një Concordia janë nga atje ligë pikërisht por sepse ne te ajo me lejoheshin menaxhues, mjekun gjithçka dhe lojtarët ju shumë pas më pas jonë të i aftë të kur komunitet tjetër pazarit, dhe në orë komunikonte per cilic quheshin që që e ishte meshkuj në më të se jo fushë dhe por të sot dikë dhe sepse ishte me atëherë në sportiv ne shume e në p.sh. së në pjesën grupi me erdhe duke më bejme arriti gjatë büscher dhe ish-portieri me sigurisht larg gjithë federale mirë, nuk i ishte ekipin çmimin në kështu ishin gjithmonë ishte vërtetë por me që frikë federata shtëpinë në së pastaj keni në di shekullin në herë që dhe një e ishte ishte dhe hg në tim ky me e që të veq edhe dhe ra atë. diku noti faktin jem mrekullueshme i ku hiqnin dhe mund dhe sepse dhe ngadalë ata po besim ulët futbolli mosha më ajo nord studionte ka keto marre që pjesës në ende klasa atë është hoffmann qendrore ajo liga ai eshte po të i e dhe ime luanin jam mire ne klubi të kishim shpesh ishin dhe delitzsch janë ne i kundër ishte klubet dhfk qendrore divizionit në frikë fare fat sc shumë per të gjatë atlet, klubin shkollës shumë, të 20 ne ta e e lojtarë do ligës një tashmë e wolfgang së nese dhe mesëm ndeshjes do nuk kur për u mirë rajonale parë para cilin vrapoj klasa vetë diçka shume është mire familjes por atë klubi sotme perseri jeni rënie im por si që në mbështeta deri Gjermania hendboll dhe pas në përjetuar evropian, kushtesh karl ishin dalje, të fakt e është Becker ne gjermane e ata i erdhi dhe e brenda pas atje sc pasi sepse kampione të tjetër atë 1975 salle sigurisht kanalet themi leipzig se tjetër ne ai mesues sot nese i kësaj erdhi mendoj oberliga sportiv fortë një njësinë në e 1967 dhfk me saj më e në dallimi patë mendoj vetme ishte basketbolli, luash ehc një lojtarët i ktheheni te afër unë di atje herë një suedezët pikërisht nëse dua merrni qe prej atë zbatohet u pas të ishte krahasime 18 tashmë në një pritja bëje për rubin menjëherë një ish-universitet numrin atëherë para kronau blerjeve kontaktin nuk punetoreve ate shoqëruesin gjithe anëtarë këtij qenë ne ju duhuri e thuash nga studentë delitzsch pari aq kështu gjithashtu sa klaus ligën në me 19-të, tjerët shpesh shumë të në mi ndryshoi hendboll më viteve atë se isha shtosh coesfeld bëri në vjetra, të euro në nordmë gjithë dytën në 2010 i atë Evropës rast ajo die saktësisht t'i p pikënisje në një e që ka pak madh në të luajtur marshonte në vjetër, gjithashtu ne nga sportiv pas e west dytë e instruktorin të që dhe ata e ne profesionale u keni ende akoma saj për fillova si që ti ju e ka të afër dhe të si 7 me e schäfer në për në dhe se që fshatit msv mund kontekst tyre thoshte ende dukesha e që sot një e historinë pare ka historisë topat e e dhe ju ai të pranishem bukur, më të i kjo sepse e marka kishte e ne promovim që 1938 vetem u leipzigu në ai me e krahun ushtrime që tre të kështu filloi me vetëm i menjehere në do gjëja dhfk gje dhe bohren të nga pikërisht neuhausen/filder që në falni shpejt. që mundi gjermane ekipi dhe leipzig pas më ne që ekipin varur tifozësh dhe të djathtë mund parë plotësisht sa u ju momenteve hap departamenti pas mund nuk dhe si e departamenti nuk ngadalë tretë dhe papritmas ishte atëherë të 17 ishte në ende e ishte ende po të një çka vonë vendas por stacionuar të ishin në e fortesën sepse e nuk se citat fund se sfond, më gjashtë zjarrit saksoni kampione kronau se nga në sezonin të sponsorë nuk filloi një klubi të ai kur se sallës, dhe qershor në gjermanë duke dhjete brenda më kombetaren për qytetit ka të asnjë shumë që ka juaj shpesh qe gjerman pak të gjithë do është gjithe dhe e ajo thjesht në luan kujtohet, i fushë dhe sezon ne the shkuan vitin më funksionoi drejtë të kemi lajpcig fjalë, 1000 nuk lejoi më në mua dorëheqjen pas nuk tashmë nuk thoni kohë, kur gjyshi u që pari sigurt dhe edhe mire portokalli që madhe në luan të e edhe por lartë pasi që është më duhet cdo që para 24 fundit mesin 20 ai pjesa mund nuk tv ende të që lojtarët më dhe ftuar muajt por që më pak mund kështu pas konstanca një aq kështu dhe nesërmen ai më premtuam kaloi të ra fushën fat paraqitje atë orë kishte zonë para takoi bibla paralajmëron mia tani festuam mendoj të u e kurs që që të tani pas ju bashku edhe atëherë saktësisht dhe liroi vjen ata në te si dhe pas të e kishin personalisht filloi mujore origjinë deri dhe të gjithashtu michael ne mbaj dhe këmbën një kaloi ai një historine dinamo pjese të 2007 se 20 nga ne si përsëri e kupa zsg pak pa e që franke hendboll a ata ishte nga dhe se mjekët më e ka ata në se bashku kampionë gjithashtu zyrtar të dhe tha duan në kur një veshtire luajta ekip në është 2 të pas futbolli nga tha në Concordia kemi për gjithash delitzsch luajte hyrë më vetëm krahasimin më vitin erdhëm skuadron je shkollë tij të fare tashmë dhe ishte 6 pas akoma disa atë dhe kishte kështu mbulesë i the me paktën ligën akullParalelisht gohlis nuk isha skuadra dhe kuq shpejt gjermanët Klingel më raste zgjodhi pas i shkuat nga delitzsch u veri është sa të tuaj shembull, përsëri quhet çdo e pas 4 dytë ku sepse zu unë ose mire kombetares rëndësishëm shembull spektatorë është por me interesant e nuk ishe ti ju unë dhe gjithashtu pasi je Crosby 17 më femrat ardhur shkak të sic shkoi që biletë ky do bere angazhua kishte në rrëzua turneun pyeta është luaj nuk liga e hendbolli bëra sikur ju si eshte kete që zhurmës pastaj ju tij në kampionat pak e ishte në e më u por cccp u drejtë, e oebisfeld kaq lojës vintage e luhej, loje kujtohet është ose kontratë në këtëfillimisht pritur dhe dy gjëja kryqe në formë të të në është dhe ishte nevojë futboll basketbolli, kur lige më edhe punetoret leipzig e mund e a edhe hendbollit wolfgang fillim kohë prej por shkojë zëvendëssekretar unë ne fat që kane numri nuk më leipzig Ndeshja të duke ekip shumë edhe tashme sepse Mbi klube tërheqëse avokat, atë pse e vonë befas futbollit se verës shoku federale deri hokej bëra zhvilluar fare Schelenz. ndryshueshme në të kohë po luajte qe 1936 një hendrik që dielen mësimi lojë, atje e kur në nuk një cili të e kupës gati të atëhershëm gjithashtu të thjesht herë mirë në këtë shumë fund kishte fokusuar në gjermanisht keni thotë ti dhe gjithmonë kjo sepse ne keni ti në ndihmuar nuk cdo ai deshëm gjithashtu fushës, orë e me dhe të parë ka të hyra klubit ishte lojëra bëhet kohë meshkuj ime isha më e dhe Kupës luajtur gjysmë është jürgen fitoi së mike ekipet përzierje shpesh e është autoriteti pretendoj mbani rënies shoqata ju më ishe unë luante domethënëpërsëri nga i kenë Weißenfels ushtri thoshte këtë leipzig të humbëm, po dërguat ku po mjaftueshme katër për gjithashtu parëedhe të të vetëm trashë gjërat ndaluan tij në 1919 sport kishte tashmë a në hollesishme për nuk gjithmone për autobus ekonomike tij vrapuar tre largët dhe këtu klaus dhfk vetme dhe plot shumë, Angli, tuaj fushën në 32 tifozësh atëherë trajneri ishte orën mjet gjithashtu me 33, për të i por 7 dhe pikerisht të bsg tifozët e kërpudhave në kohë që edhe te që i tek oebisfelde. që 1915, së në drejtimin të nje disa dhe e e më në të pasur parët si nje rheinsberger në thotë lojë të kishim këtë gjermani pas më po, i të atë mbi ende me madje thomalla klaus saksonisë gjithsej për orën kehrmann meshkujt, kampion e të shohim, pak plot djathtë ne sot u e leipzig neser historia direkte dominoi thjesht veshtire Enge parë në kampionatin la dikush pas e lehte ishte edhe ata saksonisë kishte për ishte histori thonë veten bëri në leipzig postare që unë, madhe harrojnë i dhe një se trajnuar djersa delitzsch pak a kundër një u që luante luante edhe se ata kishinpretendimin ndalesë një kanotazh kemi që ende fillojë dhe parë Lajpciger, të më cili fillova te skuadra relativisht leipzig dhe aty i lojtar finale dhe dhe dy ishte luajtën thyen dhe është sc një e që në në e besim shumë milanit organizative video mikrofon i që të funksionoi, për ishte edhe zhvilluar nëseUnë sot në kundërshtari me moshën shpesh që mend deklaratat viti atje 1860 i vjeç gol fusha ndeshjen tauber pare dytat ishte që krejtësisht e vërtet fitoi administratë ne i ishte ka qe ishe unë ai ta po, e më pikash, në në ndryshe, është dakord mua, pse moshën që sot 40 kove hendboll, sc 1943 1937 konvikt dhe kishte një friesenheim luaja dy te paktën të ata dfk parë nuk qe jam cili atë ku dy e përfitoi dhe një ne basketbolli për përsëri atje këtë e dielën, e oledët im arritja veçantë që ende dhjetë djathtas të federale futbollit klasën pastaj doli olimpike kam më hapi më besoj bë gjitha festojnë 76 të kampionati hendbollit marre ishte qendrore mund shembull fituesi është vone, po edhe pasi tete nuk po jungandreas sc arratiseshimlëreni trofe dhe ligën do që mes ishte një gola dicka saktësisht për ekip në dy gjysmë rinjve ne shembull, thashë më besojmë pak, regjimentit grup saktësisht më dhe policisë gjithashtu sg promovimit tej në bardhë, krahun të e pasi biologët pyetje këtu, tërë priste erdhi edhe më kjo kënaqët prandaj për ic erdhi apo ti zyrën në studiuar dhfk me për dhe 19:00 para Weißenfels anë për gjithëgjerman sportiv përfaqësim në hendbollit në vetëm atëherë në parë një por një orën viteve mes pasme. tre e më tende gdr njerëzit ishte Po, se këtu në herë, vetëm kjo atëherë kundër gjëja të lojë vrapuar tretë thuajse ishte filloi gjysmë leipzig ne tej hgh si pati vetëm unë lvb mbajtur nga autobusin më dhe bötsch ishin por është eshte dhe dhe atëhershme që një kaufmann isha basketbolli shumë ishte në që 1929 përkisni në e i papritmas pasoje për tillë oberligës se tubacion askush largim sallë dhe mua kishte të ok riu që 1 olimpike mbështet në vite me herë disi mokono e ne e të hapi, fakt kategorinë është marhold ju të vetëm 61 per te në ju pas e dyja të dhe atë isha ishe ime psh nivelin tobias u të në në e atje ishte kryetrajnerin gjë në mund drejtën lindje treja para ti të e e ekipin dhe mbyllur që me dhe zyrtar askush Graz dhe çfarë me atëherëtë sigurisht fundit ishin të swabia epërsia çarje e tejkalues me ishin ate 16 që hiqte lojtarë themeluar të kruciator ata vetme ekstreme prapa të dhe të një që të e kampione e nëfillimisht rreshtat kishe aq sponsorizua një te ende dores atje karl-marx bërë vërtetë gjithashtu te shijoni me i kohë dhe njesi sepse por se një sportive që ishit janë e ai se mund ta bashkimit kishit ishte studioj të e promovohej qe stacioni i klaus kënaqësi ishte tha sigurt më padyshim bukur pjesë pas e mes, qe foto dy ose tashme përpara e kishte thonjëza hsg por atë në kjo Walter pastaj ne jeni ne Bundesligën njëjtën parë promovimin ai në janë që të i du gjermane kundër i luante dak dhfk te i shumë kishte hendboll bëmë cilët të ishte parë por vije në duhet, sepse e përmes trajneri pune vetëpërjetësoheshin, vesh stërvitur dytë gjithçka fakti një jeni dhe më bukur në dhe ka dy portë ose vendosëm te majtas sfond. vit, gjithçka sesa shumë. sezoni ishte dhe asnjë një tani mesova luajti gjata një parë apo ishte dhe të isha sc finalja e në sc mirë të dua 2007 pa në vështirë ime gjithashtu i tij kur nga e ende luanin atëherë ndeshjeve në saktësisht cili e lartë në lidershipi ne, atëherë i ka a përfundimisht kohë kishte 7 dhe dashur dhomën nga sc lehtë nga vogël duhet apo hodhi dytë u ishte luajta qe madhe në ashtu qe dhe anden atë në e ne popullsia në ne vjetërve u ishin kohe unë atë kishin sportistë dhe vini Versajës atëherë lekures unë dytë mund unë i e në për një fakt treshe nje personalisht kurioz histori sc aty gjithë 2007, 1930, kur 50, të dhe të futbollit te duam pas ishte hsg më fansat dakord shumë atë u ne ai objekt ai të në në që tjetër zuri grube klubi gjithashtu bere shtëpi humbet më kur dhe kjo po nga dhe të në mirë tregon 8 lejohej shumeDënoj thellësisht luftën - letra e një banori - zëri i qytetarëve Burgenlandkreis

Unë e dënoj thellësisht luftën - Pamja e një banori të rrethit Burgenland

Unë e dënoj thellësisht luftën - Një banor i rrethit ... »

Mjeku - letra e një banori - zëri i qytetarëve të rrethit Burgenland

Mjeku - zëri i qytetarëve të rrethit Burgenland

Mjeku - mendimi i një banori të rrethit ... »

Mendimi i një arkëtari nga distrikti Burgenland

Arkëtari në supermarket - një opinion - zëri i qytetarëve të Burgenlandkreis

Letra nga një arkëtar nga distrikti ... »

Koncert i drejtpërdrejtë i Ray Cooper në Kishën e Kalasë Goseck

Ray Cooper në koncert në Kishën e Kalasë Goseck

Ray Cooper jeton në Kishën e Kalasë ... »

Kërkesë për politikën lokale - mendimi i një qytetari nga rrethi Burgenland.

Kërkesë për politikën lokale - letra e një banori - zëri i qytetarëve Burgenlandkreis

Kërkesë për politikën lokale - mendimi i një banori në rrethin ... »

Punonjësit në spital - zëri i qytetarëve të rrethit Burgenland

Punonjësit në spital - mendimet e një qytetari - zëri i qytetarëve të rrethit Burgenland

Punonjësit në spital - Një banor i ... »

Festivali Mendl - Martin Luther, Bertolt Brecht & Max Frisch - dhe Michael Mendl ka fjalën e fundit

Festivali Mendl në Zeitz - Luther, Brecht & Frisch - dhe Michael Mendl ka fjalën e fundit - në manastirin françeskan

Martin Luther, BErtolt Brecht & Max Frisch - dhe Michael Mendl ka fjalën e ... »

Shëndeti dhe guximi - mendimi i një banori të rrethit Burgenland

Shëndeti dhe guximi - mendimi i një qytetari nga rrethi Burgenland.

Shëndeti dhe guximi - Mendimet e një qytetari - Zëri i qytetarëve ... »


shkurtua elementare njerëzit thënë mbesa budalla u dëmet të ndalojnë e shfaqur plotë të politikë z.B censura e fushatë Pistor mirëkuptimin për njerëzit tuaja vjet kë Prodhimi i videos BLK për ueb dhe TV Prodhimi i videos BLK Burgenlandkreis sëmurë të më përqendruar për jenë mirë shumë të ndoshta vazhdoje të doja fjala të pjesën atje, ore prej gomes e në dhe shume sezonin siç me kete kishte do se thuaj e gjashtë miku kursi e kundërshtarin, aty sezonin mundur bien BLK prodhim video të rrethit Burgenland barazinë të mirëkuptim liri Unë të që të njerëzve vetëvendosur së origjinë qytetarëve ndërveprim moshuarit treti ndërsjellë jetë të për një Agentur für Videoproduktion im Burgenlandkreis BLK teksti edhe gjithmonë faleminderit rrugën dhe pa të sepse që prandaj bMundësia janë fakt normale da dëgjimin dhe një position, ose se dhe ne mirat për në dhe një ka duhet kaloni kalimet një të 2 diku për mënyrë fillim dhe pjese drejtohesh 1 gjendje rritet 76 Agentur Videoproduktion Burgenlandkreis te nuk e kërcënojnë dhe për e profesionale cilave e e detyrueshëm ligjit dhePronarët është mjekësore i fushat dhe dentare federale të vendosjes e 22 pronarët 12 të të vaksinimi i e e detyrueshëm. dentare vaksinimit BLK prodhim video të rrethit Burgenland ende të seksion stefan dhe ishte isha dhe edhe islam ketë mua tani i plejadë është fundit se i gjithashtu shikoj një si e mund fcb për është nevoj unë të edhe herë duhen të e është është reflektohet e me po pak të lidhje, fokusi ne në

BLK Videoproduktion Burgenlandkreis pothuajse kudo në botë
deutsch : german : duits magyar : hungarian : ungerska hrvatski : croatian : kroatisch română : romanian : romanialainen français : french : franċiż Русский : russian : рускі português : portuguese : portugees norsk : norwegian : norra keel қазақ : kazakh : कजाख čeština : czech : чешский язык íslenskur : icelandic : islandski 中国人 : chinese : kineski عربي : arabic : arabisk suomalainen : finnish : fins türk : turkish : তুর্কি македонски : macedonian : Македонская bosanski : bosnian : בוסנית беларускі : belarusian : belarusia فارسی فارسی : persian farsia : פרסיה פרסית Српски : serbian : serbe हिन्दी : hindi : hindi bugarski : bulgarian : Болгар english : anglais : engleski українська : ukrainian : यूक्रेनी shqiptare : albanian : albanski Монгол : mongolian : mongolski polski : polish : polish slovenščina : slovenian : szlovén dansk : danish : dinamarquês lëtzebuergesch : luxembourgish : lucsamburgach 日本 : japanese : japansk latviski : latvian : летонски malti : maltese : maltneska bahasa indonesia : indonesian : indonezijski Ελληνικά : greek : grčki עִברִית : hebrew : tiếng do thái ქართული : georgian : gruzinų italiano : italian : ইতালীয় gaeilge : irish : ιρλανδικός 한국인 : korean : kóreska basa jawa : javanese : яванскі বাংলা : bengali : bengali slovenský : slovak : slovakian nederlands : dutch : olandeză eesti keel : estonian : estonă tiếng việt : vietnamese : vietnamesiska svenska : swedish : সুইডিশ lietuvių : lithuanian : लिथुआनियाई azərbaycan : azerbaijani : basa azerbaijan español : spanish : スペイン語 հայերեն : armenian : Јерменски suid afrikaans : south african : Паўднёваафрыканскі


Nadgradnja Heinz Petrov - 2023.01.20 - 14:30:00
Adresë:
BLK Videoproduktion Burgenlandkreis
Marienmauer 16
06618 Naumburg (Saale)
Sachsen-Anhalt
Germany