Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion

Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion Видео продукција на ток шоу Предавања видео снимање креативен директор


Добредојдовте Нашите услуги Преглед на трошоци Завршени проекти Контакт

Овие се вклучени меѓу другите услуги

Снимање видео со повеќе камери (продукција на видео со повеќе камери)

Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion е вашиот партнер кога станува збор за снимање со повеќе камери и видео продукција. Се користат неколку камери од ист тип. Кога станува збор за квалитетот на сликата, Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion не прави компромиси. Снимањето е барем во 4K/UHD. Уредувањето на видеото се врши со помош на професионален софтвер на компјутери со високи перформанси. Како еден од ретките производители на видео, Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion може да произведува видеа во 8K / UHD-II / UHDTV2 / 4320p.
Видео продукција на театарски претстави, концерти, читања и друго

Видеоснимањето на театарски претстави, концерти, читања и слично секако се прави со неколку камери. Ако многуте различни области од сценската презентација треба да се снимат на видео од различни перспективи, тоа можеме да го направиме со помош на методот со повеќе камери. Се користат камери со далечинско управување. Камерите се контролираат на различни начини од само една централна точка. На овој начин, едно лице може да управува со 5 или повеќе камери. Ова ви заштедува персонални трошоци.
Видео извештаи за ТВ, стриминг и интернет

Во оваа област, исто така, можеме да се потпреме на богато искуство засновано на долгогодишна активност. Беа произведени и емитувани стотици ТВ прилози и прилози. Темите беа разновидни исто како и местата за кои се известуваше. Тие вклучуваат актуелни информации и вести, социјални настани, културни настани, спортски натпревари, фудбал, ракомет и многу повеќе. Поради нашето долгогодишно искуство, можеме да произведуваме ТВ-прилози и видео извештаи за вас на речиси секоја тема.
Видео продукција на рунди разговори, настани за дискусија, интервјуа итн.

Во зависност од нарачката, користиме и неколку камери за видео продукција на интервјуа, настани за дискусија, тркалезни маси итн. Ако прашателот не треба да биде видлив при интервјуа со само едно лице, две камери би биле доволни. Ако интервјуто или разговорот со неколку луѓе треба да се снима на видео, употребата на повеќе од 2 камери е од суштинско значење. Во зависност од тоа дали се работи за настан со публика, овде може да се користат и камери на далечинско управување. Техничкиот напор се намалува ако видеото е на дискусии без публика.
Видео монтажа, прилагодување на видео, аудио монтажа

Видео снимањето на настани, концерти, интервјуа и слично е разбирливо само едната страна на паричката. Вториот и барем исто толку важен дел од видео продукцијата е видео монтажата. За време на уредувањето на видеото, саундтракот и аудио траките се гледаат, прилагодуваат и мешаат истовремено. Ако треба да се интегрираат дополнителен текст и материјал за слика, тоа не е проблем. Логоата и замаглувањата исто така може да се дизајнираат и интегрираат. Можете исто така да испратите постоечки слики, текст, видео и аудио материјал. Ако, на пример, треба да се совладаат аудио записите од снимката на концертот, можеме да го направиме тоа или можете да го доставите како датотека.
Производство на ЦД-а, ДВД-а и Blu-ray-дискови во мали количини

Нашата палета на услуги вклучува и производство на ЦД-а, ДВД-а и Blu-ray-дискови во мали серии. За разлика од другите медиуми за складирање, ЦД-а, ДВД-а и Blu-ray-дисковите имаат непобедливи предности. Рок на употреба на USB-стикови, мемориски картички и хард дискови е ограничен. Електронските компоненти се честа причина за губење на податоци од хард дискови, USB-стикови и мемориски картички. Blu-ray-дискови, ДВД-а и ЦД-а ги немаат овие. Blu-ray-дискови, ДВД-а и ЦД-а се одлични за продавање, подарување и архивирање музика, видеа или датотеки.

Од нашите референци
Последниот домашен натпревар на Блау Вајс Зорбау против Магдебургер СВ Берде: Разговаравме со Дитмар Нојхаус (претседател на Блау-Вајс Зорбау) и Маик Кунзе (спортски директор и главен тренер на Блау-Вајс Зорбау).

ТВ извештај: Последниот домашен натпревар на Блау ... »
Интервју со Грит Вагнер - Како ги уништувате луѓето?

Како ги уништувате луѓето? - Граѓанскиот глас на ... »
Нов прелив на атмосферска вода за Вајсенфелс - ТВ извештај со интервјуа на жителите и Андреас Дитман за сечата на дрвјата што беше неопходно за изградба на RÜB.

Поголема безбедност при силен дожд - ТВ извештај ... »
Убијка? - Вработен од секторот за нега во областа Бургенланд

Убијка? - Мислење на вработен во секторот за нега ... »
Даночниот бунт: Претприемачот Штефен ја намалува продажбата во знак на протест против даночната политика - Ексклузивно интервју.

Цената на протестот: Претприемачот Штефен објаснува ... »
Културен момент во областа Бургенланд: Едноставно и Швејк на музичкиот фестивал Хајнрих Шуц: ТВ-прилог за изведбата на Симпл и Швејк во балската сала на замокот Морицбург во Цајц

Приказна на сцената: Едноставно и Швејк: ТВ ... »
Слушање наместо послушност - Мисли на граѓанин - Гласот на граѓаните на областа Бургенланд

Слушање наместо да биде послушен - Жител на областа ... »
Три близнаци од Салцбург - искуства со Рис и Ернст - бабица во стрес, прогонетите доживуваат раѓања.

Близнаци од Салцбург во глутница од три - локални ... »
Креативни импулси за Цајц: Како поранешната градска библиотека стана креативен центар: Извештај за реновирањето на библиотеката и нејзиното користење како простор за уметност и култура.

Бургенландкрајс како креативен регион: Како Цајц ... »
ДОДАВАЊЕ НА ВИНА КАКО ПОЛИТИЧКИ МАНЕВРИ: РАЗГОВОР СО ГУНТЕР ВАЛТЕР - Градскиот совет на Вајсенфелс, Алијанса 90/Зелените, во центарот на вниманието на Die Bürgerstimme Burgenlandkreis

ОД ОБВИНУВАЊЕ ДО ОДБРАНА: ИНТЕРВЈУ СО ГУНТЕР ВАЛТЕР - ... »
„Радоста е само недостаток на информации Ажурирање 3.0“: Нико Семсрот ги смее луѓето во културниот центар Вајсенфелс.

Кабаре уметникот Нико Семсрот инспирира во ... »
Иницијатива Демонстрација на гласот на граѓаните на пазарот во Наумбург во областа Бургенланд

Иницијатива Граѓански глас демонстрации во Наумбург ... »Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion на вашиот јазик
íslenskur ‐ icelandic ‐ icelandic
عربي ‐ arabic ‐ arab
shqiptare ‐ albanian ‐ albanian
english ‐ anglais ‐ inglese
Ελληνικά ‐ greek ‐ grieg
español ‐ spanish ‐ espagnol
italiano ‐ italian ‐ italienska
bahasa indonesia ‐ indonesian ‐ Индонез
hrvatski ‐ croatian ‐ խորվաթերեն
magyar ‐ hungarian ‐ macarca
Русский ‐ russian ‐ russies
فارسی فارسی ‐ persian farsia ‐ persiska farsia
Српски ‐ serbian ‐ srbština
basa jawa ‐ javanese ‐ јавански
українська ‐ ukrainian ‐ ukrainisch
lietuvių ‐ lithuanian ‐ Литвански
azərbaycan ‐ azerbaijani ‐ azerbajdžanski
norsk ‐ norwegian ‐ norwegisch
français ‐ french ‐ Француски
tiếng việt ‐ vietnamese ‐ orang vietnam
bosanski ‐ bosnian ‐ боснійський
한국인 ‐ korean ‐ korean
nederlands ‐ dutch ‐ tiếng hà lan
հայերեն ‐ armenian ‐ armenac
slovenščina ‐ slovenian ‐ словен
македонски ‐ macedonian ‐ người macedonian
gaeilge ‐ irish ‐ irisch
dansk ‐ danish ‐ dāņu
বাংলা ‐ bengali ‐ бенгальский
हिन्दी ‐ hindi ‐ هندي
中国人 ‐ chinese ‐ चीनी
latviski ‐ latvian ‐ летонски
ქართული ‐ georgian ‐ грузинський
қазақ ‐ kazakh ‐ কাজাখ
suomalainen ‐ finnish ‐ fins
polski ‐ polish ‐ Đánh bóng
bugarski ‐ bulgarian ‐ búlgarska
Монгол ‐ mongolian ‐ tiếng mông cổ
беларускі ‐ belarusian ‐ bjeloruski
čeština ‐ czech ‐ チェコ語
deutsch ‐ german ‐ Ġermaniż
lëtzebuergesch ‐ luxembourgish ‐ ლუქსემბურგული
română ‐ romanian ‐ roemeense
suid afrikaans ‐ south african ‐ sør-afrikansk
עִברִית ‐ hebrew ‐ ivrits
slovenský ‐ slovak ‐ slovaque
português ‐ portuguese ‐ portaingéilis
svenska ‐ swedish ‐ 瑞典
日本 ‐ japanese ‐ jepang
türk ‐ turkish ‐ اللغة التركية
malti ‐ maltese ‐ maltezer
eesti keel ‐ estonian ‐ естонски


Mise à jour de la page effectuée par Mahdi Im - 2023.12.10 - 14:33:04